Dalkové studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.01.2007 10:32:26, Zanetka, zhlédnuto: 1279x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekCauky chtela bych se zeptat jestli nemate ted v nejblizsi dobe nekdo zkusenosti prez kombinované studium!jestlize nepracuji zda za me jeste stat plati zdravotni kdyz me je 21let?mam kamosku a ty to prej normalne platej ale me se to nezda na pracaku take ona neni?!dekuji moc za odpoved muzete i napsat na Zanetka.hcpceseznamcz

Ps:byla sem i na zdravotnim a ta pani me rekla ze do 26 me to platej ale zdal se mi takova zmatena,furt nekam volala atd. tak aby to byla pravda!nechci aby me pak uhaneli ze to neplatim!moc diky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2007 17:50:09, Terka) Ahoj Zanetko, ten tvůj dotaz je trošku zmatený. Moc jsem nepochopila, jestli teďka studuješ nebo ne. Ale mam pocit, že pokud studuješ kombinovaně, tak si zdravotní pojištění musíš platit už teďka, sociální až od 26 let. Nejsem si tím úplně jistá, ale radši si to ověř ještě někde jinde a hodně rychle, protože já neplatila zdravotní pojištění asi 3 měsíce a pak mi naskákalo hodně vysoké penále :(, a to jsem se předem ptala paní na pojišťovně, která mi řekla, že nic platit nemusím - to jsem se pak skoro zhroutila, když mi přišel z pojišťovny dopis, že tam mám dost vysoký nedoplatek S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2007 21:58:28, Radek) Terka: a ty jsi studentka kombinov. studia VŠ? Pokud vím, tak placení zdravotního pojištění se řídí zák. 48/1997 Sb. O veřejném zdrav. pojištění. (§ 7 uvádí, kdy je plátcem zdr. poj. stát) - studenti jsou tzv. "nezaopatřené děti" a je odkazováno na zák. 117/1995 Sb. o O státní sociální podpoře, kde se hovoří o soustavné přípravě na budoucí povolání na VŠ (§ 11, 12, 14). Myslím že tedy zdravotní pojištění neplatí ani kombinovaní studenti (kombin.studium není nikde napsáno jako výjimka že by se to na něj nevztahovalo). Co se týče sociálního, to podle mě souvisí až se zaměstnáním (hlavně se z toho člověku šetří na starobní důchod) a jeho úhrada se provádí srážkou ze mzdy a doplatkem zaměstnavatele (odvádí zaměstnavatel). S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 21:38:24, lea) Ahoj, měla jsem ten samý problém, než jsem to rozluštila, jak to s tím placením je. Je mi 24 a studuji dálkově. Než jsem si našla práci, musela jsem si zdrav. a soc. platit sama a pak jsem se nechala zaměstnat na hlavní pracovní poměr a teď už to nemusím platit, postará se zaměstnavatel. Ale zase pokud by jsi třeba chtěla jenom brigádu, tak už si tak jistá nejsem kdo je povinnen se o to placení starat zda ty nebo zaměstnavatel. Jinak různé výhody a studentský slevy máš do 26 let. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2007 20:48:46, Zanetka) Ahojky tak ja fakt nevim jak to je:-)!kazdy ma nejake jine informace!Me bylo receno ze se nerozlisuje jestli studuju kombinovane distančně nebo prezenčně!zdravotni prej za me do 26let platej staci jen prinest okopirovany index se zapisem do 1.roč!rekli me to i na zdravotnim a kamoska takhle prej take normalne studuje kombinovane a zdr. ani soc. si neplati!na soc. sem se byla take ptat!vite nekdo moc prosim jak to je na 100% všem moc diky za odpoved. Zanda reagovat zde
    Email: zanetka.hcpceseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 07:35:58, M.) Ahoj, do 26 let máš sociální a zdravotní úlevy (jiná situace je, pokud už pracuješ a zaměstnavatel ti odvádí část peněz ze mzdy). Tak si okopíruj index nebo lépe i dolož potvrzení o studiu a běž na zdravotní pojišťovnu a sociální zabezpečení. Pokud jsi bez práce, určitě se zaregistruj i na ÚP, tam by ti taky měli říct více. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 09:09:28, Zanetka) Lea studujes dalkove VŠ nebo VOŠ?diky za dopoved Žanda reagovat zde
    Email: zanetka.hcpceseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 15:10:53, Lea) Žanetko studuji VŠ.
    Dnes jsem se dočetla v Lidových novinách, cituji: Dálková forma: studující nemá status studenta (stát za něj neplatí soc. a zdrav. poj.)
    No a pak tam píšou o kombinované formě studia (což je něco jako dálkové) a tam se o placení nebo neplacení nezmiňují. Tak z toho aby byl člověk moudrý. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 16:24:39, Radek) Lea: nedá mi to a také odcituji z dnešních lidovek co je jen o 1 odstavec nad tím: "Studenti soukromých VŠ mají stejné postavení a stejná práva a povinnosti jako studenti škol veřejných. Do 26 let za ně stát hradí sociální i zdravotní pojištění, mají nárok na sociální a ubytovací stipendia."
    Ten článek "Další možnosti studia" co je pod tím, ponechávám bez komentáře. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 18:16:49, Lea) Radek: to jo, to platí pro prezenční v každém případě. Soukromé se od státních neliší. Z toho článku to vyplývá, že se baví o standartním studiu, což je prezenční. A potom každý student má nárok na to aby za něj stát platil soc a zdrav a mají jiné výhody a stipendia. Ale pak se tam věnují zvlášť formám studia a my bychom přesně potřebovali vědět co je povinnosti "studenta" kombinované(dálkové) formy studia.(a proto jsem citovala jenom to co se týkalo kom./dálkové formy. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  2. Dálkové studium na ČZU - Ostatní
  3. Dalkove studium FIM UHK - Informace o studiu
  4. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy
  5. dálkové studium - Ostatní
  6. MUP - dalkove studium ze zahranici - Informace o studiu
  7. Dálkové studium ošetřovatelství v HK - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
  9. Studium grafiky a podobných oborů dálkově - Výběr vysoké školy
  10. prezencni i dalkove studium - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.