VŠE vs. PEF Mendelu


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.06.2015 15:30:22, Adéla, zhlédnuto: 1211x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Ahoj ,
VÍm , že už to tady možná zaznělo , ale i po přečtení příspěvků nejsem moc moudrá . Rozhoduji se mezi PEF MENDELU oborem Veřejná správa a VŠE FFU ( tam Účetnictví a finanční řízení podniku nebo daně ) .
Co jsem se tak dočetla , tak VŠE má mnohem lepší pověst , ale podle toho co jsem tam zatím zažila , jak na přijmačkách tak na Dni otevřených dveří , jejich přístup mě naprosto zklamal . Na přijmačkách nám testy zadávala protivná a arogantní ženská , která si asi myslela , že jsme z mateřské školy, vedle mě seděli dvě holky , který se po celou dobu testů bavili a nikdo jim nic neřekl . Celkově všichni nepříjemní atd. Je to tak i normálně ? Máte někdo zkušenosti ? ... Navíc Praha je pro mě 2,5 h cesta vlakem a je pro mě dost drahá . Jediné , co mě tam tedy láká je pověst školy .
O PEFce zase koluje spousta řečí jakože jsou tam zkoušky založené na vyhlazování studentů atd. Navíc se bojím , že bych se neuplatnila .
Důležité v rozhodování je pro mě také to , jaká je kvalita výuky cizích jazyků . Ráda bych se vylepšila hlavně v němčině .
Prosím můžete mi někdo poradit ? Jsem naprosto bezradná a už mi nezbývá moc času ( musím jet na zápis )

Email: adel-gabrielovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 15:47:53, !!!!) Jdi na vše!
    proč začínat výrazně horší školou? na přestup na Mendelku je případně času dost....
    V Praze je pak více možností jak brigád, tak uplatnění.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 17:26:27, hipster) Už stříkáš, když se řekne VŠE? VŠE = samá aférka, neschopní studenti adaptovat se do reálného života. Říkáš proč? Nemusí se chodit daleko a stačí se podívat na politickou půdu. Řekl bych, že polovina poslanců má VŠE, co dokázali? Nic jen okrádat a mávat čísly ze statistických úřadů. Studenti VŠE znají přesnou definici základního kapitálu z ekonomických knih a učebnic, ale neví jak funguje a k čemu slouží. Vyzrálost získáš na škole kde se všechno musíš učit všechno sama a mas dostatek casu na praxi. Za me PEF Mendelka.S06 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 18:00:12, !!!!) Mendelka pro ekonomii určitě ne, ekonomie se studuje na kvalitní ekonomické VŠ, na zemědělce se studuje zemědělství, lesnictví atd.. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 18:45:58, hipster) Prosim??? Takže např. taková Technická univerzita v Liberci co má všeobecné fakulty typu přírodovědná, zdravotní, pedagogická apod. jsou špatné protože univerzita nese jméno "Technická". To je přece ***ost nemyslíte? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 19:04:47, Troft) Tak to je dobrej blábol. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 19:12:06, ****) Netýká se mě to, nejsem ani z jedné ze zmiňovaných institucí... ale nedá mi to! Kolik znáš politiků z VŠE FFU? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 19:15:23, Adéla) Milda Z. a Klaus :D reagovat zde
          Email: adel-gabrielovaseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 19:33:24, ****) Ti jsou prosím z VŠE NF, nikoliv VŠE FFU. VŠE neni jedna velká fakulta, ale VŠ se 6 fakultami. A překvapivě se ty fakulty odlišují... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 19:52:29, Troft) Tak jsem si dal tu práci a podíval se na seznam aktuálních 200 poslanců! Našel jsem informace o jejich studiu ke 195 poslancům - z nich jich pouze 9 (tj. méně než 5 %) mělo vystudováno VŠE! A všech 9 promovalo ještě před rokem 1989!!! Myslím, že si každý udělá obrázek sám o kvalitě příspěvku hipstera. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 19:57:24, aha) To je zajímavá informace, mohu se optat, co jinak převažovalo? Soudím, že práva a medicína. Je tomu tak? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 20:04:38, Troft) Tak já jsem dělal jen rychlý průzkum a poznamenával si jen absolventy VŠE, takže si přesný čísla ostatních VŠ nepamatuji, ale máš pravdu - absolventů práv a medicín je mezi poslanci dost. Dál měl překvapilo, že dost poslanců ani VŠ nemá a taky řada z nich má třeba jen Bc z UJAKU nebo něco podobnýho. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 20:13:32, aha) Díky reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 20:39:37, hipster) Oukej natřel si mi to, (asi sis potřeboval vymastit ego) ale zároveň i nahrál na smeč. Takže proč člověk např. z mediny se sere do politiky? Pak to vypadá jak to vypadá. Nicméně takový průzkum co sis udělal jsem si udělal pouze z hlavy a obrazně řečeno ti "známější" ksichty v politice mají VŠE. Navíc méně jak 9%, to je docela smutný na velkolepou školu VŠE viz. NF. Těšilo mě mužíku. Jsem teď o něco chytřejší. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 20:40:46, hipster) překlik: 5% (jen abych nedal někomu příležitost se chytit) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 21:03:35, Troft) Tak za prvé, z těch 9 absolventů VŠE považuji za známější pouze 3 (Babiš, Dolejš, Mládek). Za druhé, samozřejmě, že to vypadá tak, jak to vypadá. Proč je mezi poslanci hodně lékařů, právníků a obecně lidí, kteří nemají základní ekonomický přehled? No, protože tam byli zvoleni. Oni za to nemůžou a mám pocit, že to myslí i dobře. Jenže, kdo z nich si uvědomuje to, že když chtějí podpořit nějakou vybranou skupinu, tak ty peníze musí vzít ostatním skupinám? Kdo z nich alespoň intuitivně chápe, co znamená alokační neefektivnost? A obecně nevidím žádný velký vliv mezi odbornými kvalitami a šancí se dostat do parlamentu. Největší šancí dostat se do parlamentu je zavděčit se voličům, a ne prosazovat ekonomicky prospěšný, přesto nepopulární opatření. V tom by mi ani doktorát z financí nepomohl. Proto není podíl ekonomů v politice nijak významný. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 22:03:52, aha) Poslanec ale obvykle (resp. vždy) má tým lidí ( nebo alespon někoho), kteří mu dělají analýzy. A to by bylo zajímavé zjistit, kdo má koho. Asi to někde taky je.
                  Mj. mezi europoslanci je řada ekonomů, jak z VŠE, tak i odjinud.
                  Já si vůbec nemyslím, že to vypadá zase tak špatně (... vypadá to jak vypadá..)...ač AB ani MZ nejsou moji favoriti... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 16:44:54, Troft) Tak tady je rozhodování jednoduché. Perspektivní obor na kvalitní škole vs neperspektivní obor na méně kvalitní škole -> jednoznačně vol VŠE reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 17:08:42, Sindibád) Tak ty peníze, co zaplatíš za dražší studium v Praze se ti do budoucna bohatě vrátí skrze lepší uplatnění a vyšší plat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 18:15:12, Inkvizitor) Dovolím si pouze poznamenat, že životní náklady Praha vs. Brno jsou zhruba srovnatelné. Tedy pokud dotyčná nemá odpor k bydlení na koleji nebo pokud nemá v jednom městě zázemí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2015 18:25:55, Adéla) Praha je pro mě dražší protože to mám dvakrát tak daleko . ( vlak ) , tím pádem je to i méně pohodlné . ... jinak každopádně dekuji za rady . reagovat zde
        Email: adel-gabrielovaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Studium ekonomky na MUNI, MENDELU nebo VUT? - Výběr vysoké školy
  2. ESF MUNI nebo PEF MENDELU? - Výběr vysoké školy
  3. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
  4. PEF MENDELU vs VUT FP (finance) - Výběr vysoké školy
  5. MUNI vs. MENDELU - Výběr vysoké školy
  6. MENDELU - na které koleji se ubytovat - Ubytování a stravování
  7. VŠE vs MENDELU - Výběr vysoké školy
  8. PEF MENDELU vs ESF MUNI - Výběr vysoké školy
  9. Zdanění - VŠE versus MU-ESF-Veřejná ekonomika versus PeF Mendelu-ekonomicko.manažer. - Výběr vysoké školy
  10. MENDELU x VUT x ČZU ekonomické obory - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.