FFÚ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.01.2015 13:51:28, anonym, zhlédnuto: 457x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMohl by mi prosím někdo, kdo studuje na FFÚ na VŠE říct, který z oborů je dle jeho názoru takový z těch jednodušších? Děkuju moc.

Email: ad.holcovagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2015 18:22:41, Julka) Nejlehčí na FFÚ je údajně učitelství ekonomických předmětů pro SŠ. Na tento obor berou i strašně málo lidí. Je na něm asi jen dvacetina z celkového počtu studentů na FFÚ, ale není o něj ani moc zájem, a tak na něj vždy byly ty nejnižší hranice k přijetí. Tedy je největší šance se na něj dostat + je i nejlehčí, ale taky nejspíše s nejhorším uplatněním. Svou otázku směřuješ ***ě, měla by sis rozmyslet, co by tě bavilo, zajímalo a podle toho si vybrat obor, zamysli se nad sebou...
    ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2015 18:25:29, Julka) Jinak já se chystám na zdanění a daňovou politiku, nejtěžší je na FFÚ prý (jako hlavní obor) finanční inženýrství. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2015 18:27:02, Julka) PS: Pokud chceš lehčí obor, tak hledej spíše na FMV, to je momentálně (podle úmrtnosti i vyjádření tamních studentů) nejlehčí fakulta VŠE, FFÚ je naopak ta zcela nejtěžší.;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2015 21:49:58, anonym) Tak já nejvíc chci na FPH, o FFÚ vím, že je to nejtěžší fakulta s financemi jako suverénně nejtěžším oborem. A na FMV nemám tu požadovanou úroveň druhého jazyka. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2015 17:11:20, Julka) Ano, finance jsou nejtěžší, ale na magistru je i nový obor coby navazující - finanční inženýrství, takže nejtěžší jsou finance a finanční inženýrství, já si myslím, že FG možná o něco více, ale nevím...:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2015 16:36:04, Radek) Já jsem studoval Finance.. ale už je tomu pár let. Ono záleží opravdu co máš zájem dělat.. jestli účetnictví, daně, nebo ty finance. Přičichneš stejně ke všemu na té fakultě, skladba oborových předmětů je taková.. jen prostě vždy je tam nejvíc toho, jak se ten obor jmenuje.. takže na účetnictví máš navíc pár předmětů ohledně toho.. na daních zas víc předmětů o daních.. Všechno se dá naučit, jen jde o to se neflákat, nepodcenit to. Jinak, mě většina předmětů na Financích bavila.. nebylo tam moc dávaček (předmětů lehkých kde by se nemuselo skoro nic dělat) ani hloupých (že by si člověk říkal, proboha proč bych se měl tohle učit, k čemu to má být dobré).. a to považuju za velký plus.
    VŠE je dobrá v tom, že nepožaduje po středoškolácích hloubkové znalosti z nějakého předmětu... jó, předpokládá že umíte něco z SŠ matematiky a ze SŠ angličtiny... ale to je vše.. i člověk z obchodky když chce tak tu matiku zvládne.. není to extrém.. jinak se vše učí od začátku.. účetnictví, ekonomie, podniková ekonomika - tam zas mají navrch lidi z obchodek, ale gympláci se nemusí bát.. jede se od začátku a vše se vysvětluje.. kdo se učí, dá to. Přečte si to ve skriptech.. dá se to pochopit. Já obdivuju třeba některé technické obory, kde chodí machři programátoři nebo kde člověk učí dost těžké výpočty.. proti tomu je finanční matematika brnkačka ... naučíš se pár vzorečků, nejdůležitější je získat pak takovou tu logiku a vědět co se tím vzorečkem spočítá, k čemu to vlastně je.. to přijde tak nějak časem a na konci vysoký najednou přijdeš na to, že to máš, že umíš MYSLET v tom oboru, že víš co musíš udělat a jaké údaje potřebuješ, abys mohl něco spočítat, porovnat si.. Jasně, jsou tam nároční učitelé kteří nesleví, hodně toho v předmětech probíráš a musíš se naučit (ale jak říkám, nic zbytečného, a to ti dává sílu). Že nemáš ve zkouškovém období čas na chlastačky a dovolené.. dáš si jí až na konci ledna. Jsou lidi, co mají např. celé prázdniny praxi (teď mluvím o medicíně). Na VŠE máš v podstatě 3 měsíce prázdnin v létě. Že si některé předměty z financí zopakuješ v dalším semestru, a stejně do posledka nevíš jestli to dáš. To je prostě život. Já si obecně myslím, že jakákoli vysoká škola je o vůli (a o prioritách). Když něco nevzdáš když se to napoprvé nepovede, a v okamžiku kdy víš že už musíš tak na tom učení zamakáš, prostě to vydržíš, tak pak ten titul máš. Na těžších oborech je jen pravděpodobnější že se ti studium o něco protáhne (já dělal 5leté studium 6 let).. většinou když tě trápí nějaký těžký předmět který opakuješ, nebo jsi neměl čas dřív zamakat na diplomové práci.. tak to doděláváš prostě později.. Na závěr, lidi, ne***něte, nevyhazujte 5 let života studium něčeho co vás nebaví co děláte jen proto že je to lehký, jděte po tom co si myslíte že vám v životě pomůže, po tom co myslíte že je dobrý umět. Pak máte i šanci že to tu fůru let psychicky vydržíte a ze školy neodejdete.S13 reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.