Je veterina dobrý nápad?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.04.2017 10:56:49, Bára, zhlédnuto: 1378x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Zdravím, snad mi tady někdo pomůže. Třeťák už se blíží ke konci a já neustále nemám jasno kam na vysokou školu. Studuji všeobecné gymnázium a s minimální snahou prospívám každý rok s vyznamenáním. Mezi moje nejoblíběnější předměty patří biologie a zeměpis. Protože miluji zvířata a prakticky jsem mezi nimi vyrostla, tak jsem chtěla jít studovat veterinu. S chemií problém nemám, spíš mě děsí to, že si nedovedu představit, jak třeba budu kastrovat psa nebo něco takového. Myslíte, že je to jen proto, že s tím nemám žádné zkušenosti? Jinak s pitváním problém nemám, králíka jsem už také stahovala a to mi nevadilo.
A taky je tu možnost, že se na veterinu nedostanu. Co by mohla být druhá volba? Napadlo mě studovat biologii a potom pokračovat se zoologií, ale nechtěla bych skončit někde v laboratoři. Jsem akční typ a někde v laboratoři by jsem se zbláznila. Učitelka pro mě taky nepřichází v úvahu. Kdyby existoval nějaký obor s biologií a zeměpisem do terénu, byla by jsem asi nejšťastnější, ale bohužel jsem na nic takového nenarazila.
Je tady někdo, kdo to má podobně? Myslíte, že bych tu veterinu zvládla? A co by mohla být druhá volba?
Předem děkuji za odpověď.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.04.2017 18:15:18, x) ad veterina: Zásadní problém je, že v ČR je vzhledem ke kupní síle obyvatel nadbytek veterinářů. FVL a FVHE VFU tak patří mezi fakulty s velmi malým platem absolventů a s malou perspektivou vývoje. Průměr dokonce "zachraňují" spíše ti, kteří nakonec nastoupí do státní správy (zejm. SVS a SZPI, ale v zásadě i hygienická služba) a na místa asistentů na humánních lékařských fakultách (mikroskopickou anatomii, buněčnou biologii i větší část fyziologie savci víceméně sdílí). Pro veterináře v praxi je pak primární zisk, až pak jde o zvíře, tedy spousta veterinářů nakonec dospěje do stádia, že aby vůbec splatili ordinaci, musí své klienty přesvědčovat ke zbytečným úkonům (obvykle bezpečným), některým úkonům na hraně občanského zákoníku a lidské slušnosti (značný nátlak na klienta, aby zvolil dražší variantu výkonu, zamlčení dostupných levnějších variant, emocionální nátlak, zamlčení skutečných nákladů a konfrontace klienta s výší nákladů až ex post,...) a řadě dalších činností jednoznačně šarlatánských (tzv. alternativní medicína, prodej předražených krmiv s iluzorní přidanou hodnotou v podobě pohádek o léčivém potenciálu,...). A to nemluvím ani o setrvale upadající kvalitě VFU jako celku, kde s přirozeným odchodem do penze a s štvaním ze strany neschopných všehoschopných je už teď prakticky na hraně kolapsu většina teoretické výuky, v klinické výuce pak nejsou ojedinělé názory, že výuka by měla být spíše horší, aby si snad nevychovávali konkurenci... Ergo kladívko, pokud to myslíš se studiem veteriny vážně, jdi studovat do Německa nebo do Rakouska - a po promoci tam zůstaň.

    ad náhradní plán: Na tvém místě bych náhradní plán výrazně preferoval. To, že jsi nic nenašla, je spíše problém špatné prezentace jednotlivých pracovišť. Ve skutečnosti existuje něco jako "zelená biologie", kde základem vědecké práce není práce v laboratoři ("bílá biologie") ani s matematickými modely (moderní trend zasahující biologii od buňky po populace), takže pokud bys vystudovala biologii (Bc.), zoologii (Mgr.) a následně i vhodný zoologický doktorát, měla bys terénu dle libosti. Jen je zde hodně slimáčků (lidí zajímajících se o "zelenou biologii") a málo kapustičky (méně míst pro vědce), takže bys musela makat, abys byla nejlepší. Pokud tě zajímá kombinace zeměpis-biologie, ale nechceš být učitelkou, můžeš se podívat např. na studijní program geobiologie (PřF UK), případně se podívej na to, co lze studovat na jednotlivých přírodovědeckých fakultách pod hlavičkou ekologie. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.04.2017 21:15:11, Bára) Hrozně moc děkuju za to, že jste si našel čas na to, aby jste mi pomohl. Je to opravdu s českou veterinou tak špatné? Německé a rakouské vysoké školy jsou nad naše finanční možnosti a ani nevím, jestli bych na to měla jazykově. Ale s tou druhou možností jste mi opravdu zvedl náladu :) Děkuju moc. Určitě se podívám a zvážím. Akorát jsem trochu zklamaná z té veteriny. Všude slyším takových negativních názorů, ale sem tam se objeví i pozitivní. Je tu někdo kdo veterinu studuje/studoval a mohl by mi pomoc? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.04.2017 08:28:02, x) Sice jsem matematik a biolog, ale veterinu vystudovala manželka. Veterinární praxe ji natolik znechutila, že ji opustila a věnuje se vědě. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2017 16:49:12, Bára) Děkuju za odpověď...Ale pořád o tý veterině uvažuju. Teď by se mi tak hodila jákákoliv positivní zpráva o veterině :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VETERINA - Ostatní
  2. veterina - Ostatní
  3. veterina - prijimacky, skola - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
  4. VETERINA ODVOLÁNÍ - Ostatní
  5. Veterina a genetika - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. LF a veterina - modelovky k přijímačkám - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. přípravný kurz - veterina - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Veterina - TESTY - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
  9. Veterina x hygiena x speciální chovy - Výběr vysoké školy
  10. Veterina - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.