obor Chemie na VŠCHT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.12.2016 23:20:44, Marky, zhlédnuto: 1049x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat zda-li tu není někdo z VŠCHT z oboru Chemie? Popř. z jiného a ví něco o tomto oboru? Chtěla bych se zeptat na náročnost studia, jestli to je opravdu obor pouze pro nejužší elity, nebo je zde místo i pro "normální" lidi? Vím, že chci studovat chemii a nechci se hned na začátku specializovat a tento obor se mi proto líbí ;)

Email: marky.stejgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2017 22:44:00, Anule) Ahojky, já osobně jsem tenhle obor nestudovala, ale na VŠCHT mám několik kamarádů, konkrétně i na oboru chemie, takže něco málo (byť z doslechu) vím Třeba sem něco napíše i někdo, kdo to studoval, ale asi cokoliv pomůže :)
    Je to opravdu hodně elitní obor. Všechny základní předměty (jako matika, fyzika, anorganika, organika, ...) mají svoje "speciální", což se rovná těžší než všichni ostatní. Kamarádka byla celou střední blázen do chemie, jezdila i na chemickou olympiádu, chodila na nějaký chemický kroužek, ale stejně s tím měla problémy, skoro všechno opakovala a dokonce i opakovala ročník. V prváku jich prý bylo 30, v druháku už asi 14, ale to je "problém" všech oborů na VŠCHT
    Ale na druhou stranu mají prý i něco extra. Třeba si pamatuju, že každý dostal v prváku notebook s tím, že když dostudujou, budou si ho moct za nějaký směšný peníz od fakulty koupit (jestli se to dělá doteď, netuším). Taky se učili pracovat s matematickým programem (vím, chemika hned nadchne :) ). A asi je toho i víc.
    Nevím, jak moc tě chemie zajímá. Pokud ji máš fakt ráda a zajímala ses o ni trochu víc i na střední, tak bys to podle mě zvládnout měla, ale asi ti to sežere všechen volný čas. Asi nejhorší je (co jsem pochopila) matika a fyzika, takže pokud ti tyhle dva předměty nejdou, měla bys to tam asi fakt hodně těžký (ale asi to není nemožný).
    Snad jsem tě neodradila :) . Ta moje kamarádka, co to studovala, na to vzpomíná ráda. (A taky říkala, že pro ty, co mají chemii opravdu rádi, je to asi ten nejlepší obor u nás). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2017 13:30:49, Honza) Ahoj, studium chemie na VŠCHT je dost náročné, obzvlášť pokud má člověk problémy s matematikou. Zkus si podat přihlášku i třeba na Přírodovědu UK, tam jsou taky chemické obory a matematika je o dost jednodušší. V podstatě ať už si vybereš jakýkoliv chemický obor, první roky se tam stejně studují spíše obecné základy, tedy obecná a fyzikální chemie,biochemie,organická chemie, anoragnická chemie,analytická chemie, matika,fyzika,biologie. Tak se nemusíš bát,že by ses hned specializovala:) reagovat zde
    Email: h.bilekatlascz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2017 12:18:36, Marky) Matiky se rozhodně nebojím, chtěla bych jít technickou cestou a ne jen tou teoretickou jak to na přírodovědách bývá. Jen mě zajímá, jestli je ten obor aspoň nějak zvládnutelný reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2017 13:37:51, Honza) No tak zvládnutelné je vše, pokud člověk opravdu chce:) Taky doporučuju projít si studijní plány a porovnat co kde jak je, kde je víc laborek a věcí,co by tě zajímaly. Popřípadě můžeš studovat více oborů najednou a pak něco vyřadit, i to je možnost. reagovat zde
        Email: h.bilekatlascz

Podobné příspěvky:
  1. Chemie - Přírodovědecká fakulta x VŠCHT - Výběr vysoké školy
  2. všcht - mikrobiologie navazující magisterský obor - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  3. Šance na přijetí na obor Chemie na VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  4. VSCHT biotechnologie léčiv - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  5. Obor chemie - UK nebo VŠCHT - Výběr vysoké školy
  6. Biologie,chemie, ale jaký obor? - Výběr vysoké školy
  7. všcht vs. přf uk - Univerzita Karlova
  8. Klinická biologie a chemie - Výběr vysoké školy
  9. VŠCHT - analýza potravin - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. Mikrobiologie VŠCHT - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.