Panevropská Vysoká Škola - obor Právo


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.06.2013 12:57:23, Martin, zhlédnuto: 4602x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, máte nekdo zkušenosti s touto školou a tímto oborem?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2013 10:35:16, Martina) Škoda, že jsem tento dotaz nenašla dříve. Nevím, jestli bude odpověď ještě k čemu. Panevropskou vysokou školu budu letos studovat 4. rokem. Před pár měsíci jsem dělala Bc. státnice. Ale ani tak bych ji už v žádném případě nikdy nikomu nedoporučila. V prvním ročníku nám neustále vtloukali do hlavy, jak je naše škola dobrá, že najdeme uplatnění snáz než studenti z veřejných VŠ (čemuž nikdo z nás nevěřil :) ). Taky to tak je, že? O pár měsíců později vyplynulo na povrch, že z pražské pobočky "vylezli" absolventi, kteří krom povolání právníka a úředníků nemohou dělat vůbec nic. (Nic z právnického povolání :)). Advokátní komora, justiční komora a další zavíraly před našimi absolventy dveře. Vedení naší pobočky lamentovalo, že se nic neděje, že než my absolvujeme, situace se vyřeší. Od té doby uběhly 3 roky a tady je to řešení http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=7281
    A proč tam stále jsem? Každý, kdo nemá zkušenosti se systémem VŠ se mě ptá, proč nepřejdu na státní? Za prvé, PEUNI má studium rozloženo na Bc. a následně Mgr. To státní školy nemají. Tudíž nemáte šanci zapadnout do jejich systému a museli bychom studovat od prvního ročníku znova. Za druhé, pověst naší školy je asi taková, že studentům, kteří byli vyhozeni ze státních škol na sekretariátech radí: bežte na Panevropskou, tam vás vemou. Je vám jasné, jak by to dopadlo, kdyby to bylo naopak :)
    Za třetí, systém výuky na PEUNI, co se týče předmětů je zaměřen na Evropské právo. Dříve jsem měla ČAKu za zlé, že nás nechtějí zapsat, ale dneska bych se sama divila, kdyby ano. Předmětu Evropské právo se u nás věnujeme 4 semestry. Ve srovnání s trestním právem hmotným a občanským právem hmotném jen 2 semestry. Obrovské množství materiálů ke studiu, které máte možnost někdy vidět jen z vlaku. Protože pokud u studia ještě i pracujete, nemáte nejmenší možnost se naučit vše. Většina se ani nestihne probrat. Mi osobně samostudium nevadí, ale počítejte s 2x delším časem, který tomu budete muset věnovat, ptž to vidíte poprvé. Vím jak vypadají zkoušky u většiny našich studentů - je to tip sport, buď se trefíte do otázky, kterou umíte nebo ne. Nechci říct, že by to takhle nebylo u studentů na veřejných VŠ. Já vím, že je to takhle všude, ale na státní se více zaměříte na to, co budete jako advokát potřebovat více - základní právní odvětví.
    Pokud vám nezáleží na tom, co budete v budoucnu dělat, nebo vyloženě toužíte po tom dělat právníka v nějaké firmě, popřípadě na úřadě za státní peníze (doporučuji se podívat na platové třídy) a máte něco málo přes 300.000 Kč navíc, jděte do toho.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.09.2013 17:22:39, Petr) Vážená paní kolegyně, jako student 5. ročníku PEVŠ (pobočka Praha), do kterého právě nastupuji, bych Vás rád upozornil, že žádný absolvent z pražské pobočky "vylézt" zatím nemohl, neboť první absolventi ukončí studium v roce 2014. Pobočka se otevírala v r. 2009 a s ní náš první ročník. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2013 23:44:38, Martina) Tak to se velmi omlouvám, jsou to informace přímo z našeho studijního oddělení :) Ale není se čemu divit. Všechny informace, které odtud vyjdou jsou trochu zkreslené. Nicméně si nemyslím, že by to měnilo něco na tom, co jsem napsala výše. Jinak přeji hodně úspěchů. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2014 22:01:56, Jana) Vážená kolegyně,jsem studentem I.ročníku na této škole a mám za sebou první zkouškové období.V případě ani jediného předmětu nemůžu říct,že by to byla loterie.Pracuji,zřejmě stejně jako Vy,a pokud vím,tak i všichni moji spolužáci,ale to snad bylo naše svobodné rozhodnutí.Nevím o nikom,kdo by dostal zkoušku zadarmo.Byť jsme teprve všichni na začátku,zajímá nás,co bude nebo nebude možné po ukončení studia.Studijního oddělení se musím zastat,každý požadavek vždy vyřídí rychle a nezažila jsem,že by tam podávali mylné informace.Je zvláštní,že stále studujete na škole, o které si evidentně myslíte,že není kvalitní (reaguji na Váš výrok,že se nedivíte,že ČAK nechce zapsat do seznamu koncipientů absolventy).Až ČAK prověří znalosti absolventa této školy,pak teprve může tvrdit,že studium na této škole případně kvalitní není.Pokud vím,tak toto se zatím nestalo,striktně zápisy komora odmítá s tím,že mají pochybnosti o kvalitě. Není přece nic lehčího,než to ověřit.Zastávám názor,že právo není jenom o tom,naučit se vše jako básničku.Ale především záleží,jak ho kdo umí aplikovat.A pokud ČAK zapsala osoby,které právo (byť na "uznávané škole")vystudovaly za pár měsíců,pak to tedy opravdu znamená,že jim jde o kvalitu především.Z Vašeho příspěvku jsem vlastně vůbec nepochopila,proč na této škole studujete a čas,který trávíte nad materiály,raději nevěnujete něčemu jinému.A pokud studium chcete dokončit pro titul Mgr.,tak je něco sakra špatně. reagovat zde
          Telefon: 604125789
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 16:09:17, Martin) Jsem studentem externí formy studia 4. ročníku PEVŠ v Praze. Jediná kolegyně se jménem Martina k nám přišla před rokem z Olomouce. Váš příspěvek je vylhaný a vaše tvrzení jsou nepravdivá. reagovat zde
          Email: m.karimseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 18:12:10, Julie) Martine, už se sakra rozhodni, jestli máš v gatích šulina, nebo něco jinýho, chvíli píšeš v rodu mužském pod jménem Jana, pak zase jako Martin. To jsi další z přihlouplých zaměstnanců PEVŠ? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2016 12:01:12, xy) Však nikde nikdo nepsal, že je Martina také z pobočky v Praze :D Může studovat jinde a to, že jste našel jedinou Martinu (která přestoupila z Olomouce), je úplně zcestné... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 18:13:45, Julie) *rodě reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 19:37:38, Martin) Asi máte problém s pochopením psaného slova. Student zpravidla není zaměstnancem školy, kde studuje. Moje jméno je skutečné a můj mail taky, žádný nick. Je to ověřitelné na internetu i na školních stránkách. Jestli šulinem myslíte penis, tak to ve značné míře sděluje určité info o vás. To však není relevantní k diskusi. reagovat zde
      Email: m.karimseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 19:51:55, Petra) Co je vlastně pointou Vašeho příspěvku? Že je PEVŠ super, i když lže? Je jedno, jestli se jmenuje někdo Martina nebo třeba Vlasta, nikdo přece neví, jestli tu dotyčná chtěla sdělit své pravé jméno. Fakta jsou taková, že po absolvování PEVŠ z vás advokát/soudce/notář nebude. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 20:34:46, Martin) Je otázka, co si představujete pod slovem lže. Právnická fakulta UK nemá problém nostrifikovat diplom z PEVŠ, jako rovnocenný s ohledem na skutečnost, že její absolventi mohou vykonávat v SR všechna právnická povolání. Na Slovensku je škola hodnocena jako nejprestižnější PF. Na naší škole učí cca 90% učitelů z UK a obsah výuky je do značné míry shodný. Několik mých spolužáků kvůli problémům s uznáváním našeho vzdělání studuje zároveň obě školy, takže vím o čem mluvím. ČAK svým lobováním v neprospěch školy dosáhl prostřednictvím zákona o advokacii svého a v současné době se celý problém řeší soudně. Takže kdo chce získat dobré vzdělání může bez obav studovat u nás. Kdo se chce ale rychle stát jedním z cca 15 tisíc advokátů musí studovat na státní škole nebo počkat jak soudy dopadnou. Ta vyjádření, na která jsem reagoval jsou však nepravdivá ve více ohledech než jen ve jméně pisatelky. reagovat zde
          Email: m.karimseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 21:39:24, Mirek) Dobrý den, prosím vás, proč by někdo studoval vedle PF UK i PEVŠ? Vždyt to nedává smysl, ne? K čemu mu bude druhá taková škola? A pak bych se chtěl taky zeptat, jaká je situace na Slovensku, slyšel jsem, že tam právníci dělají i popeláře kvůli abnormální míře absolventů těchto škol. Děkuji:) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2014 21:59:07, Martin) Na to proč to dělají by jste se musel zeptat jich. Já si to vysvětluji tak, že chtějí rychle vykonávat nějakou právnickou profesi. UK začali studovat později než PEVŠ a mají možná obavu, zda obě školy řádně dokončí nebo nechtějí ukončit rozdělanou školu. Opravdu nevím. Někteří spolužáci odešli na státní školy a studium u nás přerušili. Stejně tak nevím, kdo vykonává v SR práci popelářů a neslyšel jsem zatím o žádném právníkovi. Zato jsem slyšel o lidech v ČR i SR, kteří koncipují za velmi podřadných podmínek. Naši absolventi v ČR mohou snad v budoucnu hypoteticky vykonávat notariát, ale vzhledem ke skutečnosti, že je zaveden numerus clausus to není příliš pravděpodobné. Mnoho mých spolužáků už se v praxi uplatnilo v minulosti a právnické vzdělání je pro ně pouhým doplněním jejich vědomostí. Jsou u nás zastoupeni daňoví poradci, ekonomové, lékaři, VŠ učitelé dokonce i jeden docent. Otázka je jak to s těmi soudy v budoucnu dopadne, protože na obou stranách zaznívá poměrně dobře a jasně vyargumentované protichůdné stanovisko. Přesto si myslím, že ta škola je zajímavá a přínosná a to především co se týče personálního substrátu učitelského sboru.
              reagovat zde
              Email: m.karimseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2016 12:07:40, xy) S08 nejprestižnější? Hahaha. Od roku 2011 se umísťuje na 4. místě ze 6 škol.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2015 21:03:32, BVŠP) Obor Právo na Paneurópskej vysokej škole dostal stopku

    10.06.2015, Aktuality Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

    Minister Juraj Draxler pozastavil Paneurópskej vysokej škole právo udeľovať absolventom študijného programu „právo“ akademický titul (zjednodušene pozastavil akreditáciu) v dennej, aj v externej forme štúdia a to v prípade bakalárskych študijných programov, ako aj magisterských študijných programov. Fakulta preto v súčasnosti nesmie prijímať nových študentov. Študenti, ktorí boli prijatí pred pozastavením akreditácie, však môžu zatiaľ riadne dokončiť štúdium.

    Akreditačná komisia na základe opakovaných podnetov iniciovala akreditáciu uvedených študijných programov a zistila, že fakulta uskutočňuje študijný program za iných podmienok, za akých jej bol študijný program akreditovaný. Konkrétne, študijný program bol poskytovaný na miestach, ktoré neboli predmetom akreditácie, obsah študijného programu bol pozmenený a uskutočňuje sa inak ako bol akreditovaný (mimo sídla školy a fakulty – predovšetkým v ČR).

    https://www.minedu.sk/pravo-na-paneuropskej-vysokej-skole-dostalo-stopku/

    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Panevropská Vysoká Škola - obor Právo - Panevropská vysoká škola
  2. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  3. Moravská vysoká škola Olomouc - Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s.
  4. Škoda Auto Vysoká škola - Ostatní
  5. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu - interní info - Ostatní
  6. VYSOKÁ ŠKOLA ZDRAVOTNÍCTVA A SOCIÁLNEJ PRÁCE SV. ALŽBETY Příbram - Výběr vysoké školy
  7. Vysoká škola Karlovy Vary - soukr. - Ostatní
  8. Nejlehčí vysoká škola - Ostatní
  9. Vysoká škola Tomáše Bati - Ostatní
  10. Vysoká škola realitní - Institut Franka Dysona - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.