Je mi 26 a chci studovat


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 08.09.2016 11:15:52, Katka, zhlédnuto: 1557x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všem, je mi čerstvých 26. Hned po maturitě jsem nastoupila na VŠ v Opavě, ale rodinné důvody mě přinutily ukončit po prvním semestru studium. Musela jsem jít pracovat a stavět se na vlastní nohy. Teď jsem se, ale rozhodla, že si chci VŠ dodělat, konkrétně bych se chtěla zaměřit na kombinované studium Českého jazyka se zaměřením na vzdělání na Pedagogické Fakultě Ostravské Univerzity, včetně navazujícího magisterského studia. Je mi jasné, že po takové pauze to nebude žádný med, ale jsem silně odhodlaná. Jediné co nevím, jak je to při mém věku s poplatky za studium. Na stránkách OU jsem se dočetla jen informace o poplatcích za prodloužení studia, při nesplnění studijní doby, která je zdarma. O věkových limitech nic. Děkuji za jakékoli odpovědi

Email: dinzikkatseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2016 13:15:40, ff) Žádné věkové limity pro vstup do studia či ukončení nejsou. Od 26 let je nutné platit si zdravotní, pokud chce mít někdo započtenou VŠ na důchod, je nutné celou dobu si platit sociální. Pokud tedy nepracuje. Bezplatné studium je předepsaná doba + 1 rok, pak se platí poplatky. To je vše.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2016 13:20:08, Katka) Děkuji moc. Tohle pro mě byla podstatná informace. :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2016 22:17:01, ff) Rádo se stalo. Podstatné je, že od 2010 se studium nepočítá jako vyloučená doba, tj. se nepočítá např. na důchod. Což ovšem většina lidí vůbec neví. Ale při kombinovaném studiu a tedy zřejmě při práci platí zaměstnavatel. Ohledně délky studia je podstatné to, že se musí ihned hlásit přerušení, ukončení atd., aby se doba studia pak nezapočetla. Protože každý den pak může hrát roli. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2016 19:51:06, Kasha) Ahoj,
      asi vypadám jako tatar, ale mám dotaz. Pokud jsem studovala rok na soukromé VŠ a po roce odešla na jinou soukromou VŠ, kde teď jsem třetím rokem a plánuji řádně ukončit titulem Bc., nebudu platit školné v magisterském studijním programu na veřejné VŠ? Je mi 30 let a žila jsem v domnění, že věk souvisí s poplatky za studium.
      Moc děkuji za odpověď. :) reagovat zde
      Email: ivakopcilovagmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2016 23:41:32, Thomas) Ne, věk s poplatky nesouvisí. Poplatky jsou za překročení doby studia, která je zdarma, případně za studium druhé školy, pokud už člověk stejný titul má (např. druhý Bc.). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poradte prosím,chci studovat ale... - Informace o studiu
  2. Chci studovat při práci, ale je mi 30 let :-) - Výběr vysoké školy
  3. chci studovat dálkově - Informace o studiu
  4. Chci jít na jinou VŠ a vykašlat se na jarní semestr..jak to udělat "hladce" :) - Informace o studiu
  5. Jak dlouho se dá zdarma studovat VŠ - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Co studovat, abych mohla pracovat v lékárně - Výběr vysoké školy
  7. Chci toho dělat tolik...... - Výběr vysoké školy
  8. Kde si dodělat magistra, když Bc mě nenadchl a chci změnit obor? - Výběr vysoké školy
  9. Zvládnu studovat na MEDICÍNĚ? - Informace o studiu
  10. Kde se to dá studovat...? - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.