FIT/FEL + další / fyzika - ale hlavně jaký program?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.01.2013 16:59:29, KLiu, zhlédnuto: 1074x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahoj,
rád bych vás, prosím, požádal o rady ohledně VŠ a hlavně jejich programů. Jsem lehce řečeno "ztracen".

Nejdříve obecně - studuji na gymplu, poslední ročník, matika mi celkem jde (nedalo by se ale říci, že by mě vyloženě bavila), fyzika tolik ne (moc času ji nevěnuji), zato mi přijde ale daleko zajímavější a baví mě více (takže její nutné následné učení neberu jako překážku), celkově se nejvíce ale zajímam o počítače. Bohužel spíše z HW stránky (a to ještě jako "amaterský samouk"), programovat skoro vůbec neumím (na škole bereme jedině VisualBasic, a to ještě na "střední" úrovni), ale celkem mě to baví. Proto výběr technické VŠ byl jasný. Dále to je již pro mě ale dost těžké.

Jako první volbu bych měl FIT/FEL (a asi i VSE - FIS (jako jednodušší variantu, ekonomie mě celkem bavila, právo vůbec a hlavně nevím, zda pro mě nebudou ostatní školy moc náročné ) a MATFYZ (jako tu těžší, také informatika). Neznáte hlavní výhody a nevýhody jednotlivých škol (u FISu nevýhody znám, tam jen, jestli je opravdu "na nic" a nebo jestli lze i na této škole se stát úspěšným "informatikem"?)? Dále absolutně netuším, jaký program zvolit. Obecně o "programování" moc nevím a ani ty jejich popisky jednotlivých programů mi moc neříkají. Proto jsem se chtěl zeptat někoho zkušenějšího, který by mi na základně věcí, co mě baví/jdou mohl poradit, popřípadě jednotlivé programy blíže přiblížit (z toho, co jsem si četl jsem "dutej" a jen vím, že cokoli, kde je managment mě vůbec nepřitahuje). Halvně tedy co je hlavní náplní studia, následné prace, co budu po jejich vystudování umět atd. (u každého oboru se dočtu, jaký velký všeobecný přehled získám, a že najdu uplatnení všude -> to mi moc neřekne)

Dále jsem se zajímal i o FJFI (jak z hlediska informatiky (-> to by mě celkem zajímalo, jak na tom je?), tak i fyziky (hl. asi jaderné)) a MATFYZ (z hlediska fyziky, také hl asi jaderné). Jsou obě školy opravdu tak náročné, jak se říká? Neznáte nějaký podrobnější informace o programech, které kombinují informatiku + fyziku? Problém zde znovu je, že jednotlivým programům moc nerozumím a tedy netuším, co by mě mohlo bavit a co ne ... (Já jsem ale celkově hodně nerozhodný, můj velký problém)

Dále co říkate na VUT v brně /MU (Fakulta informatiky) s porovnáním s FIT/FEL? Kvalita výuky, naročnost, úspěšnost dále v zaměstnání atd.

Na závěr: Jsem zatím právě nerozhodnutý, zda se chci věnovat informatice a nebo fyzice. Informatika je pro mě asi spíše (a asi by byla také pro mě jednodušší), ale fyzika má také něco do sebe. Proto budu rád za jakékoli rady ohledně těchto oborů.
Děkuji moc

Email: Estugon93seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2013 19:20:30, Inkvizitor) Konečné rozhodnutí budeš nakonec muset udělat ty sám. Za sebe ti můžu doporučit jen dvě věci - tou první je, abysis prostudoval studijní plány. Tak například zjistíš, že obor s atraktivním názvem by tě hrubě nebavil...

    Druhou věcí je to, že by tě mohlo zajímat i matematické inženýrství - vyučuje se na FJFI, FSi VUT a FAV ZČU (opět doporučuji studijní plány). Podle mého je to taková hezká kombinace matematiky a fyziky se základy programování. Základní IT znalosti si můžeš doplnit cestou volitelných předmětů. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2013 20:40:03, KLiu) Prvně díky za reakci.
      Dále - jasný, pravě tento víkend jsem procházel jednotlivé obory a už jsem z toho úplně celej nahlavu. Mimo to, že si nemůžu vybrat/ tomu nerozumím (připadají mi ty programy dosti podobné), tak vlastně ani nevím, co chci (tedy krom toho, že chci technickou VŠ).

      Asi nejsem schopný přesně formulovat své dotazy (kór, když se nemůžu ptát na obor1 vs obor2), tak sem píši hlavně proto, abych se dozvěděl vaše zkušenosti/názory, především na ČVUT (FEL/FIT), FJFI, MFF - fyzika/informatika, VUT - informatika, MU- informatika. Kdyby měl někdo srovnání, nebo klady a zápory, informace o obtížnosti atd. . Vím, řeší se to na hodně stránkách (diskuze na toto téma zde jsem přečetl snad všechny), pořád mě ale nic nepřesvědčilo (ani na to, abych některou ze škol ze svého seznamu vyškrtl).
      Takže čím více názorů, tím lépe. Dík reagovat zde
      Email: Estugon93seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2013 22:41:30, Inkvizitor) No, něco málo do činění jsem měl jen s FI MU - a pokud jsi technický typ, tak nedoporučuji. I na jejich programu "Aplikovaná informatika" je hodně znát, že FI vznikla oddělením z matematické sekce PřF MU, řada věcí mi přijde nedotažených nebo bez možnosti dále je rozvíjet.

        Jinak hodně obecně:
        FEL ČVUT (asi máš na mysli otevřenou informatiku) - tradiční škola s dobrým jménem i zázemím. Dobré pro HW.
        FIT ČVUT - relativně nová, nicméně má světově uznávanou známku ČVUT. Spíše na SW.
        FIT VUT - zavedené výuka informatiky na všech úrovních. Poměrně těžké.
        FEKT VUT (obor teleinformatika) - nepříliš přesvědčivé osnovy, dle soukromého sdělení jednoho z vyučujících tragédie.
        FJFI ČVUT - několik oborů, které by tě mohly zajímat. Hodně všeho, poměrně těžké, přeživší studenti jsou skutečnou elitou.
        MFF UK - tradiční známka. Informatika je zde zaměřena spíše na "matematická střeva", na rozdíl od FI MU jde mnohem více do hloubky. Výhodou je rozsah a řada užitečných předmětů u matematiků, fyziků a informatiků.

        Jinak ještě taková technická poznámka - na VUT je omezený maximální počet kreditů na semestr. Takže ani kdybys na to měl, tak si nemůžeš zapisovat moc předmětů navíc. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2013 14:55:23, KLiu) Díky za shrnutí.
          Nakonec jsem to z takových obecnějších informací na internetu shrnul hlavně na FIT/FEL (s oborem mám pořád problém, spíš než Otevřená informatika (naneštěstí jsem si nepoznamenal, čím mě odradila) mě zaujala Kybernetika a robotika, ale ještě jsem to neprošel celé, bohužel na to přes týden nemám moc čas). VUT a MU jsem měl v návrhu hlavně proto, že co jsem slyšel, tak to jsou dobře vybavené školy a prý i na úrovni (+ mám pár (čislem 2 :D ) kamarádů, co studují v Brně, sám pocházím z Prahy). Ale to je spíše okrajová záležitost.

          Dále mě asi nejvíce zaujala práve FJFI (opět, programy jsem prošel zběžne, ale láká mě spojení fyziky+informatiky), u ní se ale velmi bojím náročnosti (nevíš, jak si stojí s náročností oproti vyše zmíněným FEL/FIT?). Sice bych řekl (nechci ale znít namyšleně), že na matiku i fyziku mám lehce nadprůměrné vlohy (+ společně s programováním mě to baví), rozhodně ale nejsem geniální a nevím, zda bych tak náročné studium zvládl (rád bych tedy "něco uměl" a jsem ochotný tomu obětovat čas, zas ale nechi skončit zavřený 5 let nad knížkamy a nikam si nevyrazit :D). reagovat zde
          Email: Estugon93seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Výběr vysoké školy a oboru: Informatika/Matematika/Fyzika - Výběr vysoké školy
  2. Kam na VŠE a jaký obor? - Výběr vysoké školy
  3. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  4. VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor? - Výběr vysoké školy
  5. Fyzika: PřF MUNI vs MFF CUNI - Výběr vysoké školy
  6. jaký obor - Výběr vysoké školy
  7. Biologie,chemie, ale jaký obor? - Výběr vysoké školy
  8. Studium medicíny jako další školy - Informace o studiu
  9. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  10. Delší a další studium - musím skutečně zplatit? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.