FIS VŠE nebo ESF MUNI? Dvě výborné školy, má cenu dojíždět?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.03.2018 16:52:55, Vojtěch, zhlédnuto: 1813x, reakcí celkem: 10Reagovat na příspěvek
Ahoj všichni,

Prosím kohokoliv o nějaký čerstvý nadhled... Mám ekonomii na gymplu, baví mě, chtěl bych v ní pokračovat. Programování mě fakt nikdy nebavilo, nechápal jsem ho. C++ apod... Jsem v komplech hodně detailně zběhlý, ale programování nebyl můj šálek čaje.
Jsem z Brna a mám podanou přihlášku na ESF MUNI. Mám to kousek, je to příjemná nová budova, mají obstojnej IS. Je tam obor, který by mě bavil. Ale spousta lidí mi na to říká, že MUNI nikdo nezná, že ji nikdo moc nebere vážně a že pro budoucí uplatnění je to ***ý minimum... Na druhou stranu, před měsícem zařadil časopis TÝDEN brněnskou ESF na první místo svého žebříčku... tak čemu mám věřit?
Pak je varianta VŠE v Praze. Asi fakulta FSI, protože za tím by mi stálo jet do Prahy (tady v Brně adekvátní alternativu nemáme). Spojit moji zálibu v počítačích a ekonomii by bylo super, ale... programuje se tam moc? Na co je dán důraz při studiu FSI (třeba oboru Aplikovaná informatika), mohl bych si to programování zkrouhnout (zvolit si ekonomičtěji zaměřené předměty), abych se v tom netopil? Jsem odhodlanej makat a VŠE je vysoce prestižní. Mám ovšem reálně odůvodněnej strach o mý schopnosti to tam přežít..
Jo, a jeden plusovej bod pro VŠE je ten, že rodiče už by mě pochopitelně rádi viděli samostatnýho někde v kopru :)...

Díky všem za obětovaný čas!

Email: vinterlik.vojtaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2018 17:20:43, nevim nevim) VŠE je na hodně vyšší úrovni než ESF, MUNI obecně šla opravdu nahoru, má plno peněz z EU, řada fakult je hodně dobrá, ale zrovna ESF ?, asi je z těch regionálních ekonomek jedna z lepších, ale rozhodně není nijak super výborná.... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2018 23:07:58, Vojtěch) Díky za názor ;) No mně je to jasný, peněz se do ní napumpovalo dost, mají na tom i trochu postavenej svůj marketing (škola budoucnosti s velkými finančními možnostmi atd.). Ale ty reálný kvality se strašně těžce posuzujou... reagovat zde
      Email: vinterlik.vojtaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2018 17:50:48, nevim nevim) Reálné kvality jdou posoudit třeba pohledáním absolventů. Kvalitní ekonomie se studuje opravdu na VŠE a IES UK. Ekonomie směrem k informatice (nebo naopak) asi nejlépe na FIS VŠE. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2020 10:44:20, N) Ačkoliv se jedná o starý příspěvek, tak musím zareagovat. Vystudoval jsem jak ESF MU, tak i FIS VŠE. VŠE je dle mého názoru velmi přeceňovaná a byl jsem hodně zklamaný, protože jsem čekal nějaký wow efekt. Není to špatná škola, ale ESF je v mnoha ohledech lepší. S uplatněním nikdy nebyl problém. Znova bych volil spíše ESF. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2020 11:55:01, RR) A proč tedy absolventi ESF nejsou vidět na nějakých prestižních místech? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2018 12:20:47, ..) Existuje něco, čemu se říká studijní plán. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2018 15:55:34, Patrick) Kecy. ESF MUNI určitě není tak kvalitní jako VŠE nebo IES FSV UK, ale určitě bych to neoznačil za "regionální školu" - co by pak asi byly ekonomiky na VUT a MENDELu?

    Předpokládám, že na ESF myslíš obor Podniková informatika. Na tomto oboru mám kamaráda (sám studuji FI). Na tomto oboru musíš absolvovat základ programování v Pythonu a poté si vybrat buď C++ nebo Java (to je všechno, co máš v programování povinné). Pak tam jsou přímo předměty o teroetické informatice a teorii IT (matematické základy informatiky, úvod do IT, výpočetní systémy), což jsou předměty, které je dost snadné absolvovat (i ty MZI, které vypadají jako strašák, ale není to tak hrozné). A hlavně propojení IT a ekonomiky (o což ti jde především).
    Volitelné předměty si pak můžeš zapisovat buď z ESF nebo z FI (nebo dalších fakult) dle libosti, takže se zaměříš na to, co tě baví. Výhodou je, že pokud půjdeš na obor Podniková informatika, tak se vyhneš 4 semestrům dost složité matematiky (ESF má méně semestrů matiku a lehčí než my) a přímo pro tento obor (a další obory, které se částečně vyučují na FI, ale spadají pod jinou fakultu) jsou tam lehčí verze předmětů teoretické informatiky (včetně lehčí verze úvodu do programování), takže si můžeš vybrat, jestli chceš absolvovat drsné předměty spolu s lidmi, co studují přímo FI, nebo raději jejich lehčí verzi, protože sám nemáš ambici jít v informatice do hloubky, jako spíše do šířky a "rozumět všemu tak akorát".
    Nevýhodou je, že v rámci ESF budeš mít angličtinu těžší než na FI a to o dost. Budeš ji mít o dva semestry déle a ne 2 hodiny týdně jako my, ale rovnou 4. A v navazujícím, pokud se pro to rozhodneš, budeš muset absolvovat další cizí jazyk (němčina, francouzština, španělština, ruština). Ale ty jazyky by tě asi čekaly i na VŠE.

    Jen rada na závěr, což je věta, která možná přebije všechny odstavce výše: nerozhoduj se podle toho, kde bydlíš. Možná naopak je lepší jít pryč z města na pár let... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.03.2018 16:08:09, J) Hele mám podobnej problém... akorát se rozhoduju mezi PEF ČZU a taky FIS VŠE. Na ČZU jde většina mejch spolužáků, tak to ve mně všechno různě bojuje, jestli nezvolit jednodušší cestu... ale v duchu si říkám, že by mě asi později týralo, kdybych cejtil, že jsem mohl mít na něco víc... proto to risknu a zkusím to, s programováním na tom taky nejsem kdoví jak... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.03.2018 19:09:52, nevim nevim) Ted možná jednodušší, potom celý život třeba o 10 (20, 30..) či více tisíc míň a horší pozici
      a až přijde krize (která jistě přijde), pak si zaměstnavatel logicky vybere toho s lepším vzděláním

      reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2018 11:59:54, Patrick) Přesně tak! Nevybírej školu kvůli spolužákům. Stejně se během pár měsíců nebudete vůbec potkávat (každý budete na jiném cvičení, na některé přednášky nebudeš chodit ty, na jiné zase oni). Navíc ČZU... myslím, že všichni víme, co je to za školu... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VUT FIT vs MUNI FI Programování a vývoj aplikací - Výběr vysoké školy
  2. VUT (FP) vs MUNI (ESF) - informatika - Výběr vysoké školy
  3. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  4. Špatná volba vysoké školy - Výběr vysoké školy
  5. FI MUNI vs. FIT VUT - uplatnění - Výběr vysoké školy
  6. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
  7. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. Výběr oboru na FI MUNI - Výběr vysoké školy
  9. Student soukrome skoly se projevil - to je UCHO! - Informace o studiu
  10. Aplikovaná Biochemie MUNI - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.