Studium medicíny - Brno nebo Olomouc?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.02.2017 00:39:44, Johnny, zhlédnuto: 3276x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Ahojte Ať hledám, jak chci, nedokázala jsem nikde najít nějaký článek, co by mi pomohl se rozhodnout. Mám jisté přijetí bez přijímacích zkoušek do Brna, Olomouce a Prahy (1lf) a nevím, jak se rozhodnout, kam jít. Prahu jsem byloučila, tam se mi nechce. Pocházím z doktorské rodiny a ti mě přesvědčují o Olomouci, protože tam sami studovali, znají to tam, znají ty lidi a myslí si, že bych tam byla spokojená. Znám tam i pár studentů a ti jsou vesměs spokojení. Byla jsem donedávna o Olomouci přesvědčena, ale potkala jsem pár mediků z Brna a ti mi Brno vykreslili ještě v lepším světle - jak si studenti pomáhají a že není pravda, že jsou "jen číslo" u učitelů, jak se povídá.. naopak že v Olomouci panuje větší rivalita a kdesi cosi. Já opravdu nevím. Pocházím z Olomouce, takže Brno mě láká tím, že bych "vypadla" z domu a postavila se trochu na vlastní nohy. Zároveň ale chci jít někam, kde to bude stát za to a něco mi to dá. Vím, že medicína je o tom, si to odsedět, že je to dřina a vesměs je jedno, kde to člověk studuje. Jen jakmile se už rozhodnu, budu tam muset být šest let a nechci udělat špatné rozhodnutí. Původně jsem chtěla studovat v zahraničí, ale po diskusi s doktory jsem usoudila, že bude lepší tady začít a dostat základy. Co jsem četla, tak ani jedna fakulta nemá s vyjetím studentů do zahraničí problémy... Dá mi někdo užitečnou radu?:) Vím, že se těžko radí, protože všichni studují jen jednu a nikdo to opravdové srovnání nemá... Budu ale vděčná za vše:) Děkuji mnohokrát!:)

Email: horsegirllseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2017 11:10:26, x) Lékařské fakulty (s výjimkou Ostravy) jsou v zásadě srovnatelné, každé má své výhody i mouchy. Brno a 1. LF v Praze jsou v zásadě stejné v tom, že jde o "velkovýkrmny", tedy je na nich velký počet studentů. Velkou výhodou Masarykovy univerzity je jejich informační systém, který je jednak skutečně přehledný a jednak umožňuje pohodlný zápis předmětů navíc mimo lékařskou fakultu (pokud to jde, např. většina jazyků od nuly, většina předmětů na právech a na psychologiích je přístupná jen pro studenty mateřských oborů). Nevýhodou LF MU je výrazná rigidita studia, student má jen malý podíl na tom, co bude studovat. Velkou výhodou 1. LF je relativně velký počet kreditů vyhrazených pro volitelné předměty a velmi široká nabídka volitelných předmětů, díky kterým si můžeš prohloubit znalosti v řadě medicínsky relevantních oblastí (od dějin medicíny až po kardiovaskulární chirurgii). Nevýhodou je, že UK je administrativní rigidita, je poměrně obtížné si v případě zájmu zapsat předmět na jiné fakultě. Ještě je tu jedna možná výhoda - UK má větší kapacitu kolejí, obecně vysoké školy v Praze mají větší kapacitu kolejí, takže studenti v Praze lépe dosáhnou na koleje než v Brně. Není to nic dramatického, ale je to třeba brát v potaz.
    Každopádně konečné rozhodnutí je na tobě, jen máš výhodu v tom, že jednotlivé lékařské fakulty jsou srovnatelné, takže i když budeš vybírat podle toho, jaké město se ti líbí víc, neuděláš zásadní chybu.
    (Působím jen na 1.LF UK a LF MU, takže k Olomouci se vyjádřit nemůžu.) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2017 12:49:59, K.) Ahoj,

      studuju v Brně a jsem spokojená. Rozvrhy jsou tu pevně dané a volitelných předmětů moc není, ale já osobně to za nevýhodu nepovažuju. Mohl by to být problém v případě, kdy bys do toho chtěla třeba stíhat brigádu. Ale po domluvě se drobné změny v rozvrhu dělat dají.

      Jak už Ti mí kolegové popsali, rivalita tu nepanuje téměř žádná. Záleží samozřejmě na typu lidí ve Tvém kruhu. Náš je výborný a každý koho z LF MU znám to má podobně. Pomáháme si, šíříme informace a zdroje atp. Co se týče učitelů, zatím jsem se nesetkala s nikým, kdo by se mnou nemluvil jako s člověkem. Naopak, pokud někoho máme delší dobu třeba na seminář nebo cvičení a je to mladší člověk, často se s námi domluví a tykáme si a oslovujeme se křestním. Starší vyučující nám pochopitelně vykají, ale i u nich mám většinou pocit, že se snaží si nás alespoň podle tváře zapamatovat.

      Dobrá komunikace a podpora je většinou i ze strany studijního oddělení.

      Takže za sebe Ti Brno z tohoto pohledu můžu doporučit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2017 15:25:16, Michaela) Ahoj, nově existuje aplikace do mobilu CEREBRO, která obsahuje všechny modelové otázky jak do fyziky,biologie tak i chemie. Zkus se na to podívat! Úsměv https://www.facebook.com/cereboAPP/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2018 08:09:14, Lenka) Znám kluka ,který čerstvě vystudoval medicínu v Brně a své sestře doporučil ,aby šla studovat medicínu do Olomouce.
    reagovat zde
    Email: Trabi1300seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Mezinárodní obchod VSE kontra FF Olomouc - Ostatní
  2. Studium - 1.stupeň zš - Praha, Hradec, Brno či Olomouc? - Výběr vysoké školy
  3. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  4. TSP Olomouc - Univerzita Palackého v Olomouci
  5. UPOL OLOMOUC PEDAK - Ostatní
  6. Olomouc x Brno - Výběr vysoké školy
  7. VUT Brno nebo Univerzira Pardubice - Výběr vysoké školy
  8. Spolubydlící Olomouc - Ubytování a stravování
  9. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
  10. Farmacie Brno x Hradec, Genetika - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.