Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola businessu pro život NEWTON University - 6x nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Kde při studiu bydlíš?

Na koleji (25%)
 
V podnájmu (24%)
 
Ve vlastním bytě (19%)
 
U rodičů (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 4696.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Přechod z bakaléřského studia na pětileté magisterské studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.11.2017 21:01:50, ..., zhlédnuto: 219x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
momentálně jsem v 1. semestru bakalářského studia na technické VŠ a bohužel nezvládám matematiku. Je nás sice hodně, co to každý nezvládáme a hodně lidí to dá až na jaře, nicméně rád bych měl nějakou zálohu, pokud by se ani tehdy nezadařilo.
Uvažuji tudíž, že si jako "zálohu" dám přihlášku na práva. Neví někdo, jak je to s délkou bezplatného studia, když z 3 letého bakalářského studia přejdu po roce na 5 leté magisterské? Budu mít alespoň těch 5 let bezplatně?
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2017 11:03:35, x) Dovolím si být naprosto upřímný: Skutečně si myslíš, že se na právnickou fakultu na obor právo a právní věda dostaneš? O obor je obrovský zájem, takže mít práva jako záchranu není zrovna rozumné. Obvyklou záchranou studentů z technických vysokých škol jsou ekonomické obory (vřele nedoporučuji), "jednodušší" obory/fakulty na technikách, např. na ČVUT je tok jaderky na elektro a z elektra (a ze strojárny) na dopravku, případně se odchází na zemědělku na jejich technickou či ekonomickou fakultu.

  Výpočet je snadný, neúspěšné studium se odečítá od aktuálně studovaného oboru prodlouženého o jeden rok, tedy na právech se to bude počítat 5+1-odstudováno_jinde. Tedy i kdybys byl na technice celé dva semestry a pak šel na práva, platit nebudeš (trochu to komplikuje zaokrouhlování na celé semestry, ale to pro tebe znamená spíš to, že bys měl případné studium práv tlačit na co nejrychlejší ukončení).
  ____________________
  * Matematika na technikách se zdá těžká studentům, protože je to šok po přechodu ze střední školy, zejména pokud je tou střední školou průměrné gymnázium, nebo špatná průmyslovka. Ve skutečnosti je v současné době matematika na technických vysokých školách dost očesaná, někdy až pod mez, která umožňuje studentům sáhnout na některé aplikace v oboru... Zkus se do toho zakousnout - a jestli můžu radit, podívej se do knihovny na starší učebnice matematiky (vydávalo např. SNTL), jsou napsány pečlivěji, podrobněji vysvětleny a jsou vysvětleny i "detaily", které z výuky vypadly, ale dále se předpokládají. Takovou zajímavou startovní knihou je učebnice Matematická analýza autorů L. Gillman a R. H. McDowell, která vyšla u SNTL v 80. letech (knihovny, antikvariáty), pokud ti jde o studium techniky a je pro tebe problém například doučování (je to drahé, snadno padneš na člověka bez špetky pedagogického talentu,...), ale rád bys zůstal na technice, vřele doporučuji do toho čas a pár stokorun investovat, viz http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=matematick%C3%A1+anal%C3%BDza&search_sub=Hledat Dále existuje poměrně živé diskuzní fórum, do kterého můžeš směřovat své konkrétní dotazy: forum.matematika.cz Jen pozor na jazyk, chodí tam i řada vyučujících ;-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2017 14:40:49, ...) vyjádřil jsem se nepřesně - nejsem na technické škole, ale na technickém oboru (na informatice na MU). Na MU se dělají jednotné přijímačky pro většiny fakult, takže z loňských přijímaček, které jsem zde dělal na informatiku mám docela představu o tom, jak na tom jsem a myslím si, že dostat se na práva mám slušnou šanci (respektive loni bych se dostal s percentilem o 5 větším, než bylo potřeba).

   Ano, rád bych zůstal a také plánuji pořádně zabojovat, abych tu zůstat mohl, protože škola mě baví, dokonce i ta proklatá matematika mě baví (ta snad nejvíc), jen holt pokud nedávám matematiku už v prvním semestru, tak si nebudu nic nalhávat - existuje dost slušná pravděpodobnost, že v příštích semestrech to bude ještě horší. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2017 18:19:18, x) Pokud se nemýlím, i na FI máte v základním kurzu hlavně analýzu. Bez té se jako informatik docela obejdeš, takže tuhý boj na začátku nemusí znamenat vůbec nic, zejména pokud nebudeš chtít dělat nějaké statistické fičuriny v data miningu. Analýza je totiž elegantní, ale docela triková v příkladech a pro začátečníka hodně protiintuitivní v základních pojmech.

    Na vysvětlení základních pojmů se můžeš podívat na Videoserver MU (video.muni.cz), v historii přírodovědecké fakulty narazíš na přednášky z matematické analýzy 1 pro budoucí středoškolské učitele od prof. Došlé. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.11.2017 18:44:13, ...) Matematickou analýzu zatím ne. Jedná se o lineární algebru. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.11.2017 01:00:39, x) Aha, zapomněl jsem, že Brno disponuje řadou lingebru zamlžujících "talentů" a že k lingebře neexistuje pořádná kniha v rozsahu, který bys potřeboval. Dovolím si tedy několik poznámek, které by se ti mohly hodit:
      1. Nehledej v tom vědu. Úvodní kurzy lingebry jsou jen o mechanickém počítání. Jak si uvědomíš, co je to vektorový prostor a myšlenkově opustíš představu šipeček v rovině/prostoru, tak máš úspěch téměř jistý.
      2. Vážně je to jen mechanické počítání. I důkazy jsou obvykle jen mechanické.
      3. Náročnější na pochopení jsou vlastně jen dva pojmy: determinant a duální prostor. Ale to asi ještě nemáte.
      4. Výborné přednášky má doc. Dvořáková na FJFI ČVUT, vřele doporučuji: https://www.youtube.com/watch?v=_s2WDwrNC0Q&list=PLYYRBJzen2aDax7jmA5RnSnozwrhtXoy-
      5. Dobrá - i když pro tvé potřeby zbytečně obsáhlá - je kniha od Zlatoše: http://thales.doa.fmph.uniba.sk/zlatos/la/LAG_A4.pdf (vyšla i tiskem). Zajímavá, ale to asi neoceníš, jsou skripta Bečvář: Lineární algebra (MatFyz Press), trochu těžší na čtení (na hraně typografického zločinu) je Bican: Lineární algebra a geometrie (první vydání MatFyz Press, druhé Academia), silně nedoporučovaná pro "rekurzi" (pro pochopení je třeba znát lineární algebru a mít náhled i do struktur) jsou "pěstitelky", tj. Motl, Zahradník: Pěstujeme lineární algebru.
      6. Zapomeň na skripta pro techniky. Jsou sice jednodušší, ale z důvodů kompatibility se zvyky v teorii obvodů někdy reprezentují vektory jako řádkové n-tice, takže pak si musíš všechno přehazovat (řádky-sloupce, zleva-zprava,....). reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu
 2. ČZU - PEF - Navaz. magisterské studium - rozvrh - Česká zemědělská univerzita v Praze
 3. Přechod na jinou VŠ, změna VŠ - Informace o studiu
 4. Přechod z prezenční formy na kombinovanou - Slezská univerzita v Opavě
 5. Ambis - Bezpečnostní management - magisterské kombinované studium - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne
 6. Přijímačky na magisterské studium - DĚJINY UMĚNÍ - Univerzita Karlova
 7. magisterské studium MUP - Ostatní
 8. Přechod na jinou VŠ - ukončení studia - Ostatní
 9. Navazující magisterské studium - Výběr vysoké školy
 10. Maximální délka studia, studium z minulosti - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 02.12.2022 02:05:05.