FSS - jak dokončit Mgr.?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.05.2013 19:50:09, a, zhlédnuto: 1044x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky,
tak mě nevzali ani na jeden obor (kombinace Psychologie), na který jsem se hlásila na Fakultu sociálních studií na MUNI v Brně.
Protože jsem pročítala diskuse a četla www. stránky školy, začla jsem přemýšlet, že je to možná OK možná ne, že mě nevzali. A to proto, že kdybych chtěla pracovat v budoucnu jako "řádný" psycholog, musela bych mít Mgr. titul. Na FSS je jen Bc. a pak navazující magisterské (pak je Mgr.). Ale na NMgr. berou fakt málo lidí. Tento rok MUNI ořezala všechny obory na všech fakultách, co jsem slyšela, škola vzala daleko méně uchazečů... Tak už pochybuji, že kdybych zvládla příjímačky příští rok na FSS pro Bc. obor, už o to ale více pochybuji, že bych udělala přijímačky na NMgr. studium.
Pro vás, co jste dělali přijímačky na navaz. Mgr. studium na FSS MUNI - poskytnete mi nějaké informace, prosím?
A hlavně, jaká je podle vás šance být přijatá na Mgr.? Už nějak pochybuji, že je to reálné, když mi nevyšel ani jeden obor ze tří (nepřijata pro kapacitu...).
Jaká je možnost dokončit na MUNI studium psychologie, aby byl člověk Mgr.? (nemyslím zrovna FF MUNI).
A štve mě, že FSS nebude přibírat další lidi i po odřeknutí studia jinými...

Email: ajdunakseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 20:51:27, Inkvizitor) Nejprve malinko obecně - podívej se na to, co jsi napsala. Myslíš si, že tvůj písemný projev odpovídá po gramatické i obsahové stránce absolventovi bakalářského studijního programu, který by měl pokračovat v dalším studiu? Jistě, dysgrafie je možná, ale ta nevysvětluje to, že i obsahová stránka je na hraně slovního guláše. Dosti slabý výkon na někoho, kdo by měl mít přečten větší počet ne zcela triviálních knih.

    A nyní konkrétně. Pokud chceš dělat klinickou psychologii, pak je cesta na navazující magisterské studium na jednooborovou psychologii jediná možná cesta. To znamená se pilně učit a dohánět na příští rok na FF MU, FF UK a FF UPOL. Tedy až poté, co si ověříš, že splňuješ formální podmínky k přijetí a můžeš být připuštěna k přijímacímu pohovoru.

    Druhou možností je, že se zamyslíš nad tím, co vlastně umíš a co chceš dělat. To znamená, že se podíváš po příbuzných oborech, například adiktologie na 1.LF UK. A opět, protože u i potenciálně zdravotnických oborů se na to dbá, nejprve si ověříš, zda splňuješ formální předpoklady k přijetí.

    Třetí možností je změna oboru. Pokud chceš skutečně pomáhat, můžeš pouvažovat např. o studiu ošetřovatelství. Motivovaných zdravotních sester, které by chápaly, že jejich profesí na běžném neakutním oddělení není "být polodoktorem" je málo. Obor sestra pro psychiatrii pak pokud vím vůbec neexistuje - a Bc. psychologické + Bc. ošetřovatelské by mohlo být dobrou kvalifikací. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 21:05:34, a) Velice inteligentní pane, jistě s vysokým IQ, děkuji za rady. Avšak je nutno podotknout, že nejsem absolventkou bakalářského studia, jak píšete...
      Nebo bych měla vaši chybu ve čtení (a nevymlouvejte se na můj text) označit jako nějakou hezkou poruchu, podobnou té, kterou jste mě urazil? Připadáte si vskutku normální? Pokud chcete dále sprostě reagovat, raději si reakci nechte pro sebe, já o ni nestojím. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 22:17:10, ham) Z Vaseho prispevku skutecne nelze vycist informaci, zda jste se hlasila na Bc nebo NMgr obor. Z prispevku je mozne usuzovat, ze jste se nedostala na NMgr. I presto, ze nekde uprostred zminujete prijimacky na Bc. Text hodnotim take jako zmatecny. Rika se: dobra rada nad zlato. Prispevek od Inkvizitora ma tech rad hned nekolik, bez napadani Vasi osoby.

        Co se tyka otazky byt radnym psychologem a pracovat tak, je lepsi zvolit si studium na FF - je jedno jestli je to Brno nebo Olomouc. Tam mate sanci studovat psychologii prezencne a rovnou Mgr. Ale hlavne je tam jistota, ze bude akreditace, jistota diplomu Mgr. Nebudete se tak bat toho, ze se po trech letech studia nedostanete na NMgr. Mate i sirsi uplatneni co se tyka prace. Je caste, ze studenti psychologie na FF pracuji i v oboru. I kdyby se Vam behem studia stalo, ze by Vam psychologie prestala vyhovovat, muzete dostudovat, prerusit studium a venovat se necemu jinemu.
        Vyjadrovat se k tomu, jaka je sance byt prijat (nekdy v daleke budoucnosti v zavislosti podle mineni jinych), nelze. Kazdym rokem se mohou zmenit podminky - jestli bude obor vypsan, kolik bude uchazecu a jak budou vzdelani, jestli se bude platit skolne apod. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2013 22:40:28, milanmilan) Ahoj, když jsem si přečetl tvůj první příspěvek (bez navazujících komentářů), také jsem z toho pochopil, že se chceš hlásit na navazující magisterské studium. Tudíž chybu bys měla hledat nejdřív u sebe, a tahle moje rada se netýká jenom tady té diskuze ale i třeba toho, proč tě nikam na FSS nepřijali. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2014 17:58:50, beryel) Milý pane, vy jste teda chytrolín. Kritika hnedlejc na začátek, nejste náhodou taky psycholog? Dle mých zkušeností možná jo:) nebo že by na půl sestra na půl doktor na půl psycholog, tak to už máme těch půlek nějak moc....asi budu taky málo inteligentní, rozhodně míň něž vy.....tak teďkomc Vám porostlo aspoň sebevědomí. reagovat zde
      Email: aberygmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2014 22:57:39, Inkvizitor) Nemilé něco, své sluníčkově-květinkové pokrytectví si laskavě strč za klobouk, případně do libovolného tělesného otvoru. Přesvědčování hloupoučkého Pepíčka, že i on má na to, aby byl jednou velkým vědcem má možná smysl na základní škole, rozhodně je však zcela mimo mísu na škole vysoké. A pro příště si pamatuj, že když chceš být vtipné, vyžaduje to vtip. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2015 16:58:05, bery) Vtip to byl možná nejvtipnější, když te to tak podrazdilo:). Velmi rádo se směji vlastním vtipům je to známka inteligence. Řeklo bych snad uz i geniality. Proc jsi tak napruzeny taky te nevzali nebo ho máš malyho? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2015 17:11:23, bery) Navíc nac platit drahe sciotesty tady pan pozná z jednoho příspěvku jestli na to uchazeč má nebo ne. Jaka to schopnost výjimečna... ..aleluja..nabídni sve služby univerzitam ..aspoň budes užitečný když už te příroda jinak neobdařila. .. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.09.2015 12:28:23, Inkvizitor) Ty nemluvit jazykem mého kmene! reagovat zde
              Web: https://www.youtube.com/watch?v=5ZegQYgygdw
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2015 07:17:14, bery) No, s takovym magorem jako jsi ty asi těžko najdu společnou řeč . .... reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2015 09:27:55, Inkvizitor) Hint: To byla narážka na tvůj prasopis hodný premianta zvláštní školy. Ojedinělé chyby nevadí, ale tvoje "úroveň" již přesahuje redundanci jazyka a činí tvůj projev nesrozumitelný. reagovat zde
                  Web: https://www.youtube.com/watch?v=e2cSmtKo8Q0
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 07:09:04, bery) Ano. Mam vystudovanou fss. Proto mne tato diskuze zaujala. Mam vystudovanou psychologii. Jinak jsem ovšem neandrtalec nebo lépe neandrtalkyne a nikdy nepochopím ze jsem se tam dostala a prošla všemi šitý. stity:) sity :):).....asi se tam vic počítalo než psalo..... reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 07:39:30, bery) A vy jste proboha absolvent ceho? Že se tak naparujete? Nesnáším namyslence = pitomce. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 07:57:15, Inkvizitor) Nesnášíš-li namyšlené pitomce, máš asi dost problém vyjít sama se sebeou. Zdraví absolvent vyššího studia dělostřeleckého učiliště Peruna hromovládného ;-) reagovat zde
                        Web: https://www.youtube.com/watch?v=e2cSmtKo8Q0
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 10:45:30, bery) Neřekla bych.
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 16:08:40, nevim) Inkvizitor má vystudovanou 1. LF UK.
                        Pracuje jako patolog.

                        reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 16:54:15, vím) Nesouhlasím. Podle mě je to jeden exot z katedry fyzikální chemie FMMI VŠB-TUO. Taky teoreticky chytrý jako Rude právo, prakticky asi vůbec nevytahl paty z Ostravy.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 18:26:10, povim) On to na sebe pověděl. Kdo je. Je dosti znám.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 19:22:03, takyvim) A jinde o sobě tvrdil, že je matematik, fyzik nebo historik. Zhruba způsobem, jakým tady tvrdí, že je dělostřelec. Takže si z nás spíš dělá ***, nebo schválně lže, aby nebylo možné ho spojit se skutečnou osobou.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 07:49:04, nepovim) A tobě se nezdá nápadné, že Inkvizitor píše pokaždé trochu jiným stylem? Někdy prostě uráží, někdy je ironický, ale poradí, jindy radí věcně a někdy i zlehčuje sám sebe. Já bych řekl, že Inkvizitor ve skutečnosti není jen jeden člověk, ale že pod tím jménem píše několik lidí.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 20:16:50, Inkvizitor) Jasně, my všichni jsme Gogo.. :D
                          Web: https://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 09:19:38, bery) Já jsem na tuto pofiderni osobu narazila pouze nebot jina diskuzní fóra jsem zde nečetla. Patologie je mozny obor ale Já bych sazela na psychiatra nebo lépe psychotika pisiciho z uzavřeného oddeleni . ... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 14:29:52, Grammar Nazi) Navrhuji menší výlet vlakem. Na konci bude sprcha s překvapením. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:13:35, bery) Myslíš skotské střiky, tak ty byly už od "jaktěživa" určené pro Vaši partičku Inkvizitor a jiní ***i.... Tohle vážně nikdo necenzuruje?:) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:14:29, bery) cenzuruje B----u-----z--------ti reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:17:34, bery) Myslel jsi sprchu pro ně? Tak to souhlas..... omlouvám se, málem jsem tě zařadil/a mezi tu skupinku diletantů z právnické fakulty?.... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 15:12:54, Tomassino) Doufám, že ty si diplom nedostala, protože tvůj psaný projev je neskutečně k pláči. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:10:34, bery) Dostala ty, magore. Jsi inkvizitorův brácha né, ty vole. ....Roň slzy......roň slzy.... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:15:05, ****) Možná je studentkou/absolventkou původem z ciziny. Napsala "Já" uprostřed věty, ignoruje interpunkční pravidla a opakovaně má problémy skloňovat a časovat. Místy dokonce píše i velice krátké opakující se věty, což značí neschopnost propojit věty do souvětí. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:22:16, bery) Písu Já nebot mam Velké EGO. A hlavně velký ocas. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:25:04, bery) vetší než celá vaše parta inkvizitor a spol dohromady....tak metr a půl kolem pasu dva krát dokola..... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:43:26, ****) Takže zahraniční studentka z Thajska? :D reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 18:59:33, bery) Z Thajska mam jen čumák, ocas je z Nigérie. ... reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.