Všeobecné lékařství


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.06.2013 15:15:39, aja-malkova, zhlédnuto: 2316x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahojky,
zajímá mě, kde všude v ČR se nechá studovat magisterský studijní program Všeobecné lékařství s titulem MUDr. ?
A popřípadě, zda tady někdo má zkušenost s tímto oborem? Jak je těžký? Jaké musím mít známky na ZŠ v 8.-9. třídě, abych tento obor zvládla?
A je lepší jít po ZŠ na 4leté gymnázium, či na střední školu zdravotnickou-Zdravotnické lyceum?
Děkuji :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2013 23:36:15, Inkvizitor) Všeobecné lékařství lze v ČR studovat na následujících vysokých školách:
    1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
    2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
    3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
    Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy v Praze
    Lékařská fakulta v Hradci Králové Univerzity Karlovy v Praze
    Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně
    Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
    Lékařská fakulta Ostravské univerzity v Ostravě

    Studium je víceméně srovnatelné, výrazně se liší jen LF Ostrava a 3.LF UK. LF Ostrava je problematická škola, akreditace byla udělena za pochybných okolností. I kdyby byly všechny chyby odstraněny za provozu a tato fakulta nebyla zrušena (to riziko zde je), tak punc "podvodného studia" absolventům zůstane velmi dlouho a uplatnění bude horší. 3.LF má modulový systém výuky, který je podle zastánců více integrující poznatky, podle kritiků nedotažený dokonce a podle očitých svědků vede k tomu, že medici ze 3.LF jsou nejméně nevyspalí.

    Známky na ZŠ jsou irelevantní pro přijetí, ale pokud patříš mezi trojkařky, pak máš šance malé, protože to o mnohém svědčí. Rozhodně nejlepší průpravou ke studiu medicíny je kvalitní přírodovědné gymnázium - čím více chemie, biologie (molekulární a buněčné), fyziky a angličtiny, tím lépe. Zdravotnické lyceum je špatná volba, obvykle je výuka díky spojení se středními zdravotnickými školami na velmi nízké úrovni.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2013 19:54:57, Terezka :)) Ahoj Ájo, dovol mi, abych i já Ti poradila :-).
    Ano, pokud chceš jít na medicínu, jdi na gymnázium, ale pokud jsi dříč a připravuješ se, na medicínu se dostaneš i z jiné školy. Abych to upřesnila, já jsem z pedagogického lycea, když jsem si v druháku uvědomila, co chci v životě dělat, vzdala jsem se všeho, učila se a učila a na medicínu se dostala. Známky jsem vůbec nebrala v potaz, učila jsem se s vyznamenáním ale samé jedničky jsem neměla.
    Důležité je, co chceš dělat a ne to, co máš třeba z Občanské nauky, kterou potřebovat nebudeš.

    Abych to upřesnila, jsem studentka LF na Ostravské univerzitě, kterou jsem si volila z několika důvodů. Hájím ji, je to mladá a velice nadějná fakulta. Co se týče spolupráce Ostravské fakultní nemocnice, patří mezi nejmodernější a velice kvalitní. Nabírá málo studentů, za to je zde potom osobnější přístup. Studenti jsou na fakultě nadšeni.
    Pokud chceš jinak, volila bych Prahu LF2, Brno, nebo Olomouc.
    Nepodceň přípravu, na přijímačkách není pouze biologie člověka, ale celá středoškoslá biologie včetně kytiček, ekologie a dalšího.
    Pokud máš dotaz, klidně mi napiš na e-mail :), ráda odpovím. Hodně štěstí. reagovat zde
    Email: TerkaSlivovacentrumcz, Web: http://medicka-osu-pise.blog.cz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2013 22:27:06, Inkvizitor) Pokud někdo bez rozhledu a zkušeností tak rozhodně chválí "svoji" problematickou fakultu, je to podezřelé - buď jsi natolik naivní, že věříš všem "reklamním" tvrzením vedení LF OSU, nebo jsi natolik egoistická, že sama sebe musíš přesvědčovat, že jsi nešlápla vedle.

      Abych předešel trapnému pokusu, že jsem snad v Ostravě nestudoval mám MUDr. a Ph.D. (teoretický obor) z různých fakult, jako zastánce teze "kmen ve většině oborů na okrese" jsem pracoval ve dvou ne-fakultních nemocnicích (začal jsem v oboru "druhém v pořadí", když se později uvolnilo místo v mém oboru "číslo jedna", tak jsem přešel) a díky vědecké průpravě rozumím hodnocení vědecké produkce. Takže když napíšu, že LF OSU je problematická, tak to je hodně politicky řečeno, že LF OSU je fakulta druhé kategorie, protože notoricky známé problémy s nedostatečnou kvalitou teoretické a preklinické výuky LF OSU prakticky neřeší jinak než masivní sebepropagací jako "kvalitní", "dynamické" a "moderní" fakulty. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2023 15:49:11, Nikol) Ahoj, ze svych skusenosti můžu mluvit jedině o LF OSU (ostrava), která v žádném případě nemá kvalitní fakultu, naopak je na posledních příčkách v ČR. Má hroznou pověst, jelikož v roce 2020 ztratila akreditaci kvůli podvodům při přijimackach (přijali lidi co neudělali přijimačky, nebo se na ně ani nedostavili..Studovala jsem tam dva roky, vyhazují tam lidi s potencialem, učitelé jsou nepříjemní a tvrdi ze se studenti neuci, což je urážlivé, protože jsme proseděli nad tím hromadu času, vysoké procenta při zkouškách, nekvalifikovani učitelé dojíždějí z jiných míst, protože tam nemá ani kdo učit. Někteří nemají ani pedagogické vzdělání, někdy ani nepřišli na hodinu/seminar, nebyli schopni to ani oznamit a ani se omluvit .Máš 2 pokusy na zkoušku, pak dekan :( vedení je zkorumpované, někteří spolužáci měli záhadně prodloužené zkouškové nebo přerusené studium a přesto se objevovali ve škole.A tak dále, a tak dále... .radši se nauč na prijimacky na jiné fakulty kde studium za to stojí. Starší recenze na jiných fórech jsou uplna pravda. reagovat zde
      Email: nikoletabarbgmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Na Zubní lékařství po gymnázium, zdravotnickém lyceu či zubnímu technikovy? - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Všeobecné lékařství - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. všeobecné lékařství - Ostatní
  4. všeobecné lékařství na LF HK nebo UPOL - Výběr vysoké školy
  5. Lékařství - Informace o studiu
  6. Všeobecná sestra vs. všeobecné lékařství - Masarykova univerzita
  7. Všeobecné lékařství na LF OSU - Ostravská univerzita
  8. Fakulta veterinárního lékařství - Brno - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. Celožiotní vzdělávání Olomouc LF - všeobecné lékařství - Univerzita Palackého v Olomouci
  10. Biologie (UPOL), lesnictví (mendelu), všeobecné lékařství - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.