Angličtina na UHK a ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.06.2015 19:41:11, Zdeněk, zhlédnuto: 918x, reakcí celkem: 32Reagovat na příspěvek
Dobrý den, tak je týden do přijímaček, podle různých vzorových testů se asi nemusím obávat. Mám přihlášku na UHK v Hradci na FIM a na ČZU PEF PaE, obě studia kombinovaná. Sice ještě neznám výsledek přijímaček, ale věřím si a tak mám dilema- pokud se dostanu na obě VŠ, kterou zvolit. U obou mám pro i proti, co mě však nejvíce zajímá, na jaké úrovni je angličtina na obou fakultách. Gramatiku znám, ale poslechy nejsou mojí parketou. Jinak mluvit umím. Na druhou stranu je matika mojí velmi silnou zbraní, mám ji rád. Otázka zní- kam jít, když to mám takto nakombinované? Vzorové testy z AJ mi přišly na UHK daleko těžší a když se podívám na percentil přijímaček z předchozích let, tak tam jednoznačně lidi bodovali v angličtině /cca 70% úspěšnost/, což já teda nedám. Tak bych se nerad dostal na VŠ, kde sice bude milé, že boduji v matice, ve statistice, ekonomii, ale nedám jazyk... Ještě podotknu, že od ČZU mě trochu odrazují ty jejich zemědělské předměty. Jinak pokud se teď ptáte, proč jsem nezkusil třeba VŠE, tak vězte, že mám 2 malé děti, práci a tak nechci jen ležet v knihách a biflovat, ale chci si užívat dětí, dokud jsou malé....

Díky za jakoukoliv reakci.

Email: zdpe1982seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2015 20:32:24, x) Mám kamaráda. Jeho úroveň angličtiny je nízká, odhaduji A2. S tím získal ing. z ČZU. Možná je výjimka a průměrný absolvent je na tom lépe, ale bojím se, že spíš ne.

    Ale pokud hledáš školu, kde ti dají titul, aniž bys musel něco dělat (soudím z tvého výběru škol a z toho, že ti nejde o to se v jazyku zlepšit, ale nějak ho přetrpět - jako kdybychom žili v době, kdy se člověk bez angličtiny obejde), tak se podívej spíš na soukromé VŠ. I ta ČZU, které se studenti všech ostatních veřejných škol vysmívají, prý dá docela dost práce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2015 21:59:01, ale nedá práci) Nedá, opravdu nedá dost práce...
      Mluvíme tedy o PEF, pomalu polovina studentů je z possovětských zemí, výuka je 12 týdnů, režim denních !!!!! studentů 2+1 ( 6 cvičení za semestr)...tedy občas zajdou do školy
      Z PEF už mají srandu i studenti ostatních fakult ČZU

      reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2015 22:06:17, zdeněk) Tak angličtinu mám ještě při zaměstnání 2x týdně 1,5 hodiny, takže na sobě makám, zlepšuji se -dost- ,ale ty poslechy mi moc nejdou. Jak kdy, podle rychlosti mluvení. Takže to neber tak, že hledám flákání s titulem na konci. Volba UHK- mám ho velice blízko a čas dojíždění je pro mě určitým způsobem limitující- jak jsem psal, mám malé děti, které chodí do školky, školy a velice mladé babičky, které stále pracují, takže z hlídání moc není. Jeho mínus vidím v pověsti školy a v tom, že ve zvoleném oboru není navazující magisterské studium v kombinované formě. Volba ČZU Pef- mám rád matiku, ale pokud bych se hlásil třeba na VŠE, tak mi z toho života s malými dětmi nic nezůstane.... Takže volba lehčí pražské ekonomky. Do Prahy to mám kus cesty a cestu napříč městem. Toť jediné mínus, jinak jsem vnitřně téměř rozhodnut pro ČZU. UHK jsem si dal na poslední chvíli pro jistotu.

      Jinak titul nutně nepotřebuji, jeden už mám, ale v technickém oboru, ale ta ekonomika a počítání mě také fascinuje, tak proč nemít k dobru ještě jeden obor... V práci dělám ve vývoji, takže profesně jsem zajištěn.
      A soukromá VŠ? No coment, vyhozené peníze.... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2015 22:21:19, ale nedá práci) To ale bude asi nějaký omyl. Na PEF ČZU mířeji právě ti, kteří nechtějí mít matematiku!!!!, jsou tam obory s minimem matematiky či téměř bez ní. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2015 17:35:56, AAAAA) Dojíždět do Prahy složitě kvůli PEF ČZU mi teda připadá hodně mimo. Zejména, pokud už titul máte a to dokonce v technickém oboru. PEF ČZU Vám nedá skoro nic, šla hodně dolů. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2015 22:10:30, Zdeněk) Ahoj,tak výsledek z UHK mám 80 bodů ze 100.Matika 50 z 50,anglina 30 z 50.Čzu zatím nevím,ale počítám něco přes 70 ze 100.Dilema tedy pokračuje,ale prostředí fakult,chování komisí a povaha uchazečů napověděly. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2015 05:46:18, ale nedá práci) A to jak?
            Mj. důležité opravdu není chování komisí atd., tam někoho naženou, ale zda učeji odborníci, zda má škola napojení na jiné školy v oboru a to pokud možno ty lepší, zda je zapojena do odborného života v oboru např. Česká společnost ekonomická, kdo sedí ve vědecké radě, kdo ve vedení, kdo chodí z venku ke státnícím atd... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2015 20:30:03, Zdeněk) Takže na Čzu 88,5 bodu, M 47,5 a A 41. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2015 21:26:06, izii) to ses prijat s prehledem :) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2015 22:14:18, ale nedá práci) ale pořád nevíme kam, že
              jak končí tento příběh téměř detektivní...
              tak kam? : -)) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2015 05:55:14, Zdeněk) Tak do zápisu je ještě nějaký čas,tak si to nechám projít hlavou,rozmyslím si priority,pro a proti.. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2015 06:18:01, ale nedá práci) Znovu opakuju, že prostředí fakulty ani chování komise opravdu o kvalitě vzdělání nic neříkají. Povaha uchazečů již ano, pokud se někam převážně hláseji lidí, kteří vypadají, že jim to moc nemyslí, pak jednak taková škola takové lidi přitahuje ( a proč?) a za druhé kvalita a úroveň výuky tomu bude přizpůsobena. Ovšem mj. také to vědí zaměstnavatelé. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2015 10:49:47, izii) Proč mám pocit, že lobujete za to aby nešel na ČZU? :D všechno mi k tomu nasvědčuje ... ale vše co tu zmiňujete není pravda reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2015 13:42:13, Zdeněk) Mě ale nepřijde, že by tady loboval pro nebo proti nějaké škole. Dává mi určitý náhled na výběr. Za všechny příspěvky jsem rád, každý mě donutí se podívat na věc zase z jiného úhlu pohledu a to je pro mě užitečné. Od toho diskuze je...

                      Pokud chce někdo podiskutovat hlouběji, pod příspěvkem je můj mail. reagovat zde
                      Email: zdpe1982seznamcz
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2015 23:09:05, ale nedá práci) Lobovat má poněkud jiný význam, ale na tom nesejde.

                      Mj. asi nechcete říci "ale vše, co tu zmiňujete není pravda" ale "něco z toho, co tu zmiňujete ...atd." V čem nemám pravdu?
                      Na PEF ČZU 2+1 (12 týdnů) denní je realita, kombi mj. 8 hodin přednáška ( za 1 den !!!!!) tj. přednáška/ předmět jednou za semestr + nějaké cvičení.
                      Kolik matiky mají které obory, se snadno dohledá na stránkách školy.
                      Zdeněk není v situaci, že potřebuje nějaký titul, jak píše, tak již vzdělání má. Nevím, co ho vede k tomu, chtít studovat s malými dětmi, to je jeho věc, já pouze popisuju situaci. Přestože se domnívám, že PEF ČZU je obecně velmi snadná, tak nějaký čas mu studium sebere. Je to jeho volba.

                      reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 14:05:30, zemědělec jak se patří) ale nedá práci: Měl bych otázku. Studoval jste na ČZU nějaký obor, nebo jste další ovečka ovlivněna názory tupců co soudí podle slova "zemědělská"? Ještě bych podotkl, pokud má někdo ČZU, nemusí házet flintu do žita. Jasně škola se nepovažuje za těžkou a jako já její student tomu musím dát za pravdu, nicméně nemyslím si, že by zde bylo vše zadarmo na počkání. Systém 2+1 mi také nevyhovoval, ale našel jsem si dobrou brigádu (nikoli KFC apod.) a získávám dosti cennou praxi. Myslím si, že ČZU je určitě nejlehčí veřejná škola v Praze, ale nemyslím si, že v republice. Mně stačí, že budu Ing.. Dále se staví na jméně a šikovnosti, ale to už je věc druhá. :) reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 20:04:11, ale nedá práci) Nejsem ani ovečka ani tupec, mé informace jsou dobré, nebojte. Nemluvím přece vůbec o ČZU ale o PEF ČZU, což je trochu jiné kafe. Řada oborů na FŽP (i jinde) je velmi dobrá. Taky nemají 2+1. Také tam učí celá řada odborníků zvenku atd. Republiku neumím posoudit, zda nejlehčí. A diplomy dnes zaměstnavatelé rozlišují odkud jsou. Není diplom jako diplom.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 20:31:59, Zdeněk) Reaguji na "ale nedá práci": dovolím si trochu polemizovat. Zaměstnavatelé se dívají na diplom, odkud je, to ano, ale také hodně koukají na praxi, kterou člověk nabyl. To je možná ještě důležitější.Titul není patent na rozum, ale to, kde člověk pracoval, to je určitým způsobem vypovídající. Konkrétně v technických oborech, kde pracuji, se až zase tolik nekouká na to, kde jsi studoval VŠ, ale co umíš a kde jsi měl tu možnost pracovat. S velikostí zaměstnavatele roste kredit zaměstnance a jeho zkušenosti.

                          Trochu to odlehčím takovým vtípkem: Nastoupí mladý absolvent VŠ, pan inženýr, do nového zaměstnání. Přijde za vedoucím a poptává se po svém prvním úkolu. Pan vedoucí mu dá do ruky koště a chce po něm, aby začal zametat. "Ale já jsem přece inženýr" namítne absolvent. "Aha" odvětí vedoucí, "Lojzo, pojď sem a ukaž tady mladému, jak se to používá".

                          Takže asi tak. Člověk musí být především použitelný pro praxi...
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 16:52:02, Zdeněk) V okamžicích, kdy si trh práce žádá terciální vzdělání a vysoké školy - ať už veřejné nebo soukromé- mu to až na výjimky bezostyšně dávají ( a ano- nároky na studující se snižují), tak se "vlastnictví" titulu vlastně devalvuje. Někdy mě až rozčiluje, když se dozvídám, kdo všechno má VŠ a jak ji vystudoval... Takže další škola a další obor tj. výhoda. Navíc mi ekonomika nikdy nebyla nijak vzdálená. Takže to je jen vysvětlení mých myšlenkových pochodů "proč studovat při zaměstnání". reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 20:46:22, ale nedá práci) Musím odpovědět tady, výše není odkaz. V technických oborech je situace odlišná, řada firem je ráda, že někoho sežene vůbec a situace se bude horšit. Až odejdou do důchodu silné ročníky 50. (60.) léta, tak technici nebudou. Nová paní min. nehodlá technické vzdělání podpořit. V ekonomických oborech je trh přesycen hlavně VSRR a podobnými obory s minimem matematiky. Absolvent NF VŠE či IES UK problémy nemá. A praxí se ten rozdíl ve vzdělání opravdu nedožene.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 23:35:00, zemědělec jak se patří) ale nedá práci: Chtěl bych vidět ty fakta, že trh je něčím naplněn. Prosím odkaz. NF VŠE ani IES UK Vám práci nezajistí pokud nemáte aspoň nějakou praxi a nejste telátko. Předpokládám, že jste studentem jedné z těcho organizací. Ale trochu si nevidíte do pusy respektive na klávesnici! Školy co jste nadhodil vyučují především politologii, veřejnou správu, regionální rozvoj apod.. Zamyslete se nad svým výrokem. Opravdu je dnes jedno kde školu vystudujete, ale hledí se na to jaký máte dovednosti. Nicméně chápu vaší jakou si frustraci vůči ČZU a slabším školám...však ony produkují stejné tituly jako VŠE a UK, za mnohem snazších podmínek. :) Realita je ve skutečnosti jiná.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 23:38:23, zemědělec jak se patří) OPRAVA: nikoli organizací ale institucí ;)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2015 22:07:26, ale nedá práci) Třeba při rozhodování pomohou názory současné studentky zřejmě 3. ročníku PAE

                          28.1.2015 | 22:29

                          "Myslím, že pokud toužíte po opravdovém vzdělání, tak PEF ČZU není zrovna tou nejlepší volbou. Co jsem tak slyšela, tak pověst u zaměstnavatelů nemá úplně nejlepší, ale zase ani ne tak špatnou jako soukromé školy, kde za ten cár papíru musíte ještě tvrdě zaplatit."

                          zbytek na http://www.primat.cz/czu-pef
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2015 21:25:10, Zemědělec jak se patří) no právě...slečna jenom slyšela, já našel slušnou práci bez známosti, je to hodně individuální... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2015 15:15:44, Zdeněk) Tak jsem se rozhodl pro UHK. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2015 21:21:27, ale nedá práci) To ovšem přicházíte o mnoho...zábavy
        http://blisty.cz/art/63522.html
        + 5 dalších dílů tamtéž
        od 2012 se jen lehce pozměnilo obsazení, děj celkem stejný reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2015 23:04:11, Zdeněk) No, svoji volbu už jsem v hlavě nosil asi týden, ale poslední kapkou byly určité zmatky při zveřejňování výsledků přijímaček. Nedávno tady někdo psal, že co se týká organizace čehokoliv, tak je ČZU dost slabá. A další zásek z jiného topicu zde na webu je to, že se údajně dají přesouvat body u uchazečů, kteří dělali přijímačky na více studijních oborech v rámci fakulty. No, jestli je toto pravda, tak to fakt nemá cenu komentovat.... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2015 18:06:43, ale nedá práci) Zdálo se mi, že máte zkreslené informace. Až budete mít volnou chviku, tak si přečtěte ty Britské listy, z toho pochopíte, o co na pefce jde
            Je to docela smutný příběh, kdy ze školy ne tak zcela špatné se stala fakulta, se kterou nechtějí mít nic společného ani ostatní fakulty ČZU a raději si některé věci už učeji samy.
            Jak se přesunou body těžko říci, ale nějak se to určitě udělá, aby bylo studentů ( čili peněz) hodně...


            reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2015 20:37:11, izii) ale nedá práci: Už chápu Váš mindráček. Škola Vám leží v žaludku, kvůli grantům, které poskytovala MŠMT škole ČZU. Nevím, co má společného poskytování grantů s stavbou výuky dle evropských standardů a osnov. Když to tak pročítám, neviděl bych chybu v ČZU, ale v komisích a resortech co poskytují granty a dotace. ČZU to udělala chytře(sice svinsky), využila situace, zatímco ostatní školy asi silně pokulhávaly, když už si dal někdo práci s tak kvalitním článkem Anti-ČZU. Nevím, na co si vy lidumilové hrajete. Už nějakou dobu platí pravidlo "Kdo nekrade, okrádá sám sebe". Sem rád, že se na ČZU něco přiučím a doufám že to v budoucnu zhodnotím. Tím to článkem škola stoupla v mých očích. S06 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2015 22:10:29, ale nedá práci) " s stavbou výuky dle evropských standardů a osnov. "

            muvíte o které škole? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2015 20:01:38, Achjo) Málo špíny, prosím vytáhněte více špíny. Rád si totiž počtu něco zajímavého o mé škole respektive fakultě. Špinit to umí každý, ale chytře argumentovat to už tady ve vašich příspěvcích postrádám. Kort od člověka co na škole nikdy nebyl, ale už ví, že organizace stojí za prd. Naivita. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2015 21:16:15, Zdeněk) Přečtěte si pořádně můj příspěvek,prosím a pak reagujte.Díky. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Angličtina v Brně, nebo Olomouci? - Výběr vysoké školy
  2. Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci - Informace o studiu
  3. ANGLIČTINA NA ČZU - Česká zemědělská univerzita v Praze
  4. angličtina - Ostatní
  5. Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci - Výběr vysoké školy
  6. Angličtina - Informace o studiu
  7. Nová soukromá VŠ - angličtina - Ostatní
  8. Výběr VŠ - bakalářský obor marketing, management a angličtina - Výběr vysoké školy
  9. UTB angličtina pro manažerskou praxi uplatnění s bakalářem - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  10. angličtina nebo španělština ve sféře podnikání - Ostravská univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.