přestoupení na jinou fakultu


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.06.2015 20:23:12, Martin, zhlédnuto: 495x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj. Teď, co vám řeknu, tak si budete myslet, že si dělám srandu. Rodiče mě nikdy nepodporovali v tom, co bych chtěl dělat. Pamatuju si, když jsem byl v devátým ročníku na základní škole, jak máma přinesla domů něakej žlutej leták z učebními oborami a já sem si musel vybrat. Nikdy sem to nechápal. Nebyl jsem podprůměrnej žák. Chtěl jsem jít u nás ve městě ( Jindřichův Hradec) buď na Obchodku, nebo na Gympl. Nesměl jsem. Moje ségra mohla jít na Hotelovku, která byla soukromá. Takže jsem tři roky strávil v depresích v jednom ošklivým městě na Vysočině. Nejlepší roky jsem opravdu úplně celý promrhal. Byl jsem ve městě který jsem nenáviděl, na na škole, která mě nezajímala a na oboru, kterej mi byl ukradenej. Takže jsem si neměl ani co říct z lidmi, který mě obklopovali. Když to po třech letech skončilo, tak jsem studium ukončil. Byl jsem z toho tak v háji, že hned první den, co jsem dostal výuční list, vyhodil ty jejich hnusný monterky do kontejneru a odjel odtud domů. S tím, že už nikdy nechci vidět školu. A to jsem neměl dělat. Byl jsem mladej, nikdy nepracoval a vůbec mě nenapadlo, co to bude. Bylo to hrozný. Pracoval jsem v něaký fabrice ve tři ráno za pár korun. Pochopte mě prosím. Není to o tom, že bych nechtěl pracovat. Ale vždycky jsem chtěl studovat. Studovat to, co by mě bavilo. Nikdy jsem nemohl. Po roce práce jsem si uvědomil, že musím jít do školy. Mít maturu, abych mohl na vejšku. Takže jsem další rok strávil tím, že jsem šetřil peníze jenom na dva roky nástavby. Rok jsem jedl jen suchý rohlíky. Nebyla to žádná paráda. Já vim, že si teď myslíte, že sem to mihl dělat kombinovaně a mít peníze, jenomže jak jsem přišel o ty nejlepší roky života, tak mám něakej blok v havě, že prostě musim normálně chodit do školy, chovat se jak malý dítě a užívat si. Chodím k vůli tomu k psychologovi, takže to není žádná výmluva. Udělal jsem si maturitu na obchodce. Pochopte, nic lepšího se ani nenabízelo. Chtěl jsem něco, co nebude zase něakej učení obor. A když vybíráte jen nástavbu, tak tolik možností na výber nemáte.
Když jsem dodělal maturitu, tak nastalo peklo. Nemohl jsem jít na vejšku, protože jsem na to neměl peníze. To bylo už minulej rok. Takže teď zase pracuju. Chtěl jsem vždycky dělat něaký umění. Na AMU mě nevzali. Tak jsem si řikal, co jinýho. Nic jinýho mě nezajímá. Tak jsem si řekl, když né umění, tak "příroda". Nevím, jak mě to napadlo. Nevím proč. Dal jsem si přihlášku na cuni.natur. Byl jsem naivní a myslel si, že to bude něaká alternativní náhrada za umění nebo co. Až potom Jsem si uvědomil, že spíš budu zkoumat pod mikroskopem, proč je žába zelená. A to je poslední věc na světě, která by mě zajímala. Takže teď jsem z toho úplně zoufalej a nevím, co mám dělat. Nikam jinak jsem si přihlášku nedal. Vůbec nevím, co s tím mám teď dělat. Před měsícem mi bylo 24 let. Jsem nula. Vůbec nevím, co teď budu dělat. Nemůžu čekat další rok. Už budu moc starej. Kombinovaně to dělat nebudu. Chci mít doktorát. Myslím to vážně. U nás v rodině mají všichni jenom výuční list a na nic životy. Já narozdíl od nich vím, co chci. Ale nemůžu se k tomu dostat. Je mi 24 let, vím, co chci, nikdy jsem nepropadl a stejně spoustu let jenom živořím. Přemýšlím o sebevraždě. Jsem úplně zoufalej. Navíc, teď bude léto. Neužiju si ho. Nebudu na to mít peníze. Ale to je jedno. Prosím, řekněte mi, jestli je třebo možnost na začátku semestru přejít na filozofickou fakultu na obor hudební věda, nebo filmová studia. Protože jestli ne, tak fakt nevím, co budu dělat.
Omlovám se Vám předem. Bohužel tohle není žádnej trolling. Budu čekat alespoň jednu pozitivní odpověď. Každý člověk dělá chyby, tak mě prosím nekamenujte. Děkuju. :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2015 06:15:00, x) Je mi líto, ale nepůjde to. Přesná pravidla pro přestupy ti řeknou na studijním oddělení, ale obvykle budeš muset mít za sebou aspoň první ročník a i pak budeš moci přestoupit jen mezi příbuznými obory; dost možná ti také uznají jenom část z dokončených předmětů, ne všechny. Když se nad tím zamyslíš, je to logické - jinak by se všichni vykašlali na náročné přijímačky na medicínu nebo práva, šli by na nějakou strojní fakultu bez přijímaček a pak okamžitě přestoupili na ten svůj skutečný obor...

    Nebudu tě kamenovat, ale sedni si někdy někam, kde se cítíš dobře, a pořádně si prober, co vlastně chceš. Řekl bych, že teď to nevíš. V první řadě si ujasni, proč chceš doktorát. Na mě to dělá dojem, že proto, aby ses co nejvíc odlišil od příbuzných, ale jinak je ti jedno, za co ten doktorát bude. Ale s takovou motivací máš šanci tak akorát na čestný doktorát z nějaké pochybné školy, která je uděluje za peníze; na skutečný doktorát potřebuješ vyvinout spoustu práce a sotva se to dá udělat v něčem, co tě nezajímá.

    Dále si prober, co chceš studovat. Jak to popisuješ, to zní hrozně: Že si vybereš první obor, který tě v extrémně povrchním shrnutí zaujme, a ten chceš dělat. Přinejmenším by sis měl projít plán studia a seznámit se s tím, co po tobě bude škola chtít (povinné předměty) a co ti může nabídnout (volitelné předměty). Projdi si pečlivě sylabus aspoň těch nejdůležitějších předmětů a pořádně zvaž, jestli tě skutečně ten předmět bude zajímat. Pokud ne, tak nemá smysl, aby ses na tu školu vůbec hlásil. Pokud ano, tak se podívej na starší písemky - že nebudeš umět odpovědět na otázky je normální, ale pokus se dohledat, na co se ptají a jestli pro tebe ty otázky jsou aspoň trochu zajímavé. Jinak se totiž třeba i na ten tvůj vysněný obor dostaneš a pak v průběhu prvního semestru zjistíš, že se tam dělá něco úplně jiného, než co sis představoval, a že ti to je stejně cizí jako to, "proč je žába zelená". reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 11:39:35, ZKA) Takovíto šašci nemají na VŠ co dělat !!!!! reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Přestup na jinou fakultu - Výběr vysoké školy
  2. Chci jít na jinou VŠ a vykašlat se na jarní semestr..jak to udělat "hladce" :) - Informace o studiu
  3. přestoupení na jiný obor - Ostatní
  4. Ukončení studia na VŠ z důvodu nástupu na jinou VŠ - Ostatní
  5. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu
  6. Přestup z Ekonomky na jinou Ekonomku - Ostatní
  7. Ukončení stávající VŠ a přestup na jinou - Informace o studiu
  8. Přestup na jinou školu - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. Ukončení studia na VŠ z důvodu nástupu na jinou VŠ - Ostatní
  10. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.