Kombinované studium grafiského designu na VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.01.2014 18:47:05, Veronika, zhlédnuto: 315x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,

ráda bych se od někoho dozvěděla, zda-li dokázal "přemluvit" Vysoké školy k dálkovému (kombinovanému) studiu čehokoliv co je příbuzné grafickému designu, propagačnímu výtvarnictví, multimédiím... - kdekoliv po české republice, ale nejlépe v Praze a okolí. Kamkoliv jsem psala - školy odpovídaly, že takový-to druh studia není u nich zaveden....

Docela mě to nemile překvapilo, nebo jsem prostě jen špatně hledala. Nalezla jsem zde na diskuzi jeden obdobný článek, který mi vcelku mohl pomoci, kdyby nebyl již osm let starý... :)

Velice Vám děkuji za veškeré odpovědi a kráásný den přeji S13



Email: viktorparezseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2014 10:11:34, Radek) Ahoj. Koukal jsem se na různé obory a fakt většinou prezenční.. častější jsou navazující magisterské když už je člověk bakalář. FMK UTB Zlín nabízí bakalářský a pak i navazující magisterský obor: Multimedia a design - Grafický design v kombinované formě studia.. Ale když se podívám na skladbu předmětů ( http://www.utb.cz/chci-studovat/obory?hash=1f3192aefa9969641d4d3f4db23daebd&lang=cs ) tak nevím no.. trochu mi přijde že tam skoro nezapnou počítač. Zdá se mi že bys asi chtěla aby tě naučili v nějakém grafickém programu na počítači dělat nějaká kouzla. Ještě to zkusím až budu mít chvilku. Ale i u slibnějších názvů oborů (např. FI MU v Brně: Počítačová grafika a zpracování obrazu mi to přijde takové že na to je tam vždy jeden dva předměty a pak se učíš programovat a kdovíco. Mrkni fakt u těch oborů na ty studijní programy, předměty, studijní plány.. a třeba dospěješ k názoru že si to nastuduješ radši sama z nějaké fajn knižní publikace nebo že do toho vrazíš třeba 20 tis. na nějaké pořádné počítačové kurzy a pak si to budeš cvičit a cvičit. A později se zkusíš třeba nachomýtnout k produkci nějakého filmu (nejen animovaného).. všude se dělají retuše něčeho co tam nemá být, nebo k tvůrcům nějaké počítačové hry.. Na ČVUT jsem koukal že je to zas zaměřené hodně na algoritmy (zřejmě to jak funguje komprese obrázků), na uměleckých oborech je to zase hodně o barvách, estetice, uměleckém vnímání, a tam zas tak moc podle mě počítač nezapneš. Osobní zkušenost nemám. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2014 10:41:55, Veronika) Mockrát děkuji za odpověď,

      Zlín vypadá vcelku dobře - jen kdyby to nebylo tak z ruky :(, koukám že 2,5 hodiny. Studuji grafiku už šest let, nejprve na střední škole, a posléze jsem se vydala na Vyšší odbornou, kde jsem momentálně. Základy tedy už znám - s programy pracovat vcelku umím, ale trápí mě, že nebudu mít hodnotný titul. Před dvěma lety, když jsem se hlásila ze střední školy dál, tak jsem nebyla přijata na Vš v Praze - pravděpodobně z nedostatku kvalitnějších prací (většinu jsem tvořila dva týdny do talentových zkoušek doma "na koleni"). Snažím se na sobě zapracovat, ale cítím se už na prezenční studium vcelku stará. Tím chci říct, že denní docházka do školy mi neumožňuje pracovat (maximálně externě, ale za to jsou mizerné peníze) a dokud nebudu pracovat, tak jsem uvázaná u svých rodičů v bytě. (nechci, aby to vyznělo zle, jelikož jim vděčím za velikou podporu), ale nevím, jak dlouho se to bude líbit příteli. S15 Proto hledám kombinované studium , kterých je dosti malého počtu.

      Ještě jednou děkuji za snahu a odpověď a krásný den přeji :)
      Veronika reagovat zde
      Email: viktorparezseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2014 13:06:05, Inkvizitor) U uměleckých oborů je, podobně jako např. u medicíny, nezbytný časný kontakt s učilelem a rozsáhlá vlastní práce, že je kombinované studium prakticky vyloučené. Pokud to tedy nebude problém, zkus uvažovat o prezenčním studiu (a když bude příteli vadit, že bydlíš u rodičů, tak proč bys nemohla bydlet u něj?).

        Pokud už adekvátní znalosti, tedy spíše dovednosti, máš, tedy pokud si myslíš, že nepotřebudeš důkladnější metodické vedení, a jde ti především o vysokoškolské vzdělání, tak zkus např. dějiny a teorii umění. Pokud se nemýlím, tak toto lze studovat i kombinovaně. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2014 13:00:20, Inkvizitor) Na FI MU jde o ryze informatický obor, ona počítačová grafika, tedy přesněji řečeno její matematická střeva, nejsou žádná sranda. Každopádně jednou za čas jim tam zabloudí někdo, do doufá, že ho naučí kreslit v Corelu a retušovat ve Photoshopu.:D reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Výběr VŠ kombinované studium - Výběr vysoké školy
  2. Jaký obor AJ kombinovaně, nav. mag.? - Ostatní
  3. Psychologie - kombinovaně - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. navazující kombinované studium na ČZU PAA a nebo PAE - Česká zemědělská univerzita v Praze
  5. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
  6. Kombinované studium na ICV Psychologie na UP - Informace o studiu
  7. Prezenční nebo kombinované studium na VŠEM a MBA pro absolventy? - Informace o studiu
  8. Kombinovane studium OPF Karvina 20/21-poradite? - Slezská univerzita v Opavě
  9. VŠVSMV - kombinované studium - Informace o studiu
  10. kombinovane studium ekonomie v Praze na verejny VS - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.