FJFI - otázky ohledně studia


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.05.2015 14:39:26, SPS, zhlédnuto: 1297x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj. Mám docela příšerné dilema a rád bych se zeptal již studujících na FJFI. Momentálně jsem na FELu, kde mě to absolutně nebaví, je to strašná nuda. Mám velmi kladný vztah k fyzice a matematice, rád se ji učím, mám i docela dobré výsledky přesto, že mě FEL nebaví. Mám moc rád teoretickou fyziku, pochopení jevů kolem mě. Jediné, k čemu nemám moc vztah, je řešení příkladů z fyziky. Ale chci přestoupit na FJFI - nejlépe asi obor Fyzika a technika termojaderné fúze. Chci se zeptat, jak vůbec to studium probíhá, jaká náročnost na odvození fyz. vzorečků, důkazy matematických vět tam je, a hlavně, jak moc kladou důraz na řešení příkladů (které, podotýkám znovu, mě opravdu nebaví).
Díky za odpovědi.

Email: elvisdnbgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2015 23:35:04, ?) Z hlediska náročnosti ve smyslu matematického a fyzikálního obsahu je obor otevřené elektronické systémy náročnější; jen nevím, jestli náhodou teprve teď neberou studenty do prvního prvního ročníku.

    Co se týče uznání, tak o tom velmi pochybuji. Matematika na FEL je primárně výpočetní v tom smyslu, že musíš být schopen především počítat, takové detaily jako dokazování jsou spíše pro mimořádně aktivní studenty. Matematika na FJFI je srovnatelná s MFF, tedy skutečně musíš umět alespoň zásadní tvrzení dokázat, a i znalosti jsou třeba podstatně hlubší. Schválně se podívej na studijní plány a také na osnovy předmětů.

    Pokud skutečně nechceš ztrácet čas tím, že bys absolvoval znovu první ročník, můžeš použít málo využívanou možnost. Totiž až budeš mít Bc. - a to i Bc. z FEL - můžeš si podat přihlášku na navazující magisterské studium klidně na astrofyziku. Chce to jen maličkost, umět vše podstatné z bakalářského studia fyziky. I kurzy matematiky na FEL ti dají dobrý základ na to, abys zvládl samostudiem a případnými častými dotazy např. na fóru Aldebaranu dosáhnout úrovně potřebné ke studiu fyziky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2015 21:03:50, SPS) Díky za reakci. Studuju Kybernetiku, robotiku, což je asi ten nejnáročnější obor na FELu, což mě stále udržuje při naději, že bych mohl přestoupit. Příklady v mechanice jsou fakt zlo, máš pravdu. O MFF jsem již uvažoval, ale jako alternativu jsem ji zavrhl, protože stále slepě doufám, že mi přestup uznají (aspoň teda některé předměty, třeba Lineární algebru, Analýzu funkcí jedné a více proměnných, Mechaniku.. sice to nebereme do takové hloubky, ale aspoň něco z toho) a nemusel bych znova do "vyhazovacího" prváku. Pokud bych šel na MFF, jako magistra bych šel na Astrofyziku, která je mým cílem. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2015 17:50:58, ?) Ahoj,
    přestup možný nebude, i OES jsou proti FJFI celkem triviální, takže jedině znovu první ročník. Pokud tě moc nebere "řešení fyzikálních příkladů" (je fakt, že v mechanice je to celkem nuda a pak je skok to numeriky..), co kdybys šel studovat obecnou matematiku na MFF UK a v navazujícím magistrovi šel na matematické modelování. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  2. ČVUT FJFI - Výběr vysoké školy
  3. FJFI ČVUT - Výběr vysoké školy
  4. MFF CUNI vs ČVUT FJFI - Výběr vysoké školy
  5. FJFI ČVUT výběr studijního programu - České vysoké učení technické v Praze
  6. Dotaz ohledně dálkového studia na VŠ - Informace o studiu
  7. FJFI - náročnost + nutné přednášky - České vysoké učení technické v Praze
  8. F1 dotaz ohledně oborů a způsobu studia - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. FIT nebo FJFI? - Výběr vysoké školy
  10. Dotaz ohledně poplatků za studium dvou oborů - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.