Farmacie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.08.2014 16:59:12, Jan, zhlédnuto: 561x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,
letos nastupuji do čtvrtého ročníku gymnázia a začínám se rozhlížet po vysokých školách. Vzhledem k tomu, že mě baví chemie a biologie, jsem přemýšlel o studiu farmacie v Hradci Králové. Rád bych se dozvěděl, jak je to s uplatněním po studiu a celkově budu rád za každý poznatek, či radu.

Email: juhasz65seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 18:47:26, Inkvitizor) Farmaceutů je poměrně málo v poměru k otevřeným lékárnám, takže pokud se smíříš s tím, že třeba seženeš místo na druhém konci republiky, tak nezaměstnaný neskončíš. Na druhou stranu lékárník je většinou jen sofistikovaný prodejce krabiček, individuálně vyrábělé léky se už moc nenosí. Navíc je poměrně dost lékáren a je třeba vydělávat, takže lékárník musí být tak trochu (někdy až hodně) lump bez svědomí, který se pokusí zákazníkům vnutit nefungující "lék" nebo potravinový doplněk. Podívej se někdy na výlohy lékáren, jaké reklamy tam mají nejvíce (a co nejvíce lékárníci nabízejí) - systémovou enzymoterapii, chondroprotektiva a homeopatii. Přitom všechny tyto tři skupiny preparátů se vyznačují tím, že existují dosti silné důkazy o tom, že nefungují (což je ještě vyšší level, v medicíně by mělo k odmítnutí postupu stačit "chybí důkaz účinnosti"). Máš na něco takového žaludek?

    Další možností je práce mimo lékárny (ať již v nemocničních lékárnách např. při přípravě cytostatik, jako analytik, jako toxikolog nebo ve výzkumu), ale tam je míst méně a obvykle je o ně větší boj, takže se musíš hned od začátku více snažit, abys byl znalostmi i zkušenostmi (tj. dobré známky, více času ve škole, stáže...) dobrý a tedy zajímavý ve výběrovém řízení.

    Jinak chemie a biologie se spojuje různou měrou v řadě oborů od biochemie, biofyziky a biofyzikální chemie počínaje přes ekotoxikologii pokračuje a u aplikovaných oborů jako je medicína, agronomie, biotechnologie a další podobné obory konče. Takže jen z biologie a chemie se můžeš dostat na dosti velkou škálu oborů, jen se neboj popustit uzdu fantazii a projdi si webové stránky (a pokud možno i studijní plány) minimálně PřF a LF UK, VŠCHT a FAPPZ a FŽP ČZU. Třeba tě osloví i něco jiného. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 19:02:14, Jan) Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Vidím, že máš opravdu slušný rozhled, tak se ještě chci zeptat na jakousi novinku, o které jsem slyšel. Jedná se o to, že někteří lékaři mají svého vlastního farmaceuta, který doporučuje pacientům nejvhodnější lék na daný problém. Nevíš o tom nějaké bližší info? Příjde mi to "akčnejší" než prodávat léky v lékárnách. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 19:28:08, Inkvizitor) Farmaceut není ani legislativou ani vlastním vzděláním kompetentní zasahovat do výběru terapie. Farmaceut je technolog výroby a distribuce léků;-)

        To, co máš na mysli (pokud nejde o nějaký trik tahající z lidí peníze za iluzorní přidanou hodnotu), to je asi individualizovaná terapie, kterou řeší ve spolupráci příslušní klinici (obvykle nějaký interní obor, nejspíše revmatologie nebo onkologie), kliničtí farmakologové (vzděláním lékaři), kliničtí farmaceuti a případně i další odborníci. Je to drahé a má to smysl jen v několika málo případech...

        Ještě mě napadlo, podívej se na IPVZ (www.ipvz.cz) na vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Najdeš tam i vzdělávací programy pro farmaceuty, u kterých jsou naznačeny kompetence. Podle toho si uděláš lepší obrázek, co bys mohl dělat (vemkoncem já se netajím tím, že jsem napůl patolog a napůl matematik, k farmacii mám trochu dál). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 19:31:49, Jan) Kouknu na to. A ještě jednou moc děkuji. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. NSZ z biologie a chemie - farmacie ?? - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Farmacie nebo klinická biologie a chemie v Pardubicích? Poraďte :) - Výběr vysoké školy
  3. Farmacie, VŠE - Multimédia v ekonomické praxi nebo Cestovní ruch ??? - Výběr vysoké školy
  4. Farmacie nebo Zdravotnická bioanalitika na UK v Hradci - Výběr vysoké školy
  5. Farmacie x Optik a optometrie - Výběr vysoké školy
  6. Farmacie a pitvy - Informace o studiu
  7. Testové otázky na Lékařskou fakultu do Prahy + Hradec farmacie - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. práce na výzkumu léčiv - farmacie nebo chemie? - Informace o studiu
  9. Farmacie x medicina - Výběr vysoké školy
  10. Správna vysoká? (farmacie x všcht) - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.