zdr. lyceum/ gymnázium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.09.2014 17:17:20, janickahavlova, zhlédnuto: 244x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJsem žákyní 9 ročníku ZŠ a v budoucnu mě láká farmacie, chemie je můj nejoblíbenější předmět a jsem vcelku i studijní typ ( dosut samé výborné, vědomostní soutěže...). Mám volit gymnázium nebo zdr. lyceum ? Moc mě zaujalo to lyceum ,ale ve spoustě diskuzí psali že je to k ničemu atd.
Jakou sš by jste mi doporučily vy ? Všem předem děkuji za ohlasy

Email: janickahavlova.jhgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2014 09:38:04, Inkvizitor) Rozhodně gymnázium. Zdravotnické lyceum je naprosto zabitý obor, kterým si SZdŠ chtěly udržet studenty i poté, co z jejich absolventek přestaly být plnohodnotné zdravotní sestry. No a protože od 80. let došlo k neskutečnému úpadku SZdŠ, je i kvalita výuky mizerná, z celkem pochopitelných důvodů se přenáší i na všechny obory.

    To neznamená, že bys ze zdravotnického lycea neměla šanci se např. na farmacii dostat; znamená to ale, že ti to výrazně zhorší startovní podmínky a pak se nejspíš ocitneš před volbou "vydřít si to a nepochopit" nebo "pochopit za cenu horších známek" - a ani jedno není zrovna ideální pro budoucí kariéru (tedy pokud se nechceš stát lékárnicí). Pokud ale chceš mít co nejlepší podmínky pro start, tak jednoznačně přírodovědné gymnázium. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2014 10:04:25, Inkvizitor) A ještě si dovolím několik rýpavých poznámek k pravopisu, protože v tom by žák 9. třídy, zejména pokud se cítí být studijním typem s dobrými výsledky, neměl chybovat:
    * "žákyní 9 ročníku ZŠ" - Jsi žákyní devět ročníku? Za číslovkou řadovou se dělá čárka, tedy jsi "žákyní 9. ročníku ZŠ"
    * " ( dosut samé výborné..." - hned tři chyby. Závorky se z vnitřní strany neoddělují mezerou, z vnější ano s výjimkou interpunkce. Tedy "xxxx (xxx xx xxx)!" Druhá chyba je, že čeština nezná slovo "dosut", pokud snad myslíš "do současného okamžiku", je to správné slovo "dosud". Třetí chyba je ta, že se symbol "..." ve smyslu "atd." oddělenuje čárkou.
    * " lyceum ,ale" - zdela důsledně se před interpunkcí mezera nedělá, za interpunkcí ano.
    * "psali že je to" - chybí čárka
    * "Jakou sš by jste mi doporučily vy ?" - Čtyři chyby. Zkratky bez teček se píší velkými písmeny; "sš" může dělat vlak, střední škola je SŠ. Správný tvar slovesa "být" je "byste", "by jste" je směšná hyperortografie. "Doporučily" vy ženy a dívky, pokud se oslovuje široké plénum, gramaticky jde o rod mužský životný. No a mezera před otazník nepatří. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30

Podobné příspěvky:
  1. Na Zubní lékařství po gymnázium, zdravotnickém lyceu či zubnímu technikovy? - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. ČVUT - gymnázium versus průmyslovka - České vysoké učení technické v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.