FIS vs FFÚ vs FPH a jiné


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.01.2015 23:12:35, Filip, zhlédnuto: 1725x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázek Zdravíčko, :)

je to už nějaký pátek co si libuju v pročítání si podobných diskuzí a velmi jsem se z toho dozvěděl.
Mezi mými favority jsou VŠE FIS Aplikovaná informatika (matika mě fascinuje, programování jsem dělal jen na základce - směšné, ale něco jsem se naučil sám a vím, že by mě to bavilo), UK MFF (ať už matiku či informatiku) zkoušet nechci, asi by mě po semestru vyhodili (nejsem zvyklý se učit, ale zatím jsem na gymplu měl pořád nadprůměrné výsledky - nepočítám šprtání 2 minuty před testem...) a ČVUT FIT, i přes (pro mě) lákající náročnost, nechci kvůli nedostatku ekonomických předmětů (ano vím o oboru Inf. syst. a management - ale když už tohle tak radši pořádně na VŠE).

Také jsem zaslechl chválu na VŠE FFÚ (společně s FIS vedou žebříček nejspokojenějších absolventů), ale pochybuji o budoucím uplatnění - sice mám dobré analytické myšlení ale nesnesl bych příliš rutinní práci a zrovna slovo účetní mi připomíná chodící kalkulačku (sedící, to je ještě horší). Máte někdo zkušenosti s oborama na FFÚ? Jaká je pak efektivní náplň práce? Při pročítání studijních programů mi názvy předmětů jen mírně nastínily o co go, ale jinak vůbec nevím a ani jsem moc nepochopil odlišnosti jednotlivých oborů, například Finance VS Účetnictví a řízení podniku... no tam se mění asi 3 předměty ne? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých oborů? Dá se snadno sehnat praxe? (díky tomu mě láká FIS) a ještě lépe: Po jaké době (semestrů) má student bakaláře možnost najít si v oboru brigádu?

Moje požadavky pro budoucí univerzitu
- oborová odbornost (třeba VŠE NF obor Ekonomie mi přijde o ničem - je to jen dojem, vím kulový, žejo)
- zapojení AJ (to mě vyloženě baví, chci se zlepšovat, umět odborně komunikovat a prezentovat)
- aby to nebyla dávačka (toužím po vědomostech, chci aby 5 let na univerzitě bylo 5 produktivních let)
- možnost snadného získání praxe během studia

Stávající žebříček oblíbenosti
VŠE FIS Aplikovaná Informatika >
VŠE FFÚ Finance >
VŠE FPH Podnik. ek. a management >
UK FSV IES Ekonomie >
UK MFF Informatika >
ČVUT FIT Softwarové inženýrství >
VŠE FMV Mezinárodní obchod>
ČZU PEF Systémové inženýrství

VŠE FMV Mezinárodní obchod, což býval kdysi můj N°1, klesla hodně nízko. I přes své jazykové výhody (otec Ital, mluvím plynule) se mi do toho nechce. Myslel jsem si, že taková škola je vytvořena pro mě a budu mít jazykově ostatním navrh. Prý je ale nejsnažší z fakult VŠE (méně matematicky náročná) a připadal bych si nevyužitej a pocit, že se neučím nic nového nemám rád (+vidím jaké gumy se tam hlásí, Alláh nás ochraňuj pokud se tam dostanou!)

UK FSV IES pro mě není zcela ideální.. Věřím, že studium je více teoretické a matematicky náročné, ale moc nevěřím v použití nabytých vědomostí v praxi. Nemohl jsem ani najít statistiky absolventů abych si to sám, nezkresleně, porovnal s VŠE! (ne, jako tady na fórech, kde ego nutí všechny bezhlavě neoběktivně propagovat svojí univerzitu)

Piště cokoli vás napadne, klidně i o oborech které jsem neuváděl (veřejné vysoké školy, Praha), ale myslíte, že nejsou k zahození, budu vděčný za každý názor. Omlouvám se za příliš dlouhý text.
Uvítal bych všechny rady, doporučení a výtky které vás napadnou. Hltám informace. Děkuji za váš čas strávený čtením tohoto příspěvku a jeho reakcí pokud možno.

Filip

(jsem INTJ pokud se zajímáte o osobnostní psychologii)

Email: lavaccafgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2015 15:18:01, Radek) Fakt dlouhý příspěvek. Ale tomu říkám odpovědný přístup při výběru VŠ. A líbí se mi i ten názor "nechci dávačku, chci něco užitečného".
    Jsem absolvent Financí (FFÚ VŠE). Můžu doporučit. To že se od jiných oborů na FFÚ liší jen pár předmětama je možné :).. zajímavý postřeh. Přesto bych stále volil Finance. Dělat vyloženě účetnictví jako že účtovat, na to člověk VŠ nedělá.. s prominutím všem co to vystudovali a fakt účtujou :-). Myslím že cílem je být na manažerských pozicích - finanční ředitel, auditor, apod - ale člověk se stejně po studiu musí k tomu propracovat.. protože absolventů je hodně.. praxi ani pracovní natož manažerskou nemají. Auditorské firmy jsou ještě nešťastné v tom, že ty slovutné jsou mezinárodní.. a taky dělají významné firmy, které bývají taky mezinárodní.. takže člověk stejně potřebuje znát jiné účetnictví.. IFRS (dříve IAS) co frčí v evropě, nebo US GAAP.. a jaké jsou odlišnosti od českého.. no základy ti ve škole dají (na speciálním zaměření pro ty budoucí Auditory), ale myslím že stejně dokud člověk to nepotká v praxi tak neví.. Takže co udělá auditorská firma s absolventem (vybere ty nejlepší z nejlepších)? No hned je pošle na kurz anglického účetnictví v angličtině, udělat nějaké certifikáty. A podporuje aby si udělali zkoušky na auditora. Ale osobně si nemyslím že by to byla myšlenkově práce snů. Prachy možná jsou, když jsou dobré zakázky, když se člověk v rámci té auditorské firmy vypracuje na nějakého trochu manažera, vedoucího, tj. ne dělníka který tam koncem června dělá do noci aby se stihlo u klientů dokončit výkazy a daňové přiznání.

    Finance - už jsem několikrát ve zdejší diskusi o tom psal. Široké zaměření, nenudné, náročné, ale ne vyloženě matematicky... ty vzorečky se člověk naučí.. spíš jde o to pochopit.. a o to že nejsou moc odpočinkové předměty, takže se člověk musí učit vše. Jde o to se naučit myslet finančně.. Pak v praxi zvládneš si spočítat to co potřebuješ při rozhodování např. ve firmě nebo v bance co z nabízených variant je lepší, nebo jak to či ono bude vycházet.

    FSV IES - respekt zdejší před hodinovou dotací matematiky, kam se hrabe celá VŠE (možná na FIS nějaký obor matematické metody abych možná nekřivdil, ale ten neznám).. myslím že spolu s tím že je to čistě ekonomie, bych tipoval absolventa ideálně na nějakého makroekonomického analytika v ČNB. Možná i podobného makroanalytika v bance, ale aniž bych je chtěl nějak škatulkovat.. píšou články, vystupují v médiích.. ale nevím jestli úplně ty věci počítají.. jestli vyloženě používají tu matematiku.. nebo si udělají nějaký názor z různých zdrojů a nějak to střelí od boku nějaký ten odhad.. Obecně je vtipné, že málokdy někdo odhadne změnu trendu.. odhady většinou jsou typu.. roste to, tak očekávám že to víc či míň poroste.. Hele, ten růst se zvyšuje.. budeme muset zvýšit naše odhady. Budoucnost je problém, že jí nikdo nezná, a jít proti proudu je nepopulární.. v počáteční fázi tě mají všichni za blázna.. a když to vyjde tak se diví.. A když to nevyjde tak ti řeknou.. já jsem ti říkal že je to ***ost a možná tě i vyhodí. Ale spousta lidí (burzovní obchody, investice) se analýzama a obchodováním živí... ale nevím jak moc to může být vědecky podložené.. Možná s tou IES bys tam přinesl docela vítr. :-)

    ČVUT a MFF mají v IT světě (IT ČR) renomé - nejlepší programátoři a mozky jsou většinou odtamtud. Ale správně odhaduješ že málokdy se mezi nimi najde schopný ekonom.
    FIS VŠE se snaží tohle zkombinovat, ale myslím si (nechci zas někoho odsuzovat) že skladbou předmětů na VŠE se vyloženě nenaučíš naprogramovat něco složitého.. jo, možná ti co si programují sami a VŠE jim jen pomůže najít nové obzory a nějak se rozvinout.. ale vždy jde o vlastní iniciativu. Spíš to s VŠE vidím na nějakého business consultanta, který je vlastně nějakým prostředníkem mezi klientem (firmou která potřebuje ekonomický inf. systém na něco) a programátory. Klientovi můžeš říct co je možné (teoreticky) naprogramovat a co to může umět.. programátorům musíš říct specifikaci, nějakou tu podstatu (ten celek, co to musí umět).. cestu a ten kód to si musí pořešit oni..
    Prof. Voříšek (šéf IT na FIS) vždy rád poznamená obecnou pravdu, že IT obory jsou nejlépe placené, a že mají budoucnost (jeden z mála oborů kde poptávka po zaměstnancích převyšuje nabídku). Nechci odrazovat nikoho od studia humanitních věd, pedagogických fakult, filozofie, práv apod., ale tam je problém se dostat a absolventi asi taky všichni nenaleznou práci přímo v oboru. I když je to případ od případu.
    Mezinárodní obchod (FMV VŠE).. no - co se týče jazyků, FMV nejlepší z celé VŠE, samozřejmě.. Dva jazyky na úrovni hospodářské mluvy, + další volitelný. Ostatní fakulty mají 1 hospodářský, jeden na základní úrovni (hlavně gramatika, odborné výrazy téměř žádné). Z předmětů má smysl podle mě hlavně Mezinárodní ekonomie (na FFÚ (finance) jsou složením podobné předměty Mezinárodní finance a Mezinárodní Monetární ekonomie).
    Softwarové či systémové inženýrství - jo, tam asi nějaké programování bude, zřejmě s důrazem na to navrhnout ten systém jako celek, s tím že detaily vyřeší opravdoví programátoři z MATFYZu či ČVUT (opět se omlouvám). Ne do všech oborů vidím, prezentuji své názory jak se mi to zdá, takže to nelze brát za nějakou pravdu, jen za názor projevený v diskusi. Stejně to bude na tobě, pro co se rozhodneš... a taky kam se dostaneš. Ale jestli ti jde matika a jazyk tak se na VŠE asi dostaneš a na technické obory je to typické, že se dostanou skoro všichni lidi (i se špatnýma známkama ze SŠ.. co mají aspoň trochu zájem o dané obory), tam je to o tom že část z nich pak zjistí že to nezvládají a vzdají to.. a nebo to nezjistí a vyhodí je škola. Kdo to dodělá je asi fakt dobrej.



    reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2015 22:09:06, Filip) Děkuju moc za tak propracovanou odpověd. Vážím si toho. Svůj volný čas mám moc rád proto nejspíš škrtám MFF a ČVUT asi taky jelikož mi o programování zas tolik nejde (zajímá mě, ale nechci jenom programovat). Naopak jsem si potvrdil FFÚ Finance a FIS Ap. Informatiku (kde bych po bakaláři studoval Informační management) reagovat zde
      Email: lavaccafgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2015 20:53:59, lukas) Ahoj, mohu se te zeptat, jak je na tom FPH oproti FFU? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2015 02:34:23, Bankárka) Studujem bankovnictvi a poistovnictvi (3 rok, bakalarske studium) a som celkom spokojna s vyberom skoly, fakulty a odboru. Uvitala by som, keby boli predmety viac prakticky zamerane ale to mas vsade, ze na VS ta hlavne naucia teoriu a zaklady a v praxi ta firma zaskoli (v konecnom dosledku tak vyuzijes cca 10% poznatkov z VS...samozrejme nie vzdy to plati, nechcem tu zhadzovat ziadnu VS) .

    Kolega tu spominal predmet Menova teoria a politika- mas tam prakticke poznatly (ked si potom napriklad precitas ekonomicke casopisy, budes rozumiet o com sa tam skutocne pise) ale aj take, ktore sa mi ucit nechcu lebo ich zabudnem hned po skuske (napr. zlate tvrdenia; na skusku idem 2.2.) ...Myslim si, ze ak si vyberes jednu z tychto skol (v pripade VSE-> fakult), tak neolutujes: VŠE FIS, VŠE FFÚ, UK FSV, IES UK, MFFČVUT, FIT ...kamaratka studuje IES UK a matiku 2krat nedala. Na tretikrat to dala ale povedala mi, ze si kvoli tomu zrejme predlzi bakalara- a to maturovala z matiky a spravila pisomnu skusku na gympli na 90%...nezavidela som jej a vtedy som bola rada, ze som si vybrala VSE...

    Rozdiel VSE a Karlovka je, ze na Karlovke ti daju rozvrh ( toto na 100% neviem ale kamoska je na japonologii a ona vzdy dostane fixny rozvrh, tak predpokladam, ze je to tak aj na IES) a na VSE si mozes zostavit vlastny. Vyhoda IESu na Karlovke je, ze kedze su mala (nazvime to) sekcia, vsetci dostanu rovnaky rozvr s rovnakymi vyucujucimi. Ty mas na VSE (ne)vyhodu ze si robis vlastny rozvrh. Vyhoda lebo si mozes dat predmety do 3 dni a 2 dni robit a nevyhoda lebo tym padom si nemozes vybrat dobreho cviciaceho alebo prednasajuceho z takeho alebo onakeho predmetu lebo uci napr. vo stvrtok o 12 alebo v piatok o 10, kedy ty planujes pracovat alebo cestovat domov. Tym padom si tvoj kolega vybere lepsieho cviciaceho, ktory rozdava viac bodov a dava v pohode priebezne testy a ty sa budes trapit ale budes robit 2 dni v tyzdni a zarobis si 5000 cisteho za mesiac...U niektorych predmetov sa zaverecne testy robia centralne a u niektorych si prednasajuci robia kazdy vlastne testy...na to doplatilo uz vela ludi len aby malo pekny rozvrh vybrali si radsej ***a, kt. dava tazke testy a potom si predmet zopakovali s tym hodnym

    Co sa tyka odboru Banko a poisto (BP) cca 60% z povodne prijatych dokonci bakalara a lepsiu polovicu beru na magistra bez skukok. Robila som rok popri studiu ale neodporucam...nemas potom vela volneho casu... ale zalezi aj na time managementu. Ak si to vies spravne rozlozit a ucit sa priebezne, tak by nemal byt az taky problem Na bakalarskom stupni mas predmety kde dostavas body na cviceniach (napr. manazerske ucetnictvi, kde 10% zo 100% predmetu tvori aktivita na cviceniach...ak mas malo bodov zo ZT, ktory nie je lahky a este k tomu malo bodov z aktivita, podaju si ta na ustnej )...celkovo velmi neodporucam pracovat popri bakalarkom studiu pretoze potom nerobis poriadne ani jednu vec- ani skolu, ani pracu. Na magistrovi je to volnejsie a mozes sa dostat k zaujimavejsej praci (nie ako ja, co som robila rok asistentu a uz v zivote by som si to nechcela zopakovat! )

    Zhrniem to: popri bakalarovi nepracuj lebo vzhladom nato, ze nemas titul, ti nikto neda zaujimavu a slusne platenu pracu (ak nemas kontakty) a riskujes, ze nebudes stihat skolu...moze sa stat, ze jeden semester bude lahsi a struktura predmetov bude vyzerat tak, ze budes mat len prednasky, ktore nebude treba navstevovat ale potom dalsi semester sa stretnes s predmetmi financna matematika, mezinarodni finance, atd. a tam budes lutovat, ze si nesedel na prednaske/cviceni ale v praci. Dalsia vec- najst pracu, kde ti o skukovom povedia, ze ti daju tolko volna, kolko budes potrebovat na ucenie sa je narocne (da sa to ale vacsinou ide o neplatene staze).

    Mas pravdu, ze rozdiel medzi oborom finance, BP a ucto je len par predmetov ale to mas tak...prvy rok mas 60% predmetov spolocnych s celou VSE...dalsi rok mas (hruby odhas) 80% spolocnych predmetov s tvojou fakultou (sedis na prednaskach/cvikach s ludmi s Finacii, ucta a dani) a cim si vo vyssom rocniku, tym viac sa specializujes...Kamos studuje BP ale bavi ho ucto a chcel pisat bakalarku (nieco ohladom uctovania v nejakej firme) a nemohol, pretoze studuje BP a nie Ucto, takze bol sklamany, aj ked si presiel skoro vsetkymi predmeti, co ma odbor Ucto. PS: co sa tyka jazykov na FFU tak sklamanie velke...nuda a dotacia jedno cvicenie (hodina a pol bez prestavky- ako 2 skolske hodiny na strednej ale bez prestavky) za tyzden je vysmech... na vyske som viac z angliny zabudla ako sa naucila!

    FFU VSE (ci uz odbor Dane, Ucto, BP alebo Finance) je dobry vyber. Moj subjektivny pohlad je, ze najlepsie su BP a Finance (podotykam subjektivny nazor). Citala som si v diskusii, ze po cca 2 rokoch po skole je jedno ci si z VSE alebo Karlovky, dolezita je tvoja vlastna sikovnost. S nazorom suhlasim ale doplnila by som, ze je potrebne mat dobre (aj ked teoreticke) zaklady z uznavanych skol v CR (tie ti otvoria spravne miesta)...no a samozrejme neskoncit ako Bc. ale najlepsie mat co najviac titulov lebo v CR a SK to zboznuju :D

    RADY A TIPY: popros niekoho, kto studuje, aby ti dal pristup na VSEBORCA (www.vseborec.cz), tam si mozes pozriet nazory na predmety, prednasajucich a cviciacich ( oborovo povinne predmety na odbor fiannce su pristupne tu: http://ffu.vse.cz/zajemci-o-studium/prijimaci-rizeni-bakalar/studijni-plany-fi/ )...zadavas tam identy (napr 5EN101 Ekonomie I. ) ident je 5EN101...cislo 5 ti tovie z ktorej fakulty je predmet (Ekonomia je z 5 fakulty= NF), EN= ekonomia a 101 je cislo kurzu...potom mas napr ekonomiu 2 a ta ma napr. koncovku 102 (to len ako ukazka, nemusi to tak platit vzdy)...a pozri sa na stranky ilist.cz ...pise o tom co, kto, s kym, preco a ako na VSE :) mozes aj tam napisat na diskusiu otazku a odpovedia ti ludia, co studuju VSE

    Na zaver: napisala som toho strasne vela a ak si sa dostal az sem, tak gratulujem :D Chcela by som zdoraznit fakt, ze som zena a toto info, ktore pisem uz cca hodinu by som ustne dokazala vyblit za cca 5 minut :) Dufam, ze to bolo napomocne... Ak by si si aj zle vybral (po roku by si zistil, ze ta to nebavi), tak mas stale sancu zacat znova (pozor ale nie donekonecna- potom by si platil za VS). Takze sa neboj, zvladnes to :) Ja som mala po prvom semestri pocit, ze som si vybrala zly odbor, a ze to co sa ucim ma nebavi...dalsie semestre som mala predmety, ktore ma bavili viac (sranda, ze prave tie, ktore ostatni nenavideli lebo tam bola vyzadovana matematika) a ziskala som lepsi pohlad, co vsetko sa s mojim odborom da do buducna robit a zacala sa mi ta prestava pacit.

    Prajem pekny den

    L reagovat zde
    Email: mirilei21gmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2015 13:24:21, Filip) Děkuju za tolik odstavců důležitých informací! :)

      Včera jsem byl na Dnech otevřených dveří IES FSV UK a pak na VŠE FPH.

      IES byl super, úžasná prezentace školy a přednáška, každému rozdali 10 stránkový soubor se statistikama, článkama a letákama a dozvěděl jsem se přesně to co jsem chtěl vědět. Porařilo se jim mě přesvědčit abych se tam přihlásil a zkusil testy (berou na SCIO percentil 75 a výš).. láká mě na tom to, že bych byl mezi nejlepšíma co studují ekonomii a to by mě hodně motivovalo :)

      Oproti tomu na VŠE FPH to bylo hrozný.. Místo toho, aby nám popisovaly ty obory a možnosti jejich uplnatnění, nám půl hodiny ukazovali jak správně vyplnit přihlášku (což umí každej, kdo má doma PC) a nemohu říct, že by se nějak snažili nalákat studenty na jejich fakultu.. bylo poznat, že ta jedna paní byla skoro znuděná a otrávená když odpovídala na otázky návštěvníků.. :D můžu říct, že u mě FPH tímto dost klesla (navíc si myslím, že je celková kvalita studentů negativně ovlivněna velkým zastoupením rusů - pouze dojem, netvrdím, že nemůžou být lepší než čeští studenti)

      23. 1. jdu na FIS,
      24. 1. PEF ČZU,
      30. 1. ČVUT FIT,
      31. 1. VŠE FMV
      6. 2. VŠE FFÚ

      jsem zvědavej reagovat zde
      Email: lavaccafgmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2015 22:03:22, Claire2113) Ahoj,
        tak mám radost, že náš DOD zapůsobil (to byl hodně pozitivní příspěvek potom, co jsem si tu četla).
        Co se týče tvého rozhodování (a budu mluvit spíš o IES, jelikož tam mám přímou zkušenost a nechci případně říkat něco nepravdivého o školách, kde jsem nikdy nestudovala).
        Mně bavila matematika (+jazyky, nějak ekonomie, informatika mi nevadila vubec), IES byla priorita už delší dobou, další možnosti byly šifrování na MFF a matematické modelování na FJFI. Když jsem přišla na IES, super parta, ale za měsíc nebo dva jsem chytla depresi, že to nebude prakticky k ničemu atd. Ale pak se to nějak zvrátilo a ted mě ta škola fakt baví... Samořejmě vím,že drobet budu muset něco dělat vedle, ale možností je spousta, co jsem slyšela. Záleží, co chceš pak dělat, ale,co mi říkali kamarádi, co už pracujou, ono to není tak, že přijdeš do práce a oni čekají, jak už všechno umíš v praxi (i kdyz nějaké veci jsou samozrejmě plus), navíc pár praktičtějších předmětů se na IES také najde.
        Co se mi na IES líbí je, že jde skoro všechno mít v AJ (ale můžeš si u hodně nebo většiny předmětů na bakaláři vybrat čj nebo aj), nicméně to už ti asi všechno řekli na DOD.
        Další věc, co mi přijde super, je, že je nás ve škole málo, takže fakt rodinný prostředí. A v neposlední řadě - fakt máš pocit, že nebudeš muset dělat něco řadovýho a furt stejnýho (pokud to samozřejmě nevyhledáváš, což zřejmě ne a pokud se budeš trochu snažit). Nás ze školy za rok vyleze fakt málo, ted mám zas sebou první semestr, ... bylo nás cca 140 a tu matiku ted pěkně prosejvaj (ale neznamená to, že to nejde dát :) ... a myslim si, že nás udělá tu matiku tak 70.
        Ta škola ti dává challange, jasně, že tě to někdy štve, ale víš, že to k něčemu bude. Navíc u většiny učitelů bych neřekla, že je to tak, že chtej co nejvíc lidí potopit nebo podusit, ale chtej ti pomoct a vytlouct z tebe to nejlepší. Myslím,ž e ta škola dává skvělý zázemí na sobě pracovat a záleží, jak to využiješ. reagovat zde
        Email: klarka.brabcovaemailcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2015 23:41:35, Filip) Děkuju za příspěvek,
          mě matika taky jde a baví, opravdu si ale netroufám odhadnout jakým směrem to půjde na vysoký..
          navíc bojím se toho, že jak jsem zvyklý bez sebemenší námahy mít průměrné až lepší známky a že mě ta VŠ dorazí tím, že se budu muset často učit (jinak prostě neprolezu, žejo..). Vybrat si těžší bakalář na IES abych pak udělal magistra (dle mého názoru) stejně těžskýho jako na VŠE.. To si radši zkrátím práci a půjdu rovnou na VŠE, kde mám mnohem lepší životní podmínky, vlastní nastavitelný rozvrh, flexibilta všude, kde nějaká být může, atd.
          Část mě, chce ale pořád studovat matiku.. ne jen matiku, nejlépe matiku aplikovanou na nečem (matika je nástroj, ne objekt), tzn. ekonomie, informatika a podle toho jsem si vybral fakulty..

          Mohla by si prosím vysvětlit v čem se liší možnosti uplatnění absolventů IES a VŠE (FFÚ)? Lidé často říkají, že VŠE je na Business Administration a IES je Ekonomie v tom pravém teoretickém slova smyslu. Jestli Business Administration znamená projíždět výplatní pásky zaměstnanců, ně děkuji. Jestli teoretická Ekonomie znamená učit se ekonomy, citáty a hospodářské dějiny, ne děkuji.

          Skromnost stranou, myslím, že mám potenciál na nějakou řídící funkci. Jakým směrem se vydat abych své dovednosti nejlépe zdokonaloval? (a která škola mi je dovolí nejlépe zapojit v praxi?)
          Děkuji :D

          reagovat zde
          Email: lavaccafgmailcom
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2015 12:05:14, A) Ahoj, taky mě baví matematika, ale ne na úrovni matfyzu, takže ideální pro mě byl jeden z oborů statistické části FIS a jsem tu opravdu spokojená. Zkus se na ně podívat :) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2015 20:51:20, jakub) Jenom bych podotkl, že na ČZU je zas matika, která je více využitelná v praxi. O tom se málo ví, byl jsem na doučování matiky z ČZU u matfyzáka a vůbec netušil co to bereme...nebo jako věděl ale neuměl počítat, že se to prý na škole neřeší. Takže jednoznačně ČZU=matika do praxe(např. dopravní úlohy) a pokud tě baví odbornost matiky tak pak UK. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 18:11:56, Monika) Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se dostávají body u příjmaček za vysvědčení z některého ročníku střední školy. Popřípadě z kterého?:D reagovat zde
    Email: rysava.monikaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2015 13:03:21, Filip) Žádné body za známky na vysvědčení se nedostávají. Jen některé fakulty jako VŠE FIS a UK MFF informatika ti dovolí zažádat o prominutí příjímacích zkoušek. Na FIS je to průměr do 2,0 včetně z AJ a matiky a na MFF průměr z matiky do 1,5 včetně, tuším.. přesné info jaké známky z jakých ročníků se počítají můžeš najít na stránkách těch fakult.
      Já mám průměr 1,5 na tu informatiku na matfyzu, takže mě asi vezmou.
      Co se týče FIS, tak jsem bohužel předloni sral na AJ takže mám něco nad 2,0. reagovat zde
      Email: lavaccafgmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Bc. na VŠTE a Mgr. na JČU/jiné VŠ třeba v Praze? - Výběr vysoké školy
  2. Předčasné ukončení studia a rozvaha o dalším studiu na jiné VŠ. - Ostatní
  3. UJAK nebo jiné soukromé školy? - Ostatní
  4. Neúspěšné zkoušky na VŠ, uvažuji o jiné škole. Vaše názory? - Ostatní
  5. Navazující magistr z jiné vysoké školy - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  6. Ukončení studia a následné studium na jiné škole - Informace o studiu
  7. Státnice na jiné VŠ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  8. Dokončení bc studia na jiné škole? - Informace o studiu
  9. Přestup z jiné školy - Ostatní
  10. uznávání volitelných předmětu z jiné VŠ - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.