pomuze mi nekdo srovnat si to?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.11.2006 18:43:39, negramot, zhlédnuto: 1165x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekahoj,
je mi to dost trapny ptat se na takovy pro nekoho asi triviality, ale chci si ujasnit par veci, ktery tak nejak nechapu
- jakej je rozdil mezi vysokou skolou a univerzitou? nekde treba ctu, ze naka skola je nebo neni univerzitniho typu a nejak nevidim, kde je v tom ten rozdil
- jakej je rozdil mezi klasifikovanym zapoctem a zkouskou? od rodicu sem se dovedel, ze prej se na vejsce dostavaj znamky jen na konci semestru pri zkousce, prej viz basnici... ale podle ceho se teda stanovuje znamka kl.zapoctu? nebo se i behem semestru pisou nejaky pisemky?
- jakej je rozdil mezi verejnou a statni vs?
- kdyz je urcitej predmet "slozenej" jenom z prednasek (nejsou cviceni) a je ukoncenej zapoctem, sou ty prednasky toho predmetu povinny? ptz zapocet dostanete, kdyz ste chodili na cviceni, nebo se mylim? dyby nebyly ty prednasky povinny, nikdo by tam nechodil a stejne by ho dostal
dik moc
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2006 00:07:24, Radek) ahoj, jen se ptej, i když tyhle otázky nemusíš moc řešit.
    - vysoká škola a univerzita - je to jen v názvu, jestli nějaké organizační uspořádání - nevím - pro studenta žádný rozdíl.
    - rozdíl mezi zápočtem a zkouškou je ve způsobu hodnocení (zkouška je hodnocena známkou 1-výborně ... 4-nevyhověl, zápočet: započteno, nezapočteno. Většinou zkouška bývá ústní, zápočet je většinou za napsání testu, i když jsou i předměty které jsou hodnoceny jako zkouška (známkami) a jedinou podmínkou splnění je napsání testu. Takže rozdíl neřeš.
    - rozdíl mezi veřejnou a státní vš - jde o zřizovatele (státní je zřizovatelem stát - v ČR pouze Policejní akad.v Praze a Univerzita obrany, veřejné VŠ jsou Karlova univerzita, Masarykova univ. v Brně, ... celý seznam viz sekce Seznam vysokých škol. Ani na jednom z těchto typů se neplatí školné (zatím).
    - přednášky vs. cvič. neřeš- jen za účast dnes nic nemáš.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2006 08:09:04, Keira) Ahojky,
    tak na VŠ univerzitního typu jde dělat doktorát, a na neuniverzitní ne, to je asi ten rozdíl.

    reagovat zde
    Email: wildchild2006volnycz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2006 13:35:09, Martin) - vysoká škola a univerzita - univerzita má jiné organizační členění a má i vědecké povinnosti - vychovávat docenty a profesory a podobně - pro studenta opravdu žádný rozdíl.
    - klasifikovaný zápočet je známkovaný - ale většinou ke splnění stačí nějaký větší písemný test - zkouška se může skládat ze seminární práce, testu i ústního pohovoru. Většinou ale záleží na přednášejícím. Zažil jsem i zápočet, kde přednášející k ukončení chtěl všechno, co jsem napsal výše ...
    - veřejná a stání škola - viz předcházející, pokud jsi ale nemyslel tou veřejnou školou školu soukromou - tam se školné platí ...
    - přednášky a cvičení ... tak tak, zadarmo dneska opravdu nic není :D a pokud na to máš, tak se ve škole můžeš ukázat jen na zkoušky ;) povinnost, nepovinnost

    Měj se a držím palce reagovat zde
    Email: m.kopejtkopfcscz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.12.2006 18:22:37, Mira) Vysoká škola může být univerzitního a neuniverzitního typu. Neuniverzitní typy vyskoých škol nabízejí většinou jen bakalářské programy. Jsou to např. všechny soukromé školy.. reagovat zde
    Email: mirek.horkycentrumcz

Podobné příspěvky:
  1. Pomůže mi někdo s logikou? - Západočeská univerzita v Plzni
  2. pomůže někdo s obtížným rozhodnutím!?? - Výběr vysoké školy
  3. ANATOMIE - pomůže mi někdo s testem na PC 30.6.2014? - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. je tady někdo, kdo dělal přijímačky na FMK na reklamní fotografii? - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  5. Jdete někdo na Biochemii na UK v Praze? - Univerzita Karlova
  6. Byl jste někdo na kurzu E-medik? - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Hlásíte se někdo taky? - Ostatní
  8. Může mi někdo poradit? - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. Pomůže Vám s matematikou - Zkoušky, zápočty, státnice
  10. Je tu někdo, kdo se dostal na obor Chemie na FCHI? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.