VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.03.2017 15:17:30, Vojta96, zhlédnuto: 2252x, reakcí celkem: 10Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, aktuálně studuji na CVUT FEL program otevřená informatika (před rozřazením do oborů). Jde o to, že mě to tady moc nebaví a matika mi dělá docela problém. V prvním semestru jsem dal všechno až na algebru. šel jsem na tuto školu se záměrem jít na obor Počítačové hry a grafika, ale co sem na to tak koukal, tak ve 3. semestru jsou další dvě matiky a potom optimalizace atd., což by mi asi dělalo velké potíže a tak přemýšlím jestli bych nešel na VSE FIS Multimedia v ekonomické praxi, tento obor se mi hodně zamlouvá, protože bych ocenil něco více kteativního/uměleckého a baví mě fotit, stříhat video, kreslit a podobně a na tomto oboru je i fotografie, audio, video, grafika a podobně a myslím si že je víc "umělecký" než pocitacove hry a grafika tady na CVUT a také tam není tolik těžké a teoretické matematiky. Problém je ale v tom, že obor Multimedia v ekonomické praxi nemá navazující magisterské studium a tak nevím kam bych šel, pokud bych chtěl stále pokračovat. Nevím jestli je reálné se dostat na jiné magisterské obory na VSE nebo potom třeba na magistra na CZU na informatiku nebo nějakou ekonomii tam.

Další možností, o které jsem uvažoval je jít rovnou na CZU PEF na obor Informatika a pokračovat tam na magistra ve stejném oboru, ale upřímně co jsem koukal na předměty a studijní plán tak by mě to bavilo asi stejně málo jako tady na CVUT s tím, že by to bylo jednodušší, méně do detailů, méně časově náročné a asi bych i stíhal chodit do práce.

Třetí a poslední možností je zatnout zuby a zůstat na CVUT a hodně se snažit a nemít čas na nic jiného. Vím, že je tady i hodně nadaných lidí, kteří zvládají školu, práci i chodit ven s kamarády, ale to pro mě není úplně možné. Hlavně u matematiky mi dlouho trvá vše pochopit a musel bych si zařídit doučování a i tak je značné riziko, že bych vypadl později třeba ve druháku nebo třetáku a to už by bylo na přechod trochu pozdě.

Jakékoli informace a zkušenosti ke školám o oborům budou vítány.
Díky Vojta.

Email: vojta.kazarseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2017 18:07:05, hmmm) PEF ČZU se vyhni. Informatika tam není informatika, ale směska všeho možného. Pokud opravdu FEL ČVUT nezvládáš, pak na FIS VŠE nebo na jiné fakulty ČVUT. Informatika je pomalu na každé fakultě, často i bez těžké matiky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2017 23:18:38, Vojta96) Jake dalsi fakulty myslis? Ja bych vedel mozna tak na FITu, ale tam to je stejne narocne ne li horsi a z ostatnich fakult o nicem moc nevim. reagovat zde
      Email: vojta.kazarseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2017 07:42:10, hmmm) Strojárna má Informační a automatizační technika, stavárna tam se najdou informatické záležitosti pod Geodézie a kartografie, FBMI má biomedicínskou informatiku, na dopravce např. Bezpečnostní technologie v dopravě atd...
        ČVUT je dobrá značka a o tyhle mezioborové specializace je v praxi pak velký zájem
        reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2017 10:39:30, Filip) Ahoj
    Studuji na Fakultě financí a účetnictví VŠE, ale mám dobrý přehled o všech oborech na škole.
    Pravda je, že Multimédia v ekonomické praxi mají nejméně ekonomických předmětů ze všech nabízených oborů na VŠE, takže jít na magistra (v případě, že se tam dostaneš) na nějakou Informatiku nebo Statistiku by bylo dost odvážné. Paradoxně ale, o tenhle obor je obrovský zájem a berou jen 60 lidí, takže procento přijatých uchazečů je velmi malé. Neumím posoudit náročnost oboru (i když se sám věnuji například hudební produkci), ale určitě bych se nebál těch pár povinných předmětů které se dotýkají ekonomie/matematiky.
    Myslím, že ten obor je koncipován tak, aby po těch 3 letech měl absolvent dostatek znalostí na profesní zaměstnání/založení živnosti v oboru a nemusel nikam na magistra. Výhoda VŠE je, že si nastavíš vlastní rozvrh takže studuješ předměty co chceš, v pořadí které si vybereš, ve dnech který chceš. (například teď jsem ve 4. semestru na Účetnictví a chodím do školy 2x týdně) Kámoš na ČZU dostal rozvrh na 4 dny v týdnu a má třeba nějaké dny od 7:00 do 18:00 s pauzama (+tam dojíždí 50 minut), takže si na to dost stěžuje.

    Víc asi nepomohu, ledaže by se o objevil konkrétnější dotaz :)
    reagovat zde
    Email: lavaccafgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2017 12:07:17, Vojta96) Diky za informace. No vidim to tak ze si podam prihlasku na VSE na ty multimedia v ekonomicke praxi a take neco dalsiho na FIS nevim presne co... nemas prehled o tech dalsich oborech tam, z kterych muzes pokracovat na magistra a z kterych ne? A pokud nezvladnu prijimacky na multimedia tak bych mel zvladnout na to dalsi a pokud ani to ne tak CZU :D Myslite ze informatika na VSE ma vetsi potencial nez informatika na CZU? Ja znam pouze lidi, kteri studuji nebo studovali na informatice na CZU a z VSE nikoho tak nemam moc jak porovnavat. reagovat zde
      Email: vojta.kazarseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2017 13:27:53, hmmm) Znám obojí, VŠE je lepší. O hodně. Info na ČZU je taková poslední záchrana :-(
        reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2017 13:36:08, Filip) Nejprve je třeba si uvědomit že na FISu jsou 2 studijní programy (Aplikovaná informatika a Kvantitativní metody v ekonomice - o to asi zájem nemáš podle toho cos napsal) a v rámci toho samého programu lze relativně snadno přejít na jiný obor na magistra (vlastně ty navazující nemusí ani kopírovat ty bakalářské). Je přece v zájmu každého uchazeče se doučit potřebné věci k přijímacím zkouškám na navazující studium, v jistém smyslu je i možné se ucházet o obor z jiné fakulty (záleží jak dobře se učíš a jak velký máš zájem, např. na přijímačky na magistra Finance se musíš naučit peněžní ekonomii, bankovnictví a veřejný finance, což může být maso pro někoho co to v životě neviděl).

        Bakalářské obory programu Aplikovaná informatika:
        - Aplikovaná informatika
        - Multimédia v ekonomické praxi
        - Informační média a služby (nový obor, podle skladby předmětů to vypadá docela jednoduše a zbytečně, sám posuď http://fis.vse.cz/wp-content/uploads/2014/10/informacni-media-a-sluzby_bc_2016_www.pdf )


        Magisterské obory programu Aplikovaná informatika (pro přehlednost nepočítám anglické a distanční obory):
        - Informační management
        - Informační systémy a technologie
        - Kognitivní informatika
        - Znalostní a webové technologie

        Všechny tyhle 4 obory rozvíjejí bakalářský obor Aplikovaná informatika a teď asi i obor Informační média a služby (když si chytře vybereš volitelné předměty podle tvého plánovaného magisterského oboru neměl by být problém)

        Co se týče Informatiky na ČZU, podle studijního plánu to vypadá víceméně jako Aplikovaná informatika z FISu, jenže jak je známo, FIS je prostě preztižnější. :D Informatika na VŠE má určitě větší potenciál než ta na ČZU, už jen podle toho, že není výjimkou aby absolventi FISu dosahovali i na částky 100 tisíc a výš.

        reagovat zde
        Email: lavaccagmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2017 14:45:35, hmmm) preStižnější :-)) jinak souhlas reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2017 15:03:58, Vojta96) Dobre dobre moc diky :) tak to uz mam asi vymyslene no :D jenom tak me jeste napadlo jestli nekde v Praze nenabizi nejaka vysoka skola (spise verejna) neco podobneho jako je na VSE FIS multimedia v ekonomicke praxi nebo neco co by vyhovovalo mym preferencim jako vice kreativne/umelecky zamerenych predmetu (fotografie, pocitacova grafika, audio/video a podobne). reagovat zde
          Email: vojta.kazarseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2017 13:05:01, absolvent) Podle tvého popisu by tě asi nejvíc bavily ty VŠE multimédia, ale jak bylo řečeno, berou celkem málo lidí a nemají navazující studium. Lidi co znám co absolvovali multimédia pokračovali na obory Informační Management, a myslim že taky Marketing. Většina z nich dohnala na přijímačky co bylo nutný a dostali se, ale některým to taky nevyšlo. Pokud se dostaneš, tak hlavně rozhazuj sítě a angažuj se během studia, protože to bude to nejdůležitější, co si z toho budeš moct odnést. Protože titul jako takovej z multimédií ti bude prakticky k hovnu. Ostatně jako obecně titul v IT oboru (... kde má váhu jakž takž titul z MFF a ČVUT, ale i tak je hlavní, co umíš.) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  2. VUT FSI vs ČVUT FD-LED - Výběr vysoké školy
  3. ČVÚT FEL nebo VŠE FIS ?? - Výběr vysoké školy
  4. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  5. ČVUT nebo VŠE - Výběr vysoké školy
  6. Výbět IT vysoké - MU, VŠE, VUT, ČVUT? - Výběr vysoké školy
  7. Rozhoduji se mezi ČVUT FIT a UPCE FEI. - Výběr vysoké školy
  8. CVUT FIT nebo TUL informatika - Výběr vysoké školy
  9. ČVUT FEL EEM/EEK/EK vs FS TZSI - IB (Mgr.) - České vysoké učení technické v Praze
  10. Masarykův ústav vyšších studií ČVUT - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.