VŠE FIS X ČVUT MUVS


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.07.2015 18:33:26, Keira, zhlédnuto: 1905x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
chtěla bych se zeptat jaké to je na VŠE FIS (výuka, spokojenost, úmrtí)..Dostala jsem se zde na MATEMATICKÉ METODY V EKONOMICE (nevím, jaké pak budu mít uplatnění, nemám o tomto oboru představu) a nebo ČVUT MUVS Ekonomika a řízení průmyslového podniku (dokážu si představit svojí práci)
Nemáte nějaké zkušenosti, prosím?
Strašně by mi to pomohlo:):):)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2015 20:51:06, denzel) Bakalářské studium na MUVS nedoporučuji z důvodu nejisté akreditace a nezkušenosti "fakulty" s bakalářskými programy, jelikož je známo, že tento ústav je specializován především na magisterské studia. Proto to udělej jako já, udělej Bc. na VŠE v tvém případě a pokud by tě to hodně táhlo na ČVUT tak pak přejdi tam na Ing.. Taky hodlám po Bc. studiu na tento ústav, dokonce nenaplnili kapacitu některých oborů a stále nabírají. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2015 12:07:39, jelito) Zdravím,
    jednoznačně bych doporučil VŠE FIS. MUVS má nejistou akreditaci a pochybnou pověst. Program matematické metody patří na FISu k nejjednodušším. Vyšší průchodnost mají už jen multimédia v ekonomické praxi, na druhou stranu se však jedná o průměrně obtížný obor se zbytkem VŠE. Kouknul jsem do výroční zprávy a například v roce 2010 nastoupilo do prvního ročníku 99 lidí. O 3 roky později absolvovalo 46 lidí. To je průchodnost asi 46%. Na magistrovi to pak dokončí jež téměř všichni. Mám kamaráda, který právě skončil navazující magisterské studium (Ekonometrie a operační výzkum). Studium si vcelku pochvaloval, jen přechod na magistra byl trochu o hubu (tak trochu oser). Bývá do 50 absolventů a obvykle otevírají méně než 30 míst, velká část absolventů se proto na magisterské studium nedostane.
    Co se týká uplatnění, tak zaměření již samo o sobě předurčuje absolventy na vcelku dobře placené pozice. Jde však převážně o pozice ve velkých firmách a centrálních institucích, počítej proto s tím, že práci adekvátní práci oboru mimo Prahu a Brno nejspíše nenajdeš. Konkrétně to můžou být pozice prognózování a plánování ve větších podnicích, kde má smysl optimalizovat výrobu, dopravu atd. Dále pak na analytických pozicích finančních institucí a konzultačních společností (banky, pojišťovny...). Zkrátka aplikovaná matematika a statistika v ekonomice. :-)
    Během studia se budeš učit převážně exaktní disciplíny, což je velká výhoda oproti ostatním spíše humanitním ekonomickým oborům (což je jednoznačně případ MUVS), protože verbálně pěstované disciplíny lze doplnit mnohem jednodušeji. Mimochodem, obdobné obory nabízí i MFF UK a ČVUT FJFI, jen s tím rozdílem, že většina ekonomických předmětů je nahrazena obecnou matematiku. (Na FJFI snad předměty k ekonometrii a operačnímu výzkumu vyučují lidi z FISu). Uvádím to jen pro jiné budoucí zájemce, teď už se asi nikam jinam moc nepřihlásíš.
    Na VŠE je na magistrovi navíc nutnost volit vedlejší specializaci, která tě může dále nasměrovat ke konkrétní práci, dle toho, co bys ráda dělala. Například kombinace ekonometrie a operačního výzkumu doplněného o finanční inženýrství by tě mohla velice dobře předurčit třeba na manažera rizik v bance.
    Doporučil bych ti projít si materiály nejen k bakalářskému oboru, ale mrknout i na navazujíc magisterský „Ekonometrie a operační výzkum“ a případné projít i vedlejší specializace. Uznávám, je to trochu předčasné... ale včasné plánování neni nikdy na škodu. :D Vedlejší specializace najdeš vždy na stránce konkrétní fakulty. Dle oboru, který máš na MUVS by tě nejspíše mohly zajímat vedlejší specializace z FFU, FPH a FISu. ;-) Jinak funguje to tak, že si na magistrovi volíš 30 kreditů (1/4 studia) ve formě vedlejší specializaci a studuješ něco mimo tvůj hlavní obor. Informatik si tak například může doplnit znalosti z práva, manažer z FPH z oblasti operačního výzkumu, nebo student financí ze statistiky. Z vedlejší specializace se pak skládají i státnice.
    Tady příkládám odkazy na vedlejší specializace
    http://ffu.vse.cz/studium/vedlejsi-specializace/
    http://fis.vse.cz/studium/vedlejsi-specializace/
    http://fph.vse.cz/studenti/vedlejsi-specializace/

    Snad jsem pomohl. :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2015 00:29:28, xxxx) Dneska je povinností mít titul a je jedno odkud ho máš. Pokud teda nechceš dělat mega manažera v nějaké velké firmě, to pak asi hledí i na školy, ale jinak je to vcelku jedno. ;) Důležitá je praxe, která má přednost před titulem. Já studuju Vš kvůli titulu a netajím se tím, při tom chodím na brigády do spořitelny a už si pomalu tvořím tím nějakou praxi a přehled co bych chtěl dělat. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2015 13:15:42, jelito) Jenže já mluvil o odborných pozicích, kde je konkrétní vzdělání fundamentálně nezbytné, ne o pozicích někde za přepážkou, kterou by klidně mohla zastávat i holka s obchodní akademií. Můžeš klidně vařit celých 5 let kafé ve spořce, ale bez dodatečného vzdělání neexistuje možnost dostat se třeba do risk managementu. Je to jako tvrdit, že když budeš mít dostatečnou praxi jako uklízečka na letišti, tak budeš moci dělat pilota… reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2015 13:52:47, Xxxx) Ty asi budeš jelitko, jelikož se nikde nezminuji, že dělám za přepážkou, ale vůbec by mi to nevadilo, protože v podatelnach mají luxusní peníze. Je vidět, že ses další snílek co nemá žádny přehled o mzdach a platech na všelijakých postech. Slysis jen na slova management, generalni reditel apod., ale neuvědomujes si, že někdo jako je např. Člověk v podatelne pracuje na tvym úspěchu. Je mi tě líto, ale doufám, že si tě realita srovná do latě. Amen. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2015 13:54:00, Xxxx) Ještě bych zmínil, že práci v oboru dneska prostě nenajdes pokud nemáš známosti. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2015 14:43:59, jelito) Upřímně netuším jak na tebe reagovat. Z tvého agresivního vyjadřování se zdá, že jsi se přišel jen a pouze pohádat, bylo by proto nejlepší asi vůbec nereagovat…. Ale ještě jednou to zkusím.
        Z tvých příspěvků je zřejmé, že vlastně ani netušíš o čem pořádné píši. Risk management jsem zmiňoval jako jeden z mnoha příkladů, kde může absolvent ze zmíněných fakult (a nezmíněných konkrétních oborů) působit. Risk management je česky řízení risku, není to klasická manažerská pozice, jak si ji nejspíše představuješ ty, kdy jednoduše zodpovídáš za činnost nějaké skupiny lidí. A odkud jsi vytáhl generálního ředitele, to je mi záhadou…
        Abys měl představu, přikládám odkaz na pozici do tebou zmiňované spořky…
        http://csas.jobs.cz/www/pd/?id=999430196&brand=g2&exportRCM=1537426&trackingBrand=www.csas.cz&rps=186&ep=

        A co se týká tvého stesku, že práci v oboru bez známosti nenajdeš…. Stačí si prohlédnout inzeráty v bankách a pojišťovnách. Zjistíš, že v Praze nebo v Brně jsou tam převážně pozice pro čerstvé absolventy nějakého kvantitativního oboru, nebo IT. Mimochodem, svým tvrzením o známostech nepřímo podporuješ tvrzení, že žvanivých pseudoekonomů je všude plno a bez známosti si neškrtneš.
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2015 12:44:35, Lulu) Pan Xxxx asi studoval něco jako bankovní management na BIVŠ apod., tedy bude umět velmi dobře "zmanagerovat" příchozí hovory a prodávat produkty po telefonu vedle slečen s OA.
          Aneb praxe na podobných pozicích je opravdu nade vše (tedy i nad kvalitní vzdělání). ;)
          :D reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2015 13:56:40, Xxxx) Vymastila sis ego holčičko? Určitě ti teče mlíko po bradě ty rozum brado nepoznamenaná životem. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2015 15:26:13, Anty) Vždyť má pravdu, většině zdejších diskutujících jsi jen pro smích. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2015 17:30:50, Xxxx) Jo, protože jsem xenofob vůči Čechům. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Masarykův ústav vyšších studií ČVUT - Výběr vysoké školy
  2. přestup z vše na čvut muvs, ČVUT MUVS - České vysoké učení technické v Praze
  3. CVUT vs VSE - Informace o studiu
  4. MUVS-magisterské studium - Výběr vysoké školy
  5. Přestup z FIT ČVUT na FIT VUT - Výběr vysoké školy
  6. ČZU X ČVUT - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. ČVUT MUVS druhé kolo - České vysoké učení technické v Praze
  8. ČVUT - Biomedicínské inženýrtsví - Ostatní
  9. Studium na ČVUT FIT - náročnost - Výběr vysoké školy
  10. POMOC! NF(VŠE) x MÚVS (ČVUT) x VŠCHT - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.