Absolutne netusim


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.12.2014 23:51:39, Luci, zhlédnuto: 353x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Ahoj,
letos koncim OA a netusim kde mam dal jit. Narovinu me ucetnictvi apod. nijak nechytlo, ale nas tridni nas tlaci jen tamtim smerem. Chci spise pracovat s lidmi a vidim se v nejake te socialni sfere.

Jsem z Opavy a moje moznosti jsou bohuzel pouze Ostrava a Opava. Uprimne na Slezske me nic moc nezaujalo takze se minejvice zamlouva Ostrava - konkretne Specialni pedagogika.

Dozvedela jsem se ale, ze berou pouze 70 lidi a percentil proto musim mit moc vysoky, v cemz si nejak extra nefandim :(
VS Banska je takova "jistota" a jediny obor, ktery se mi tam zamlouva je Specializace pravo a ekonomika v podnikani.
Myslite, ze to ma perspektivu?

Nechci hned po VS skoncit na pracaku..Jaky obor mam jinak zkusit zvolit? Jsem hodne komunikativni a temer s kazdym vyjdu a vsichni rikaji, ze se v zivote protlacim. Ale kam?

Dekuji.
L.

Email: luci.plebanovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2014 01:35:45, Střelec) "Jsem z Opavy" -> tvoje možnosti jsou minimálně v celé ČR.

    Proč chceš studovat sociální ***osti, když máš slušný ekonomický základ z OA a můžeš jít studovat ekonomickou školu a mít pak mnohem lepší uplatnění?

    (Na VŠ je ekonomie a účetnictví mnohem zajímavější než na SŠ)
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2014 09:01:58, Luci) Protoze ekonomu je vpysk a uprmne kde se jako ekonom uplatnim? Kazdy kdo z OA vylezl sel na MaM nebo na Ucto.. Jako nikdy mi skola nedelala nijak velke problemy - temer cele 4 roky jsem mela vyznamenani - ale vazne me tento obor nechytl.
      Co si myslis o te pravnicke forme, o ktere jsem se zminila uz nahore? reagovat zde
      Email: luci.plebanovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2014 09:55:03, Luci) PS: Me moznosti jsou pouze Ostrava a Opava, jelikoz mi to nasi nejsou schopni financovat ani kdybych mela brigadu. Intr je pro me, bohuzel, tabu. reagovat zde
      Email: luci.plebanovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2014 17:33:15, Julka) Tak si dej tu pedagogiku, a pak tu jistotu na VŠB. Je těžký, poradit ti, když máš jen takhle omezený možnosti, obzvlášť ještě na lokalitu s ne moc kvalitními školami. Ale ta pedagogická fakulta na OU by nemusela být tak strašná. Učitelů dnes sice není málo, ale to ani ekonomů, co mají specializaci jako management a marketing a podobně, těch je dnes velký nadbytek a nakonec pak dělají různé pitomosti. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2014 18:21:24, Luci) No, nejspíš to takto udělám - jen mám strach ze zkoušek. Požadují velice vysoký percentil a tím, že mi je teprve 18 nemám tolik znalostí jako např 25 letí..
      A co si myslíš konkrétně o tom oboru té právní ekonomiky? Neznám nikoho kdo to studuje a je to perspektivní? To taky netuším...

      Děkuju. reagovat zde
      Email: luci.plebanovaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2014 02:35:00, Julka) Tolik znalostí? Jak to jako myslíš? Pokud je tam normálně OSP, tak to není o znalostech, ale o tom, jak umíš myslet. :)
        Právo a ekonomika v podnikáni? Asi takhle, takových podobných oborů s líbivými názvy, ale s chabým obsahem je dnes již velmi mnoho, od čehož se pak odvíjí i to následné uplatnění, které opravdu není jedno z nejlepších. Ale pořád asi lepší VŠB před Slezskou, to už by byla vyloženě ostuda. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2014 11:17:45, Petrs) Doporučuju se oborům typu právo v podnikání vyhýbat. Chceš studovat práva? Jdi na práva. Chceš studovat ekonomii? Jdi na ekonomickou fakultu. Právo v podnikání je jeden z mnoha poměrně strohých oborů, kdy se učíš něco z práva něco z eka, ale ve výsledku neumíš nic. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2014 08:09:19, Inkvizitor) Pokud jsou tvé finanční možnosti špatné, tak se podívej na to, jak je to na té které univerzitě se sociálním stipendiem. Např. Univerzita Karlova měla sociální stipendium odstupňované tak, že kolegové z domácnosti do 1.1 násobku životního minima si ze sociálního stipendia zaplatili kolej i MHD. Předpokládám, že na VŠE to bude podobné, představu o kolejném si nejlépe uděláš podle ceníku: http://suz.vse.cz/cze/cenik-kolejneho-2015-02/

    Co se týče oborů, tak bys měla hodně důrazně zvážit VŠE. Na jedné straně šíře oborů ti umožní se více profilovat k "humanitnímu", i když budeš stále studovat ekonomický obor. Navíc ekonomické obory se t.č. vyznačují tím, že je asi největší rozdíl mezi uplatnitelností absolventů jednotlivých škol. Zatímco absolventi např. technik se v platech a zaměstnanosti liší tak, že je za to zodpovědný především region, absolventi VŠE jsou nejlépe uplatnitelní a nejlépe placení absolventi ze všech českých vysokých škol, zatímco absolventi ekonomických oborů na regionálních vysokých školičkách jsou na tom o poznání hůř. Takže pokud chceš ekonomický obor, skutečně důkladně zvaž, zda přeci jen VŠE finančně nezvládneš.

    Co se týče Speciální pedagogiky, tak to by bylo šlápnutí vedle. Tedy ne že by nebyli speciální pedagogové třeba, ale nejsou peníze na to, aby se jejich práce zaplatila. Jedinou výjimkou je snad absolvent speciální pedagogiky, který dělá státní závěrečnou zkoušku ze surdopedie - ten je oprávněn pracovat jako logoped. Logopedů je nedostatek, ale na druhou stranu každá VŠ otevírající spec. pedagogiku možnost státnicovat ze surdopedie nenabízí.. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc

Podobné příspěvky:
  1. Absolutně nedoporučuji - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.