Kriminalisticko právní specializace - kombinované studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.04.2016 11:34:28, Janule, zhlédnuto: 2444x, reakcí celkem: 19Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekChci se zeptat, hlásím se na tento obor a proto sháním jakékoliv informace o studiu tohoto oboru. PROSÍM pište vaše názory, zkušenosti. děkuji moc
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2016 17:56:41, Veronika) Ahoj, mám za sebou první rok studia, studium je zajímavé a vcelku mě baví. Není to jednoduché, ale když se naučíš, tak se to dá zvládnout v pohodě. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 15:31:22, Lucie) Ahoj, četla jsem nějaké příspěvky na netu k oboru Kriminalisticko právní specializace. Podala jsem si letos přihlášku, protože mě tento obor velmi zajímá a ráda bych našla v budoucnu uplatnění. Bylo by možné si o tom s někým tady pokecat, prosím??? Díky reagovat zde
      Email: wwiinnggssseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 15:36:57, x) Velmi stručně, pokud chceš skutečně najít uplatnění v oboru, tak jdi např. na jazykovou školu, během toho roku na sobě pořádně zapracuj a pak zkus nejlépe obor Právo a právní věda na právnické fakultě. Nebo, pokud už máš jasno, tak směřuj cestou náboru k PČR a následně se snaž, abys mohla studovat specializovaný obor ve služebním poměru. Tohle je chytlavý název pro hejly, praktické uplatnění se limitně blíží nule. Přesněji řečeno nic nebrání tomu, abys po promoci šla k PČR, ale začneš u základního útvaru a z hlediska výběrového řízení budeš profesně rovnocenná např. absolventům fytotechniky. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 15:46:25, Lucie) Můžeme téma probrat přes mail? Díky za reakci ;) Lucie reagovat zde
          Email: wwiinnggssseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 15:54:39, x) Doporučuji fórum na webu policista.cz ;-) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 15:58:00, Lucie) Ok, díky :) reagovat zde
              Email: wwiinnggssseznamcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 18:03:16, Lucie) Tak myslím, že tam se toho moc nedozvím, ačkoliv po přečtení nějakých příspěvků mám smíšené pocity až zoufalé. Škola je mi prakticky tedy na dvě věci, mám pravdu? Na kriminálka nemám šanci se dostat a když, tak je to běh na dloooouhou trať. ... :( reagovat zde
                Email: wwiinnggssseznamcz
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 18:17:56, x) Ano, přesně tak. I z toho důvodu je nejlepší se snažit o vystudování právnické fakulty: Pokud tě to přejde, budeš mít uplatnitelné vzdělání, pokud tě to nepřejde, je právo zdaleka nejlepší přípravou. Práce kriminalisty totiž je především administrativní, na "velký případ" se čeká někdy celý život. Většinou je to spíše o pečlivé práci, kterou nesmí pokazit právní přešlap. Je bohužel smutnou realitou, že policisté v terénu občas dostávají od svých nadřízených "právní rady", které mají potenciál nejen dokonale pohřbít případ, ale i dotyčného dostat do pěkného maléru. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 18:30:22, Lucie) Tak tohle je hodně smutná informace. Všechny moje idee jsou totálně pohřbený :( Co mám teď dělat???? Přihlášku jsem odevzdala, smlouvu podepsala :( Je mi z toho teď na nic, víš to? Prej je to těžký, což podle předmětů odpovídá, ale k čemu se tu budu šrotit min. 3 roky, když ze mě nic nebude...neseženu uplatnění a už vůbec nebudu dělat to, co by mě bavilo. Jak tohle všechno víš? reagovat zde
                    Email: wwiinnggssseznamcz
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2016 19:30:11, x) Při své profesi se pracovně setkávám jako soudní znalec mimo jiné s řadou kriminalistů. No a čirou náhodou chtěl být synovec také kriminalista, takže jsem tahal rozumy. Teď je na právech a nevypadá to, že by si stěžoval.

                      Řešení máš spoustu, jen budou více či méně náročná na čas a na peníze. Asi nejsnazší, zejména pokud pro tebe nejsou problémem peníze, je to, abys rok setrvala na VŠFS a souběžně s řádným studiem - které ve skutečnosti vůbec náročné nebude - jsi intenzivně pracovala na přípravě na přijímací zkoušky na právnickou fakultu. Jeden rok za takovou zkušenost stojí. Možná dokonce zjistíš, že řada tvých budoucích spolužáků měla VŠFS jako "záchranu" a plánují zkoušet přijímací zkoušky na práva znovu. Asi nemá cenu odstupovat od smlouvy, protože předpokládám, že je to spojeno s penalizací, která další alternativy (jazyková škola, přípravný ročník,...) notně prodraží. Zdaleka nejlevnější variantou je pokusit se nastoupit k PČR a snažit se o kariéru v rámci služebního poměru. To je ale hodně nejistá cesta, na které je velké riziko srážky s kastrovaným samcem tura domácího. Na druhou stranu bys věděla, že pracuješ na tom, co by tě bavilo. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2016 07:21:35, Lucie) Ty máš přirovnání :D "chytlavý název pro hejly"; "srážka s kastrovaným samcem tura domácího" :) jak to myslíš? Já na práva nejdu, děkuju za radu, ale na to bych za prvé snad ani neměla a pak nemůžu si dovolit dojíždět tak daleko. Už tak bude náročný skloubit rodinu se studiem... Spíš by mě zajímalo, jestli máš nějakou zkušenost s tímto oborem, když si mi na rovinu napsal, že je to v podstatě studium na dvě věci. ... (opr. odsouhlasil) reagovat zde
                        Email: wwiinnggssseznamcz
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2016 12:43:18, x) Srážka s vo-le-m (automatický "cenzor" by to slovo vymazal) se u vás neříká? ;-) Prostě pokud má policista smůlu a jeho první náčelník bude fungovat trochu jinak, než by měl, může se stát, že se nikdy nikam nedostane. V hlavě některých lidí se mohou líhnout i tahové zhovadilosti jako psát špatná hodnocení na schopné lidi jen proto, aby si je udrželi. A to není jen doménou policie...

                          Jak jsem psal výše, prostě se jako soudní znalec setkávám s řadou kriminalistů a z dejme tomu osobních důvodů jsem se vyptával.

                          Kromě toho je odborným garantem a vedoucím zajišťujícího pracoviště prof. J. Straus, o kterém vím své. Aniž bych zabíhal do detailů, tak věz, že prof. Straus je jedním z mála profesorů v dějinách českého vysokého školství, který byl z vysoké školy (v jeho případě z Policejní akademie) vyhozen pro neschopnost. Těch věcí je samozřejmě víc, ale to už bych musel argumentovat vlastní odborností - no a protože bych rád zůstal v anonymitě (proto ani nespecifikuji svoji profesi), bylo by to značně nekorektní z hlediska argumentace.

                          Co se týče studia na právnické fakultě, tak co se týče náročnosti, tak nejhorší je zvládnout přijímací zkoušky. Vlastní studium je už poměrně volné, řada studentů zvládá druhou vysokou školu nebo práci na prakticky plný úvazek. Jistě, nemají tak "volno na oddych", ale jde to. Jen se nebát a zkusit to. Jistě, takové Brno nebo Olomouc jsou asi z ruky, ale Praha ani Plzeň nejsou zase až tak daleko od Karlových Varů nebo od Mostu.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2016 13:25:04, Lucie) Já nevěřím vlastním očím, co to tu od tebe čtu? Takže chápu to dobře, že obor, který jsem si vybrala je úplně k ****u? Profesi, ke které jsem měla v plánu se dopracovat, samozřejmě poctivě a bez známých (žádný nemám), můžu klidně zase rychle vymazat z hlavy, protože se vždycky najde nějaký intoš, kterému nesednu, ba dokonce budu dobrá, takže prostě zařídí, že se nikdy ani nepřiblížím ke svému cíli???? To je hnus!!! A s tím prof. bych se měla sejít nebo poprvé vidět kde? Tomu se nedá vyhnout? reagovat zde
    Email: wwiinnggssseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2016 14:09:13, x) Ano, obor, který jsi si vybrala, je sotva k exkrementu..

      S prof. Strausem se nejspíš setkáš jako student, měl by některé předměty učit a zkoušet a obecně by měl být garantem odbornosti. Tohle jsi asi vědět nemohla, i když se jeho malér dokonce dostal před několika lety do celostátních novin. Obecně je problém hlavně v tom, že takový člověk není schopen zajistit kvalitní výuku odborných předmětů; dokonce jeho pověst je mezi odborníky taková, že odradí i schopné a kvalitní odborníky, aby vůbec působili pod jeho vedením. Bohužel Akreditační komise tohle hodnotit nesmí a profesuru prakticky není možné odebrat, takže ani tato kontrola nemohla zasáhnou.

      Co se týče tvého snu stát se kriminalistkou, tak nic není ztraceno. Jen jsi si z neznalosti, kterou ti nikdo soudný nebude zazlívat, vybrala cestu, která je zbytečně drahá a má nulovou přidanou hodnotu. Pokud pro tebe nejsou problémem finance, klidně si dostuduj bakaláře na VŠFS, ale o navazujícího magistra se raději pokus na jiné škole. Klidně něco jako Veřejná správa na libovolné veřejné vysoké škole. Jen nesmíš pouštět z hlavy to, že Strause je třeba brát s velkou rezervou, protože má dosti velké mezery (a raději to moc neventiluj). Pak normálně nastoupíš k PČR a budeš se snažit. Tento krok stejně neurychlíš, dobrý kriminalista totiž potřebuje zkušenosti s běžnou policejní prací. Ono se to moc neví, ale na vědecké odborné otázky má k dispozici znalce soustředěné zejména na Kriminalistickém ústavu a na jednotlivých odděleních soudního lékařství s příslušným vzděláním. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2016 14:28:59, Lucie) Moooc ti děkuju za názory, užitečné rady a informace. Zvážili jsme všechny pro a proti a další mé kroky budou směřovat na pohovor k PČR, kde doufám mě taky nějak poradí, doporučí a nasměrují... Ještě bych tě chtěla požádat, jestli bys mi ještě jednou vysvětlil tvou poslední vetu: Ono se to moc neví, ale na vědecké...........

        A ještě mě napadlo, dá se při škole zvládnout ZOPka nebo spíš po?? - názor, zkušenost? Díky moc :)

        reagovat zde
        Email: wwiinnggssseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2016 15:12:03, x) Co se týče poslední věty, tak jsem to trochu zamotal, protože jsem dělal několik věcí najednou. Poměrně dost lidí má takovou romantickou představu, že kriminalista je něco jako Sherlock Holmes nebo podobná postava z moderních krimi filmů a seriálů doylovského ražení. Tedy mají pocit, že kriminalista je člověk, který musí pro svoji práci ovládat poměrně široké spektrum vědeckých oborů na vyšší úrovni. Ve skutečnosti je ale kriminalista především úředník. Úředník, který zdokumentuje vše podstatné tak, aby byla tato dokumentace právně nezpochybnitelná. Pokud narazí na otázku nalezení, zdokumentování a interpretace stopy, která vyžaduje odborné znalosti speciálního vědeckého oboru, využívá k tomu soudních znalců z příslušných oborů. Většina těchto odborníků pracuje na Kriminalistickém ústavu, jsou vystudovaní ve speciálních oborech a k PČR vstoupili bočním vstupem s poměrně vysokou hodností a prakticky bez možnosti přejít někdy k jinému útvaru. V KÚ působí např. znalci v oboru antropologie, genetiky, daktyloskopie, mechanoskopie,.. Mimo KÚ pak působí soudní lékaři (a toxikologové). Papírovým výstupem práce znalce je znalecký posudek, který vedle jiných formálních náležitostí (bohužel ne vždy důsledně dodržovaných) obsahuje i odpovědi na kladené otázky formou, kterou by měl pochopit i laik.

          Co se týče kombinace ZOP se studiem, tak to vůbec netuším. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2017 09:15:51, dag) Pan profesor Straus, je vynikající učitel a mimo jiné i velmi zkušený profesionál, nevím co je to za slova, že není profesionál, každopádně byl a jeden z mnoha velkých profesionálů a během jeh hodin na Policejní akademii nebylo slyšet ani spadnout špendlík, protože všichni poslouchali s otevřenou pusou jakým způsobem je možné dopátrat pachatele dle otiku boty. Mimochodem je to i jeho Strasova metoda, za kterou stojí právě on včetně zjištění že Jan Masaryk byl z okna vyhozen nikoli, že to byla sebevražda ...to, že byl z Policejní Akademie vyhozen nevím, ale z Policejních Akademie odešlo mnho dobrých učitelů...viz Zoubek, Strau, Ptáček a mnoho dalších.... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2017 20:03:05, x) Velmi zhruba, Straus se prezentuje jako odborník, ale je odborně mimořádně slabý i v biomechanice, která je jeho vlastní odborností, tak i v kriminalistice. Bohužel ke vší té odborné neschopnosti je mimořádně sebevědomý a dobrý přednášející, takže u laiků vzbuzuje dojem mimořádné odbornosti. A to je docela malér, protože vzbuzuje nereálná očekávání možností forenzních věd..

          Strausova metoda je po biomechanické stránce neverifikovaný blaf. Jeho výstupy připomínají snahu uchopit mimořádně složitou problematiku mechanických vlastností tkání středoškolskou matematikou a fyzikou - to je něco jako kdyby stavěl kosmickou loď na základě znalostí učebnic fyziky a chemie pro základní školy. Co se týče Masaryka, nedokázal naprosto nic, pouze to tvrdí, ale důkazy nemá.

          Jeho průšvih, který vedl k jeho vyhození z Policejní akademie, byl mimořádně ostudný. Jeho chybné a zmatené posudky zvládali beztrestně kompenzovat protiposudky skutečných odborníků na biomechaniku, ale on si nakonec začal upravovat nejen fyziku, ale v posudku lhal i o nálezu na místě činu. Prostě si vymyslel přítomnost stop, které potvrzovaly jeho hypotézu, ač tyto stopy na místě zajištěny nebyly. Bohužel na základě toho posudku došlo postupně k odsouzení, odvolání,... až nakonec byl na základě toho, že klíčovým důkazem byl takový zpackaný a vyfabrikovaný posudek, obviněný v plném rozsahu osvobozen a vyšetřování bylo zaraženo. Přitom (zákulisní informace) byl velmi pravděpodobně vrah, jen se při vyšetřování příliš opírali o Strause. Straus mohl hovořit o štěstí, že státní zástupce nechtěl riskovat revize všech procesů, ve kterých figuroval jeho posudek, takže nakonec neskončil před soudem. Ale Policejní akademie a později i FTVS UK se s ním na základě toho rozloučili (neprodloužení úvazku). Po odborné stránce je v zásadě stejná katastrofa jako aktuálně "slavný" dr. Matlach - ten si také vymýšlí do posudků hlouposti a na laiky působí jako odborník. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2016 15:50:56, Lucie) Aha, tak TEPRVE teď jsem pochopila, cos myslel v pátek tím "následně se snaž, abys mohla studovat specializovaný obor ve služebním poměru". Ale to jsem právě spoléhala nebo tedy spoléhám na VŠ. ...že v průběhu studia zjistím, co je mi nejbližší a podle toho se rozhodnu, co dál. . reagovat zde
    Email: wwiinnggssseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. právní specializace MU kombinovane+jina vysoka skola??? - Informace o studiu
  2. Kombinované studium na čzu - Ostatní
  3. VŠTE České Budějovice obor Technologie dopravy a přepravy (Kombinované studium) - Informace o studiu
  4. VŠFS- Marketingová komunikace- kombinované studium ! - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  5. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
  6. Právní specializace - Ostatní
  7. kombinované studium na UTB Zlín fame - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  8. Právo a finance - kombinovaně na MU - Informace o studiu
  9. Právní fakulta UP Olomouc - bakal. studium Vyšší soudní úředník - Univerzita Palackého v Olomouci
  10. Kombinované studium na FIT ČVUT - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.