Studium na MUP


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.06.2015 18:09:00, Studentka1995, zhlédnuto: 1791x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj :)
Mám za sebou 1. ročník bakalářského studia na oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia v Praze.
Na úvod musím říct, že první semestr byl naprostá brnkačka, na zkouškové jsem se skoro nemusela učit, veškeré znalosti jsem měla ze střední školy, (vystudovala jsem ekonomické lyceum) a tady na MUP byly v prváku předměty typu geografie, základy práva, základy ekonomie, dějepis atd. takže se dalo čerpat ze střední, kde jsem shodou okolností tyto předměty měla (maturovala jsem ze zeměpisu i ze ekonomie za 1, takže geografie i ekonomie na MUP nebyly problém). Upřímně jsem nechápala jak někdo v 1. semestru to nemohl dát na 1. pokus
Druhý semestr byl ale jasně těžší, opravdu jsem se při učení na zkouškové "zapotila". Na některé předměty jsem se učila i pár dní a "musela" jsem přečíst kromě velkého množství zápisků z přednášek i nějakou tu knihu, abych pochopila danou problematiku. Na druhou stranu, tu byly ale i předměty na které jsem se naučila za 1 den učivo z celého semestru, tudíž no problem...
Obecně musím konstatovat, že úplně zadarmo vám na MUP zkoušku nedají, je třeba se opravdu naučit, na druhou stranu, tato škola si nemyslím že by byla těžká, pokud se člověk na přednáškách celkem pravidelně objevuje, snaží se učivo trošku pochopit a před zkouškou se naučí, tak není problém. Osobně jsem nezažila žádný podraz vyučujícího, který by dal do testu něco, co jsme vůbec nedělali.
Přednášky nejsou povinné, cvičení a jazyky ano. Rozvrh je bohužel uzpůsoben tak trochu "nešťastně" výuka v prezenčním je denně, sice jsou jen třeba 2 přednášky, ale komplikuje vám to případnou brigádu, na kterou teoreticky máte při studiu MUP čas, ale ten rozvrh je kolikrát tak ***ě rozházenej, že málokterý zaměstnavatel vás zaměstná (brigádně).
Studuje tu hodně bohatých Rusáků, Ukrajinců atd. lidi z východu, ale problémoví nejsou, spíš jde jen o to že dennodenně tu slyšíte ruštinu :D
Profesoři jsou v poho, snaží se vyjít vstříc, materiály dávají většinou v podobě prezentací v PowerPointu na internet/sis.
Studenti jsou v pohodě, převažuje na tomto oboru spíše holčičí kolektiv, ale kluci se tu taky najdou.
Jsem ráda, že tu studuji, obor mě baví, trochu mě vadí rozvrh a kecy ostatních známých, že na soukromejch máte vše zadarmo, tady se ale musíte na zkoušku poctivě připravit. Výhodou ale je, že neležíte celý semestr v knihách, ale stačí obětovat tak 2 týdny během zkouškového a připravit se.
Školné je tu asi jedno z nejvyšších - 29 tis. za semestr/55 tis. za rok, co vím, tak VŠO, VŠFS, VŠEM, NEWTON COLLEGE, mají školné nižší tak mezi 20-25 tisíci.
Můžete jet od MUP na erasmus, škola pořádá různé besedy, diskuze se zajímavými osobnostmi. Vybavení super, MUP je nová, je tu čisto, pěkná knihovna.
Věřím, že uplatnění je ze všech soukromek trochu horší a veřejné školy v ČR mají lepší pověst, ale MUP mi nepřijde jako nějaký "odpad" jako UJAK, co jsem tak slyšela. Na MUP učí odborníci z řad UK, VŠE, profesoři vyjdou vstříc, chovají se k nám slušně, žádný ponižování, které kolikrát se objevuje nejen na veřejných školách, studijní oddělení je zde taky v pohodě.
Průměrně inteligentní člověk když danou problematiku učiva pochopí a řádně se jí naučí, nemá problém tady bakaláře vystudovat. Jsou tu zkrátka předměty těžší, na které je třeba se kolikrát prohrabovat hromadou materiálů, na druhou stranu jsou zde předměty (těch je míň), na které si stačí pouze přečíst zápisky z přednášek.
Kdo máte zájem o kvalitnější soukromku, určitě to tady zkuste :) Na státní školu jsem nešla, i když bych samozřejmě o ní měla větší zájem, ale jsem ***ec na matiku a určitě by mě z ní vyrazili (ČZU,ČVUT,VŠE atd.) Sice mám blízko k ekonomce po střední škole ekonomické, ale matika mi holt nejde, a s tím nic nenadělám. Humanitní obory na UK např. jsou strašně naplněné a dostat se tam je jako zázrak, uchazečů stovky, možná tisíce a vezmou jich jen pár, co vím z okolí...tudíž MUP byla pro mě vhodná alternativa.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.