FJFI - náročnost + nutné přednášky


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.06.2012 14:34:24, Andrea, zhlédnuto: 7897x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,

rozhoduju se mezi dvěma univerzitama a tak bych potřebovala vědět, jak to vypadá na FJFI s náročností v prvních semestrech - někde jsem slyšela, že plno látek z matiky/fyziky se tam automaticky považuje za probrané - tedy že je studenti umí ze SŠ/gymplu. Prý tam na to hodně lidí dojíždí.. Je to pravda?? A dají se popř. tyhle nedostatky nějak doplnit dřív než Vás "vyrazí"??
A ještě bych se chtěla zeptat, jak je to s přednáškama - na kolik jich člověk opravdu musí týdně chodit. Jestli to zabere celý týden nebo jestli se dá něco vynechat a jít tam dvakrát za rok..

Dík za info :-)

Email: andrea_beranovacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2012 18:32:28, Marek) Pokud nemáš gymnaziálnu maturitu tak to je pak moc špatné.FJFI je pro lidi, co mají jen v hlavě matematiku a fyziku. Inac nic s toho. Jde o to, aby si už věděla dobře ty dva předměty. FJFI bere všech až dva krát, pak už je to horší. Ale to rovnou je jisté že jen málo lidí skonči FJFI a pak praci má asi ze 10 lidi .. S05 . sice škola dobra ale o práci ani nemluvím. Pokud již musíš někam zakotvit tak FJFI s daleka obehni)))))) :D:D:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2012 22:24:47, Inkvizitor) Jen bych si dovolil doplnit, že pořád existují kvalitní průmyslovky, na kterých je solidní nálož matematiky a některých partií fyziky. Sice jich není moc, ale není to Yetti S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2013 15:16:15, Honza) Ne, neřekl bych že se předpokládá skutečná "znalost" matematiky/fyziky.
    Předpokládá se, že jsi už slyšela pojem limita, posloupnost, derivace, soustava rovnic, kyvadlo, teplo, elektrický proud atd. Pokud víš, že tyto věci existují a máš alespoň vágní představu o co jde tak se nemusíš bát. Všechno bude probráno a procvičeno znovu, pečlivěji a rigorózněji. Rozdíl od SŠ je ten, že tě nikdo nebude tahat za ručičku, nikdo ti nebude domlouvat, aby ses víc snažila.
    Hlavní je mít v malíčku základní matematické operace. Umět vyjádřit neznámou v rovnici, rozumět zlomkům, závorkám, mocninám, logaritmům, řešit kvadratickou rovnici atd. To už se neprobírá.

    Dojíždí se hlavně na to, že v prvním semestru na tebe hodí lineární algebru, analýzu a mechaniku, zalekneš se a vzdáš to. Nebo si myslíš že tím nějak propluješ, což je omyl z kterého tě vyvedou na první zkoušce. Takhle končí skoro všichni. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 16:17:50, Karlíto) Tady několik referencí na FJFI ČVUT, které dostaly od studentů FJFI nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže.

    Na MFF se říká: "Kalkulačka, který spadne do bláta, udělá ČVUT" Tohle patří do jisté míry k tradici a vztah s realitou z hlediska obtížnosti tu pořád je. Stejně tak jsou "ověřenou tradicí" i tahy neúspěšných studentů v rámci ČVUT: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (FJFI)=> Fakulta elektrotechnická (FEL) + Fakulta stavební a Fakulta strojní (FSI)=> Fakulta dopravní (FD). FJFI je těžká jako svině, ale má opravdu výborné uplatnění. A ano, je nadmíru sexy, mít v CV, že jste vystudovali zrovna tuto školu!!:)) Doporučuju, ale jen pro velmi pilné a inteligentní lidi.

    Jaderka (alespoň podle mého názoru) už není elitní škola, kdo se na to úplně nevybodne, tak to udělá (pokud není vyloženě antitalent). Někdy žasnu, co tu taky studuje za voly. Nicméně je to velmi silně závislé na zaměření - u těch matematických bych si něco podobného tvrdit nedovolil. Na FJFI v současné době platí, že zájem a odhodlání je podmínka nutná, a téměř postačující. Když sledujete úmrtnost, rozhodujete se podle ***ů. Navíc nemůžete srovnávat úmrtnost na jaderce a třeba na farmacii - na farmacii máte na začátku lidi, kteří alespoň prošli příjímačkami (a stejná úmrtnost by tedy měla znamenat, že farmacie je brutálnější). I když na farmacii zase platí, že to sice vyhážou, ale druhej rok zase naberou a to už to většina z nich údajně udělá, ale to je dáno zejména větším odhodláním ke studiu X třeba k nám na obor jaderný inženýrství si to hážou i lidi, který chtěj třeba jen požívat studentských výhod (levnější jízdný...), proto jen 12 % absolventů.

    Sežere to spoustu času, to je pravda, ale pokud jste svědomití, tak už to nějak půjde. Na cvičeních to chce dávat hodně pozor, pak máte poloviční práci na doma. Asi jako na matfyzu jsou cvika opravdu stěžejní. I tady vám to totiž budou chtít podat co nejlépe a nejvstřebatelněji. Škola skvělá, dnes už bych nevolil jinak. Uplatnění asi jako jedno z nejlepších. Z fakult ČVUT má nejlepší uplatnění asi právě jaderka a FIT.

    Ne, Teorie velkého třesku opravdu není vtipný seriál. Nepřišel mi vtipný, když jsem FJFI nestudoval a nepřišel mi vtipný ani ted, ale ta blondýna je fakt dobrá. Takovou kočenu bych taky bral. Aneb hloupá sexy dívka a geniální mužík z FJFI, který má problémy se seznamováním a sliny mu jen tečou. Ideální pár, mno ne? :) Ted vážně. FJFI je výzva. ***ci a lenoši po chvíli odpadnou a vy se začínáte zažírat čím dál víc a hlouběji, zakousáváte se a nakonec už si svůj život nedokážete představit jinaka a jinde. Nejlepší a nejtěžší fakulta ČVUT. Kam se hrabe dopravka :D

    Když má člověk sebedisciplínu na dobré úrovni, tak je pro něj tato škola parádní, vše ti tam do detailů vysvětlí na cvičeních a to dost zajímavě a z různých úhlů pohledu.

    Skvělé pozdější uplatnění je vykoupeno opravdu vysokou obtížností. Ale co by člověk neudělal pro to, aby mohl mít FJFI úspěšně absolvovanou. :-) Nejtěžší fakulta ČVUT!!!
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2014 04:21:20, Hrubant) Jak jsem četl někde výše v tomhle blogu patřím k těm ***ům, kterým to nepalí. Oproti některým ostatním ale nebudu generalizovat a pokusím se připojit pár zajímavých informací. Je dobré zkusit více cvičících, jsou totiž velké rozdíly v kvalitě výkladu. Na školu se přihlásilo přes 800, z toho ještě během prvního semestru vypadli ti co o studium neměli vážný zájem. Zbylo asi tak 600 lidí na zkoušky na konci prvního semestru. Na lineární algebru jsou výborná skripta, která v plném rozsahu nahrazují přednášku, doporučuju ale zkusit co vám víc vyhovuje. Zato u matematické analýzy se bez přednášek neobejdete. Fyzika pro nás v kroužku byla asi nejtěžší, ale jak říkám záleží na cvičícím. V prvním semestru se setkáte s matematickým minimem je velice dobré tam chodit, je to pět přednášek, kterým absolutně nerozuměla větší část našeho kroužku, jsou tam ale věci, které se vám během semestru budou velice hodit. Na závěr, je třeba dostatečně rychle řešit úlohy a chápat systém lineární algebry, matematické analýzy a fyziky a už od začátku počítat příklady, ve sbírkách úloh na obě matematiky jsou těžší úlohy, které se v testu neobjeví, ale na to se stačí doptat vyučujícího. Zápočtové úlohy na konci semestru jsem myslel, že nedám, když ale cvičící vidí snahu, vyjdou vám vstříc. Těch 500 nebo 600 lidí si myslím, že má snahu to dodělat, ale větší část prostě přestřelila a nedá to. Jo a s opravdovými voly se na konci prvního semestru už opravdu nesetkáte, to spíš s neúspěšnými snaživci. Hrubant reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2014 13:02:13, Anett) Nestuduju sice FJFI, ale matematické předměty mám totožné. Na gymplu jsem neměla s matematikou téměř žádné problémy, učivo jsme měli až po integrály, takže mat. analýza se dala celkem zvlǎdnout (počítej s hodně definicemi a větami, ale dá se to). Horši byla diskrétní matematika, ze začátku opakování ze SŠ, ale poté jsem se ztratila a už nechytla (nebyla jsem jediná). Nejhorší je Lineární algebra a geometrie - početní příklady se dají celkem lehce naučit, počítat s maticemi je jednoduché, ale pokud nepochopíš teorii a nerozumíš tomu na 100% tak je to bez šance. U nás má algebra nejhorší výsledky. Je to hodně dané i tím, kdo to vyučuje, jestli je odborníkem a dokáže tu látku podat tak, aby byla pochopena nebo to jen "odvykládá". Pokud mají na FJFI kvalitní skripta, tak to je velké plus - u nás je absence plno hodnotných skript běžným jevem.
    Pokud se tomu opravdu chceš věnovat a nevadí ti, že se budeš muset téměr celý semestr učit, zatímco tví kamarádi z "lehčích" škol budou chlastat atd. a že prázdniny budeš mít jen pár dní (když nepočítám letní) tak co toho jdi. Jinak nemá cenu se zbytečně trápit :) FJFI není pro každého, hlavní je VYDRŽET, ale když není motivace tak to jde těžko. Dobře si to rozmysli a hodně štěstí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.12.2015 14:00:03, Honza) Sice už je to nějaký rok staré téma, ale mohlo by se to ještě někomu hodit.

    Já jsem jeden z těch případů co neprošli ani zápočtem z matiky. Studoval jsem na průmyslovce, v matice jsem plaval a odmaturoval za 16 bodů - což bylo minimum. Chtěl jsem to zkusit, protože mě lákal obor Jaderné inženýrství .. tolik, že jsem přehlédnul jak na tom doopravdy jsem.
    Na oboru nás bylo dohromady asi 60 - z toho 57 gymnazistů. Po prvních několika přednáškách a cvičeních Matiky B jsem z navazujícího studia přešel v rámci oboru na nenavazující s Matiku C. Tam jsem se docela chytil, nejspíš díky panu Fučíkovi, kterého jsme měli na přednášky i na cvičení. Vypadalo to nadějně, ale pořád jsem byl pozadu. Zpětně jsem se musel pořád doučovat něco co jsem ze střední uměl buď špatně nebo vůbec. Naneštěstí, mechanika nebylo o moc lepší, spíše horší. Pro všechen ten čas co jsem věnoval doučení se matiky jsem neměl - spíše náladu než čas - zabývat se doháněním fyzikálních vědomostí. Takže jsem to různě střídal a stejně nic neuměl pořádně. V listopadu přišli integrály a to pro mě byl začátek konce. Dobře jsme si nepamatoval základní operace, natož ty složitější. Celý můj studijní plán, ať byl jakkoliv špatný, se mi rozsypal. Kulhajíc jsem se snažil dokončit narychlo zápočtové práce z ostatních předmětů a do toho rvát body na cvičení z matiky. Dostal jsem se až do stavu, kdy jsem měl všechno rozdělané ale nic hotové - neměl jsem body na zápočet z matiky a vědomosti na zápočtový test z mechaniky.
    Co z toho plyne ... byl jsem línej se na střední derivace, limity, řady atd. naučit a tak jsem pohořel na znalostech, které jsem zkrátka musel mít. Ačkoliv je pravda, že se vše od množin, funkcí, limit .. probírá znovu, každou chvíli slyšíte hlášku "to znáte z gymplu" , která následuje přeskočením nějakého kroku, kterému nerozumíte. V žádném případě nechci říci, že by za můj pád byl odpovědný kdokoliv z fakulty. Je výborná a sbor přednášejících i cvičících je prostě perfektní (na Břeňovy přednášky mechaniky bych chodil klidně jen tak, abych se pobavil.) Je třeba počítat s tím, že se od vás vyžaduje zápal pro studium. Musíte být aktivní, snažit se a umět.

    PS: Rozvrh opravdu není moc sexy. Základní studium v prváku má dohromady asi 36 hodin. 34 až 32 pokud oželíte nějaký nepovinný předmět .. k tomu samozřejmě přičtěte individuální přípravu a máte z toho krásný studijní život.
    Hodně štěstí! Závidim každýmu kdo tu školu udělá. reagovat zde
    Email: jan.olexaemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.12.2015 01:14:40, Ten, který vytvořil kominíky.) Mít 16 bodů z 50 z maturity z matiky a jít na jaderku, to už je na pána. Já měl 45 a totálně jsem nedával (nakonec dal) matiku na VŠE. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Zubní lékařství, medicína, farmacie - časová náročnost studia - Výběr vysoké školy
  2. FIT nebo FJFI? - Výběr vysoké školy
  3. FJFI ČVUT - Výběr vysoké školy
  4. ČVUT - FJFI - nastup - Výběr vysoké školy
  5. Časová náročnost školy - Ostatní
  6. Časová náročnost studia molekulární biologie? - Ostatní
  7. Časová náročnost magisterského studia. - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  8. FJFI - otázky ohledně studia - Výběr vysoké školy
  9. Studium na ČVUT FIT - náročnost - Výběr vysoké školy
  10. FJFI ČVUT výběr studijního programu - České vysoké učení technické v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.