Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola businessu pro život NEWTON University - 6x nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Kde při studiu bydlíš?

Na koleji (25%)
 
V podnájmu (24%)
 
Ve vlastním bytě (19%)
 
U rodičů (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 4696.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Studium optometrie MU Brno


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.11.2017 01:08:34, Tomáš, zhlédnuto: 675x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den, můj dotaz se týká studia optometrie na MU v Brně. Moc rád bych se tomuto oboru věnoval a studoval ho na této univerzitě, ale mám určité obavy ohledně předmětů, které zahrnují matematický aparát. Především tím míním předměty Matematika, Geometrická optika, Základy fyzikálně optických měření. Jsem si plně vědom toho, že tento obor musí obsahovat tyto předměty, spíše mě zajímá, jak jsou tyto předměty náročné a jestli je zde nutná kvalitní znalost matematiky nebo zda na tom učitelé tolik nebazírují. Děkuji Za odpověď. :)

Email: Undertaker-LKseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2017 12:18:13, x) Bohužel matematika a fyzika vyučovaná na tomto oboru jsou dosti slabé. I když by se mohlo teoreticky jednat o napůl medicínský a napůl technický/fyzikální obor, na naplnění toho druhého ve smyslu vysokoškolského studia nemá. To neznamená, že nepřipraví pro praxi - praxe v oboru je v zásadě rutina a VŠ je spíš formalita. Znamená to, že pokud chceš dělat výzkum a vývoj v oblasti medicínské optiky, není to dobrá volba. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2017 23:41:17, Tomáš) Děkuji za odpověď. Abych byl upřímný, tak mě více zajímá optometrie z medicínského pohledu než z toho technického (fyzikálního) a pokud tedy platí, že na těch fyzikálních předmětech se zas tolik nebazíruje, mohla by to být pro mě dobrá volba. Optometrie vyučovaná na této univerzitě, mě zaujala právě z toho důvodu, že se zde probírají více medicínské předměty, než v Olomouci či Kladně, pokud se pletu tak mne opravte, alespoň po shlédnutí studijních plánů se mi to tak jeví. :) Ještě jednou Vám děkuji za odpověď. reagovat zde
   Email: Undertaker-lkseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2017 08:47:50, x) Máte pravdu, je to dané i dejme tomu tím "základním" oborem, který za optometristy stojí. V Olomouci jsou to fyzici a na Kladně technici, zatímco v Brně jsou to oční lékaři. Jisté minimum fyziky je nezbytné, ale vliv je patrný.

    Na druhou stranu pokud vám jde o oko/zrak, kterými byste se chtěl zabývat i jako vědec, lepší variantou studia by byla buněčná a molekulární biologie resp. fyziologie - a to konkrétně na PřF UK v Praze, nejlépe s co nejčasnějším zapojením se do práce na tomto pracovišti: http://udmp.lf1.cuni.cz/laborator-bio-pato-oka reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2018 01:31:55, xxx) Jako absolventka tohoto oboru na LF v Brně se mohu také podělit o zkušenosti. S těmito předměty měli spíše problém studenti, kteří se na obor dostali např. ze SZŠ než ti, kteří šli z 8letého nebo 4letého gymplu. Ale prošli všichni..myslím, že jsou tam daleko horší předměty...docela dost je jich pro budoucí povolání optometristy opravdu důležitá, nicméně je tam také hodně předmětů, které nemají s optikou nebo optometrií vůbec nic společného a pro povolání optometristy jsou naprosto zbytečné. Velkou nevýhodou je praxe, která je poprvé až ve 3.ročníku bakalářského studia (nehledě na to, že optiku si musíš najít sám a ne všude tě přivítají s otevřenou náručí, spíš je to pro ně naopak přítěž). Další věc je 3leté ruční broušení, na kterém učitelé dost často a rádi vyhazují (určitě je dobré si čočky a brýle osahat, naučit se je správně upravit, ale 3 roky pořád to samé dokola?...). S navazujícím magisterským studiem tě raději ani strašit nebudu, protože to je teprve peklo...Pokud bych si měla znovu vybrat, věděla bych co mě čeká a nezáleželo jen na mně, tak určitě zvolím buď jiný obor, jinou fakultu nebo v případě nouze tedy jen Bc. na LF Brno (určitě nepokračovat na nMgr.). Snad ti moje zkušenost alespoň trochu pomohla a doufám, že si vybereš správně. reagovat zde
  Email: 181centrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2018 22:57:20, Tomáš) Velmi si vážím, že jsi se podělila o své zkušenosti ze studia optometrie. V mnoha ohledech mě tyto informace posunuly směrem vpřed správnému rozhodnutí. Děkuji mnohokrát a přeji ti mnoho úspěchů. reagovat zde
   Email: undertaker-lkseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2019 22:58:41, BK) Zdravím všechny návštěvníky portálu, dovolte mi zde zanechat zprávu dalším generacím. Jsem absolventem bakalářského oboru Optika a optometrie na LF MU. Rozhodl jsem se pro studium tohoto směru s vizí, že budu studovat obor na pomezí zdravotnictví a techniky, dvou odvětví, ke kterým mě to táhlo a dodnes táhne. To jsem ještě nevěděl, jak hořké zklamání mě čeká. To něco, co jsem již absolvoval, totiž nebylo "cosi na pomezí zdravotnictví a techniky", nýbrž "cosi obsahující stopy zdravotnictví a techniky".

  Jestliže mi teoretická část výuky přišla značně nenaplňující, praktická část výuky na tom byla ještě bídněji. Třebaže souhlasím s tím, že není od věci znát a do jisté míry i ovládat starší, v praxi již neužívané postupy, rozhodně si nemyslím, že by měly být vyučovány na úkor současně používaných technologií, a to dokonce v takovém rozsahu, že 80, ne-li 90 % praktické výuky je věnována neaktuálním metodám.

  Ovšem největší slabinu Katedry optometrie a ortoptiky na LF MU přes všechna ta předchozí negativní slova spatřuji ve vedoucích osobnostech působících na tomto pracovišti. Osoby, od kterých se spíše než pomoci dočkáte výsměchu. Osoby, kterým jsou studenti ukradení. Osoby, které ani nerespektují vnitřní předpisy fakulty, pokud se jim to zrovna nehodí. Nemohu samozřejmě hanit všechny vyučující - na vzdělávání budoucích optiků a optometristů se zde podílí řada kvalitních, naprosto profesionálně jednajících a především férových pedagogů. Faktem bohužel zůstává, že naprostá většina z nich jsou buď zaměstnanci jiné katedry, nebo externími spolupracovníky.

  Takže abych to celé shrnul, pokud váháte mezi tímto a dalším zdravotnickým oborem, raději se vydejte tím jiným možným směrem. Pokud však opravdu prahnete po studiu Optiky a optometrie, vyhněte se, prosím vás snažně, velikým obloukem LF MU. Budu-li maximálně slušný, nemohu Katedru optometrie a ortoptiky na LF MU označit za nic jiného, než jeden veliký bordel.

  No a závěrem bych těm, kteří by mě chtěli osočit z toho, že právě porušuji svůj kdysi učiněný imatrikulační slib a očerňuji jméno své alma mater, chtěl říci, že považuji Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity za špičkovou vzdělávací instituci, jejíž úroveň jí umožňuje se poměřovat mnohými prestižními světovými univerzitami. Na druhou stranu ale také pociťuji svou povinnost podělit se o své autentické zkušenosti s uchazeči plnými očekávání a předejít tak možné demotivaci a frustraci ze studia.

  P. S. Ke dnešnímu dni se na oficiálních stránkách Masarykovy univerzity píše:
  "Praktická výuka probíhá během celého studia na očních klinikách, očních ambulancích, optometrických pracovištích a v očních optikách. Součástí jsou i exkurze do výroben brýlových či kontaktních čoček."
  - To jsou dosti zavádějící informace. Praktická výuka probíhá v laboratořích katedry. Pouze v posledním semestru studia jsou stáže v nemocnici. Praxi v optice nezabezpečuje škola, ale každý sám za sebe, na vlastní pěst. Exkurze do výrobny byla po dobu studia přesně jedna. reagovat zde
  Email: budkupemailcz

Podobné příspěvky:
 1. Optika a optometrie Brno vs Kladno? - Informace o studiu
 2. Optometrie: MU Brno vs ČVUT Praha - Výběr vysoké školy
 3. MU Brno - Psychologie (KS) - zkušenosti, poznatky atd? - Masarykova univerzita
 4. CVUT - optika a optometrie, speciální chovy - Informace o studiu
 5. Optometrie - Informace o studiu
 6. Optometrie - Informace o studiu
 7. Fyzioterapie X Optometrie - Výběr vysoké školy
 8. Optometrie - Univerzita Palackého v Olomouci
 9. Optika a optometrie - Masarykova univerzita
 10. Farmacie Brno x Hradec, Genetika - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 28.11.2022 22:22:43.