Jak se pohlizi na soukrome vysoke skoly?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.01.2007 11:08:11, Adam, zhlédnuto: 932x, reakcí celkem: 16Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, zajima me jak se na trhu prace pohlizi na soukrome vysoke skoly. Zda se kouka jen na titul nebo i na to, jakym zpusobem ho bylo dosazeno, tedy jakou skolou...diky

Email: bohemia_czseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 13:38:34, really) Pracuji v personální agentuře, takže o tom něco vím...OBECNĚ:soukromé jsou relativně diskreditovány sami sebou (VŠVT-páťáky učí středoškolák, kterého už 2x vylili ze státní VŠ a je nyní ve druháku PEF ČZU,VŠJAK-zkoušky mj.formou pokecu u oběda,VŠERS-přijmou i člověka, který bude dělat reparát a nemá tedy maturitu...toho je mooooc);nezřídka se na ně hledí, že jde na ně ten, kdo se a)nedostane na státní b)není schopen vystudovat státní (veřejnou),ale svoji neschopnost je ochoten vyrovnat penězi(bohužel je to ne tak ojedinělé,že...);takže asi takto:kdo zná trochu vzdělávání v ČR,všímá si toho (=většina),ale pozor:tím nechci říci, že všechny soukromé jsou horší než státní!!!je vhodné hledět např. na žebříčky MŠ o kvalitě fakulty-např. ekonomických je přes třicet a kvality A1 dosahuje jen 6 z nich-aktuální neznám, nicméně jsou tam fakulty VŠE (ale pozor-ne všechny),PEF ČZU PRAHA a FEK ZČU... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 13:47:26, skonto) to really:Všvt je dnes Všmie/párkrát se za ty čtyři roky přejmenovalaS13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 14:32:05, matula) Ahoj, já jsem na soukromé škole studovala 5 let magistra a při hledání práce sjem s tím, že mám soukromou VŠ, problémy žádné neměla. Ale opravdu záleží, jakou soukromou školu si vybereš. Já jsem dělala VŠVSMV ve Strašnicích - veřejnou správu a nemohla jsem si stěžovat! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 14:35:00, matula) A nezapomínala bych i na fakt, že na státní VŠ si studium také můžeš zaplatit (uplatit). A nejedná se vůbec o ojedinělé jedince! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 21:15:11, really) to matula:jasně, chápu...ale já se snažil jen zprostředkovat obecný pohled z požadavků našich klientů hledajících nové zaměstnance:velká část přímo zadává školy, z nichž by měl být jejich nový zaměstnanec (z ekonomických je pořadí VŠE,PEf ČZU,ZČU... po nich dvě soukromé-BI a pak VŠEM), což neznamená, že by ti, což projdou soukromou školou, měli nějaké problémy se zařazením, ale např. Citibank(a takových je mnoho) má požadavky jen na tyto školy(do ekon.pozic)...prostě pokud se přihlásíte do místa za 60.000Kč (po zapracování) a projdete asessmentem, vaše šance (pokud se jinak neodlišujete jazyky, zkušeností...)je při srovnání ve skupině nižší při soukromé, než při veřejné...výjimku tvoří americké a britské školy (a k uplácení-bylo jest a bude)...předpokládám, že Tys asess group neprocházela... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 21:34:07, strangelove) to matula: tak bych tipnul, že jsi na tuhle školu nešla proto, že veřejná stejné programy nenabízí, ale vyhnula jsi se matematice typu VŠE, a to Tě stálo čtvrt melounu-programy na VŠ veřejné správy/mezinárodních vztahů nabízí hodně veřejných vejšek, a o něco prestižnějších.Nic proti tvému postupu, ale s tím uplácením/eh, zaplacením/ se asi ozvala Reallym potrefená husa:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 21:38:19, bezskrupulí) tak to shrnu bez obalu-všichni víme, že na veřejnou se každý nedostane, na soukromou každý, kdo má chechtáky, a protože solí, tak se tam taky udrží, protože na veřejných je každému jedno, kolik studentíků vykopne, zatímco kdo začne soukromou, tak když ji nevzdá sám z blbosti, taky se tam udrží, neboť je Oproti veřejným v podstatě hýčkán reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2007 21:43:36, really) hm...že jsem vůbec něco psalS15...no nicméně to, co píše "bezskrupulí" je t.č. převládající názor většiny národa, personalisty nevyjímaje....ale opět podotýkám, že to neplatí pro všechny, nicméně každý vidí tu problémovější část....když něco platíte, jste klient...já v práci taky za peníze dostrkávám relativně nemožný lidi na místa, kam by se bez záruky personální agentury nedostali anii přes vrátniciS15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2007 00:57:58, Tlapka) Ahoj really, jsem ráda, že je tady někdo z oboru; ráda bych toho využila a poprosila tě o pár informací ;)
    1) Nemáš zkušenosti s tím, jak konkrétně si stojí absolventi VŠVSMV? Mám pocit, že mezi soukromými patří mezi nejlepší, tak zda uplatnění absolventů reflektuje tuhle skutečnost?
    2) Nemohl bys sem dát prosím odkaz na ty žebříčky MŠMT ČR? Nějak se mi je tam nedaří najít S15


    Děkuju! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2007 08:54:16, syrael) Ahoj, záleží skutečně na volbě soukromé školy a na lidech, kteří tam učí, s VŠVSMV mám také dobré zkušenosti, zatímco lidé z VŠE nebo TUL jsou často nespokojení, ani ne snad s kvalitou výuky ale s přístupem ke studentům. Nejlepší reference jsou od studentů, s články v novinách dost často nesouhlasím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2007 18:32:39, matula) to really: Ne to jsem neprocházela, k soukromé sféře jsem nikdy netíhla, už kvůli, pro mne, neúnosné pracovní době, takže mne naprosto vyhovuje státní správa :-)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2007 18:37:22, Pepa) Velmi bych uvítal zavedení školného i na veřejných VŠ, pak už by se tu nemohly objevit slogany typu, že když si to někdo zaplatil tak to má! Zajímalo by mne, co by pak "bezskrupulí" vymyslel :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 15:33:20, liatris) to Pepa: no, víš, já mám Strojní konstrukce na VŠB v Ostravě, a nějak mne napadlo, že bych k titulu Ing. přihodil Mgr.(jsem ve firmě, kde se další titul hodnotí cca + 10tis.měsíčně za každý, at je jakýkoliv), a tak jsem testnul konzulko na VŠJAK-když zjistili, že jsem absolvoval již Bc.,zajásali a nabídli mi Mgr. studium Vzdělávání dospělých, s tím, že to, že mám strojařinu neva, neb za 5tisíc absolvuji krátký kurzík, který mne srovná s jejich absolventy bakaláři v daném oboru(dobrý,ne)...přijímačky?až nám přinesete doklad o zaplacení školného, jste přijat (tak jsem 21.12. zaplatil a 22.12. jsem byl mailem přijat)...a první zkoušku 26.1.07 jsem promarodil, takže jsem volal zkoušejícímu, že z Hradce se do Prahy nedostanu=pokecali jsme dvě minuty po telefonu, tedy jakože zkoušení (já hledal odpovědi ve skriptech) a dostal za tento rozhovor za 1...no na veřejné by se tohle stát nemohlo:-D! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 15:42:04, poars) to je ono:žebříčky studentů, jak se kde studuje, jsou super, ale neříkají nic o uplatnění-když máte titul z VŠ Jana Amose Komenského (obrací se v hrobě), kde se určo studuje sqěle,zkuste jít do náboru na HR oddělení a poznáte, jak ti s UK či VŠE vás při pohovoru vyřadí do deseti minut ze hry (moje vlastní zkušenost); já absolvoval např. v Bc zkouškách státnici z Angliny, i když nejsem s to zplodit jedinou celou větu, v pohodě za tři, ale když vytáhnu diplom a někdo na mne spustí , zpravidla pak volá na všjak, zda jsem skutečně absolvovalS15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 15:48:53, denisa) já udělala bachelores studium na NY za 1rok (když to teda zaplatíte najednou, jde fakt všecko), ale taky to tak vypadá-nechytla jsem se na odpovídající post (zachránila mne fluently english z astralského období prodavačky v supermarketu)a teď dělám magistra na PEF ČZU a netuším, o co v ekonomii go (titul mít je sice ok, ale personáři vědí, co odkud chodí za absolventy, a taky to podle toho vypadá) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 21:32:36, Lea) no malinko se přidám k diskuzi, mám Bc z SVŠES, je to soukromá. Není špatná, má docela dost externích učitelů, ale bohužel, kdo opravdu nechce studovat a je ochoten se připlatit u rektorských termínů, má titul jistý. Díky Bohu mezi tyhle nepatřím, ale pár takovýchto adeptů tuto školu vystudovalo. Mám možnost studovat i na státní a můžu posoudit, že je mezí státní a soukromou vééééélikej rozdíl. Ale fakt záleží na vedení školy (u těch soukromých). . . reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. soukromé vysoké školství - Výběr vysoké školy
  2. anglické soukromé vysoké školy - Ostatní
  3. Přechod ze soukromé školy na státní - Informace o studiu
  4. Image Vysoké školy polytechnické Jihlava - Vysoká škola polytechnická Jihlava
  5. soukromé vysoké školy - Ostatní
  6. Student soukrome skoly se projevil - to je UCHO! - Informace o studiu
  7. Soukrome skoly propadly - Informace o studiu
  8. SOUKROMÉ EKONOMICKÉ ŠKOLY - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. Studium soukromé školy - Výběr vysoké školy
  10. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.