Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College – 3 roky po sobě nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Dle čeho volíš mezi veřejnou nebo soukromou?

Veř. je kvalitnější (25%)
 
Souk. je lehčí (10%)
 
Souk. je kvalitnější (14%)
 
Veř. je zdarma (37%)
 
Na souk. mě vezmou (11%)
 

Celkový počet odpovědí: 2968.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Optometrie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.11.2017 13:18:24, Tomáš, zhlédnuto: 979x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, rád bych studoval obor optometrie, zajímalo by mě, jaké kdo máte zkušenosti s výukou tohoto oboru. Vím, že to lze studovat v Olomouci, Brně a Kladně. O Brně jsem slyšel, že tam prý panuje nepřátelská atmosféra ze strany vyučujících, co je na tom pravdy, to nevím. Moc rád bych znal vaše názory a zkušenosti. Děkuji a přeji hezký den.

Email: Undertaker-lkseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2018 00:46:58, xxx) Ahoj, tak já se pokusím alespoň trochu stručně podělit o zkušenosti z LF Brno. Bakalářské studium je na 3 roky, pokud se rozhodneš pokračovat, tak navazující magisterské je na další 2 roky. Ve výsledku získají ti, kterým stačí Bc. nebo se nedostali na Mgr., za ty 2 roky, tisíckrát víc praxe a zkušeností, než čerství absolventi nMgr. Znalosti důležité pro povolání jsou u absolventa Bc. nebo Mgr. téměř na stejné úrovni. Řekla bych, že u Bc. jsou možná ještě lepší, jelikož refrakce a kontaktní čočky byly před státnicemi docela často opakovány (také hodně záleží na tom, kdo refrakci učí a jak ji umí/neumí vysvětlit). Co se týče obtížnosti, tak bakalářské studium nebylo zase tak složité, jak vypadalo. Je pravda, že některé zkoušky byly těžší, některé lehčí. Se složením předmětů na Bc. to bylo tak půl napůl. Některé opravdu důležité pro budoucí povolání, některé s optikou a optometrií neměly vůbec nic společného a pro budoucí povolání optometristy zcela zbytečné. Někteří (většinou ti, co nešli z 8letého gymplu) měli v prváku docela problémy s matikou, fyzikou a geometrickou optikou, ale prošli...taky biochemie byla pro některé chuťovka... Studenti také mají rozvrh pevně daný, vybírat si mohou jen z pár seminárních skupin. Další nevýhodou je, že pokud nedáš ani napotřetí nějaký předmět, většinou automaticky prodlužuješ studium, jelikož každý předmět je prerekvizitou jiného předmětu z dalšího semestru...Co jsme nechápali a nechápeme doteď, je 3leté ruční broušení čoček, na kterém učitelé při zkouškách dost často vyhazovali (určitě je dobré, když si čočky, brýle osaháš, umíš je upravit atd., ale 3 roky pořád to samé dokola?...). Jinak s ostatními učiteli z katedry jsme žádné velké problémy neměli (nebo jak kdo). První 2 roky jsou vesměs jen o teorii, praxe je až ve 3.ročníku, takže se vlastně ani nemůžeš pořádně rozmyslet, zda tě to povolání bude v budoucnu vůbec bavit nebo ne...(nehledě na to, že většina majitelů nebo pracovníků v optice se na nějakou tvoji povinnou praxi moc netváří a narazit na optiku, kde nebudeš jen stát, ale i něco dělat, je spíš výjimka, a to nemluvím o tom, jestli tam budou vůbec chodit zákazníci). No jelikož si se už dostal do třeťáku, tak si řekneš, že to do těch státnic na Bc. už nějak doklepeš.
  Pokud se nedejbože rozhodneš po Bc. pokračovat na nMgr. tak to pravé peklo tě teprve čeká. Rozvrh od pondělí do pátku, o předmětech ani nemluvím, chodit na brigádu do optiky mimo Brno téměř nemožné (i chodit v Brně je docela problém, pokud tě teda v Brně vůbec někde budou chtít, po tom co jim sdělíš kdy můžeš a kdy ne), přesto na tebe budou z katedry apelovat, aby si někam chodil, jelikož za celé 2 roky budeš mít tak vymytý mozek, že optometristu nebudeš připomínat ani zdaleka (min. celý poslední rok na škole o praktický předmět, kde bys měřil či aplikoval čočky, nezavadíš). Do toho psaní diplomky, pracování na její praktické části, 2 semestry pedagogická praxe (kdy učíš někde na škole), milion předmětů, kdy si budeš připadat jako student všeobecného lékařství (většina z nich povinná), 3/4 promarněného času stráveného na pedagogické fakultě atd. atd....Taky pro jistotu radím, stáhnout si rozvrhy na všechny semestry, aby to s tebou nepraštilo ještě než začne škola nebo v den zveřejnění rozvrhu (pokud jsi slabší na nervy, doporučuji zvážit občasné užívání preparátů na uklidnění)...Mít všeobecný přehled určitě není na škodu, ale od nMgr. studia bych spíše očekávala poskytnout studentům co nejvíce příležitostí k prohlubování znalostí v oboru tím, že jim zruší, pro jejich budoucí povolání, zcela zbytečné předměty a nabídnou jim tak více času, který by mohli strávit praxí/prací/brigádou v optikách či na klinikách. Věřím, že se tento šílený systém někdy v budoucnu změní, ale dřív jak za 10 let to asi nebude. Také znám hodně lidí, kteří tento obor vystudovali, ale dnes dělají úplně něco jiného, jelikož nenašli v tomto oboru uplatnění, jiní studují například jen pro titul.
  Kdybych si měla znovu vybrat a nezáleželo jen na mně, tak bych zvolila buď úplně jiný obor, jinou fakultu (zkušenosti z Olomouce ani z Kladna nemám) nebo v případě nouze teda jen Bc. na LF Brno (určitě nepokračovat na nMgr.). Doufám, že ti mé zkušenosti alespoň trochu pomohly ve výběru a snad se rozhodneš správně:-) reagovat zde
  Email: 181centrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2018 22:46:40, Tomáš) Ahoj, mnohokrát ti děkuji, že jsi se velmi detailně podělila o své bohaté zkušenosti s tímto studiem. Rozhodně tyto informace budu brát v úvahu při mém rozhodování. Ještě jednou velmi děkuji a přeji mnoho zdarů jak v práci, tak v soukromém životě. reagovat zde
   Email: undertaker-lkseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2019 22:59:35, BK) Zdravím všechny návštěvníky portálu, dovolte mi zde zanechat zprávu dalším generacím. Jsem absolventem bakalářského oboru Optika a optometrie na LF MU. Rozhodl jsem se pro studium tohoto směru s vizí, že budu studovat obor na pomezí zdravotnictví a techniky, dvou odvětví, ke kterým mě to táhlo a dodnes táhne. To jsem ještě nevěděl, jak hořké zklamání mě čeká. To něco, co jsem již absolvoval, totiž nebylo "cosi na pomezí zdravotnictví a techniky", nýbrž "cosi obsahující stopy zdravotnictví a techniky".

  Jestliže mi teoretická část výuky přišla značně nenaplňující, praktická část výuky na tom byla ještě bídněji. Třebaže souhlasím s tím, že není od věci znát a do jisté míry i ovládat starší, v praxi již neužívané postupy, rozhodně si nemyslím, že by měly být vyučovány na úkor současně používaných technologií, a to dokonce v takovém rozsahu, že 80, ne-li 90 % praktické výuky je věnována neaktuálním metodám.

  Ovšem největší slabinu Katedry optometrie a ortoptiky na LF MU přes všechna ta předchozí negativní slova spatřuji ve vedoucích osobnostech působících na tomto pracovišti. Osoby, od kterých se spíše než pomoci dočkáte výsměchu. Osoby, kterým jsou studenti ukradení. Osoby, které ani nerespektují vnitřní předpisy fakulty, pokud se jim to zrovna nehodí. Nemohu samozřejmě hanit všechny vyučující - na vzdělávání budoucích optiků a optometristů se zde podílí řada kvalitních, naprosto profesionálně jednajících a především férových pedagogů. Faktem bohužel zůstává, že naprostá většina z nich jsou buď zaměstnanci jiné katedry, nebo externími spolupracovníky.

  Takže abych to celé shrnul, pokud váháte mezi tímto a dalším zdravotnickým oborem, raději se vydejte tím jiným možným směrem. Pokud však opravdu prahnete po studiu Optiky a optometrie, vyhněte se, prosím vás snažně, velikým obloukem LF MU. Budu-li maximálně slušný, nemohu Katedru optometrie a ortoptiky na LF MU označit za nic jiného, než jeden veliký bordel.

  No a závěrem bych těm, kteří by mě chtěli osočit z toho, že právě porušuji svůj kdysi učiněný imatrikulační slib a očerňuji jméno své alma mater, chtěl říci, že považuji Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity za špičkovou vzdělávací instituci, jejíž úroveň jí umožňuje se poměřovat mnohými prestižními světovými univerzitami. Na druhou stranu ale také pociťuji svou povinnost podělit se o své autentické zkušenosti s uchazeči plnými očekávání a předejít tak možné demotivaci a frustraci ze studia.

  P. S. Ke dnešnímu dni se na oficiálních stránkách Masarykovy univerzity píše:
  "Praktická výuka probíhá během celého studia na očních klinikách, očních ambulancích, optometrických pracovištích a v očních optikách. Součástí jsou i exkurze do výroben brýlových či kontaktních čoček."
  - To jsou dosti zavádějící informace. Praktická výuka probíhá v laboratořích katedry. Pouze v posledním semestru studia jsou stáže v nemocnici. Praxi v optice nezabezpečuje škola, ale každý sám za sebe, na vlastní pěst. Exkurze do výrobny byla po dobu studia přesně jedna. reagovat zde
  Email: budkupemailcz

Podobné příspěvky:
 1. Optika a optometrie Brno vs Kladno? - Informace o studiu
 2. Optometrie - Informace o studiu
 3. Optometrie UPOL - Výběr vysoké školy
 4. Studium optometrie MU Brno - Masarykova univerzita
 5. Fyzioterapie X Optometrie - Výběr vysoké školy
 6. Optometrie - Univerzita Palackého v Olomouci
 7. Optometrie: MU Brno vs ČVUT Praha - Výběr vysoké školy
 8. Farmacie x Optik a optometrie - Výběr vysoké školy
 9. LF MUNI Radiologický asistent X Optika a optometrie - Masarykova univerzita
 10. Optometrie- fyzika,matematika - České vysoké učení technické v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 11.08.2022 10:56:43.