VŠCHT vs. FCH VUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.01.2014 23:57:32, Vlaskl, zhlédnuto: 1971x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Která z těchto 2 škol je podle vás lepší? Nějaké zkušenosti s nimi? Mě přijde, že to vyjde tak nastejno. Obě považuji za kvalitní vš, ze kterých ten co tam nemá dělat vyletí, a ten co chce být opravdu inženýr si odnese +- rovnocené vědomosti. Nebo myslíte, že zaměstnavatelé preferují některou z těchto fakult? Možná mírné + pro VŠCHT je to, že v Praze se snáze najde brigáda při studiu.
Váš názor? Děkuji předem za všechny
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2014 13:52:47, Inkvizitor) 1. Zkus si srovnat studijní plány vč. osnov. V tomto mi vychází jako trochu lepší VŠCHT.
    2. Na možnost brigády bych nespoléhal; ovšem smysl má uvažovat o diplomové práci pro firmu nebo v AV ČR - a v tomto má výhody Praha.
    3. FCH VUT je "standardní fakulta", VŠCHT je komorní v tom smyslu, že je poměrně hodně učitelů na malý počet studentů. Každému vyhovuje něco jiného.
    4. VŠCHT pokrývá všechny oblasti chemie vč. řady hraničních oblastí. Pokud VŠCHT podporuje zápis předmětů nad rámec studijních plánů (doporučuji zjistit), je to mnohem lepší než VUT s limitacemi.
    5. Zcela na místě je zvážit i to, že o chemii je jen malý zájem. Jestliže se do Prahy stahují studenti z celé republiky a alespoň nějak udržují úroveň, v Brně to tak nejspíš nebude (moje neblahá zkušenost s fyzikou na MU). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2014 19:39:53, Vlaskl) Tak ty studijní plány mi připadají právě celkem +- podobné... zvlášť na takových těch obecných oborech, z nichž bych 1 chtěl studovat (asi obor Chemie, technologie a vlastnosti materiálů)... nechci se specializovat už od bakaláře. Chci si projít všechnu chemii (obecnou, anorganiku, organiku, biochemii, fyzikální, makromolekulární, analytickou) a sní související obory (matika, fyzika). Orientovat se chci spíše do těchto technických disciplín, než že bych to chtěl více přírodně a mít nějaké genetiky, biologie, toxikologie, botaniky atd. (proto nepřemýšlím o přírodovědných fakultách MU, UPOL, karlovce, mendelu atd.). Do Pardubek nechci, proto mi vyšla vylučovací metodou jen VŠCHT s FCH VUT.
      Je to vážně životní dilema :D Nějakým zajebaným žebříčkům z Hospodářských novin a podobných zaručených \'expertíz\' českých VŠ nevěřím ani čárku. Na druhou stranu neznám nikoho z těch škol, kdo by mi mohl poradit... áááchjo... asi si hodím korunou. :D
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2014 21:00:56, Inkvizitor) Na tvém místě bych šel na VŠCHT.

        Žebříčkům českých novin bych nevěřil, zkus si dohledat korespondenci prof. Zlatušky (tenkrát děkana FI MU) s jakousi novinářskou "intelektuálkou" o jednom takovém žebříčku... Je ale veřejným tajemstvím, že VŠCHT je co se týče vědecké produkce na hlavu nejlepší českou vysokou školou (z mně neznámých důvodů je světové žebříčky neindexují) - proto se také hovořilo o spojení VŠCHT a ČVUT, i když z toho nejspíš sejde. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2014 21:52:13, Vlaskl) K žebříčkům: Ne tak to je jako jasné... těm žebřičkům se prý vysmívají a vytírají si s nimi pr*el i děkani fakult, které se umisťují na předních příčkách. :D
          K vědě: Zase je otázkou, k čemu mi je jako studentovi Bc. studia to, že je někde nějaká vysoká věda. Kdybych šel studovat PhD., tak ok-je to důležité, ale při tom Bc... Navíc jsem se na gymplu přesvědčil, že ne každý skvělý odborník musí být nutně dobrý učitel, a ne každý dobrý učitel potřebuje být skvělý odborník... Možná je to jen má zkreslená představa, ale představuju si to na VŠ stejně.
          Navíc jsem se na to teďka pořádně podíval, a zjistil jsem, že PřF UK má podle jejího studijního plánu to Bc. studium zaměřené možná techničtěji a univerzálněji, než FCH VUT + VŠCHT dohromady :D Mají větší hodinové dotace i více kreditů v předmětech jako fyzika, matika, obecná a anorganická chemie... Zase nadruhou stranu: je pro mé rozhodování opravdu tak životně důležité, že někde mají o 13 vyučovacích hodin přednášek z matiky či fyziky více, a mají za ně o 2 kredity víc??? Když se řekne A, musí se řict i B, takže musím doplnit, že FCH má zase např. fyzikální chemii na 2 semestry, přičemž PřF jen na 1.
          Snažím se to opravdu hodnotit objektivně, z nadhledu, s čistou hlavou a zodpovědně... moje dilema se ale rozmáhá do obřích rozměrů. :D Vím, že tohle nevyřeší nějaká diskuza na internetu, každopádně díky za postřehy
          Zatím to vidím tak, že pudu na FCH a během těch 3 let jestli to dám získám rozhled, a možná třeba pak na Ing. půjdu jinam (VŠCHT? UK? UPOL? Zahraničí??? Kdo ví...). Ten případný přestup by snad neměl být problém... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2014 21:54:46, Vlaskl) A btw... nemáš někde ten odkaz na tu diskuzi pana profesora? Nějak to nemůžu najít... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Univezita Karlova nebo VŠCHT - Výběr vysoké školy
  2. FPBT na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  3. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
  4. PřF UK nebo VŠCHT? - Výběr vysoké školy
  5. Obory na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  6. všcht vs. přf uk - Univerzita Karlova
  7. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  8. VSCHT FPBT nebo VUT FCH - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  9. všcht vs. faf uk ... popř. něco jiného :D - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. Magisterské studium na VŠCHT/UPCE FCHT - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.