Studium zoologie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.08.2017 10:50:36, Tereza, zhlédnuto: 590x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
jsem na gymplu a uvažuju o studiu zoologie primárně kvůli práci v ZOO. Je mi ale jasné že bude extrémně těžké dostat místo právě například kurátorky... Jaká jsou jiná uplatnění v tomto oboru? Četla jsem že je i tak těžké něco najít, je to tak špatné?

Díky,
Tereza.

Email: te.peckovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2017 11:05:47, x) Ahoj,
    s výjimkou Olomouce se studium zahajuje obecným "zeleným" bakalářem (PřF MU), případně je ten bakalář ještě obecnější a flexibilnější (PřF UK). Takže budeš mít dost času na rozkoukání se a případnou změnu zaměření. Dokonce bys klidně mohla pokračovat laboratorním navazujícím magistrem a nikdo neřekne ani popel. Případně, pokud jsi pevně rozhodnuta dělat v ZOO, můžeš pouvažovat i o studiu oboru Speciální chovy na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU, ale osobně si nemyslím, že by to byl lepší nápad. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2017 11:59:39, Tereza) No třeba jsem přemýšlela nad ošetřovatelem, ale na něj by teoreticky stačila zaměřená střední a já chci pokračovat na VŠ. No chtěla bych určitě jít do Prahy, to je vlastně pravda že po bakaláři můžu jít jinam. S10 reagovat zde
      Email: te.peckovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2017 14:19:05, Tereza) A nebo takhke, s jakou VŠ bych tam ještě mohla pracovat? S13 reagovat zde
    Email: te.peckovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2017 14:00:04, x) Tak čistě teoreticky s jakýmkoliv. Případně můžeš zkusit procházet webové stránky jednotlivých ZOO a podívat se, koho hledají. Např. ZOO v Praze nedávno hledala někoho na propagaci s tak volným popisem, že nejlepší kandidát by měl nejspíš vystudovanou biologii, učitelství AJ+ČJ pro střední školy a PhD ze zoologie :D

      Jediné, co by nebyl dobrý nápad, i když se to na první pohled zdá rozumné, je veterinární medicína. Komora veterinárních lékařů si totiž prosadila (za potlesku většiny zúčastněných), že veterinář musí být zaměstnanec jiného veterináře, orgánu státní správy, nebo musí být podnikatel. Tím je zakázáno např. to, aby si město, zemědělský podnik nebo třeba ZOO najaly veterináře jako zaměstnance. (A pokud to tak někde fakticky je, jde o švarcsystém, který díky stupiditě KVL příslušným veterinářům jen komplikuje život.) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2017 15:13:19, Tereza) Jé to díky, nad veterinou jsem taky uvažovala...
        No a co se toho ostatního týče... Právě PhD... Jo, už to zní jako bych si mohla vybírat, ale na něj se mi už nechce, já bych chtěla tak magistra, pak už mi to přijde strašně dlouhé... S15
        Je možné abych se s tím dostala třeba i do terénu, přímo k vypouštění nebo sledování ohrožených zvířat? S10 reagovat zde
        Email: te.peckovaseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2017 17:13:39, x) To poslední je v zásadě součást výzkumu v "zelené biologii", ke kterému je první krok doktorát na velmi dobré univerzitě, nejlépe dobře financované. U nás případně v Akademii věd, např. na Ústavu biologie obratlovců. reagovat zde
          Web: http://www.ivb.cz/
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2017 18:28:15, Tereza) Takže bez doktoranta se asi k výzkumu v jakémkoliv oboru (ať zoologie nebo třeba i chemie) nedostanu, co? A už vůbec ne do zahraničí... :/
            Strávit tolik let studiem se mi totiž úplně nechce :( reagovat zde
            Email: te.peckovaseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2017 19:35:13, x) Nedobře se na do díváš, Veverko ;-)
              Schválně se podívej na studijní plány biologie na PřF UK. Takové "pokračování střední školy" je bakalářské studium, magisterské studium jsou učednická léta, cca třetina kreditů (tj. studijní zátěže) je na diplomce, tedy na vědě vlastníma rukama). Doktorské studium je už v zásadě proces zaučování, povinných předmětů máš pár, základem je bádání a práce na pozici toho, kdo je veden. Jsou to vlastně tovaryšská léta, kdy se zdokonaluješ v dovednosti "dělat vědu" - a to jak ve formě psaní článků, tak i v terénu. Pak musíš (na UK i na AV) na cca rok do světa na zkušenou, abys pak byla hotová vědkyně. Vlastně když chceš a snažíš se, tak částečně pracuješ už od přípravy bakalářské práce.

              Co se týče zahraničí, tak to je i geografií. Je jasné, že u nás se moc nebudou dělat tygři, v Mexiku lední medvědi a v Rusku tučňáci, protože tam nežijí, takže by se výzkum musel dělat cestou expedicí. A to je drahá sranda, navíc zbytečná, protože v příslušných lokalitách obvykle mají své univerzity dělající standardní zoologii. Proto by bylo vhodné, abys vyrazila do světa - protože u nás se k "exotům" moc nedostaneš, zejména ne ve volné přírodě. To už spíš v rámci nějakého specializovaného projektu, kde ale obvykle vyjedeš někam do exotické země, nasbíráš kvanta vzorků a pak to několik let analyzuješ doma v laboratoři. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2017 14:25:04, Tereza) Áha, tak to zní naopak líp.. Teď jsem četla i článek kde psal že naopak se k výzkumu nejvíc věnoval na škole S13
                No že bych do toho nakonec šla? S15 No nejvíc se bojím toho uplatnění... Doufám že si to jen nemaluju ale pracovat na pomoci ochraně jak píšeš "exotů" by bylo vážně super S11 reagovat zde
                Email: te.peckovaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Uplatnění zoologie popř. botaniky - Výběr vysoké školy
  2. Kde studovat magistra zoologie? - Výběr vysoké školy
  3. zoologie - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.