Dopravní fakulta ČVUT- prosím poraďte!!


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.10.2014 16:24:11, Sofie, zhlédnuto: 4902x, reakcí celkem: 16Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, chci se zeptat těch, kteří na této fakultě studují (příp. v nedávné době vystudovali) na zkušenosti s touto školou...

Zajímá mě jednak, jak je to na škole s fyzikou . Chtěla bych pracovat v logistice a slyšela jsem dobré ohlasy na tuto školu, ale s hrůzou jsem zjistila, že mezi povinné předměty je zařazená fyzika. Tak se chci zeptat- jak je na škole těžká? Jak dlouho je jako povinný předmět?

Další věc jsou cizí jazyky . Teď si budu z angličtiny dělat zkoušku FCE a dál se učím francouzsky (něco kolem B1) a minimálně v těchto dvou jazycích chci aktivně pokračovat...jaká je možnost studia jazyků na této škole? Jak je kvalitní výuka atd.?

A dál můžete psát všechno, co vás ke škole napadne :). Nějaké pozitivní i negativní poznatky, co doporučujete a co ne...

A ještě jeden docela zásadní dotaz- myslíte, že je tahle škola vhodná pro budoucí práci v logistice? Protože přímo zaměření na logistiku v bakalářském (a ani v magisterském?) studiu pokud tuším správně není, ne? :)

Moc moc děkuju!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 19:35:15, Lolo) Ahojky, na lepších školách je logistika opravdu jen na ČVUT FD a VŠE FPH, ale na VŠE je jako druhá volitelná specializace až v rámci bak. studia, takže ne úplně od bakaláře.;)S13 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 19:36:12, Lolo) teda až v rámci mag. studia S13 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 19:39:23, Sofie) Ahoj, díky ;). A ty na čvut studuješ? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 10:43:26, Lolo) Ne, studuje tam přítel. :D Fakulta dopravní není moc těžká, ale to stejný platí u fakulty elektrotechnické, stavební, strojní, medic. inženýrství - když si vybereš ten správný obor, samozřejmě. Já studuju na MÚVS, ten je sice taky pod ČVUT, ale má za úkol konkurovat zaběhlým ekonomkám, MÚVS je asi ještě lehčí než dopravka. Obecně, pokud si vybereš nějakej ekonomickej obor na ČVUT, tak je možný, teda spíše přímo jistý, že to budeš mít ještě lehčí než třeba na těžších oborech na VŠE. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2014 20:42:01, Sofie) Tak to mi vůbec nevadí, nepotřebuju co nejtěžší vejšku :), spíš aby to fakt k něčemu bylo, ale to by snad čvut mohlo....;-D
          Jinak nevíš, jak moc je tam těžká fyzika? Protože to neni úplně můj předmět a zjistila jsem, že je tam zahrnutá v povinných předmětech...
          Díky moc :) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 22:18:10, Lolo) To je relativní, někomu přijde lehká, jinému trochu náročnější, záleží na tom, jaký máš základy a jak se do toho umíš opřít. =) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 23:00:58, JL) Myslim, že je ještě nějaká škola přímo na logistiku v Pardubicích, ale to tě asi nezajímá, pokud jsi z Phy ;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 10:45:22, Lolo) Pardubicím bych se vyhnula, ta úroveň je tam prý dost nízká. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 23:02:02, JL) Asi jsem měl reagovat spíš na tohle....: Myslim, že je ještě nějaká škola přímo na logistiku v Pardubicích, ale to tě asi nezajímá, pokud jsi z Phy ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2014 20:46:37, Andy) Ahoj, já myslím, že je to moc dobrá škola, ale tak každého samozřejmě baví a zajímá něco jiného... Jinak s tou fyzikou- přijde mi, že to jsou spíš základnější věci, nejde se do úplných podrobností, což by pro tebe bylo, podle toho co píšeš, asi plus..ale pokud s ní máš veliké problémy, tak se na ni možná trochu podívej, i když u přijímaček není, ale aby ses pak chytala...;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2014 20:53:11, kuba) Dělají se na škole i přípravné kurzy z fyziky: http://www.fd.cvut.cz/zajemci-o-studium/pripravne-kurzy/matematika-fyzika, ale s tím nemám zkušenosti.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2014 23:56:25, ester) Ahoj, já přímo na této škole nestuduju, ale slyšela jsem docela pozitivní ohlasy...
    Ale tak mohl by ti spíš poradit někdo, kdo se školou má nějaké zkušenosti, nejlépe tam studuje ;-)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2014 17:40:44, Sofie) Prosím, určitě tady někdo je, kdo na FD ČVUT studuje, budu ráda za všechny rady :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2017 15:55:04, zzzzz) Prosim vas, ten kdo tvrdi, ze je dopravka jednoducha, tak to neni pravda. Studium je velmi narocne, jak casovo, tak psychicky, tak obsahovo. Vacsina predmetov je zvladnutelna relativne v pohode, ale v kazdom semestri su predmety, ktore je pre beznu vacsinu tazke zvladnut. Najviac vyhadzuju na fyzike a matike. Tazka je aj statistika, statika, geometria. Samozrejme zalezi, kto to uci. Pozrite sa samy kolko absolventov ma dopravka rocne a kolko každý rok prijmu. Je tam velmi vyrazny nepomer. On je to z vyznamnej casti MATFYZ. Ak vas bavi doprava, tak vam to tato škola jednoznacne znechuti. Do každého predmetu musia strkat matiku, fyziku a ak to nie, tak je to samozrejme velmi technicke. Ten kto vam tvrdi, ze je to jednoduche, tak ma fotogenicku pamat, je mimoriadne inteligentny alebo vie mimoriadne dobře podvadzat u testov a skusiek. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2017 16:43:00, x) Obávám se, ty MATFYZe, že vůbec nevíš, o čem píšeš. FD je z toho jednoduššího, co jde na ČVUT studovat, ale stále to není studium zadarmo. Prostě některé obory jsou "přirozeně" těžší a některé jsou lehčí. Na matematice a na fyzice se vyhazuje z poměrně pochopitelných důvodů - studenti přicházejí ze středních škol s mizernými znalostmi. Nemám na mysli to, že by třeba měli mít ponětí např. o Laplaceově transformaci, o diferenčních rovnicích,... (i když absolventi lepších elektrotechnických průmyslovek takové ponětí mívají), ale mám na mysli to, že jim chybí skutečně naprosto základní početní dovednosti (úpravy zlomků, kořeny kvadratické rovnice, počítání s logaritmy,...). Matematika a fyzika vyučovaná na ČVUT s výjimkou FJFI je jen velmi odlehčenou verzí toho, co se vyučuje na MFF.

      Mimochodem, technika je aplikovaná fyzika, matematika je jazyk fyziky. Takže pokud tě překvapuje, že ve většině předmětů se ta matematika a fyzika objevují, tak jsi si asi spletl(a) vysokou školu. Řada logistických problémů je izomorfních z řadou zajímavých problémů z diskrétní matematiky, takže opět pokud ti přijde matematizace nepatřičná, zřejmě ti dost věcí uniklo a měl(a) bys ve vlastním zájmu spáchat menší opakování látky od prvního ročníku. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2017 08:45:08, qwert) Průchodnost FD není zdaleka tak hrozná. Za minulý semestr byla 71,8 % celkově (podíl úspěšně dokončených předmětů na všech zapsaných předmětech). Předměty 2. semestru mají průchodnost 37,6 % (Calculus 2), 31,7 % (Fyzika 1), 61,5 % (Statistika), 54,7 % (Železniční tratě a stanice), 59,3 % (Statika), 80,8 % (Konstruování s podporou počítačů), 74,9 % (Technologie dopravy a logistika), 82,9 % (Základy letecké dopravy). To mi nepřijde nějak strašné, zvlášť když si to srovnám s FJFI jako s přehledem nejtěžší fakultou ČVUT, kde Elektřina a magnetismus (jako nejvíce zapsaný předmět, takže předpokládám také druhý semestr) má průchodnost 16,6 %, Lineární algebra B2 28,5 %, Matematická analýza B2 20,5 %, Dějiny fyziky 2 86,7 % (zjevně odpočinkový předmět :-)), Experimentální fyzika 1 74,6 %, Termika a molekulová fyzika 43,2 %. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. ČVUT - fakulta elektrotechnická - Informace o studiu
  2. PROSÍM O POMOC!!!!!!!!!!! - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. ČVUT fakulta dopravní - Informace o studiu
  4. ČVUT FEL EEM/EEK/EK vs FS TZSI - IB (Mgr.) - České vysoké učení technické v Praze
  5. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  6. CVUT FIT nebo TUL informatika - Výběr vysoké školy
  7. ČVUT fakulta dopravní - České vysoké učení technické v Praze
  8. ČVUT - FBMI - Radiologický Asistent - České vysoké učení technické v Praze
  9. ČVUT - Biomedicínské inženýrtsví - Ostatní
  10. ČVUT fakulta dopravní - České vysoké učení technické v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.