Prostředí FIT VUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.01.2017 15:14:51, IT, zhlédnuto: 3102x, reakcí celkem: 23Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
bohužel jsem (kvůli nemoci) nemohl 13. 1. navštívit Fakultu informačních technologií VUT v Brně, a přitom je to jedna ze tří škol, mezi kterými se rozhoduji.
Nemohl by mi někdo poskytnout nějaké informace a nejlépe i fotky učeben a budovy? Slyšel jsem, že to je v nějakém historickém klášteře a je tam celý rok strašná zima, tak mám docela strach.
Zatím jsem si podal přihlášku pouzen na ČVUT a mezi dalšími se rozhoduji buď Masarykova univerzita nebo VUT v Brně a na 90% si vezmu to Brno, pokud se tam dostanu.
Při té příležitosti mohl by mi někdo říct, jak tam probíhá výuka (je možnost přímo na škole zdarma chodit na němčinu, ve které chci pokračovat, jako to má MU, že si zapíšu předmět z jiné fakulty, nebo si musím zaplatit jazykovku)? A co tam jsou asi nejtěžší předměty? Je nutné mít nějaké velké znalosti IT? K programování jsem se dostal oklikou (ale dost mě baví), když jsem hledal školu pro ty, kterým jde a baví je matematika, ale nechtěl jsem studovat přímo matematiku (kvůli uplatnění), takže mám jen nějaké základní znalosti (cykly, podmínky, funkce atd.) v C#, JavaScript, PHP a HTML a CSS a o HW prakticky nic nevím.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2017 16:53:54, FIT absolvent) Ahoj,

    tak fotky se myslím dají najít na netu. Jinak část areálu FIT je opravdu v budobě bývalého kláštera. Ale nemůsíš mít strach, že by výuka probíhala v nějakém vlhkém sklepení. Celá budeova je moderně zrekonstruovaná a technické vybavení školy je skutečně na vysoké úrovni. Po téhle stránce není co vytkout.

    Co se výuky jazyků týče, tak ta je na FITu bohužel dost žalostná. Angličtina se "vyučuje" externě na fakultě elektrotechniky a většina lidí se zde skoro nic nenaučí. Rozhodně to není chyba učitelů (ti jsou dobří), ale pokud má člověk za semestr 10 lekcí v trvání 90 min, v jedné učebně je 20 lidí, tak to vychází necelá hodina čistého času na studenta, kdy se mu lektor věnuje. Nějaké možnosti zapsaní dalších jazyků jsou, ale po pravdě jsem se o ně moc nezajímal. Každopádně pokud se chceš opravdu naučit nějaký cizí jazyk tak to musíš zvládnout sám, FIT Ti k tomu opravdu nepomůže.

    Možnosti zápisu předmětů z jiných fakult jsou velice omezené a s možnostmi na MU se vůbec nedají srovnat.

    Jaké jsou nejtěžšší předměty. Odpověď zní skoro všechny. Těch které by se daly označit za středně těžké je poměrně málo a vyloženě snadné tu není nic.

    Žádné velké vstupní znalosti IT nepotřebuješ, ale pokud už nějaké máš rozhodně Ti přijdou k dobru.

    A jak probíhá studium. Na to se nedá stručně odpovědět, ale i tak se pokusím. Průběh semestru (13 týdnů výuky + 5 týdnů zkouškového) je zhruba následující:

    1. týden nic
    2. týden nic
    3. týden V tuto chvíli začíná peklo. Počínaje třetím týdnem se na Tebe navalí obrovské množství práce a Ty budeš celé dny bez přestávky až do konce zkouškového dřít. Zadají Ti totiž projekty, které jsou náročné, je jich hodně, mají šibeniční termíny odevzdání a skoro všechno co k nim potřebuješ se musíš naučit sám.
    4. týden dřeš na projektech
    5. týden dřeš na projektech
    6. týden dřeš na projektech a učíš se na půlsemestrálky
    7. týden dřeš na projektech a učíš se na půlsemestrálky
    8. týden dřeš na projektech
    9. týden dřeš na projektech
    10. týden dřeš na projektech
    11. týden dřeš na projektech (touhle doubou někdy začínají být opravené půlsemestrálky)
    12. týden dřeš na projektech
    13. týden projekty jsou odevzdány, Ty jsi na samém pokraji fyzického i duševního zhroucení (bez jakékoliv nadsázky), ale na odpočinek není čas, protože začíná zkouškové...

    Čili abych to shrnul, na začátku října začneš makat jak čínský dělník a v podstatě až do půlky června následujícího roku se nazastavíš. Na víkendy, svátky a Vánoce zapoměň.

    FIT - kdo nezažil, nepochopí, kdo zažil, ten na to do smrti nezapomene.

    Snad jsem Ti to trochu osvětlil. Pokdy bys měl nějaký další konkrétní dotaz, klidně se ptej.

    reagovat zde
    Email: zuljin90centrumcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2017 20:49:49, IT) Ahoj, moc ti děkuji za odpověď. Studenti MU i ČVUT mi na různých fórech odpověděli, ale z VUT jsem žádný "názor" nesehnal. U mě je ten "problém", že jsem studentem obchodní akademie. Mám teda programování atd. v rozvrhu, ale u vás vidím předměty jako elektrotechnika, strojové učení atd. a mé znalosti fyziky končí u Newtonových zákonů, kdy si pamatuji, že N = něco * něco. Beze srandy, nic jiného nevím.
      Můžu se zeptat, jak probíhají ty projekty? Učitel nás rozřadí do skupin nebo si můžu vybrat, s kým chci být? Dva kamarádi tam chtějí jít. Jeden na 100% (dělal si testy menzy a dopadly dobře) a druhý teď bude dělat SCIO, ale nepočítá, že by se dostal na Masárnu, takže VUT mu "zbude", jinak prý neví, čemu by dal přednost.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2017 22:21:27, FIT absolvent) V tom, že jsi studentem obchodní akademie bych neviděl problém. Nějaké základy matematiky Ti tam předpokládam dali a víc opravdu není potřeba. Ta fyzika by Ti mohla trochu chybět, ale není to nic co by se nedalo doučit. U nás je to v tom prvním ročníku opravdu jen takový jemný úvod do elektrotechniky. Navíc to učí naprosto skvělý člověk (pan docent Kunovský), takže i lidé co na střední tu fyziku něměli obvykle nemají problém.

        A s tím strojovým učením jsi to asi trochu popletl, to se bere až ve vyšších ročnících. Asi jsi měl na mysli Programování na strojové úrovni. Tam se dozvíš o základních principech fungování procesoru a něco málo si naprogramuješ v assembleru. I tenhle předmět má na starosti pohodový učitel, takže pokud tomu věnuješ adekvátní úsilí, dá se to zvládnout.

        No a projekty to je na FITu opravdu pojem. Jak jsem psal výše, kdo nezažije nepochopí. Ale zkusím to trochu přiblížit.
        Jsou to v podstatě domácí úkoly, jejichž smyslem je vždy (až na pár vyjímek) něco naprogramovat.
        Drtivá většina projektů je samostatných. Některé jsou v týmu (můžeš si vybrat s kým budeš) 2-3 lidí, jeden (ten ze všech nejtežší) je ve 4-5 lidech. V případě týmových projektů je volba kolegy klíčová, takže pokud to děláš s kamarádem, na kterého se můžeš spolehnout je to obrovská výhra. Pokud to děláš s někým neznámým, tak se Ti také může stát, že Ti dotyčný pár dní před odevzdáním slavnostně oznámí, že nic nemá, že už na to kašle a ať si to celé doděláš sám.
        V první semestru jsou projekty ještě pohodové, je jich málo a jsou jednoduché. Ovšem obtížnost se stupňuje, Každý semestr na FITu je težšší než ten předešlý. V dalších ročnících je pak běžná situace, kdy student musí za 10 týdnů naprogramovat 10 projektů v 6 různých programovacích jazycích, z nichž 3 předtím třeba vůbec neznal. Prostě systém nauč se sám za 1 týden nový programovací jazyk a vytvoř v něm aplikaci. A věř mi, že to nejsou žádné "Hello World".
        Samozřejmě je po Tobě ještě požadována dokumntace k projektu (2-20 stran A4, kde popisuješ svoje řešení).
        Zatímco student musí striktně dodržovat deadline, většina opravujících svoji práci nehrotí a tak nejsou 6-týdenní doby opravování ničím vyjmečným. Pokud na výsledku daného projektu závisí Tvůj zápočet (a to závisí skoro vždy) je to dost solidní zkouška nervů a psychické odolnosti.

        Ještě bych se vyjádřil k té volbě VUT nebo FIT.
        Mám celkem dobré možnosti zhodnocení. Jednak znám řadu absolventů z obou fakult a také jsem byl i na MU.
        Na FI MU jsem nastoupil hned po střední, ale po 3 semestrech jsem ji opustil, protože mi přišlo, že je moc jednoduchá a nic moc mi nedává. Tak jsem se rozhodl přitvrdit a jít na FIT (zpětně tohoto rozhodnutí lituji).

        Objektivně můžu konstatovat že informatika na MU je jednodušší než na FIT.
        Studenti MU, často argumentují tím, že na MU je spousta teorie. To je sice pravda, ale na FITu je ta teorie úplně stejná (akorát jinak poskládaná do různých předmětů), ale navíc k ní můsíš řešit tu obrovskou spoustu náročných projeků.
        Na MU máš velkou volnost při výběru předmětů. Na FIT si za celé 3 roky bakaláčského programu zapíšeš tak 4 volitelné předměty (možná 5), všechny ostatní jsou povinné (drtivou většinu času strávíš s tím co Tě vůbec nezajímá).
        Na MU máš obvykle testové písemky (tipovací soutěž), na FITu jsou všechny písemky fulltextové (musíš skutečně vědět o čem píšeš)
        Na MU jsou všude povolené záznamy z přednášek, na FITz jsou u většiny předmětů zakázané.
        Na MU máš variantní termíny zkoušek, na FITu jsou termíny pevně dané (mít během sedmi kalendářních dní 4 závěrečné zkoušky není nic neobvyklého)
        Na MU se výsledky zkoušek dozvídáš v řádu hodin až dnů, na FITu jsou to obvykle týdny.


        Rozhodně nechci tvrdit, že MU produkuje nekvalitní ajťáky. Naopak znám spoustu skutečně špičkových programátorů-absolventů MU FI.
        Řekl bych to tak, že na MU FI je studium kvalitní a náročné a na FITu je kvalitní (obvykle) a extrémně náročné.
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2017 23:18:38, IT) Aha, takže FIT VUT nenahrává přednášky? Tzn. že musím dávat pozor, snažit se pochopit učivo a ještě k tomu si ho zapisovat? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 11:19:47, FIT absolvent) FIT má techniku na nahrávání přednášek, ale u většiny předmětů jsou ty záznamy zakázané. Je to součástí politiky takzvaného "zvyšování prestiže", kterou zavedlo vedení fakulty před pár lety ( mezi studenty známá spíše jako politika házení klacků pod nohy). Byla to jejich reakce na to, že většina studentů na přednášky nechodí, přičemž toto bylo pro ně nejjednodušší řešení. Ovšem skutečné důvody proč je účast na přednáškách nízká a v průběhu semestru se ještě dálě drasticky snižuje, je potřeba hledat jinde:

            1) Spousta přednášejících neumí přednášet a studentům se prostě nechce ztrácet čas na tříhodinové přednášce, která jim skoro nic nedá. Mimochodem další rozdíl oproti MU FI, kde je většina přednášek dvouhodinových, tak na FITu je většina tříhodinových.

            2) Kvůli velkému množství náročných projektů, studenti na ty přednášky prostě nemají čas.

            Obecně doporučený přístup k navštěvování přednášek je následující:
            - Pokud Tě předmět upřímně zajímá, tak hoď na přednášky (velice vzácný případ).
            - Jinak pokud Tě osoba přednášejícího vyloženě neodpuzuje choď na přednášky (a zkus dávat pozor) dokud nenapíšeš půlsemestrálku, pak se na to vybodni a jsi řešit projekty.
            - Pokud Ti přednášející přijde absolutně nesnesitelný (je tu pár takových), nechoď na přednášky vůbec. A nebo tam choď, ale sedni si někam dozadu, dej si špunty do uší a na notebooku řeš projekty.

            Na přednáškách si skoro nikdo nic nezapisuje, většinou není potřeba.
            Na závěrečnou zkoušku se obvykle učíš ze studijní opory, která je k dispozici k většině předmětů a kterou si student může stáhnout z netu. Pokud studijní opora není k dispozici, nebo je mizerná, učíš se ze slajdů k přednáškám. Pokud i slajdy jsou nepoužitelné, tak se učíš ze studijních materiálů. které si vytvořili sami studenti v minulých letech. Když něco nechápeš, zeptáš se spolužáků, nebo si můžeš domluvit konzultaci s vyučujícím. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 14:25:51, IT) Takže jestli to chápu správně, tak prezentace, které vyučující používají, jsou k dispozici všem studentům? reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 16:04:35, FIT absolvent) Přesně tak. Materiály k předmětu jsou studentům k dispozici a v drtivé většině případů hned od začátku semestru. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 16:59:02, IT) Ok, tak moc Ti děkuji za rady i informace :) no, nebude to těžké rozhodování. Já se tedy přiznám, že z těch tří škol se mi líbí nejvíc ČVUT, připadá mi to takový jako něco mezi MU a VUT, a mají tam pěkný obor Informatika a management, ale jako Moravák v Praze nikoho neznám a všichni kamarádi a spolužáci jdou do Brna, někteří do Ostravy nebo do Zlína, takže bych tam byl sám :/ reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 16:59:54, IT) pardon :D chtěl jsem říct, že to bude těžké rozhodování, potom jsem to chtěl formulovat jako, že to nebude lehké rozhodování :D no a dal jsem to půl napůl a výsledek je přesně opačný :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2017 16:28:03, IT) Jen ještě jeden dotaz. Říkal jsi, že jsi přestoupil na FIT z FI. Musel jsi dělat školu déle nebo ti to vše vyšlo do těch 3 let? A jde to i opačně - že bych šel na FIT, a kdybych to nezvládal, tak přešel na FI? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2017 17:14:36, FIT absolvent) Samozřejmě, že jsem musel dělat, školu déle. Tímto svým hloupým rozhodnutím, jsem v podstatě spláchnul 2 roky života. Jaké jsou možnosti přestupu v průběhu bakalářského studia z FIT na FI, tak to bohužel nevím. Každopádně vím, že spousta studentů, kteří udělali bakaláře na FITu, si magisterský stupěň udělali na FI. Zajímavé je, že všichni (nezávisle na sobě) svůj přechod zdůvodnili tím, že na FIT už prostě nemají nervy a chtějí se od něj držet co nejdále (ne, proto že by měli pocit, že na FIT intelektuálně nestačí). Přeber si tuto informaci jak chceš...

      Jen tak pro zajímavost, co Tě vlastně vede k tomu, že uvažuješ o studiu informatiky právě na FITu? Možná, kdybys mi prozradil, co Tě tam táhne, tak bych Ti mohl rovnou odpovědět, jestli to tam najdeš či nikoliv. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2017 19:38:52, IT) Tak mě láká magisterský navazující obor - Informatika a management (nevím jestli to jméno je přesně správně), abych neměl pocit, že 4 roky na OA jsou jak ty říkáš "spláchnuté", a taky si po těch letech uvědomuji (nebo alespoň mám ten pocit), že alespoň částečná znalost ekonomiky je v dnešní době nutností. Masárna nic takového nenabízí (akorát navazující obor v angličtině, ale já v angličtině nechci studovat). Jistě, mají Podnikovou informatiku na ekonomické fakultě, potom je i aplikovaná informatika na VŠE, ale tam je až moc ekonomiky. Nejvíc se mi líbí FIT ČVUT obor Informatika a management, ale Praha je daleko a nikoho tam neznám, do Brna jdou kamarádi a spolužáci.
        Taky mě láká ta prestiž a to, že s VUT se dostanu i do těch nejlepších firem. Mým snem je navrhovat SW, vymýšlet nové algoritmy a časem třeba řídit nějaký menší tým programátorů. Věřím, že se tomu říká softwarový architekt. Případně by mě bavilo dělat analytika. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 10:05:23, FIT absolvent) Zdá se, že nějakou představu o budoucnosti máš, to je chvályhodné. S tím magisterským oborem Managment a informační technologie na FITu Tě asi budu muset zklamat. O managmentu se tam toho moc nedozvíš. Podstata studia na FITu spočívá v tom, že drtivou většinu času děláš to co tě vůbec nebaví a nezajímá. Tedˇ v červnu jsem na FITu udělal bakalářské státnice a na podzim nastoupil na magisterský obor Vestavěné systémy a i když je to úplně něco jiného než managment tak mám většinu povinných předmětů shodnýh se spolužáky, keří na ten managment šli. Ať už si na FITu vybereš cokoliv, tak se stejně budeš celou dobu *** s předmětem Teoretická informatika, který je v praxi úplně k ničemu.

          Takže bych to viděl tak, že existují důvody proč studovat bakalářský program, ale ten magisterský bych určitě doporučit nemohl.

          Každopádně pokud Tě oslovil obor na ČVUT, tak tam prostě jdi. Praha sice není tak skvělá jak Brno, ale skutečnost, že tam nebudeš mít kamarády není argument. Můžeš to brát jako příležitost poznat lidi nové.

          A abych se vrátil ještě k tomu managmentu, nemyslím si, že je to něco co by Tě mohla nějaká škola naučit. Budťo prostě máš vlohy pro řízení lidí, nebo nemáš. A i kdyby jsi nějaký ten managerský obor vystudoval, tak zapoměň na to, že po škole Ti hned na prvním pracovním pohovoru nabídnou vedoucí pozici. Pokud opravdu chceš někoho řídit, tak si budťo musíš založit vlastní firmu, nebo se už v nějaké zavedené firmě musíš vypracovat od píky. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 14:26:48, IT) Pracovní místo na vedoucí pozici bych nechtěl a ani bych se neodvážil to očekávat. Vím, že je rozdíl vést týmový projekt na střední/vysoké škole a rozdíl řídit pracovníky ve firmě :) chtěl bych opravdu spíše nasbírat ty zkušenosti a časem třeba řídit malý IT tým nebo projekt, určitě nemám ambice top manažera.
            Každopádně moc děkuji za vyjádření. Hodně mi to pomohlo v poznání rozdílů - ono je to těžké, protože podle spolužáků i učitelů na OA je informatika jako informatika :)
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2017 12:04:04, FIT absolvent) Jsem rád, pokud jsem Ti alespoň trochu pomohl.

              Když už jsme u těch rozdílů, tak bych měl připomínku k té Tvé touze vyvíjet software a navrhovat algoritmy. Obvykle se totiž jedná o dvě odlišné věci. Vyvíjet software je práce pro firmy, kde programátoři vyvíjí nějakou komerční aplikaci tak, aby to fungovalo (to znamená řádně otestovat), aby byli schopni to v rozumném čase dokončit a prodat a následně udržovat. Čistě inženýrský přístup k práci.

              Kdežto navrhování algoritmů je práce spíše pro akademického pracovníka, který poté co nějaký nový algoritmus vymyslí, tak musí formálně dokázat jeho správnost, formálně ukázat jeho časovou a prostorovou složitost a hlavně předvést v čem je jeho algoritmus lepší, než jiné, již existující, algoritmy řešící stejný problém. Takový akademik si klidně může dát na čas a obvykle se pak už moc nestará co se s jeho algoritmem dál děje.

              Oba dva přístupy mají něco do sebe, ale jedná se o dva naprosto odlišné světy. Který je pro Tebe ten pravý, to už si musíš zvážit sám. A rozhodně neplatí, že je informatika jako informatika. Naopak, jedná se o dost široký pojem, který se navíc stále dynamicky vyvíjí.

              Přeji Ti šťastnou volbu, při výběru dalšího směřování Tvého profesního života. Tak ať se daří. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2017 17:16:17, IT) Ok, díky moc :) ještě uvidím jak se rozhodnu :) spousta lidí mi říká, že mám sebrat odvahu a jít do té Prahy, když se mi líbí, ale v Brně mám strašně moc kamarádů a hlavně se mi to město moc líbí :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2017 23:38:27, IT) Ještě jeden dotaz (snad to tady ještě sleduješ). Včera jsem se byl podívat na DOD Fakulty informatiky MUNI. Moc se mi tam líbilo (víc než v Praze) a hodně mě ta škola zaujala. Ale trošku mě zarazilo, když nám tam na přednášce říkali, že vůbec nekladou důraz na fyziku ani HW, že hlavní co se tam studuje je informatika a to "na co si nemůžeme sáhnout" (doslova to tak řekl).
    Na jednu stranu je to pro mě docela vysvobození (HW není má silná stránka a fyziku jsem měl naposled v prváku), ale může se bez toho dobrý informatik obejít? Vím, že ta škola má super uplatnění, ale trošku se o to bojím, aby pak zaměstnavatelé nedávali přednost absolventům VUT a ČVUT, protože oni tam ten HW mají. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2017 00:19:15, x) FI MU vznikla historicky jako součást matematické sekce PřF MU, proto ve svém zaměření nadále pokračuje. Bez hlubší znalosti HW se v některých partiích computer science obejdeš, protože jde vlastně o aplikovanou matematiku (zejm. diskrétní). Pokud bys chtěl jako student FI MU získat přehled o elektrotechnice/elektronice, můžeš si jako student zapsat základní kurzy s fyziky nebo na pedagogické fakultě. Ale nebude to ono, pokud chceš mít přehled i o HW, FI MU tě moc neuspokojí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2017 10:32:24, IT) Na tohle se ale neptám. Chtěl bych vědět, jestli je možné být "dobrý" bez znalosti HW. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2017 12:00:38, x) " Bez hlubší znalosti HW se v některých partiích computer science obejdeš"
          Skutečně je to tak obtížné pochopit? Nebo jsi ještě nezjistil, že computer science je tak široký obor, že už není v lidských silách ovládat do hloubky všechny oblasti? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2017 14:17:34, root) Nejlepší je optat se na root forum, tam opravdu choději lidi z oboru. Nebo přímo na forech jednotlivých škol. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2017 13:15:26, FIT absolvent) Jak jsem psal výše, informatika je dost široký pojem. A rozhodně existují oblasti informatiky, ve kterých se bez důkladné znalosti HW a fyziky docela dobře obejdeš. Takže ano, můžeš být dobrý informatik i bez těchto znalostí.

      Máš pravdu v tom, že většina absolventů MU FI nezná HW ani z vyprávění (čest vyjímkám), ale to jim nikterak nebrání se dobře uplatnit.

      Pokud se chceš o HW něco dozvědět, vědět co se v počítačích odehrává i na té nejnižšší úrovni a v rámci výuky si "sáhnout na železo", tak potom je VUT FIT nejlepší volba. Na výuku této oblasti je na FIT kladen velký důraz a je na velmi dobré úrovni. Navíc ji mají na starosti velmi pohodoví učitelé (na rozdíl od jiných oblastí). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Zkušenosti se studiem ekologie a ochrany životního prostředí na FŽP či PřF? - Výběr vysoké školy
  2. Ochrana životního prostředí - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  3. UJEP FZP OBOR Ochrana životního prostředí v průmyslu - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  4. Daruj dvě hodiny týdně! aneb Doučování dětí ze sociálně vyloučeného prostředí - Volný čas
  5. Výběr vysoké školy - obor životní prostředí - Výběr vysoké školy
  6. materiály k přijímacímu testu - Člověk a biosféra,Ekonomika životního prostředí - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. Přf UK - ochrana životního prostředí - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.