Optometrie UPOL


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.10.2016 17:35:51, Denisa, zhlédnuto: 777x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Zdravím,
jsem studentka medicíny UPOL a je teprve zimní semestr a mně začal v hlavně hrozný zmatek. Přemýšlím, že bych příští rok šla na optometrii, protože nevím, zda ta kvanta učení budu zvládat a ani nevím, jestli ta dřina a 6 let v knihách fakt stojí za to :( a navíc bych co nejdřív chtěla žit s přítelem, což by se mi splnilo na optometrii snáz než na medicíně. Chtěla bych se zeptat, zda je tady někdo, kdo studuje/studoval obor optometrie na přf v Olomouci. Zajímalo by mě, co od toho očekávat nebo na co si dát pozor atd. Co je tam obtížného a nějaké všeobecné informace abych si třeba tímto přestupem ještě víc nezavařila...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2016 11:34:24, x) Záleží na oboru, ve kterém bys pracovala. Tak například v hygienické službě (Státní zdravotní ústav, Krajské hygienické stanice,...) nebo v patologii se vůbec neslouží, praktický lékař může sloužit LSPP, ale v zásadě když nechce, nemusí (a současné nápady zavádějící takovou povinnost by narazily na Ústavu). Podobně je poměrně málo služeb např. v dermatologii nebo třeba v rehabilitaci, většinou je to také spíš o tom, zda ten který lékař chce sloužit. Takže pokud budeš chtít a neosloví tě třeba anesteziologie, tak budeš mít po promoci práci standardní délky. No a jako praktik bys mohla mít třeba i návštěvní službu (objíždění málo pohyblivých důchodců, t.č. tak mizerně hrazené, že to skoro nikdo nedělá) koňmo, ať je trocha legrace ;-)

    Alternativou bez služeb je i to, že zůstaneš na fakultě na teoretickém pracovišti. Je to sice méně placené než klinika (i když u některých nemocnic je to jen díky tomu, že na fakultě se neslouží), ale asi se to bude zlepšovat, protože ústavy, na kterých by měli být zejména lékaři, jsou často na hraně kolapsu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.10.2016 19:59:30, Denisa) a přítel je právě tolerantní hodně a říká mi furt jak na mě počká, ale možná ta nedočkavá jsem já :/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.10.2016 19:58:16, Denisa) No, nejvíc mi asi vrtá hlavou jak by to vypadalo v budoucnu po škole, protože mým životním snem je mít své koně a zvířectvo (naplňuje mě to a dělá mi to radost) a nevím zda by to s povoláním doktora šlo, když se říká, že se na doktory hrne moc přesčasů a nočních apod. a hlavně bych si je mohla pořídit až tak po 30 si myslím a totéž s dětmi, které bych taky nechtěla po 30tce. Mám v rodině vedoucí optiky, která by mi domluvila praxi a do budoucna možná i práci, tak by to byla super alternativa, ale nechci zase litovat, že jsem odešla. Jenže když srovnám ty výhody a nevýhody, tak by mi nejspíš k tomu víc dopomohla optometrie, ale jsou po pouze mé domněnky, tak budu ráda za názor :) možná mám takové zkreslené představy o tom všem, jelikož se v tom ještě nepohybuji, ale taky nechci ztratit roky a rozmyslet si to pořádně teď zda třeba zůstat nebo přestoupit na optometrii reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.10.2016 18:49:28, x) Neměla bys to brát tak tragicky, po prvních pár týdnech studia má v hlavě zmatek každý vnímavý student. Špatné by bylo naopak to, kdybys měla pocit, že je všechno v pohodě. Problém je v tom, že lékařská fakulta předpokládá, že student je z kvalitního gymnázia a že je zvyklý se učit - obojí přitom už dlouho není pravda.

    Co se týče náporu, tak v tom je nejhoší první ročník, protože základem je makroskopická a mikroskopická anatomie. A to tak, že je třeba umět prakticky všechno. Pokud se to zvládneš naučit nejen jako básničku, je to východisko pro mnohem snazší studium funkce (druhý ročník) a poruch (třetí ročník). No a klinika je pak už mnohem více v pohodě.

    Pokud máš zmatek v obsahu, neváhej se ptát. Když se stydíš přímo vyučujících (v Praze to máme v popisu práce, předpokládám, že kolegové v Olomouci také), ptej se ostatních studentů in natura nebo třeba elektronicky. Tohle fórum asi není dobrou volbou, ale určitě existuje řada facebookových skupin a svého času bylo v tomto ohledu docela živé neoficiální fórum 1. lékařské fakulty.

    Co se týče žití s přítelem, tak to není problém ani při studiu medicíny, případně s přestupem na fakultu, která je blíže místu, kde byste chtěli bydlet. Jediný problém je, že studium medicíny je skutečně náročné na čas, takže pokud není dost tolerantní, může se vám vztah rozpadnout. Na druhou stranu i to je dobrý filtr, protože pokud nezvládne ani tvé studium, nezvládal by nejspíš ani případné potomky ;-) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Optometrie: MU Brno vs ČVUT Praha - Výběr vysoké školy
  2. Optometrie - Informace o studiu
  3. Fyzioterapie X Optometrie - Výběr vysoké školy
  4. LF MUNI Radiologický asistent X Optika a optometrie - Masarykova univerzita
  5. Optometrie - Informace o studiu
  6. CVUT - optika a optometrie, speciální chovy - Informace o studiu
  7. Biologie (UPOL), lesnictví (mendelu), všeobecné lékařství - Výběr vysoké školy
  8. optometrie - Výběr vysoké školy
  9. předměty C na FF Upol - Ostatní
  10. ZČU / UPOL?? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.