Psychoterapeutický výcvik


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.09.2012 14:35:35, Barbora, zhlédnuto: 965x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
zajímali by mě názory na psychoterapeutický výcvik hned po střední škole. Dnes mi to bylo doporučeno, přišlo mi to jako dobrý nápad, ale jak o tom zjišťuji a slyším názory kamarádů- všichni doporučují spíš VŠ- nejsem si jistá. Kurz stojí poměrně hodně peněz, taky jsem četla, že chci li dělat PT musím mít vš vzdělání. ?? Takže by mi kurz byl v podstatě k ničemu? Nebo mohla bych pracovat třeba se zavislými lidmi ? Někde jsem to myslím četla. Nejsem si jistá jak to přesně bylo. Nad vš hodně přemýšlím, ale vzhledem k tomu, že bych se chtěla osamostatnit- bydlení, práce, peníze- nevím jak bych vše zvládala. Hlavně při práci. Musela bych studovat dálkově.
Zkrátka, nejvíc mě zajímá, jestli má cenu výcvik absolvovat, zaplatit.. Jestli to nebude jen ztráta času, který jsem mohla strávit třeba na vysoký. Najdu li potom práci, která se bude psychoterapie týkat. Nebo udělat si kurz a potom vš, byly by to určitě zkušenosti a škola by pro mě tudíž nemusela být tak těžká.. Nevím jak se rozhodnout??

Děkuji za případné odpovědí, Bára :-)

Email: barakobrovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2012 21:37:43, Renata) Ahoj Báro,
    psychoterapeutické kurzy jsou podmíněné věkem, vystudováním alespoň Bc. v oboru psychologie nebo příbuzném oboru. Takže po střední tě do kurzu ani nevezmou. Je to většinou 3-5 ti letý výcvik, takže tě to se studiem VŠ vyjde na stejno. Takže doporučuju jít na VŠ, ať získáš vzdělání v nějakém takovém oboru a pak se rozhodneš,co dál. reagovat zde
    Email: renfvolnycz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2013 11:37:42, Tereza) Ahoj Renato, nepleťte prosím Báře hlavu :-), i když to jistě myslíte v dobrém. Samozřejmě existuje řada výcviků, pro kterých není podmínkou vystudování VŠ ani věk. Nejpřísnější jsou podmínky asi u výcviku pro Gestalt terapii a pro psychoanalytickou psychoterapii, tam takové podmínky mají. V mnohých dalších však nic takového není potřeba.
      Báro, pokud absolvujete výcvik bez dalšího vzdělání v pomáhající profesi (psychologie, medicína), můžete ve zdravotnictví pracovat jako tzv. laická terapeutka - tedy pouze pod vedením odborného terapeuta, nikdy ne samostatně. Pokud byste si založila soukromou praxi, supervizora nepotřebujete, ale nebudete placená pojišťovnami, tzn. že musíte zákazníky přesvědčit sama o své odbornosti, aby byli ochotni Vám dát peníze. reagovat zde
      Email: tererohagmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2013 09:58:41, petra) Dobry den, take se zajimam o psychoterapeuticky vycvik a zjistuji informace a podminky pro praci terapeuta. V soucasne dobe koncim VOS obor personalni rizeni, mam 10 ti letou praxi v naboru zamestnancu a personalistice. Letos se jeste hlasim na VS - psychologii a soc.pataologie, ktere jsou dalkove a pritom bych si chtela delat psychoterapeuticky vycvik. Myslite, ze je to realne? Mohu na vycvik nastoupit s titulem Dis? V jakem je rozsahu? Kolik hodin tydne? Samozrejme potrebuji taky nejaky prijem, kdyz clovek prochazi vycvikem, dostava alespon najake minimum platu, pokud je vycvik na 5 let? Dale by me zajimalo, co se mysli tim, ze clovek muze vystudovat pribuzny obor? Cetla jsem, ze krome mediciny a psychologie to muze byt socialni prace, socialni pedagogika, ale co personalni rizeni a andragogika? nevite prosim nekdo? samozrejme po studiu bych se chtela venovat psychoterapii, tak kdyz uz bych se do vseho pustila, tak nechci neco prehlednout:-) dekuji moc za odpoved, moc by mi pomohla! Petra reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.