(19.11.2014 09:43:15, Inkvizitor)
Nejprve obecná výtka: Uvažuješ o práci u SKPV PČR, ale nejsi schopna se ani podívat na webové stránky POLAC a zjistit si, jak to je s tím, co jsi "někde slyšela". To je velmi špatný začátek, naznačuje poměrně velkou lenost nebo neschopnost. Takže se sama nad sebou důkladně zamysli.
Konkrétně: PČR dosti významně omezuje tzv. boční vstup, tedy že někdo nastoupí na místo, které neodpovídá jeho předchozí službě. Fakticky se to uplatňuje jen pokud PČR potřebuje špičkové odborníky a je třeba je dost zaplatit mj. i hodnostním příplatkem. Tak například se to týká specialistů Kriminalistického ústavu (biologie, toxikologie, balistika,...) nebo některých dalších útvarů, kteří nastupují sice přímo ze školy, aby aby byli adekvátně ohodnoceni, nastupují s poměrně vysokými hodnostmi, byť mají význam spíše formální. Tak například nedávno hledal Útvar pro ochranu ústavních činitelů hygienika, který mohl teoreticky přímo ze školy (VFU, VŠCHT, PřF) nastoupit jako rada (standardně je vyžadováno nejmnéně 9 let ve služebním poměru. Pracovníci SKPV nejsou takovými požadovanými specialisty, boční vstup tedy nemá smysl.
Pokud se chceš stát kriminalistou, tak máš jedinou možnost. Cestou standardního náboru nastup jako řadový policista k PČR a snaž se dělat kariéru tak, abys mohla postupně přejít až k SKPV případně k podobným útvarům s celorepublikovou působností. Pokud si chceš cestu usnadnit, tak nenastupuj k PČR ihned po maturitě, ale nejprve vystuduj obor Právo a právní věda na libovolné české právnické fakultě (tj. UK, MU, UP a snad i ZČU). Vyšetřovatel má totiž do romantiky Sherlocka Holmese jakožto experta na kriminalistiku v užším slova smyslu (forensic science) daleko. Vyšetřovatel je především úředník, k provádění specializovaných postupů zajištění stop a k interpretaci vědeckých důkazů není kompetentní, toto zajišťují soudní znalci z příslušných oborů, to, co ve své praxi skutečně použije, je právní vzdělání.
reagovat zde
Web:
http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw