Po studiu na BIBS - LIGS, CEMI či jiná soukromá škola?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.08.2014 10:17:05, N, zhlédnuto: 1224x, reakcí celkem: 21Reagovat na příspěvek
Ukončila jsem studium BA (Hons.) Law and Business management na BIBS, bohužel další stupně studia jsou od letošního srpna nově pouze v anglickém jazyce. Kam je vhodné dál pokračovat. Líbí se mi LL.M či MSc., které nabízejí LIGS, nebo CEMI. Má někdo osobní zkušenost?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 11:57:33, Inkvizitor) A co vhodit peníze do kanálu? Výsledek bude zhruba stejný... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 16:36:19, N) Opravdu plnohodnotná odpověď na otázku "Inkvizitore". Ovšem já se ptala, na osobní zkušenost, ne na "něčí názor" o vhodnosti, či nevhodnosti studia na soukromé VŠ. Takže si prosím, pokud nemáš konkrétní odpověď, strč svůj názor "za klobouk" :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 16:53:43, RSK) No, ale u českých škol to tak v podstatě je. Pokud nemáš dobrou praxi, titul ti k ničemu nebude. Výuka v AJ na těchto školách je směšná, co jsem měl možnost vidět, tak spíše to připomína hodinu angličtiny na základní škole. Asi ne všude, ale jinak by to byl dost účinný filtr na uchazeče, což si školy nepřejí. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 17:05:23, N) Zkoušky z právní a ekonomické angličtiny mám v rámci studia za sebou a je to jeden z důvodů, proč v anglickém jazyce na této škole pokračovat nechci. Nehodnotím kvality soukromých vysokých škol a ani o nich nechci polemizovat. Je každého svobodná vůle, zda-li chce za studium platit, či naopak. Jen mě zajímá, kterým směrem bude nejlepší se momentálně vydat. Zda zvolit navazující magisterské studium na veř. škole, či pokračovat v profesních zahraničních titulech. A když volit, tak jakou školu... říkejme tomu třeba "Víc hlav, víc ví." To je důvod mého prvotního příspěvku, chci vědět, jestli se v podobné situaci někdo ocitl a jak jí řešil :) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 23:59:28, Milan) Máš nostrifikaci svého diplomu z BIBS? Vím, že v minulosti diplomy z NTU nostrifikovala MZLU (nyní MendelU). Pokud ano, tak jediná rozumná volba je jít na navazující magisterské na veřejnou VŠ, například Veřejnou správu na ČZU nebo MendelU nebo něco podobného. Ušetříš spoustu peněz a budeš mít hodnotnější diplom, než bys měl z některé z tebou navrhovaných škol. Abych pravdu řekl, CEMI ani LIGS neznám, teď jsem se koukal na stránky LIGS a na titulní stránce vidím "Interactive Online PhD", to mi stačí, abych si udělal obrázek - degree mill jako vyšitej. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 11:23:43, N) Ano, diplom nostrifikovaný mám :) Takže zvolit navazující magisterské. Paráda, konečně jeden z mála rozumných příspěvků. Co se týče CEMI apod. všechno jsou to "jen" profesní tituly, takže v magisterské úrovni již nostrifikovány v ČR nejsou a nebudou. (Přestože na BIBS byly nostrifikovány i MSc a LLM - záhada, alespoň pro mě a teoreticky, když nostrifikují jeden, mají nostrifikovat i druhý, ale opravdu bych nerada zaplatila 160 000,- za MSc. a nic z toho). Šlo mi spíše o rozhodnutí jestli přejít na veřejnou vejšku, nebo pokračovat v profesních titulech. O možnostech uplatnění apod. A nejsem rozhodně jediná, kdo se v podobné situaci ocitl :) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2014 20:05:44, Petr) Přeji příjemný den,

                Já osobně mám 7 let praxe ve středním managementu, absolvoval jsem MBA vzdělání na ISM a nyní uvažuji o doplnění vzdělání o MSc. MSc je náhrada akademického titulu Mgr, který je ovšem v zahraničí neuznávaný. Já osobně bych se vůbec nedíval na získaný titul, ale na vědomosti ze zvolené instituce. Z mé strany je důležité, aby bylo umožněno studovat o víkendech kvůli časové vytíženosti. Osobně jsem poznal za svou praxi desítky absolventů Brněnské podnikatelky a VUT a mohu osobně říct, že 10% z nich to někam dotáhne. U soukromých institucí je známá jedna věc - platí velice dobře své lektory - viz tisíce korun za lektorskou hodinu apod. Osobně má ale cenu studovat MBA obory až po min 5 leté praxi a to hlavně z důvodu porozumění dané látky, také jsme měli ve skupině holku cca 22 let co jí to taťka zaplatil, ale nechápala o čem se mluví. Insolvence, etika obchodního jednání atd... MSc by mělo být zaměřeno více teoreticky, tak bych volil MSc. LL.M je zase vhodné až po 5 leté právní praxi. Ale trvat na tom, že zahraniční tituly jsou k ničemu je irelevantní. Bohužel je to pořád dost finančně náročné a proto je vhodné vydělávat slušné penze a potom se do studia pustit. reagovat zde
                Email: p.schwarzemailcz
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2014 22:01:33, Inkvizitor) Opakuješ nesmysl tradovaný především v reklamních textech pochybných institucí. Ve skutečnosti se v zahraničí (a tím myslím takové, které je pro absolventa VŠ zajímavé) ani náhodou neuznávají "tituly" ale "úroveň vzdělání na té které instituci". Tedy bude-li potenciální zaměstnavatel váhat mezi teoreticky srovnatelnými absolventy, z nichž jeden bude mít ten podle tebe "neuznávaný" titul "Mgr." (resp. "Ing.") /a současně také dodatek k diplomu, kde je anglicky dosti jasně vyznačeno, že jde o vzdělání na úrovni 2. stupně VŠ studia/ na škole akreditované národní autoritou a druhý bude mít sice "uznávaný" titul na škole zavánějící degree mill, komu asi dá přednost? reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2014 07:41:55, Petr) Ahoj díky za příspěvek. Asi jsi mě špatně pochopil, já neodsuzuji státní instituce a univerzity, jen tvrdím, že v zahraničí s tím mají zaměstnavatelé problém, např v Rsuku se rozdávaj diplomy na počkání a to hlavně ve státním sektoru, obdržet dodatek k diplomu v naglickém překladu je bezvýznamný kus papíru. Mám spoustu známých žijících převážně v Německu a v UK a každej kdoměl diplom jinej než z Karlovy Univerzity nebo max VUT měl docela problémy. Na západě jde spíš o to co umíš a né co máš za papír. Je to jen předpoklad, že máš zájem na sobě pracovat. Osobně doporučuji studovat MSc, MBA, BA, LL.M, Ph.D apod na institucích, které mají akreditaci od zahraničních univerzit skutečných univerzit ne na míru založených před rokem. Ale nepopírám, že státní školy jsou ztrátou času to určitě ne. Na soukromých je studium pro zaměstnané lidi víc volnější a člověk pozná hodně zajímavých lidí z různých oborů. Slečna chce pokračovat ve studiu MSc tak pro jí v tom bránit a hanit všechny soukromé školy? Nevidím jediný důvod nemyslíš? reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2014 08:47:42, RSK) "Ale nepopírám, že státní školy jsou ztrátou času to určitě ne."

                      Tak nevím, jestli si pleteš slova, nebo jsi skutečně chtěl napsat tohle? reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2014 10:55:59, Petr) Překlep netvrdím reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2014 14:24:35, Honza) To není překlep, ale zcela elementární neznalost školství....
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2014 15:14:05, Inkvizitor) Tak třeba mu šlo vážně o ty dělostřelce :D
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2014 20:12:08, Petr) jinak když mi dáš kontakt může se nás na studium MSc přihlásit více a dostaneme výraznou slevu. reagovat zde
                Email: p.schwarzemailcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 18:32:32, Inkvizitor) Tak on "jen titul", zejména pokud je podložen i aktivitami na škole, hodně pomůže, pokud jde o dobrou školu (tzn. zejm. VŠE nebo IES FSV UK). Na druhou stranu zakoupený diplom ze institucí typu BIBS, LIGS, CEMI,... má na lepší pozice význam červené karty (protože "Co s teletem, které nezvládlo ani některé směšně snadné veřejné vysoké školy v Kotěhůlkách a muselo si diplom koupit?"). reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 09:40:20, RSK) Invkizitor: měl jsem na mysli soukromé školy. Když je slušná praxe, není to tak zlé. Ale to většinou nebývá.. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 18:29:49, Inkvizitor) To byla věcná odpověď. Protože jsi ji nepochopil, tak tedy více po lopatě: Byl jsi b|bec, vyhodil jsi prachy za fakticky bezcenný kus papíru, o kterém jen sám sobě nalháváš, že je dokladem o nějakém vzdělání. Howno, howno, zlatá rybko! Pokud se chceš víc zahrabat do svrabu, hrab se - ale byl jsi varován. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 11:11:53, N) No tak vzhledem k věcné odpovědi, mohl by jsi zapojit svůj chromozom Y a když už někde reaguješ, všimnout si v jakém rodě pisatel svůj dotaz uvádí. HA? Že by ženský rod? Fajn "Ahoj, těší mě, jsem žena. :)" Jinak já opravdu nevím, jestli se na těchto diskuzích vyžíváš, či si rád sám pro sebe čteš své příspěvky. Není to tu první diskuze, kde oxiduješ s jediným postojem, který je jasně vytyčený proti soukromým školám. OK. dejme tomu, Tvůj názor jsme si tu všichni přečetli. Poprosím Tě, pokud to teda ve své zarputilosti vyjadřovat se ke všem a všemu, zvládneš, aby jsi tuhle debatu vynechal. Opravdu tady už nejsi nic platnej. O Tvém způsobu vyjadřování se, nemluvě. Pevně věřím, že takhle omezený způsob vyjadřování, nepramení s vysoké školy :) Čau reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 11:18:19, Petr) Inkvizitor kolikrát používá trochu ostřejší slova, ale to nic nemění na tom, že má pravdu. To jen vy si tady pořád něco nalháváte. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 11:33:05, N) Ano, jistěže má pravdu. Jelikož má svojí pravdu. Ale normálně a slušně poradit, to již zřejmě není v jeho silách. Škoda. Ono nestojí moc sil, napsat místo "A co vhodit peníze do kanálu? Výsledek bude zhruba stejný..." "Za sebe bych volil rozhodně veřejnou školu, protože soukromé školy mi připadají pro budoucí uplatnění víceméně nedostačující a z mého pohledu jsou to vyhozené peníze." Sdělení je stejné, pletu se? Ale tak, on si každý již udělal obrázek rozhodně sám :) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 12:52:53, RSK) Myslím. že forma není v tomto případě až tak důležitá...je to něco jako "tough love" - někdy je lepší to říct tvrdě. Pokud nemáš odpovídající odbornou praxi, aktivity (např. publikační činnost - znám jednoho takového) či certifikace (v případě IT), pak titul z podřadné VŠ nepomůže vůbec. Možná spíše naopak. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. BIBS - recenze - Brno International Business School
  2. Soukroma vysoká škola STING - Ostatní
  3. MSc na BIBS co dál? - Výběr vysoké školy
  4. soukromá škola - Ostatní
  5. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  6. MBA - VŠEM nebo LIGS - Výběr vysoké školy
  7. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  8. SVŠE, VŠFS či jiná škola? - Výběr vysoké školy
  9. BIBS otevírá MSc program v angličtině - Brno International Business School
  10. Dodání diplomu až po zápisu- přijmou mě k navazujícímu studiu na PEFku? - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.