Na které VŠ studovat chemii? PROSÍM O POMOC!!!


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.06.2015 20:23:01, Ondra, zhlédnuto: 1398x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Dobrý den,
chtěl bych studovat na vysoké škole chemii, přihlášek jsem si podal mnoho, jelikož jsem si nebyl přesně jistý, co přesně chci studovat. Termín posílání maturitního vysvědčení se mi blíží a já se bohužel pořád nemůžu rozhodnout, na kterou školu se vydat. Přihlášky mám podané do:
Praha - VŠCHT - obor "Chemie" a "Chemie a analýza potravin"
Pardubice - Univerzita Pardubice - obor "Klinická biologie a chemie" (na tento obor jsem ale nečetl dobré ohlasy)
Brno - VUT - obor "Potravinářská chemie"
Olomouc - UPOL - obor "Chemie" a "Nanomateriálová chemie"
Zlín - Univerzita T.Bati - obor "Chemie a technologie potravin"

Chtěl bych Vás, současné studenty, absolventy a další požádat, zda byste mi nemohli sdělit Vaše názory na tyto obory co se týče obtížnosti studia, následného uplatnění apod.

Předem děkuji za odpovědi :)


Email: vrteonseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2015 23:13:34, x) Z těchto možností je nejlepší variantou obor Chemie na VŠCHT. Když máš problém si vybrat, je nejlepší si vybrat to nejlepší a nejnáročnější, rozhodnutí o specializaci můžeš s klidným svědomím odložit až na navazující magisterské studium. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2015 14:29:36, Inkvizitor) Pardubice rozhodně nebrat, tenhle obor je tam tragický...
    Je otázka, jestli skutečně chceš dělat do chemie potravin, nebo jestli ještě nevíš. Pokud chceš dělat do potravin, tak VŠCHT nebo Brno, pokud nevíš, tak je lepší jít na obecný obor Chemie. VŠCHT má jistě jméno, ale ani PřF v Olomouci není špatná.
    S nanomateriály bych byl opatrný, s nano obory se teď roztrhl pytel, ale v podmínkách ČR jako montovny bys musel za rozumným uplatněním cestovat na západ od Aše... reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=xg4AHoBJgvY
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2015 18:52:45, Ondra) Ty potraviny jsem zvolil po uvážení, že jsou všude kolem a s uplatněním by nemusel být zase takový problém. Navíc si myslím, že by mě bavit mohly.

      Z té obecné chemie mám docela strach. Jak jste sami řekli, je to nejnáročnější... Z gymnázia jsem sice zvyklý se učit, ale abych nevyletěl hned v prvním semestru :/. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2015 20:41:08, Inkvizitor) Zase taková tragédie to není ani na školách, kde záměrně berou víc lidí, než kolik jich můžou skutečně pustit do vyšších ročníků. Většinou končí dvě skupiny lidí: Ti, kteří neunesou "svobodu" (bez dozoru rodičů, volný život na koleji), a ti, kteří jsou z tak špatných středních škol, že by v lepších časech (z hlediska školství) neměli vůbec maturitu... Na snazší obor můžeš přejít vždy, ale ze snazšího na obtížnější to jde mnohem hůř.;-) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Prosím o pomoc ve výběru VŠ - Výběr vysoké školy
  2. Kde studovat informatiku v Ostravě - Univerzita Karlova
  3. Mohu studovat obor ve kterém nemám žádnou praxi ? - Výběr vysoké školy
  4. Studovat či nestudovat? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  5. PROSÍM O RADU !!!!! - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Co studovat na UTB Zlín - Informace o studiu
  7. Prosba o radu kde studovat porodní asistentku dálkově bez předešlé praxe? - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  8. Prosím o radu - Masarykova univerzita
  9. Prosím poradte - Ostatní
  10. Co studovat, když chci být organizátorem? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.