Má cenu se ještě hlásit na práva?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.09.2016 20:31:48, Adéla, zhlédnuto: 1249x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj,
momentálně studuji na VŠE, FFU, obor Účetnictví a finanční řízení podniku. Na školu jsem šla z gymplu z důvodu, že mě bavila matematika, ale jinak jsem o této volbě nikdy na 100% přesvědčená nebyla. Během studia jsem si našla administrativní brigádu v advokátní kanceláři, kde jsem si při vystavování faktur uvědomila, že účetnictví nikdy dělat nechci. Došlo mi, že to z člověka nic nevypovídá, je to nekreativní. Naopak se mi líbilo, když jsem dostala za úkol vytvořit podle vzoru Plnou moc, jet k notáři nebo na soud, apod. Uvědomila jsem si, že jsem měla jít na práva, což mě na gymplu ani nenapadlo. Bohužel na podání přihlášky už bylo v té době pozdě.
Momentálně začal třetí semestr a já uvažuji o tom dát si přihlášku na PF UK. Kdyby to vyšlo, mám v plánu dodělat minimálně bakaláře na ekonomce, protože mi přijde hloupost se na to po dvou letech vykašlat. Jenomže zase nevím, jestli už není moc pozdě začínat až po dvou letech. Další problém je, že už bych asi těžko mohla vyjet na ERASMUS, na který mám dokonce i studijní výsledky, takže mi přijde škoda jich nevyužít. Jde o to, že vlastně nevím co chci víc. Láká mě cestovat, ale zároveň zkusit práva. Obávám se, že obojí dohromady už do 26 nestíhám. Jsem bezradná. Co si o tom myslíte? Má smysl plýtvat časem a energií stráveným nad přípravou na přijímačky? Nemáte třeba někdo podobnou zkušenost? Jaké to je studovat VŠE + UK?
Ještě jsem našla, že na MU v Brně se dá studovat kombinovaně specializace práva, např. v oboru obchodu či financí. Co si myslíte o těchhle oborech?

Předem moc děkuji za Vaše názory :).

Adéla


Email: adel-gabrielovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2016 23:58:11, Thomas) Chcete se stát právníkem, nebo jen dělat v oblasti práva? Pokud to první, tak rozhodně nestudovat kombinovanou specializaci. No a to druhý, dost možná můžete i s VŠE.
    Co je za problém se stihnutím do 26 let? Co si pamatuji, jde tam jen o placení sociálního a zdravotního, pokud si při práci přivyděláváte, neměl by to být problém, obzvláště pokud byste měla regulérní pracovní poměr.
    Po dvou letech, už bych taky ten třetí rok dokončil, byla by to škoda. A kdy nastoupit na právnickou, jestli hned nebo až po uzavření bc studia, závisí jen na vašem studijním výkonu. Jsou lidi, co studovali VŠE i právnickou zároveň. Je to individiuální. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.09.2016 09:46:43, x) Velmi stručně:
    1. Jak už poznamenal kolega výše, věk hraje roli jen v placení zdravotního pojištění, jinak je naprosto irelevantní. Takže pokud se ta úvaha netýkala nějakých biologických hodin, je to celkem jedno.
    2. Varianta dokončit bakaláře a pak jít na práva se jeví jako nejlepší. Tedy ne že by to bylo nějaké velké plus, ale dokončené bakalářské studium na VŠE ti zlepší portfolio. Studentů, kteří právům studují ještě jednu vysokou školu, není zase tak málo. Časté jsou právě ekonomické obory, další v řadě je historie (jeden obor pro zaměstnání, jeden ze zájmu). Dva roky do konce bakalářského studia na VŠE ti dají dost prostoru k tomu, abyses důkladně připravila k přijímacím zkouškám, protože o studium práv je stále velký zájem. Případně si můžeš nastudovávat něco dopředu, abys měla lepší rozjezd - a pak můžeš vyjet do zahraničí z právnické fakulty a třeba si tím ani neprodloužís studium.
    3. Varianta letos si dáš přihlášku a na konci roku ukončíš nebo přerušíš studium na VŠE je asi nejrychlejší, ale pokud by ti ten rok navíc nevadil, tak bych ti ji nedoporučoval. Přinejmenším vypadá lépe ukončené studium než zanechání studia.
    4. Varianta překryvu posledního ročníku bakaláře na VŠE a prvního ročníku na právech je ustudovatelná, takže pokud se na to cítíš, je samozřejmě nejlepší. Ale znamená to, že tě čekají dva roky poměrně usilovné práce. Třeba ale zjistíš, že to zvládáš v pohodě a budeš si chtít dodělat i magisterské vzdělání v ekonomickém oboru, i když ne nezbytně na VŠE. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Jde studovat VŠE + Práva na UK? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. ČZU ekonomka a práva na UK současně - Česká zemědělská univerzita v Praze
  3. jeste 1 dotaz - Informace o studiu
  4. Nevíte někdo kde ještě berou na VŠ - Masarykova univerzita
  5. Přijímačky na práva - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Kam ještě berou bez přijímaček - Ostatní
  7. Kurz celoživotního vzdělávání -práva - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. FIS VŠE nebo ESF MUNI? Dvě výborné školy, má cenu dojíždět? - Výběr vysoké školy
  9. práva v Olomouci nebo Mezin.vztahy na MUNI? - Výběr vysoké školy
  10. Práva - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.