Volba mezi VŠO, VŠFS, CEVRO


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.05.2013 10:50:00, Jirka, zhlédnuto: 5546x, reakcí celkem: 80Reagovat na příspěvek
Zdravím, díky mé nerozhodnosti jsem nucen napsat tento příspěvěk, který mi doufám pomůže při volbě vysoké školy. Při prvotním výběru byla moje jednička mezi VŠ VŠEM, ale nyní se tu doslýchám a dočítám samé kritiky a to na vedení této školy. Proto se této volby bojím a snažím se najít alternativní řešení, které hledám v možnostech: VŠO, VŠFS, CEVRO

Nechci být na škole, díky které se mi u budoucího pohovoru práce vysmějou a také si nechci zaplatit titul, jakou tedy vybrat?

Poslední moje otázka zní, jak je to s příjímacím řízením na CEVRO? Trošku se těch příjímaček bojím, protože mi tyto zkoušky nepřipadají jako pouhá formalita. Děkuji za veškeré odpovědi!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 13:29:38, www) Jsem pro VŠFS. S Cevrem má zkušenosti K. Kočí, ta to vystudovala, tak si udělej obrázek sám. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 14:42:59, Quido) Jdi na MUP tu doporučuju a vezmou všechny jako na Všo a Všfs a nebo to Cevro to studovala i politička takže bude prestižní. Ale na Cevro musíš na pohovor kde se tě ptaj na věci z bakalářky nebo co to je korupce takže nevím jestli bys to zvládnul tak si dej něco do zálohy třeba MUP.
    1) MUP
    2) CEVRO
    3) VŠO letectví je fajn
    4) Všfs
    5) Všem reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 15:11:42, Inkvizitor) Pokud nechceš být na škole, za kterou se ti u pohovoru do zaměstnání vysmějí, vybíráš ze špatných škol. Ještě jako méně špatné se bere CEVRO, ale VŠO, VŠFS i výše zmíněná MUP představují odpadní školy, které lucidní personalista nebere v potaz a absolventy s výjimkou krizových situací nebo toho, že uchazeč má zajímavé pracovní zkušenosti, často ani nezve na pohovor.

    Pokud chceš vystudovat ekonomický obor, který bude mít nějaký smysl, pak jednoznačně vede VŠE nebo IES FSV UK. Pokud by to nevyšlo, pak ekonomický obor na ČVUT s výhledem na navazující magisterské studium na MÚVS ČVUT. Poslední ještě víceméně smysluplnou možností studia v Praze je PEF ČZU.

    Prostě realita je taková, že snadné studium pro někoho, kdo má mezery ze střední školy, znamená, že takové studium bude prakticky k ničemu. Vlastně jediná situace, kdy by snadné studium mělo smysl, by bylo studium "pro kontakty" - ale taková škola, i když se do její pozice občas staví např. CEVRO - v ČR neexistuje. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 15:32:50, Inkvizitor) Zapomněl jsem napsat, že jsem toto všechno vydedukoval, když jsem se šťoural prstem ve svým konečníku. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 17:37:31, Španělský inkvizitor) Projev svědčící o mimořádném rozvoji ducha, vytříbeném smyslu pro humor a břitkém úsudku vypadá úplně jinak. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 13:22:18, Jirka) Nechci vybírat mezi veřejnou školou, protože je už po termínu přihlášek a chci nastoupit již v říjnu. Tudíž vybírám soukromou školu.

    Inkvizitor: Tvůj názor plně chápu. Vystupuješ jako vysoce vzdělaný, soukromou školou "nepoškozený" člověk, ale nechceš snad říci, že když budu výborný student a vystuduji např. MUP či VŠO, tak i přes mé vysoké schopnosti se mi všude vysmějou. A kord když si ještě udělám Mgr, popř. Ing.
    Rozumný selský rozum mi to nebere.

    A Váš názor na BIVŠ? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 14:05:07, Inkvizitor) Čili chceš tu vanilkovou zmrzlinu, která chutná nejvíc po plzeňském...

      Problémem je přesycenost trhu práce a obecně špatná pověst soukromých vysokých škol. To znamená, že personalista zaplavený žádostmi uchazečů provede první selekci podle školy - neadekvátní vzdělání a soukromé VŠ (bez dostatečné praxe) vyřadí jako první. Bez ohledu na studijní výsledky. Jako "špičkový absolvent" soukromé vysoké školy budeš v pozici vítěze paralympiády, který by se chtěl srovnávat byť i s průměrnými startujícími na olympiádě v závodění bez kompenzačních pomůcek. Ono prozatím statistiky soukromých vysokých škol nevypadají tak hrozivě, ale to je dáno značným podílem kombinovaných a "jako-kombinovaných" studentů - promoce obvykle není důvodem k výpovědi.

      Pokud chceš studovat soukromou vysokou školu, evidentně nemáš problém s financemi. V tom případě bys udělal mnohem lépe, kdybys věnoval svůj čas a prostředky studiu jazyků. Nemáš CAE? Máš na to rok. Máš CAE nebo ekvivalent? Jsou tu i další jazyky - a pokud se nemýlím, tak po maturitě máš na jazykovce status studenta. A navíc budeš mít prostor doladit např. matematiku ev. si samostudiem vytvoříš náskok pro první ročník na kvalitní vysoké škole.

      Prostě jsi v situaci, kdy je úspora roku velmi krátkozrakým rozhodnutím. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2013 23:39:41, kuba) tak docela by mě zajímalo s jakou soukromou školou máš zkušenosti. doufám, že nejsi jen jeden z těch, co někde něco slyšeli.... A házet všechny soukromé školy do jednoho koše je teda dost velikej nesmysl. Jinak co se týká např. uplatnění, tak víš jaké školy absolventi mají největší průměrné platy? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2013 00:35:27, Anse pán pekel) Nechci s Vámi diskutovat, jen poznamenám, že průměrný plat vůbec o ničem nemusí vypovídat, což byste možná věděl, kdybyste na vš absolvoval byt jen jeden semestr statistiky (někdo na to přijde i bez ní). Průměr totiž obsahuje extrémy. Aneb jeden absolvent může vydělávat několik mega měsíčně a ostatní můžou být rádi za patnáct tisíc hrubého, to Vám v součtu-průměru udělá třeba 50 tisíc hrubého měsíčně ;). Vás (a kohokoliv jiného) by měl zajímat spíše medián, tzv. střední mzda. (slunce v duši, student Vše)
          reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2013 16:11:47, Inkvizitor) Mám poměrně široké zkušenosti s doučováním mj. i matematiky a "informatiky" - takže jsem měl možnost vidět vzorek toho, co ještě dokáže úspěšně "studovat". Dále se musím profesně setkávat s poměrně širokým spektrem lidí, o kterých mám obvykle k dispozici alespoň základní informace. No a nakonec něco málo vím o hodnocení kvality vědy a vysokých škol, takže mi nedělá problém interpretovat informace na webových stránkách škol o jejich "kvalitních aktivitách".

          O průměru a jeho citlivosti na odlehlé hodnoty viz výše - za sebe doplním, že průměr výrazně zvyšují studenti kombinovaného studia, protože jako jejich nástupní platy obvykle dotyčné instituce vykazují jejich platy v době promoce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 15:11:24, Janek) Tobě nedochází jedna zásadní věc: většina absolventů soukromých škol je na velmi nízké úrovni-to personalisté vědí, a proto nedávají jejich absolventům příliš šanci, tudíž ani kdyby se mezi nimi necházel "jeden z miliona", který by byl nějak zvlášt "bohem obdařený", tak personalista bude docela logicky šetřit svý náklady (čas) a tento CV skončí bezpochyby v koši.
      Představ si situaci, kdy ti přijde tisíc CV. Protože o tom to dnes je.
      Šance by byla, ale to by tu nesmělo být milion škol, které nabízejí de facto to samé a ovce se na to hrnou v ohromném množství-je vaše chyba, že nesledujete trendy.
      Trend je ten, že v posledních cca 6-7 letech tu přibylo strašně moc soukromých škol ekonomického zaměřění, které berou neuvěřitelně ohromná množství studentů-berou každého, ale ne jen soukromé, ale i některé horší veřejné ekonomické školy.
      Ten výstup těchto škol je samozřejmě žalostný, od čehož se odvíjí i uplatnění absolventů.
      Můžeš poděkovat EU-bez ní bys vš třeba ani nikdy nestudoval, ostatně jako většina z dnešních rádoby vysokoškoláků.
      EU nám diktuje, kolik čeho máme produkovat. Aneb museli jsme zvýšit produkci vysokoškoláků. Ale v praxi to vypadá tak, že se tato produkce zvýšila ještě mnohem více-nad rámec a není hlídána ani struktura. To pro tebe znamená jistou sebevraždu, pokud se rozhodneš pro horší školu ekonomického zaměřění a budeš chtít v budoucnu budovat něco jako kariéru. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 15:22:06, Jirka) Jasně, záplava ekonomů je viditelná a uvědomuju si ji. Proto mě zaujala škola CEVRO, kde je spíše právní zaměření, popřípadě BIVŠ a tam mě nejvíce zaujal obor právní, popřípadě odhadování majetku. Je totiž pravdou, že odhadci většinou šli do této pozice bez pořádného vzdělání a proto vysokoškolské vzdělání v tomto odvětví by mohlo přijít k užitku, co vy na to a celkově na BIVŠ? :) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 16:22:11, Janek) Já se ztotožnuji s četnými názory, že když už soukromou, tak jedině informační technologie, at už je to Bivš či jiná soukromá škola. Právní a ekonomické zaměření na soukromé bych určitě nevolil, ale je to ryze na vás, já pak nezaměstnaný nebudu.
          Inkvizitor: máte pravdu, ten marast je dílem české pravicové vlády, roli určitě sehráli různé lobbistické skupiny... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 15:40:10, Inkvizitor) Dovolím si těžce nesouhlasit. EU v tomto hraje roli pouze impulzu "máte málo vysokoškoláků per capita", tedy něčeho, co ještě mohlo být vyřešeno civilizovaně. Současný hampejz je dílem ryze českým. Zbytek je důsledek toho, že se po jistou dobu vyplácelo mít špatné vzdělání, trh práce na něco takového nebyl připraven a tak byla taková parazitující strategie úspěšná. No a nakonec jde o setrvačnost v myšlení, bude ještě nějaký pátek trvat, než si lidé v dostatečném počtu uvědomí, že není škola jako škola.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 22:32:06, lock) ahoj, studuji na cevru a musím se vždycky smát, když slyším kritiku lidí, co na této škole nestudovali. mnoho studentů veřejných škol asi těžko snáší, že existují i velmi dobré soukromé školy (neříkám, že nejsou i velmi špatné). co se týká cevra, učí zde opravdu kapacity ve svých oborech a i dost známých osobností. doporučuji ti školu navštívit osobně. hlavně se kritikou ostatních nenech odradit. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 22:58:14, Indukčnost v oboru) O kvalitě školy svědčí kvalita vyprodukované vědy a uplatnění absolventů, uplatnění pak očištěné od vlivu pracujících studujících a místo z protekce. O kvalitě svědčí třeba i počet absolventů, kteří dokázali uspět v přijímacím řízení na doktorské studium na institucích v TOP 100. Naopak dobrý pocit studenta s kvalitou koreluje spíše méně, často dokonce negativně. Dobrý pocit studenta totiž může být dán jen tím, že je spíše prostřední inteligence a prostředních schopností, ale přesto má poměrně dobré výsledky. Jeho sebevědomí tak začne výrazně přerůstat jeho faktické schopnosti a vnitřně začne souhlasit se všemi náborovými hesly firmy, která mu fakticky může prodávat spíše cestu k titulu než cestu ke vzdělání. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 23:42:08, Teta Filomína) To je napsáno nádherně! Ještě že to tady těm nedoukům s IQ houpacího koníka a rozhledem dítěte v mateřinkách (avšak se sebevědomím více než jen notně přemrštělým) má kdo vysvětlit. :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2013 21:09:27, lock) ok a jak si teda cevro vede ?????? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2013 21:45:54, Indiánka) žádnej zázrak to není pane. celý roky nás krmily povídačkama o prestiži ale jsou to jenom lži, absolventi se nechytají, doporučuju UJAK ten mám velké uplatnění studuju na něm a je to tam super, výborné i pro maminky na mateřské, které do školy nemusí ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2013 00:44:04, endi) Cevro nikdy v životě! Do konce života budu už jen litovat, že jsem si takhle ***ou školu a směr kdy vybrala!! S14 Doporučuju Bankovní institut IT zaměřený na bankovnictví! To je super! Nebo UJak, ten zraje jako víno! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2013 16:15:19, Inkvizitor) A teď tu o pejskovi a kočičce :D Nadávat na nejlepší sortiment z kategorie "odpad" a nabízet jako lepší varianty průměr téže kategorie, to už jinam než do říše pohádek nepatří... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2013 23:02:33, donald) proč myslíš, že cevro institut je odpad? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2013 07:29:39, Inkvizitor) Důvody zde a v podobných vláknech již opakovaně zazněly a nebyly nijak (logicky korektně) zpochybněny. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2013 22:49:18, donald) tak to jo, myslel jsem že máš nějaké konkrétní důvody, proč nazýváš cevro odpadem, ale pravděpodobně o cevru asi nevíš nic, a jen to znáš způsobem kamarád kamaráda říkal... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2013 21:33:58, Klárka) To já vím o Cevru hodně, ale nebudu to tu vyblívat, protože tam mám známého a nechci mu ublížit. Podle mě je UJAK mnohem lepší a kvalitnější škola než Cevro. :):):D reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2013 22:28:47, donald) tohle je anonymní diskuze, takže to klidně můžeš napsat. chápu, že spousta lidí nemůže snést myšlenku, že i soukromá škola může být dobrá nebo dokonce lepší, než jejich veřejná :D reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2013 08:11:51, Marie) A žádný student soukromé školy nikdy nepřizná - že by snad jejich škola byla lehčí a a "továrna" na tituly. A přesto to tak v naprosté většině případů je :) reagovat zde
                    Email: antoinnetkaseznamcz
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2013 13:25:33, donald) já bych to klidně přiznal kdyby to byla pravda. továrnou na tituly jsou spíše veřejné školy se svými desítkami tisíc absolventů každý rok. ale mě nejde o to říct jestli škola ta a ta je špatná. mě zajímají důvody, proč je špatný cevro. znovu opakuji, že tam studuji, tak bych rád věděl, co lidé, kteří tam nestudují považují za špatný? že to je soukromá škola? to je trochu málo. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2013 14:01:41, Inkvizitor) Hezky jsi si předefinoval pojem "továrna na tituly". Věz, že nejde o kvantitu ale o kvalitu. Továrna střílí tituly jako Baťa cvičky, kdo přijde a zaplatí, ten (pokud nedostane rozum) svůj titul dostane. To se v ČR týká všech soukromých i řady veřejných vysokých škol.
                        Škola s renomé je spíše "řemeslnou dílnou" - nezpracuje každého, ale kdo projde, má vzdělání a titul je spíše jen formálním potvrzením vzdělání..

                        Důvody, proč je i CEVRO odpad, tu zazněly opakovaně: V kostce - berou téměř každého, prakticky každý, kdo neodejde na lepší školu, dostuduje, nemají vlastní solidní vědu, nemají kvalitní spolupráci s významnými VŠ v zahraničí, základem výuky nejsou vlastní kvalitní odborníci ale externisté ze škol s vyšším kreditem (kteří sami komentují úroveň studentů jako nevalnou),.... reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2013 23:03:36, donald) nechápu, kde bereš tu jistotu, že se to týká všech soukr. škol???? možná by ses divil na jaké úrovni některé školy jsou.
                          a co se týká vyjmenovaných důvodů proč píšeš že je cevro odpad:
                          každého zcela jistě neberou, dělá se přijímací pohovor, na základě odpovědí je potom člověk příjat nebo nepřijat. v loňských přijímačkách dost lidí nebylo přijato. druhá věc je ta, že je všeobecný trend přijímat bez přijímaček. vím o veřejných školách, kde berou všechny nebo kolem 70 % (což je zhruba množství přijatých na cevru). zároveň ale nezpochybnuju, že jsou obory, kde berou počet uchazecu v řádu procent. Dále zcela není pravda, že dostuduje prakticky každý. těch co odpadnou je dost. pokud se domníváš, že člověk, protože platí školné, dostává vše zadarmo, tak to jseš na velkém omylu. co se týká vlastní vědy a zahraniční spolupráce, podívej se na stránky cevra, najdes tam info o vedecke a vydavatelské činnosti, konferencích, spolupráci se zahraničními institucemi a univerzitama, odborných center atd. a co se týká vyučujcících, tak to si troufám tvrdit, že ty může cevru závidět opravdu skoro každá škola. z těch kmenových jsou to např. prof. šíma, prof. hendrych, prof, zemplinerová, prof. sylla a spousta dalších. co se týká vyucujich tak tam nemuze mit vyhrady ani ten nejvetsi kritik :) omlouvam se za spousty gramatickych chyb :)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2013 00:50:56, Sara) Já vím taky o veřejných vysokých školách, kde berou všechny, ale určitě to nejsou ty humanitní nebo ekonomické. I v nich jsou však samozřejmě rozdíly: Regionální- mladší, často lehčí školy s horším zázemím, vybavením a vědeckým potenciálem X školy ve velkých městech (Praha, Brno), staré-s delší tradicí, vesměs mnohem náročnější, prestižnější, s lepším zázemím jak pro studenty, tak pro vědu + větší výběrovost zájemců...
                          Cevro se snaží, aby bylo někde na úrovni těch regionálních veřejných škol..., třeba za pár desítek let i bude, až zpřísní studium dálkařům a zvýší na ně alespon o trochu nároky :)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2013 08:59:12, Milan) Přátelé, netvrdím, že CEVRO studují nadaní žáci. Skladba je podobná, jako všude. Rozhodně to ale není továrna na diplom. Osobně mohu potvrdit, že např. z ročníku na denní studium na Bc. do třeťáku došli 3 studenti a státnicí neprošel žádný. Na kombinovaném ze 35 studentů dokončilo studium 8. Úsudek si udělejte každý sám. Je jasné, že CEVRO se nemůže rovnat s prestižní univerzitou, ale pokud vím, tak taková v ČR momentálně asi ani žádná není (výjimky potvrzují pravidlo). Pokud jsem mohl porovnávat studenty, jejich znalosti a kvalitu výuky z vychvalovaných běžných státních VŠ, tak je pravdou, že ty CEVRU nesahají ani po kotníky a to jak obsahem výuky, tak požadavky. Pokud byl někdo z CEVRO rozčarovaný, tak jedině z toho, že si za své peníze na této škole diplom nekoupil. Pak je opravdu určitě lepší investicí UJAK. Jinak na závěr by bylo docela zajímavé, kdyby ti znalci co se tu vyjadřují uvedli, jakou že to prestižní školu vystudovali.
                          Email: m333tiscalicz
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2013 20:36:09, Sara) Tak skladba bude asi těžko podobná jako všude, když všude je to o něčem jiném, někde je to větší a někde zase menší síto.
                          Jasně, neprošel žádný, nikdo nedostudoval-to známe..., to je asi jako když nám tu před lety studenti UJAK vyprávěli, jak jsou na ně u zkoušek kladeny velmi vysoké nároky, jak jsou na ně strašně zlí a že polovina z nich byla bez milosti vyhozena, jak komické bylo, když toto vše psali lidé, kteří nedokázali napsat ani pouhých pět vět bez deseti gramatických chyb, nehledě na oficiální zprávy, kdy byla úmrtnost na UJAK prezentována okolo 5 %.
                          Tak státní univerzity tu máme snad jenom dvě, tak to jste s moc lidmi teda zrovna nemluvil. :D
                          Jasně, děcka z výběrový veřejný školy na prezenčním studiu nesahají geniálním dálkařům z CEVRA ani po kotníky. Ještě nějaká pohádka na dobré usínání? S09

                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 13:14:37, donald) malá oprava ještě: o těch dvou studentech, o kterých píšu, co byli u státnic, mám na mysli ty, co jsou na přípravě
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:30:59, Anse pán pekel) Měl u sebe na zkoušce tablet? Kámo, to si ze mě děláš ***? Já na tu školu chodím. A na zkouškách nesmíš používat vůbec nic, co není dovoleno. To znamená ani mobil, tablet a podobné věci. Naopak musíš mít všechno v batohu a za sebou. Na lavici jen čistý papír, který ti rozdají-má razítko, aby se poznalo, že je to opravdu on a propisku, popřípadě kalkulačku. Za podvod jdeš před disciplinárku a hrozí ti vyloučení. Proto pokud neuvedeš, o co se jednalo za předmět a kde, u koho, tak si budu myslet, že jsi jen další debílek, co hází špínu na školu, na kterou nemá bunky.
                          Jako zvykl jsem si už na to, že na VŠE nadávají lidi z ČVUT-mnozí z nich jsou neúspěšní uchazeči o studium na této škole, ale že by člověk z CEVRA radil studentovi VŠE při zkoušce, tak to je joke desetiletí! :D
                          A mimochodem...,co to plácáš o těch státnicích?:D V případě ústních je tam tak 5 lidí, který si vylosujou otázku, jdou na potítko, kde je hlídaj, a pak jeden po druhým choděj k ústní.
                          Na konci jsou vyhlášeny výsledky-známky.
                          O jakým vracení je řeč?? Aby viděli, co to je za otázky? Hele, ty jsi fakt nějakej komplexák, to už není možný. :D
                          Jediná takováhle věc se stala kdysi na FISU, kdy když si týpek vytáhnul otázku, ale nezdála se mu, tak mu to jedna dotyčná ženská (která už na škole snad není) dovolila vrátit zpět a vytáhnout si znovu jinou.
                          Ale to je případ již před dávnými lety (cca 7-10 let zpátky) a v současnosti nic takovýho nepřichází v úvahu ani tam-bylo to de facto selhání jedince, nikoli systémová chyba.

                          Katka: O VŠE se nezačíná mluvit pěkně? Jak to myslíš? Myslíš kauzu děkan x studentka na NF? A jak to souvisí s náročností/kvalitou studenta?
                          No nijak, jsou to prostě boje o moc na fakultě, thats all.

                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2013 23:03:42, donald) sáro, ty jsi na cevru někdy byla? ještě by si nám mohla napsat pohádku o škole, kterou studuješ, popř si studovala. reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 08:15:30, Katka) Víš, ono stačí sledovat - jak se tady někteří studenti soukromých škol prezentují (a to nemluvím jen hrubkách)... Jakmile projeví někdo - i s vlastní zkušeností jiný názor než máte vy na vaše "nezpochybnitelné vzdělání", tak ho v naprosté většině případů začnete urážet nebo převracet všemožné informace - jako to děláš ty třeba s "továrnou na tituly". To muselo pobavit snad úplně každého :)
                          Víš milý zlatý: ono opravdu na některé veřejné školy berou bez přijímaček - ale o tom víc to potom ti studenti dostanou sežrat v prváku. Zvlášť na technických oboroch to jsou velká síta. Mám pocit, že o tomhle nemáš nějak moc páru...
                          Já sama mám 2 veřejné školy - ale psala jsem o soukromých ročníkovou práci a na UJAKU, VŠFS, MUP a CEVRO prošla několik přednášek a studenti mi pak dali k nahlédnutí několik testů či jsem zkoumala průběh zkoušek. A můžu ti opravdu s klidným srdcem říct - že s veřejnými školami se to opravdu nedá srovnat ani náhodou :)
                          Vyučující sami tvrdí, že snižují laťku oproti svým úvazkům na veř. školách tak minimálně o 70% a sami se bojí někoho vyhodit. Bojí nebo je jim to jedno. Protože sami o těch studentech nemají valné mínění. Ale ne z předsudku - ale podle jejich nevalných znalostí.
                          Takže chápeme, že ty si svoji školu chválit budeš. Jak jinak. Tvoje Ego by ti to nespíš ani nedovolilo jinak. Ale zkus se zamyslet na tím z jiných úhlů pohledu. Ty jsi na veřerných školách nestudovat - takže víš ouby jak to na nich funguje
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 15:34:54, Katka) Škoda, že už mi to nejde vložit pod tebe...
                          Ach ty jeden ješito. Zkušenosti s veřejnými VŠ můžeš psát pouze na základě toho, že na nich studuješ - a ne že tam chodíš po chodbě... Víš? :) Já alespoň rok na soukromce mám plus ostatní zkušenosti - takže si to víceméně můžu dovolit. Ale kde se bere ta tvoje odvaha bez osobních podložených zkušeností, to nevím. Souhlasím s tím, že o VŠE se v poslední době taky nezačíná mluvit úplně pěkně. Studenti flákači jsou všude, jen na soukromých VŠ je jich mnohem víc už z principu toho - že mají pocit, že dostanou vše zadarmo, když si studium zaplatí. Nedostaneš se na veřejnou, jdeš na soukromou. Nechce se ti učit, jdeš na soukromou. S mnoha studenty soukromek jsem mluvila a ti, kteří byli schopni se dostat přes své Ego - potvrdili, že jejich školy jsou pro cvičené foxteriéry. Což je jeden z důvodů, proč tam studuje tolik českých politiků apod. :)
                          Já jsem gram. chyby nesledovala - s komentem o tom jsi začal ty. Takže nevím, kam s tím směřuješ... A to že se u zkoušek vyhazuje bereš jako známku kvality? To snad nemůžeš myslet vážně... Když je někdo dutej jak bambus, tak si to holt jde zopakovat (ale jen min. % vyhodí definitivně). To je úplně mimo
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 09:16:33, Katka) A trošku mi vynechává klávesnice, kdyby tady náhodou donalda napadlo vést pochybnosti o mém vzdělání. Takže tak :-) reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 13:11:01, donald) milá katko, to že tady sleduješ, kdo má kolik gramatických chyb kde, to asi není to pravé, přece jenom ta diskuze je o něčem jiném. píšeš, že stačí sledovat jak někteří studenti prezentují názor na soukromé školy. na to ti odpovím, aby si sledovala jak studenti veř. škol velmi často urážejí právě ty ze soukromých, a to aniž by o té dané škole cokoliv věděli. v tom mírnějším případě je nazývají odpadem.
                          s tou továrnou na tituly, to bylo nadneseně, i když svým způsobem to je pravda. vš udělat není problém. ano, výjimku tvoří několik náročných oborů, ale většina z nich pro průměrného člověka není takovým problémem.
                          dále nevím, na jakých zkouškách a jaké testy ti kdo nechával prohlížet, ale věř tomu, že u zkoušek (na cevru) se normálně vyhazuje. pokud si myslíš, že zkoušku má člověk za účast, tak si to klidně mysli, ale realita je jiná.
                          nevím, proč myslíš, že jsem s veř. školou nemám zkušenosti. asi soudíš podobně, tak jako soudíš soukromé školy. mám docela velké zkušenosti z VŠE např. pohybuju se totiž mezi lidmi, kteří tam chodí. a často na této škole z určitých důvodů jsem taky. takže ti můžu třeba říct,jak to chodí tam. nejednou jsem tam někomu pomáhal při zkoušce tak, že člověk u zkoušky (písemné) měl u sebe tablet, já jsem seděl za pc a psal mu odpovědi. u státnic studenti si tahali otázky tím způsobem, že jim byly předkládány tak aby viděli co to jsou za otázky, nebo studenti, co byli u státnic, vždy dva, byli vždy 2x na pár minut posláni na chodbu, protože zkušební komise se potřebovala poradit o známce zkoušeného. což samozřejmě mělo za následek, že student na chodbě bez problému mohl nahlédnout do materiálů. a to je pár věcí, co mě teď tak napadly.
                          měla by ses podívat kolem sebe, kdo všechno s tebou studuje. možná zjistíš, že většinou to není taková sláva, jak si asi myslíš. důvod je jednoduchý, náročnost (až na výjimky) není velká, být přijat není problém, je to zadarmo, tak proč tam nebýt. tím nesnižuju chytré studenty.
                          takže, tak jak ty mě radíš, abych se podíval na věc jiného úhlu, tak to samý doporučuju já tobě.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:32:08, Anse pán pekel) Měl u sebe na zkoušce tablet? Kámo, to si ze mě děláš ***? Já na tu školu chodím. A na zkouškách nesmíš používat vůbec nic, co není dovoleno. To znamená ani mobil, tablet a podobné věci. Naopak musíš mít všechno v batohu a za sebou. Na lavici jen čistý papír, který ti rozdají-má razítko, aby se poznalo, že je to opravdu on a propisku, popřípadě kalkulačku. Za podvod jdeš před disciplinárku a hrozí ti vyloučení. Proto pokud neuvedeš, o co se jednalo za předmět a kde, u koho, tak si budu myslet, že jsi jen další debílek, co hází špínu na školu, na kterou nemá bunky.
                          Jako zvykl jsem si už na to, že na VŠE nadávají lidi z ČVUT-mnozí z nich jsou neúspěšní uchazeči o studium na této škole, ale že by člověk z CEVRA radil studentovi VŠE při zkoušce, tak to je joke desetiletí! :D
                          A mimochodem...,co to plácáš o těch státnicích?:D V případě ústních je tam tak 5 lidí, který si vylosujou otázku, jdou na potítko, kde je hlídaj, a pak jeden po druhým choděj k ústní.
                          Na konci jsou vyhlášeny výsledky-známky.
                          O jakým vracení je řeč?? Aby viděli, co to je za otázky? Hele, ty jsi fakt nějakej komplexák, to už není možný. :D
                          Jediná takováhle věc se stala kdysi na FISU, kdy když si týpek vytáhnul otázku, ale nezdála se mu, tak mu to jedna dotyčná ženská (která už na škole snad není) dovolila vrátit zpět a vytáhnout si znovu jinou.
                          Ale to je případ již před dávnými lety (cca 7-10 let zpátky) a v současnosti nic takovýho nepřichází v úvahu ani tam-bylo to de facto selhání jedince, nikoli systémová chyba.

                          Katka: O VŠE se nezačíná mluvit pěkně? Jak to myslíš? Myslíš kauzu děkan x studentka na NF? A jak to souvisí s náročností/kvalitou studenta?
                          No nijak, jsou to prostě boje o moc na fakultě, thats all.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:35:03, Anse pán pekel) *...kvalitou studia.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:55:58, donald) ansen: precti si moje prispevky nez mi zacens rikat ze jsem zakomplexovanej, pak zjistis ze vubec nejsem, ale spise ostatni asi jo. ano, ten clovek mel tablet, ja jsem odpovedi hledal na internetu samozrejme, a prosim, nedelej ze studentu vse nadlidi. naprosto normalne se tam opisuje, spoustaa lidi tam za semestr nejde ani jednou, a pote jdou az na zkousky. jinak musim rict, ze asi moc vtipu si neslysel jeste.
                          holka ktere to nijak moc neslo a nemohla dale pokracovat prestoupila v ramci vse na jinou fakultu, tam ji uznali celkem dost predmetu a jede dal.
                          a ty statnice: pred komisi byl jeden zkousenej a dva na priprave, v momente kdy se zkousenej dozkousel se ti na priprave, vcetne toho zkousenyho poslali na chodbu aby se komise mohla poradit o znamce, to trvalo nekolik minut, behem kterych ti z pripravy si hledali otazky co dostali + ostatni jim radili, proste ze?
                          a jen tak zaverem, kvalitu vse nesnizuju, nejsem totiz na urovni jako spousta lidi co soudi cevro aniz by tu skolu znali a pisi jen to co nekde nekdo rikal nebo jenom proto ze to je soukroma skola. takze klidne si zij dale v presvedceni ve kterem zijes, treba i to jak to tam mate vse naprosto poctivy, ale radeji to nikde moc nerikej :D
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:56:21, Luci) Nám ze soukromek nejvíc vadí že nás nazíváte odpadem. Pokud vidím donaldovi do hlavy. Čteme vyjádření od studentů VŠE že studenti soukromek jsou odpad a pak máme chut na vás taky říkat něco ošklivého. Kamarádi třeba ted vymýšlely přiznání na VŠE i když na ni nechodí jenom jako odplatu za vaši nabubřelost. Tak když nás nebudete snižovat tak my o vás nebudem mluvit smyšlené historky. Dohodneme se?;)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 00:15:04, Anse pán pekel) Kámo, já teda nevím, jak je to na ostatních fakultách, ale jestli o tom nevíš, tak na drtivý většině fakult (respektive oborech) je prezenční studium. A VŠE je škola, kde máš u valný většiny předmětů i cvičení, který jsou povinný-hlídá se docházka, píšou minitesty, dělaj prezentace...
                          Tak vtipů jsem slyšel hodně, ale neberu je moc v potaz, protože vím, jaký géniové je asi primárně vytvářejí.
                          Hele, nikdo tu z lidí na VŠE žádný nadlidi nedělá, oni samotní někteří studenti VŠE hloupě pindaj, jak si studium dávaj, avšak většinou to jsou ti frajírci, kterým zcela nejdřív docházejí poukázky, a pak brečí na soukromce.
                          Tak ta holka, který to na jedný fakultě nešlo a přestoupila, tak..., v čem vidíš ten problém?
                          Pokud máš dobrý výsledek z přijímaček, tak v rámci pražských fakult (s výjimkou FISU) můžeš se svolením děkanů přestoupit, pokud ti však zbydou poukázky na dostudování onoho patřičného plánu.
                          Předměty jí uznali-opět nevidím problém, pokud se jednalo o celoškolsky povinné a měla z nich dobrý výsledek ( 1 nebo 2)
                          No jako..., co ti k tomu asi tak říct, je to tvoje story..., při státnicích se tohle dít samozřejmě nemůže a nikdy jsem o tom ani neslyšel-pokud podáš jména či nějaké jiné údaje, rád se dozvím víc, zejména: kde se to stalo, kdy se to stalo, u koho se to stalo...
                          Upřímně-nějaký Cevro je mi u ***e..., ale fakta jsou fakta. Ty to prostředí VŠE nejspíš moc neznáš, jinak bys věděl, že na lehčí zkoušky nikdo radit moc nepotřebuje...a u těch těžších to zase není ani možný... aneb už vidím, jak někomu radíš, jak spočítat funkci tří proměnných Lagrangem na tři strany...


                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 01:02:22, Patrik) Donalde, myslím, že si pleteš VŠE a VŠEM. Tvůj popis mi totiž sedí na VŠEM, dokonce i to o těch státnicích a vyhledávání na netu, psal o tom kdysi jeden kluk z tý školy. Já chodím sice na MUP, ale o Cevru si taky nemyslím nic dobrýho, ani o ČVUT. Určitě to není lepší škola než MUP. Testy nijak zákeřné, ty nejtěžší zkoušky jsou na některých jiných školách jako ty největší dávačky, třeba politický ideologie. :D
                          ČVUT, tam jdou zase ty nejhloupější lidi. Na MUP choděj chytřejší lidi, protože o humanitní obory je zájem, a tak se je problém na veřejný školy s tímto zaměřením dostat, tudíž i chytrej člověk je občas na MUP, třeba na asijských studiích. :-) Ale na ČVUT? Polovina ***ců. Takže to pak musej hodně vyhazovat. :D:)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 10:36:08, donald) anse: já jsem nepsal o kombinované nebo dálkovém studiu, ale o prezenčním. na vše myslím ani jiný nejsou. co se týká té docházky, tak alespoň v tomto případě se jedná o lidi v pátém ročníku, a pokud vím, tak některý předměty záleží na tobě do jakýho semestru si je zapíšeš, takže ve finále to můžeš mít tak, že poslední semestr máš třeba jen dva předměty. navíc cvičení zcela jistě nemáš všude. nepíší se ty minitesty spíše ve tvůj prospěch? protože čím více bodů během semestru za ně získáš, tím méně jich potom potřebuješ u zkoušky. a je to na tobě jestli si je napíšeš nebo ne. netvrdím ale, že nejsou i povinný.
                          z tou holkou žádnej problém nevidím, jen jsem chtěl říct, že jen tak tě odtud nevykopnou.
                          s těmi státnicemi, to pravda je, to snad chápeš, že ti nemůžu napsat jména. tohle je věc, která se pravidelně opakuje. je možný, že každá fakulta to má jinak, někde třeba výsledky vyhlašují až vyzkouší všechny, tady ale známky vyhlašují pro každého ihned jak je dozkoušen.
                          s tím co píšeš, bych asi nikomu neporadil a co bych o tom našel na internetu nevím, v tomhle případě šlo o předměty, kdy odpovědi šly vcelku bez problému najít na internetu. tohle samozřejmě nebyl můj nápad, naopak tento způsob jak udělat nějaké zkoušky vím od jiných studentů na vše.
                          taháky samozřejmě používá mnoho studentů. neříkám, že ty, já třeba také ne.
                          a mimochodem, jak si spokojen se vztahem učitelů ke studentum?

                          patrik: o všem nepíšu, ani pořádně nevím, kde ta škola je :D
                          ono je ale důležitý ne co si myslíš na základě zprostředkovaných informací, ale na základě svých zkušeností. no a kritizovat čvut? tak to asi není moc dobrý, na některý obory se skutečně dostane každý, ale úmrtnost je hodně velká. a dojít až do konce, to dá hodně zabrat, rozhodně to jen tak někdo asi nedá.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 11:24:45, Anse pán pekel) Jo, jsou, třeba na FPH je pro určitej počet lidí i distanční studium a na FIS se ted u jednoho oboru (multimédia v eko praxi) rozbíhá i kombinovaný studium.
                          Jinak je ale de facto všude prezenční, teda na FFÚ, NF a myslím, že i FMV určitě.
                          Ano, ve finále to můžeš mít třeba i tak, že v posledním semestru můžeš mít kupříkladu třeba jen tři předměty bez cvik, ale to počítá s tím, že budeš hodně úspěšný a zvládneš docela nepříjemnou-vysokou studijní zátěž v semestrech předchozích + do toho píšeš ještě diplomku-takže to opravdu není příliš běžné, alespon ne na FFÚ nebo NF, kde lidi často minimálně o semestr přetahujou.

                          No, minitesty..., asi takhle, na většině cvik máš povolený jen max. 3 absence ze 13 cvičení v semestru. Co se týče minitestů-ty se třeba v případě ekonomie (tu maj lidi v 1. semestru) píšou každou hodinu a musíš nasbírat celově alespon 60 % bodů, jinak tě nepustí k závěrečnému testu, do toho pak ještě píšeš velkej průběžnej na přednášce atd. Nebo třeba takový účetnictví-taky v 1. semestru (na některých fakultách později)-píšeš 2 průběžný testy na cviku, děláš 3 přepadový studie a sbíráš body za aktivitu na cvičení. Ano, můžeš jít třeba jen na 5 cvik ze 13, ale pak nepočítej s tím, že ten předmět uděláš, protože ty body ti budou VELICE chybět.

                          Ono jde taky o to, že ta náročnost fluktuuje, z analýzy vyplynulo, že se za posledních deset let na většině fakult VŠE studium ještě podstatně znáročnilo (statistiky+subjektivní dojmologie).
                          Tak vykopnou jí..., pokud jí dojdou poukázky na tý další fakultě, že jo... =aneb nevidím vztah mezi přechodem na jiný obor a "nevykopnutím"...
                          Pravidelně opakuje? Tak to mi ty jména ale napsat musíš, dnalde...,respektive mi stačí, na jaký fakultě, oboru se tomu tak děje, já už si to velice rád ověřím..., protože jinak je to celé docela o ničem, to snad chápeš, ne?...
                          Od jiných studentů na VŠE? A na jaké fakultě? Jaký obor? Jaké předměty? To by mě docela zajímalo. Jako asi chápeš, že mi to nemůže být jedno, pokud by k něčemu takovému docházelo...
                          Hele, taháky..., jasně, tomu se nedá vyhnout snad na žádné škole, ale za sebe a svý kámoše můžu říct, že jsme u zkoušek tak posraný, že bychom si nic takovýho opravdu nedovolili, respektive to neriskovali-nemělo by to ani moc smysl, to bych si totiž musel popsat celý svý tělo od hlavy až k patě, protože obsah látky mnohých předmětů je více než jen značnej...
                          Se vztahem učitel-student jsem víceméně spokojen, respektive jsem zatím neměl příliš důvod, aby tomu bylo nějak jinak...

                          Takže: pokud nenapíšeš, o jakej předmět, fakultu se zrovna jednalo, tak prostě...

                          Jinak zase nemůžeš věřit všemu, co ti kdo napindá, na VŠE je velká odpadovost studentů. Třeba na NF VŠE nás v prváku odpadla čtvrtina, ve druháku třetina, do třetáku šla polovina (oficiální statistiky-nevím, jak je tomu ted, studoval jsem bc. před dvěma roky)..., to je na poměry ekonomek hodně dábelský skore, který připomíná spíš ČVUT..., bohužel, sám jsem se setkal s tím, že největší nesmysly roznášeli lidi, kteří studium příliš nezvládali....
                          Nevím, asi chtějí VŠE co nejvíc poškodit, když už vidí, že budou muset zavítat někam jinam, co k tomu asi tak víc říct...


                          Fakt teda napiš, o co se přesně jednalo za předmět, protože používat tablet u zkoušky, to je na vyloučení :D A jestli to byl nějaký lehký předmět, který udělá každý a kde je ostraha o něco slabší, tak je dotyčný pěkný troll, že vůbec potřebuje nějakou pomoc. :D
                          Aneb jestli potřebuje pomoc s "dávačkou" (2-3 dny učení), tak by mě pak fakt zajímalo, jak si vede v matematice/statistice/ekonometrii/kvantitativních metodách/pokročilým mikru, makru/IO a spoustě dalších předmětů (nevím, odkud pochází)

                          No nic, měj se fajn.
                          Jako Cevro neznám a nic jsem o něm snad nikdy nepsal, psal jsem jen obecně o soukromkách, protože nějaký znám-mám tam kámoše, jestli je Cevro nějaká výjimka, to opravdu netuším.
                          :)
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2013 10:24:44, Kolemjdoucí) Bude stačit, když nebudeš lemra líná, zvedneš své elektronické pozadí a pročteš si několik diskuzí. Není jich moc, takže odkaz na ně je logicky zcela korektní. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2013 15:02:39, Milan) Dobrá rada na závěr. Hádání se, která škola je lepší nebo horší, nebo zda jsou větší ***ci na státní nebo soukromé škole je zcela mimo. Nezáleží jakou školu máš, ale jaké máš známé. Bez těch totiž pořádně placenou práci v tomto státě neseženeš. Jinak být po SŠ, tak jdu na státní a neplatím dvakrát školné. reagovat zde
                  Email: m333tiscalicz
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2013 15:34:19, Saša) To není hádání se. Každej ví, jak se věci mají. Na soukromky choděj z 90 % ***ci, který na žádnou vš nemaj předpoklady.
                    Na škole záleží a bude záležet čím dál víc, ale případná (ne už tak příliš častá) protekce se sem tam ještě někde odehraje. Zejména asi ve veřejném sektoru.
                    Ale časy se mění, kdo není ***ej a línej trotl, musí jít na veřejnou.

                    Student 3. LF UK reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2013 17:04:17, janek) sašo, ty jsi ale mimo :D reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2013 18:25:22, Ondra) Podle toho - jaké stupidní názory jsou zde studenti soukromek schopní prezentovat - tak si ani nemyslím :D reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2013 00:02:09, xxx) no tak co čtu, tak je to oboustranný , a jakožto také student cevra můžu říct, že realita je (alespoň u cevra) naprosto jiná, než si většina asi myslí. ale chápu, že je těžký to pochopit. asi se na veřejných školách učí hodnotit něco, o čem nemám ani páru :D no jo, český školství..... :D zdar a sílu a sejdeme se na pracáku :D
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2013 07:32:27, ..) Třeba taková gramatika.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2013 08:05:49, Ondra) pro xxx: Tak to jsi tentokrát mimo, chlavče. Já na CEVRU rok studoval. Ale cítil jsem, že se nějak zanedbává můj potenciál, tak jsem odešel na ČVUT a jsme konečně spokojen. Takže zavři pusu, pláčeš na ***ém hrobě.
                          A páru o tom teda nemáš, to je vidět hned... Takže houby můžeš s veřejnýma školama soudit.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2013 20:59:25, xxx) pro ondru: pokud máš potenciál k technickým předmětům, tak se nediv, že tam využit nebyl :D a v klidu, vždyť já nikomu nic neberu. nepíšu, jak někdo, nic nenávistnýho :)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 08:41:06, Ondra) pro xxx: Napadlo tě třeba to, že někteří studenti mají zájmů víc? Že studují několik různých oborů proto, aby měli větší uplatnění na trhu práce nebo to mohli později skloubit? Asi ne, že...
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 11:05:52, xxx) ondro, nejsi v životě nějaký agresivní? umíš brát věci i s humorem? nebo jsi jeden z těch, kteří jdou za svým vysokoškolským vzděláním a nic jiného pro ně neexistuje?
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 11:47:57, Inkvizitor) xxx, nejsi ty v životě kastrovaným samcem tura domácího? Když Ondra ukázal, že pustě tlacháš, je najednou "agresivní".
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 12:48:42, Ondra) pro xxx: Tobě jest zbytečno cokoli vysvětlovat... Jak má někdo jiný názor než ty, tak je ten dotyčný podle tebe okamžitě agresivní? Udržuj si nějakou laťku společenského chování, jinak budeš všem pro ostudu a je úplně jedno - jakou školu budeš mít.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 22:32:08, xxx) pro ondru: a když má někdo jinej názor než ty, tak je mimo? já odpovídám normálně, a když si přečtu, jak odpovídáš, tak mi to jako agresivní způsob příjde

                          pro inkvizitora: jaký máš důvod, že se vyjadřuješ snad na každé diskusi ? jsi přece vzdělán na prestižní vysoké škole, jsi lékař, a bůh ví co ještě. tak jakej máš důvod?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2013 23:18:14, Radunka) Lidičky, Cevro opravdu ale opravdu ne! A VŠFS a VŠO, to je ještě horší!
    Nevěřte těm prolhaným zmetkům ani nos mezi očima, nebo v budoucnu zapláčete nad výdělkem.
    R. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2013 18:55:08, honza) a co takhle nějakej důvod proč ne???? byl by? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2014 20:35:33, 0.o) To je docela psina číst tyhle diskuse. Neberte to nikdo moc vážně. na 99,9% nikdo ze zde přítomných nemůžu kvalifikovaně a erudovaně poskytnou objektivní názor. Nevím co by všechno musel mít za sebou aby to mohl být "kvalitní" názor.
    Já bych také nekvalifikovaně doplnil že je pravdou že soukromé školy v čechách moc nefrčí, né tak jako v UK nebo USA. Nicméně nabízí lepší platové ohodnocení a to už pár kantorů z veřejných škol přilákalo. A také je pravdou že "elitáři" co pro ně není problém dát 250-700k za mgr či ing titul obvykle nechodí na uk, přestože by to podle toho co píšete dávalo smysl. Vybírají si často zahraniční pobočky univerzit nebo i např levnější všfs nebo cevro.
    A fakt že se k vám chovají učitelé občas jako k zákazníkovi a né k hejskovi co má ze studia *** protože ho to nic nestálo bych nezatracoval (jasně že studenti jsou různí, ale jen chci poukázat že i na soukromé vš chodí lidi co investují do možnosti vzdělání se a né že si jen kupují titul). Myslím že kdyby veřejné školy zavedli alespoň minimální školné, situace by se zlepšila. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2014 12:28:26, Maková panenka) Lepší platové ohodnocení právě nenabízejí, alespoň dle statistik z roku 2011 - nejdříve si ty fámy ověřte.
      Elitáři naopak v ČR chodí na ty nejlepší veřejné školy a celkem vítají, že nemusí zbytečně vyhazovat. Elitáři totiž mají mozek, aby se na ty školy dostali.
      Zahraniční pobočky univerzit = asi vám nedochází, že drtivá většina škol v zahraničí je podřadnějších než naše lepší veřejné školy.
      Pokud se budeme bavit o těch málo opravdu velmi prestižních amerických školách, kde se platí školné 1 milion ročně, tak si též musíte uvědomit, že tyto instituce si své uchazeče velmi pečlivě vybírají - nedostane se tam více než 10 % (u nás je to 100 %) + působí na úplně jiné bázi - a to ač jsou soukromé, do našich soukromých prodejen titulů mají tisíce světelných let daleko.
      S06 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2014 12:31:40, Maková panenka) I kdyby se zavedlo minimální školné, tak ti nejlepší studenti stejně půjdou na ty nejlepší školy, což jsou v naší zemi jen ty veřejné, ne však všechny, ale jen ty ve velkých městech. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2014 15:08:14, Rulka) Ahoj. Nesouhlasím s tvým příspěvkem. Studoval jsem na VŠFS a byl to fakt děs, učitelé si vyprávěli své socialistické názory, povídali o svých koníčcích a zkouška probíhala podobně, známka za úsměv a zájem o UFO. "Experti" z praxe budili spíše obecný posměch ("expertka" z České pošty nás opravdu nenadchla)
      Kamarád na VŠO to samé v bleděmodrém, o hodinách blábolení lidí, kteří o daném oboru snad ani nic nevěděli, časté záskoky. Zkoušky sice zadarmo, aktivita o semestru taktéž nula, ale v konečném součtu škola na dvě věci.
      Nevím, jak to chodí na CEVRO, ale minimálně na VŠFS dostane diplom každej.
      Já se pasuju do role premianta, sice jsem se učil minimálně, ale měl vždy nejlepší výsledky, ...........ale když jsem pak viděl, že projde i ten, co neumí ZHOLA nic, vůbec nic, tak už si o VŠFS myslím jen to špatné.
      Alespoň na magistra se přihlásím na veřejnou školu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2014 17:34:45, Pony) Objektivní názor? :DDDDD Podle institucí hodnotících kvalitu VŠ jsou VŠO, VŠFS a CEVRO učňáky. A subjektivní názory to už jen potvrzují. :DDDDD reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 20:05:16, celpic) Na objektivitu ti tu serem. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2014 13:38:56, ...) Dle průzkumů je VŠFS nejlepší soukromá univerzita v ČR. VŠO jen slouží k rekvalifikaci na letušku a s UJAKem to absolventi dopracovali spíše k pláči. V mnohých výběrových řízeních bylo napsáno, že ABSOLVENTY UJAK z výběrových řízení rovnou vyřazujeme. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2015 15:09:28, aleš) co se týká cevro institut, tak tam každej rozhodně neprojde, minimálně ne na právu. Musím říct, že na začátku asi dost lidí myslelo že když je to placené tak projdou. Omyl. Cevro je co se týká náročnosti opravdu jen pro ty co je obor který studují zajímá a baví. Před 3 ma lety nás bylo v ročníku 200. Dnes 80. škola je to prostě náročná, co se týká výuky a její kvality, nedá se říct špatné slovo. Přednáší jen kapacity, ale ty nároky jsou někdy až přes čáru. to jak jsou profesoři drsní zaskočilo kde koho, většinou to jsou lidi z karlovky nebo kapacity typu štenglová, sokol apod a ti vás jsou schopní vylejt ze zkoušky bez mrknutí oka. naopak na rozdíl od veřejné vš se ale cevro studentům věnuje v dohodnutý čas, zájem něco naučit je je prostě jinde, a to mám osobní zkušenost s veřejnou VŠE kde jsem si udělal Ing., subjektivně můžu říct, že komu se nechce pokaždý aspoň týden připravovat na zkoušky asi by měl zvolit jinou variantu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.09.2015 12:27:56, Inkvizitor) Když už metodou Ctrl-C Ctrl-V svůj nevěrohodný výkřik do tmy množíš, mohl jsi alespoň trochu pozornosti věnovat prasopisu. reagovat zde
      Web: https://www.youtube.com/watch?v=5ZegQYgygdw
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2019 16:44:24, Hanz) CEVRO mělo co jsem viděl mraky lidí problém dodělat. Během studia se projde vším bez problému a pak Ti doporučí ještě chvíli studovat (platit). Je to velmi drahá záležitost. Spíše trafika pro nevyužité politiky. Škola je plná celebrit, ne odborníků. Na zkoušky jsem musel jezdit do budov, kde byli vyučující zaměstnáni nebo i nepřišli. U psaní bakalářky jsem neměl reakci na práci, měsíc před dead linem. Kolegové u závěrečných zkoušek řekli maximum a stejně doporučili ještě prodlužovat a znalosti doplnit. Každé prodloužení byla drahá záležitost. Samou chválu píše marketing. Guerilla

      reagovat zde
      Email: sarysekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2016 22:06:45, Adlajda) Já si vybrala CEVRO a nelituju. Dokonce bych řekla, že škola předčila moje očekávání. Nejsem typ na nějaký masovky, velký školy se stovkami studentů mně spíš děsí, takže důležitý při volbě bylo i "domácké" prostředí školy. Profesoři fakt super, vysoká úroveň výuky, hodně možností stáží a různých praxí, kdy si člověk osahá podmínky v reálu, na trhu práce. :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2016 11:02:49, Jen pro připomenutí) https://en.wikipedia.org/wiki/Astroturfing reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2019 09:51:31, Ladislav) Ahoj, studuji Hospodářskou politiku na CEVRO a můžu velmi doporučit. Z těch soukromých škol je ještě celkem slušná VŠFS, ale oproti Cevru je to horší. Přijímačky na Cevru jsou jen pohovor, toho se bát nemusíš. Nejhorší je VŠEM. To se ti bude každej smát. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2019 16:25:22, Jen pro připomenutí) plán A: https://en.wikipedia.org/wiki/Astroturfing
      plán B: přece si nepřizná, že šlápl do exkrementu reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2019 12:26:28, Ladislav) Na základě čeho je tento komentář? Absolventi Hospodářské politiky na CEVRO mají dobré uplatnění. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Vysoká škola ekonomie a managementu: Skvělá volba pro úspěšnou budoucnost - Výběr vysoké školy
  2. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  3. CEVRO vs. veřejná vejška??? - CEVRO Institut, z. ú.
  4. Přestup mezi obory OSU - Ostatní
  5. cevro institut - Informace o studiu
  6. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  7. CEVRO Institut - Zkušenosti + Info - CEVRO Institut, z. ú.
  8. Špatná volba vysoké školy - Výběr vysoké školy
  9. CEVRO - zkušenosti - CEVRO Institut, z. ú.
  10. Kritické zhodnocení VŠFS - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.