Studium na technické VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 08.11.2014 15:11:52, johny, zhlédnuto: 255x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Zdravím.
Jsem v maturitním ročníku osmiletého gymnázia a zjišťuji, že by to pomalu chtělo rozhodnout se jak to bude dál. Vždy jsem tíhnul spíše k té technice a když ze všech stran slyším, že technické obory mají největší perspektivu a jejich absolventi se lépe uplatňují na trhu práce, měla by pro mě být volba jasná. Sám sebe vidím jako průměrného studenta, nikdy jsem nebyl na přehnané učení se. Matika, kterou vidím jako jeden z nejdůležitějších předmětů pro studium na technické škole, mi nikdy příliš nešla, ale vyloženě špatný v ní taky nejsem. Obavám se však, že když jsem průměrný ve třídě, budu podprůměrný na vysoké škole. Slyšel jsem, že na technické školy není mnohdy težké se dostat, ale přežít na nich. Vidina např 2 let studia po kterých budu muset skončit protože to nezvládám mě moc neláká. Proto by mě zajímalo zda se najde někdo kdo na tom byl nebo je podobně a poradil řekl mi svůj názor. Je nějaká technická škola, která není zas tolik náročná, respektive které školy se nesnaží své studenty prosítovat až po přijetí? Je opravdu tak těžké pro průměrného studenta se na technických školách udržet? Děkuji za každý názor.



Email: bejzbigmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2014 16:18:27, x) V první řadě si ujasni, co chceš dělat. "Technický obor" je hodně vágní a spadne do toho kde co. Studovat to jen pro ten titul a na minimální úsilí je na nic, sice možná budeš mít větší šanci dostat se na pohovor, ale v technických oborech se dost rychle ukáže, jestli něco umíš. V tom ti titul nepomůže.

    Na všech technických školách je matematika. Není to jen kvůli filtrování, matematika je základem mnoha oborových předmětů. Jsou ovšem školy, kde jsou na studenty kladeny nižší nároky, často se uvádí VŠB v Ostravě (nevím, jestli právem).

    Síto až po přijetí je na všech technických školách, protože zájem o ně je tak malý ve srovnání s kapacitou, že musí přijmout každého, kdo dokáže najít a na obálku napsat adresu. Nějakou filtraci předem dělá ČVUT FIT, navíc 50 procent prváků vyletí už během prvního semestru, kdo přežije do druhého ročníku, ten už většinou školu i dodělá. Pozn.: Vyhozených je mnoho, ale pokud už máš vyletět, je asi lepší, když to bude v prvním roce studia a ne až po 3-4 letech u státnic.

    S dostatečnou vytrvalostí jde udělat jakoukoliv školu, pokud si dokážeš vydělat na poplatky za delší studium. Průměru se bát nemusíš, na školy chodí i podprůměrní studenti a i ti mohou uspět. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.11.2014 10:17:01, Inkvizitor) Jak už padlo výše, technický obor je dosti vágní pojem. Tak například takové pozemní stavitelství, SW inženýrství, (technická) analytická chemie a management pozemního vojska (to všechno jsou technické obory) k sobě mají docela daleko i na hodně letmý a hodně neznalý pohled.

    Co se týče matematiky, tak ta je pro seriózní studium techniky základ. I tady je otázkou, co je pro tebe průměrný výkon/schopnosti. V pozici asistenta jsem měl tu čest potkat studenty z integrovaných středních škol překypující sebevědomím a pocitem hlubokých znalostí matematiky, pro které bylo první praktikum šokem, protože najedou zjistili, že to, že neumí sčítat zlomky, že neví, jak najít kořeny kvadratické rovnice, a že logaritmus pokládají za japonského psíka, není zrovna standard. Na druhé straně jsem potkal i studenty z kvalitních středních škol, kteří své znalosti pokládali za průměrné, protože jim šlo pomaleji než jejich spolužákům např. řešit diofantické rovnice, hledat řešení jednoduchých tříd diferenciálních rovnic pomocí Laplaceovy transformace nebo provádět početní operace s maticemi nad komplexními čísly.

    Technické školy obvykle prosívají v prvním ročníku, navíc velmi rychle naznáš, jak budeš stíhat. Většinou je to, že se někdo drží 2-3 roky, spíše výsledek mírných podmínek pro postup a prodlužování agónie, kdy si student nechce připustit, že na to nemá.

    A jedna podstatná poznámka. Technika není zase až takové terno, aby z umolousaného inženýrského diplomu padl na zadek kdokoliv s výjimkou tvé babičky, která bude nadšená, že má vnoučka-inženýra. Takže rozhodně byses měl směřovat nikoliv na "leháro", ale na co nejlepší školu, tedy školu co nejtěžší (v rámci konkrétního oboru), protože to "snazší" obvykle znamená, že ze studia bylo něco podstatného vypuštěno. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw

Podobné příspěvky:
  1. NMgr. na technické vysoké škole - Výběr vysoké školy
  2. Technické předměty na ČVUT - Výběr vysoké školy
  3. Zkouška z technické mechaniky - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Technicke smery - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.