Kam na biofyziku?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.02.2017 12:03:05, Tereza, zhlédnuto: 209x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahoj, máte niekto skúsenosti s biofyzikou? Ako interdisciplinárny obor ho každá škola pojala inak, popisy sú nejasné a je ťažké získať viac informácií o štúdiu. Najviac ma zaujala biofyzika na UPOLe a na Jihočeskej univerzite- sú to však dobré možnosti? A je to štúdium vôbec zvládnuteľné?
Vďaka :)

Email: akanokitsunetoaonotorigmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2017 18:01:27, x) Studium není nijak nezvladatelné, podle názoru některých studentů je dokonce snazší než studium jiných oborů (zejm. teoretické fyziky).

    Nejlepší volbou, zejména pokud nejsi pevně rozhodnuta se biofyzikou zabývat, je studium obecné fyziky na MFF UK a následný navazující magisterský obor biofyzika a chemická fyzika. Biofyzika v Českých Budějovicích má dobré jméno. Biofyzika v Olomouci stále není špatná, i když (prý) má své mouchy. No a pro úplnost, biofyzika v Brně a v Ostravě je hodně slabá, tyto dvě univerzity nedoporučuji.

    Mimochodem, jsi si jistá, že víš, co se na biofyzice studuje? Není to "physics of life", je to "physics of biomolecules and suprabiomolecular complexes". Pokud tě zajímají obecnější zákonitosti života z hlediska fyziky, spíše by tě uspokojila nelineární termodynamika byla by lepší teoretická fyzika nebo matematické a počítačové modelování ve fyzice na MFF UK (po bakaláři obecné fyziky), pokud by tě zajímalo spíše působení fyzikálních faktorů na organismy, opět by bylo nejlepší matematické a počítačové modelování na MFF UK. Pokud by tě více než jeden nebo několik málo proteinů zajímala komplexita interakcí v organismech, možná by tě spíš zaujala bioinformatika na MFF UK, případně (i když primární zaměření je trochu jiné) matematická biologie na PřF MU v Brně. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.02.2017 17:38:51, Tereza) Ďakujem veľmi pekne za odpoveď :) . O možnosti bakalár z obecnej fyziky na UK a následný magister z biofyziky som už počula, ale kedže mojím profilovým predmetom na SŠ nebola fyzika ale matematika, tak mám isté obavy či by som udržala krok. A hoci matematická biológia na PřF MU vyzerá tiež lákavo, uplatnenie čisto vo vyhodnocovaní údajov ma trochu odradilo.
      reagovat zde
      Email: akanokitsunetoaonotorigmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2017 13:48:01, x) Pokud nemá být biofyzika jen ne nejlépe pojatá molekulární biologie (to je problém třeba biofyziky v Brně), tak nakonec stejně dochází na kvantovou teorii více než jen letecky, takže matematice a fyzice stejně neutečeš. Pokud se ale fyziky skutečně obáváš, můžeš své úvahy rozšířit na chemickou cestu, která vede přes bakaláře obecné chemie a následně navazující magisterské studium v oboru biofyzikální chemie. To má PřF UK a PřF MU.

        Jinak toho, že jsi se na střední škole neprofilovala matematicky a fyzikálně, to není zase až takový problém. Studium na MFF začíná de facto "od nuly", protože se znovu a rigorózněji budují používané pojmy. Znalosti ze střední školy jsou spíše jakousi počtářskou praxí, která studium usnadní, ale nejde o podmínku nutnou - pokud máš alespoň průměrné znalosti a budeš se snažit, zvládneš to.

        S matematickou biologií máš, bohužel, pravdu. V pojetí Brna je to v zásadě biostatistika - ale ještě nedávno naznačovali i možné výzkumné zaměření do oblasti matematické fyziologie a výpočetních neurověd (obojí dělá, i když často jen okrajově, několik lidí z ÚMS PřF MU, tedy z pracoviště s větším podílem na výuce). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2017 12:52:57, Taylorsy) Ahoj,
    já studuji biofyziku v ČB a jsem tu velice spokojená. Když jsem se rozhodovala kam půjdu, taky jsem trochu uvažovala nad MFF s navazující biofyzikou, nicméně nebyla jsem si jistá svou úrovní matematiky, navíc jsem tíhla velkou část střední spíš k chemii a i další okolnosti mě nakonec zavedly do Budějek. No, dneska jsem ráda, že jsem sem šla a určitě zde budu pokračovat i dál. Na učitele a předměty si nemůžu stěžovat, je tu výborná atmosféra a velice se oceňuje zájem o věc. Jediné, co je asi nutné zdůraznit, je mladý věk fakulty i samotného ústavu, ale to je spíš pro lidi, co rýpají ke zbytečnostem (i takové znám - beru to tak, že za pár let existence nemůže být všechno dokonalé). Výuka probíhá zaměřením, které mi vyhovuje, chtěla jsem hodně fyziky a matematiky. Náročnost je samozřejmě menší než v Praze, ale neznamená to, že se nic nenaučíš. Ohledně výzkumu tady máš (kor v biofyzice) velké množství možností zaměření. Ale jak asi vyplývá i z názvu oboru, nějaké to bio- v tom vždycky je. Je to prostě studium biomolekul fyzikou. :-)

    Každopádně přeju hodně štěstí ve vybírání, biofyziku určitě schvaluju, já sama ten obor miluji. A pokud by ses rozhodla pro ČB, tak se tu určitě potkáme. :-) reagovat zde
    Email: simova.ivcagmailcom

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.