Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola businessu pro život NEWTON University - 6x nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Jaké je tvé cílové studium?

Bakalářské (50%)
 
Magisterské (37%)
 
Doktorské (12%)
 

Celkový počet odpovědí: 322.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Studium managementu v angličině


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.02.2016 10:06:05, Sabina, zhlédnuto: 201x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Ahoj,

chtěla bych studovat vysokou školu v angličtině, ale tady v ČR. Ne angličtinu jako takovou, ale nejlíp management.
Máte někdo zkušenosti s takovým studiem, zjišťovali jste informace o tom, kde studovat?
Něco jsem už našla, ale ráda bych znala i názor ostatních.

Děkuju :)

Email: sabina.kosovaemailcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 11:00:01, x) V zásadě nesmyslný požadavek. Za studium v cizím jazyce se i na veřejných vysokých školách vybírá nezanedbatelný poplatek. Pokud pro tebe resp. tvoji rodinu není problém tento poplatek, nemuselo by být problémem ani vyjet za studiem do zahraničí. Teoreticky.

  Prakticky, pokud ti jde jen o rozvoj jazykových schopností, je z hlediska poměrů nákladů a přínosu nejlepší studium v češtině na dobré vysoké škole (tedy v případě managerských oborů je to VŠE, pak dlouho nic a pak nejspíš managerské obory na ČVUT) s tím, že minimálně na semestr vyrazíš na dlouhodobou stáž na lepší školu s výukou v angličtině.

  Jen pro úplnost: Některé privátní prodejny titulů mají akreditovanou výuku i v angličtině a nabízejí výuku oborů v angličtině. Vesměs je ale takový titul málo hodnotný, protože, i když některé spolupracují se zahraničními univerzitami, jsou ty spolupracující univerzity vesměs hodně slabé s mizernou pověstí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 12:06:54, Sabina) Do zahraniční na celé studium nemůžu vyjet (z rodinných důvodů), stáž na jeden semestr nebo Erasmus bych určitě využila.
   O poplatku jsem se už informovala a právě proto jsem začala uvažovat i nad soukromou školou.
   A tady jsem narazila na skutečnost, že pravděpodobnost vyjet na stáž nebo Erasmus je právě na soukromé škole mnohem vyšší než na veřejné.
   Je v ČR nějaká soukromá vysoká škola, která by se mohla rovnat veřejné?
   Nevím tedy, jestli máte povědomí o soukromých školách.
   reagovat zde
   Email: sabina.kosovaemailcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 14:09:02, x) Jediná česká soukromá vysoká škola, která má potenciál, aby za něco stála, je Literární akademie, který je t.č. ve značných problémech. Důvod obého je hodně specifické zaměření a možnost si skutečně vybírat studenty. Ostatní soukromé vysoké školy jsou - i když se to nemusí podle toho, že mají občas formu o.p.s., zdát zřejmé - jsou pouze doly na peníze z retardů a lenochů toužících po titulu pro forma. Tedy odpověď je taková, že v ČR není, s jedinou možnou výjimkou, soukromá škola, která by se mohla rovnat kvalitní veřejné vysoké škole. Na druhou stranu je pravda, že některé lokální ekonomické fakulty jsou se soukromými srovnatelné, protože i ty stojí za starou bačkoru.

    Ano, šance na soukromé vysoké škole vyjet je vyšší, ale na dosti podřadný protějšek. Mobilita mezi školami je něco jako pobratimství - funguje jen mezi v zásadě rovnými školami. Tedy z dobré školy jde vyjet na dobrou stáž, ze špatné školy jde vyjet jen na špatnou stáž. Navíc na Erasmus se nelosuje, vybírá se podle kvality přihlášených studentů. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 14:31:50, nesouhlasím) Ekonomické fakulty ( vyjma VŠE a IES FSV UK - což ale není fakulta - a občas nějaké další výjimky) jsou někdy tak zoufalé, že soukromé školy jsou klidně i lepší. Samozřejmě, ze soukromých ta řekněmě horní pětina. Povídání o penězích je takový folklor, ale i veřejné školy žijí z peněz studentů, takže jejich snahou je nahrabat co nejvíce studentů, pokud to jde. Stačí chvíli postudovat, kdo kde učí, jaké dostali granty, jak probíhá výuka, co pedagogové publikovali, zda je fakulta člen čse atd....
     Tedy shrnuto: i některé veřejné jsou "doly na peníze z retardů a lenochů toužících po titulu pro forma" a naopak dají se najít soukromé s požadavky na studenty, kde nakonec získané znalosti jsou na vyšší úrovni..
     Je to tady časté téma, doporučuju zabloudit do minulých diskusí. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 15:39:45, x) Nesmysl, na chvostě jsou soukromé vysoké školy a ty nejhorší veřejné v zásadě jednolitá kupa výkalů. Důvody, proč soukromé prodejny diplomů mohou být nanejvýš srovnatelné se špatnými veřejnými vysokými školami, jsou celkem jasné na pochopení:
      1. Školné. To na jedné straně spolehlivě odradí všechny schopné uchazeče, na straně straně druhé "studující" retardy staví to dole "platících zákazníků", kteří prostě "mají nárok". Tím vzniká několikanásobný tlak na co nejsnazší, tedy nekvalitní, studium. Na veřejných školách je tento tlak nižší.
      2. Většina veřejných ekonomických fakult je součástí jiných vysokých škol, takže podléhají tlaku na kvalitu najmě vědecké produkce z ostatních fakult. U soukromých škol toto chybí.
      3. Tlak na maximalizaci zisku. Zatímco veřejná vysoká škola musí ufinancovat jen sama sebe a svůj výzkum, soukromé školy pro zisk (tedy u nás všechny) musí vygenerovat zisk (byť je např. z o.p.s. vyváděn na hraně legality). To vede k tlaku na maximální snižování nákladů, tedy co nejméně skutečných odborníků - viz nedávný případ UJAK, kdy škola dlouhodobě ignorovala připomínky Akreditační komise a k jednádí se rozhoupala až po odnění akreditace. K jednání patologickému, totiž k PR kampani. A **** na MŠMT podlehla (nebo byla koupena).
      4. Struktura studentů. To se trochu kryje s (1), ale pro jistotu explicitně: Díky školnému si racionální kvalitní uchazeč volí kvalitní veřejnou vysokou školu. Lepší vzdělání a nižší náklady (ušlá příležitost + životní náklady) jsou velmi dobrý důvod. Nekvalitní uchazeč se na VŠE/IES nedostane, proto bude hledat alternativy. A je zde spousta dalších "ekononěco" oborů odstupňovaných v kvalitě od víceméně ucházejících (bez bližší specifikace např. některé ekonomické obory na technikách) až po vyloženě odpadní (např. nejrůznější ekonomické a podnikatelské fakulty na hrázích rybníka v nějakém Psinkově pod Červinkou). Ani zde se nemusí na všechny dostat a teprve to jsou vody, ve kterých loví soukromé školy. Dříve ještě bylo možné lovit ve velkém úředníky potřebující pro forma VŠ, ale dnes to již není možné, protože takoví prakticky došli. Jen podotýkám, že toto je třeba chápat ve statistickém slova smyslu, tedy řeč je o trendech - i když se mohou vyskytnou ojedinělé výjimky, nejsou dost silné jako protipříklad. Tedy tímto vývojem se na soukromých školách hromadí podřadní studenti - a jak praví klasik, z ho|/na bič neupleteš. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 15:55:33, Nesouhlasím) Klidne si to myslete, to co zde píšete. Realita je ale jiná. Mohu i napsat příklady těch i těch, ale po troše pátrání na to přijdete sám /sama. Např. adresář členů čse, přidělene granty třeba GAČR, pedagogové, aj.
       Tlak ostatních fakult není tak silný, jak se domníváte a možnost "zamést" s nekvalitní fakultou, dokud se ufinancuje svými studenty, také není velká. Pravomoce fakult a jejich senátů jsou velké.
       A nesmíte zapomenout na to, že soukromé školy slouží převážně dálkovým studentům ( pro které pár desítek tisíc obvykle není tak mnoho).
       Čili tak jednoduché, jak tu píšete, to vůbec není, ale zřejmě máte potřebu si to myslet, čili klidně dále setrvejte ve svých bludech, pokud Vás to těší..mně to je celkem jedno, ale pro tazatelku Sabinu: ano dají se najít některé soukromé školy, které jsou lepší, než některé veřejné.
       reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 16:47:32, x) Tedy prosil bych o konkrétní jména. A to tak, že větší počet, protože mé tvrzení není formulované jako obecné ve smyslu klasické logiky, tedy izolovaný protipříklad ho nevyvrací. Něco tvrdíte, tvrdíte, že je to snadno dohledatelné - a já tedy požaduji důkaz. Jen podotýkám, že výmluvy typu "najdi si sám, je to snadné" nepřipadají v úvahu, jsou logicky nekorektní - a vlastně jsou velmi silnou indicií pro předpoklad, že si uvědomuješ, že zastáváš neobhajitelné stanovisko. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 09:28:04, Sabina) Děkuji. Jaká kritéria bych měla při výběru zohledňovat? U soukromých i veřejných škol. reagovat zde
        Email: sabina.kosovaemailcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 15:26:59, x) Kritérium je jediné: Nevymýšlej hlouposti a jdi na VŠE ;-) reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Vše fakulta managementu nebo Mendelova univerzita Ekonomika a management???????? - Výběr vysoké školy
 2. Vše fakulta managementu nebo Mendelova univerzita Ekonomika a management???????? - Výběr vysoké školy
 3. Ekonomie na Managementu firem - Ostatní
 4. Vysoká škola ekonomie a managementu - Ostatní
 5. Fakulta managementu - Vysoká škola ekonomická v Praze
 6. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
 7. VŠE - Fakulta Managementu - studium BC, dálkově - přijímací řízení - Vysoká škola ekonomická v Praze
 8. VŠE Fakulta managementu X VUT Fakulta podnikatelská - Ostatní
 9. Vysoká škola ekonomie a managementu - ZKUŠENOST - Ostatní
 10. Fakulta managementu - magisterský - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 31.01.2023 20:05:17.