Na jakou VŠ? prosím poraďte mi :)


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.08.2014 22:26:47, Kiki, zhlédnuto: 809x, reakcí celkem: 10Reagovat na příspěvek
Zdravím,
mám před sebou poslední rok na osmiletém gymnáziu a jsem totálně bezradná ohledně výběru vysoké školy. Ve škole jsem si za semináře vybrala němčinu, dějepis a základy společenských věd - takže spíše humanitní předměty. Hodně humanitním směrem ale jít určitě nechci, protože vím, že s uplatněním to není nic moc. Zvažuji také ekonomku (na Mendelce), ale v matematice nejsem moc dobrá, tak se toho trochu bojím. Uvažuji i nad studiem němčiny a angličtiny, ale nevím, jak by mě bavilo studovat 5 roků jenom jazyky. Poraďte mi prosím, co by se vám zdálo tak nejvhodnější. Budu ráda za každý příspěvek :)

Email: kika.hanakovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 23:31:50, Petrs) Pojala si ten dotaz vcelku zajímavě. Něco napíšeš kudy by ses chtěl ubírat a ihned druhou větou to znejistíš, jestli to vůbec chceš dělat:D. Ale abych ti nějak odpověděl.
    Když si tak nakousla ty jazyky, tak je klidně můžeš jít studovat na filozofickou fakultu, pokud by ses třeba v budoucnu chtěla věnovat např. překladatelství. Můžeš jít studovat mezinárodní vztahy, kde ty jazyky taky dobře uplatníš. Pokud chceš jít studovat ekonomické obory na kvalitní ekonomickou fakultu, tak se připrav že tam matematika bude, ono by to bez ní kolikrát moc nešlo:D. Můžeš jít studovat i práva (sám jsem právník, takže bych ti mohl odpovědět na bližší info) jejichž studium má pořád smysl a uplatnění není zas tak špatné. Je toho fakt hodně. Spíš si nad tím sedni a sama to zvaž. Můžeš jít studovat dvě vysoké najednou a v průběhu roku si zvolit která škola(obor) ti více vyhovuje a na té druhé zanechat studia, můžeš samozřejmě i obě školy dostudovat. Záleží na tobě. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 22:25:52, Kiki) Děkuju za rady, no kdybych mohla, tak bych se chtěla zeptat ohledně tvého studia práv...vím, že je hodně těžké se tam dostat. Jak ses připravovals na příjmačky a co ti pomohlo? A vážně je uplatnění? Protože nám spíš tvrdí, že je to nic moc, takže nevím no.. reagovat zde
      Email: kika.hanakovaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 23:55:34, Petrs) Já studoval Prf MU, přijímačky jsem dělal před 10 lety a i tehdy jsem musel dělat TSP. Na ně jsem se nijak speciálně nepřipravoval, protože s matikou jsem neměl problémy (dokonce jsem z ní i maturoval) a ten zbytek oddílů mi také problém nedělal. Doporučuju si ty testy projíždět a procvičovat si je(myslím, že jsou snad i nějaké kurzy, docela dobré reference má internetový kurz aleph, jsou tam myslím i kurzy na scio testy).
        S tím uplatněním pak dost záleží na tobě, jak k tomu budeš přistupovat, shánět si praxi, zlepšovat se v jazycích. Největší problém by bylo uplatnit se jako notář, kde je numerus clausus a dostat se do této komunity je doslova nadlidský úkol, pokud nemáš dobré konexe či někdo z rodiny to nedělá. U soudců, exekutorů a státních zástupců to není o nic lepší, tam platí skoro totéž. Takže je tu možnost jít do advokacie nebo někde dělat podnikového právníka. Tady k usnadnění najití si místa koncipienta nebo podn.právníka pomůže právě ta praxe, jazyky...Já sám dělám advokáta na volné noze a špatně si nežiju. Dále sem tam něco odučím na právnické fakultě. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2014 00:02:35, Petrs) Zapomněl jsem na to s tou obtížností se tam dostat. Hele pokud tomu budeš dost času věnovat a v té hlavě něco máš, tak by ses tam dostat měla, ten perc. na přijetí, koukám, docela klesl, takže šanci určitě máš. Práva jsou jinak tak středně náročná, medicína, chemie nebo technické obory jsou daleko těžší, dokonce i některé ekonomické obory. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 08:04:08, Jéňa) Ahoj, zkus se zamyslet nad tím, kolik lidí dneska umí anglicky/německy. S jazyky samotnými si dnes nevystačíš a s dějepisem taky díru do světa neuděláš. Jediné co bych ti doporučil, je asi studium práv, ovšem s uplatněním po studiu už to není takové, jaké to bývalo.
    Ještě máš celý rok před sebou, takže pokud se budeš tento čas věnovat matematice, můžeš zkusit nějaký ekonomický obor např. na VŠE, IES UK, MU,... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2014 12:36:33, RSK) "kolik lidí dneska umí anglicky/německy."

      Většina lidí tvrdí, že umí anglicky či německy, ale jak jsem poznal, drtivá většina za to považuje to, že se domluví a přelouská text v angličtině... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 08:06:37, Inkvizitor) Položila jsi si už tu základní otázku: "Proč bych zrovna já měla jít studovat na vysokou školu?" Studium na vysoké škole není povinnost, je to právo, navíc právo, které by mělo být využíváno s rozmyslem. Nebo se zkus zeptat jinak, jakou profesi bys chtěla dělat. Co by tě bavilo? Z čeho bys neměla po pěti letech potřebu vyhledat láhev rumu nebo psychologa? No a teprve podle toho si pak vybírej další vzdělání. Třeba zjistíš, že pro tvé potřeby je dostačující nějaká VOŠ nebo jazykovka.

    Mimochodem, studium "jazykového" oboru na VŠ není jen "studium jazyků". Dotyčný by měl absorbovat i historické a kulturní reálie zemí hovořících studovaným jazykem. No a pokud si vybere učitelskou kombinaci, tak i nějaké ty základy pedagogiky... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2014 20:45:14, Lukáš) Ahoj, mám pro vás stránky věnované učení. Je tam spousta užitečných rad, které vám usnadní učení www.pametauceni.cz reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2014 20:46:02, Lukáš) Ahoj, mám pro vás stránky věnované učení. Je tam spousta užitečných rad, které vám usnadní učení

    www.pametauceni.cz reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2014 21:54:46, Inkvizitor) Vypadá to, že sebepropagaci formou spamu věnuješ víc času než nějakému obsahu. To je ale jedno, spam je sám o sobě tak špatným doporučením, že víc lidí znechutíš než zaujmeš. reagovat zde
      Web: http://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30

Podobné příspěvky:
  1. Nevím na jakou vysokou, co dělat? - Výběr vysoké školy
  2. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  3. VŠ dálkově - humanitní směr, jazyky - poraďte prosím - Výběr vysoké školy
  4. Jakou ekonomku si vybrat? - Výběr vysoké školy
  5. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  6. Prosím o pomoc ve výběru VŠ - Výběr vysoké školy
  7. Prosím poraďte !!!!!!! - Výběr vysoké školy
  8. Rady, názory... Prosím! - Výběr vysoké školy
  9. Dopravní fakulta ČVUT- prosím poraďte!! - České vysoké učení technické v Praze
  10. Poraďte prosím kam na vysokou - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.