Poplatky za delší studium

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.11.2006 02:23:14, Tomas, zhlédnuto: 1926x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny!
Měl bych dotaz. Pochopil jsem, že můžu studovat maximálně 1 rok navíc, pak si musím hradit poplatky spjaté se studiem. Bohužel jsem šel na obor, který mi totálně nevyhovuje a jsem definitivně rozhodnut příští rok jít na jinou školu.
Otázka však zní, jak přesně se poplatky za delší studium počítají. Jde mi o to, jestli je pro mě výhodnější skončit již teď, respektive tedy v 1. semestru nebo mám setrvat ve škole celý rok. Rozumíte, pokud bych na nové škole studium o rok přetáhl, jestli tak či onak budu muset platit celý rok nebo jestli jenom jeden semestr nebo se poplatky počítají po měsících, dnech, co jsou jakoby navíc standardní doby studia plus jeden rok?
Doufám, že je dotaz srozumitelný a moc děkuji za jasnou odpověď. :(
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2006 17:31:46, Radek) zdravím. Vskutku. Celkovou dobu studia můžeš přetáhnout na daném stupni studia (např. bakalářském) o rok (předchozí neúspěšné doby studia se do toho počítají). Je vedena matrika veřejných VŠ ve kterém jsou údaje ze všech škol - doba studia se počítá ve dnech, normálně je aktualizov. asi jednou za čtvrt roku, pokud jsi pevně rozhodnut přestoupit a ani ti k ničemu nebudou ty odstudované předměty, je z toho finanč. pohledu lepší jít hned a řádně to ofic.nahlásit aby to zaznamenali. Ony ty poplatky nejsou úplně pakatel - cca 2800 Kč/měs - je to prostě takové "motivující". zdar reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2006 17:36:22, Radek) i když, je třeba zvážit také to, že jakmile se vzdáš studia, ztrácíš nárok na studentské výhody - např. musíš platit za sebe zdravotní pojištění (pokud nejsi evid. na úřadu práce jako nezaměstnaný), věci jako levnější jízdné, úlevy na daních pro tebe resp. rodiče také můžeš zapomenout. Prostě si musíš spočítat, co je pro tebe výhodnější a lepší. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poplatky za studium - Ostatní
  2. Poplatky ze delší studium při dalších studiích??? - Ostatní
  3. Musím platit poplatky za studium, když jsem již neúspěšně studoval? - Informace o studiu
  4. Poplatky za studium - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  5. Poplatky za studium při přerušení studia - Ostatní
  6. Placení za delší studium - Ostatní
  7. Poplatky za studium - Ostatní
  8. Souběžné studium - poplatky - Informace o studiu
  9. Poplatky za studium - Informace o studiu
  10. Poplatky za další studium - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.