Studium VŠEM - hořká zkušenost

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.05.2018 14:19:19, LaMa, zhlédnuto: 5702x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekNa této vysoké škole rozhodně NEDOPORUČUJI studovat (píši se zkušeností z dálkového studia). Na této škole s velkou pravděpodobností skončíte s opakovaným připlácením za prodloužení studia. Důvodů je víc.

Na čem škola opravdu bazíruje, jsou seminární práce. Musíte je napsat v TOP kvalitě a dokonce je obhájit před porotou. (Ano, slyšíte dobře, obhájit seminární práci. Občas slýchávám výsměch kamarádů i z kvalitních státních vysokých škol). A to je největší kámen úrazu. Spousta žáků si proto práce nechává psát. A víte proč? Škola očekává kvalitní práci, ale nedá žádnou šanci, kde se práci naučit psát - skupinová seminárka, apod. Chce pokročilé statistické metody, ale vy se učíte jen základní. Škola neustále mění podmínky, takže se vám může stát, že práci, na které rok pracujete, už vám po změně podmínek vůbec neuzná, natož, aby vás "pustili" k obhajobě. Že jste na práci poctivě pracovali rok? Nezájem. K práci není přiřazen lektor, který ji vede. Práci vám může konzultovat více kantorů, ti ale nenesou žádnou odpovědnost. Více názorů, větší jistota, myslíte si. Tudíž, když Vám "poradci" poradí něco, co se při obhajobě někomu jinému nelíbí, máte smůlu. Nemluvě o tom, že projít všemáckým molochem, tedy napsat seminární práci, v systému ji odeslat na kontrolu, čekat na výsledek, nedejbože konzultovat a opravit a poté ji odeslat k obhajobě a nedejbože konzultovat a opravit a znovu odeslat k obhajobě - tady se bavíme o časovém rámci min. dvou až tří tremestrů, ale spíše více. Čtvrtý semestr je k dispozici pouze u nejdražšího programu. Přihlášení k obhajobě provádíte 2-3 měsíce dopředu, atakdále, atakdále. Už chápete? Nedoplatíte se nebo nedokončíte. Nebo si práci necháte napsat a studium možná ukončíte. Nebo odejdete jinam.

Celý řád školy se svým studijním oddělením je maximálně nepřívětivý a jeho přimárním účelem je zisk. Škola má nastaveny pravidla opravdu neflexibilním způsobem, takže si budete pořád za něco připlácet. Bohužel budí dojem, že studium je za výhodnou cenu. A na tom staví.
Zkoušky jsou formou testů s vícero možnostmi odpovědí. Kapitola sama pro sebe, ale vím, že po škole kolují vzory a zkoušky udělá téměř kdokoli. Máte tři pokusy, dále si připlácíte.
Přednášky nezáživné, většina žáků na ně nechodí. Vaše přidaná hodnota? Tady právě uniká...
Úroveň žáků je spíše podprůměrná.

Já jsem začala školu studovat s nadšením a opravdu se chtěla něco naučit. A byla to pro mne akorát hořká zkušenost. Možná nejsem pro VŠEM dostatečně "kvalitní" a jsem si jistá, že se tady tato reakce objeví. To netvrdím. Ale pravda také je, že mi VŠEM neukázala absolutně žádnou snahu podat pomocnou ruku jakožto studentu, který má snahu, má ambice a chce něčeho poctivě dosáhnout. VŠEM to prostě nezajímá. Zaplať a buď projdeš nebo ne. Jejich cíl není vzdělaný člověk, ale pouze jeho cash.

Email: oglioglipostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2019 18:04:49, Jiří) Přátelé, věřte, že vaše zkušenosti nejsou vůbec ojedinělé.

    Sepsáno pěkně a hromadně zde: https://dluznici-podvodnici.info/kdo-dluzi-podvadi/vysoka-skola-ekonomie-a-managementu-zkusenosti/ reagovat zde
    Web: https://dluznici-podvodnici.info/kdo-dluzi-podvadi/vysoka-skola-ekonomie-a-managementu-zkusenosti/
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2019 11:38:41, andrea) Bohužel musím jen souhlasit. Ve zkratce: Moje zkušenost s touto školou byla taková, že jsem napsala bakalářskou práci. Vedoucí práce i oponent mi ohodnotil práci velmi dobře, známkou 2. Přišla jsem na den obhajoby a oponentka seděla v komisi (podotýkám, že byla jediná, která práci četla). Totálně celou práci smetla ze stolu s tím, že je potřeba práci přepsat. Natož po obhajobě nechápal ani můj vedoucí práce a pouze dodal "No co na to říct". Poté si musíte zaplatit celý školní rok, tedy 40 tisíc Kč. kvůli druhému pokusu státnic, že v říjnu jeden jediný den přijdete do školy vykonat opravný termín. VÁŽNĚ VELMI SMĚŠNÉ. reagovat zde
    Email: zlebskagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2019 17:30:04, Verča) Psala jsem to už do jiné diskuze. Právě jsem absolvovala Bc. a moc nechápu, co tu všichni řeší. Že jsou seminárky těžký a 2x mi ji vrátili? Jo je to pravda, ale i já sama teď vidím, že první verze, kterou jsem poslala, byla hrozná ***ost a dokázala jsem ze sebe dostat mnohem víc, a to díky trpělivé paní Šnýdrové. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.12.2019 10:16:55, Gabriela) Nejde se nepřidat. Mám zkušenosti z řad, jak státních, tak soukromých škol. VŠEM patří mezi ty dobré zkušenosti, proto jsem zde i zůstala. Jsem aktuálně studentkou magisterského stupně studia v prezenční formě.
        Největší výhodou, kterou spatřuji je jednoznačně skloubení pracovního, tak studijního života. Student má prostor se nejen zamyslet nad tím, co je to, co ho baví, v jakém oboru se chce realizovat, ale také si práci/brigádu najít.
        Je zde i dostatečný prostor pro vykonávání práce. Předměty jsou v těsnané do dvou dní, tedy nemáte jako na jiných školách roztahané po 2-3 hodinách a tedy vzniká prostor na zmiňovanou práci/brigádu. Propojení praxe se školou je zde naprosto reálně a v pořádku. 90 % prezentací, seminárních výstupů či praktických aplikací čerpám z práce a tedy si tím propojuji teorii s praxí. Vím, že reálné na jiných školách není.
        Záleží, co od školy čekáte, co je to, co hledáte. Je jasné, že každému nesedne stejná věc. Proto věnovaný čas k prostudování webu, návštěvě školy v den otevřených dveří, vám pomůže si udělat vlastní obrázek na věc. Když budu mluvit z vlastní zkušenosti, tak se přiznám, že stránky školy mě nepřesvědčily, přišly mi zmatené, chaotické a upřímně jsem nevěděla, co bych studovala. Den otevřených dveří mě přesvědčil. Osobní přístup, možnost zeptání se na vše, jak pracovníků školy, tak studentů mi pomohl udělat bližší obrázek v studiu na této škole.
        Všude máte něco a nic zadarmo není. Tady spatřuji stěžejní seminární práce. S tím, že ale máte možnost si vybrat. Není Vám zadáno, že musíte psát seminární práci na to a to téma. Můžete si vybrat rozsah písemného výstupu. Jelikož nejsem psavec, zvolila jsem to nejmenší zlo a písemný výstup byl na téma odborné praxe a poté esejí. Jde o méně náročné písemné výstupy, které máte za víkend hotový, v případě esejí za 3-4 hodiny. Tedy možnost je, buď více méně náročných písemných výstupů nebo méně více náročných písemných výstupů, ale to se vše dozvíte a samy si vyberete, co vám sedne. :)
        Myslím si, že zde naráží studenti, kteří nemají schopnost organizace a neumí si udělat svůj časový harmonogram s tím, aby všechny povinnosti a písemné výstupy zvládli. Pak nestíhají a vznikají ty recenze, které tu čtu…. Čistě můj názor.
        Chcete-li si dodělat titul při práci, VŠEM je jednoznačná volba, která Vám to umožní. Jsem jasným úkazem. Snad se v červnu 2020 zadaří. :) Napíšu! Přeji hodně štěstí! Kdybyste měli otázky, uvedla jsem svůj e-mail, klidně napište a ráda poradím, ale jak jsem již zmínila, každý jsme jiný a každému sedne opravdu jiný přístup.:)
        reagovat zde
        Email: gabcavlckovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2020 16:32:06, Kateřina Vodičková) Dobrý den,

    reaguji na Vaší zkušenost na škole VŠEM. Já sama jsem zde absolvovala bakalářské studium (prezenčně) v řádném termínu - bez prodloučení a nyní pokračuji na inženýrovi. Musím s Vámi souhlasit pouze v jedonm bodě - ano, seminární práce jsou na škole těžké, ale má to svůj význam. Díky tomu, jsem neměla téměř žádný problém se psaním bakalářské práce. Nevím, kdy jste na školu chodila, ale systém, kdy bylo nutné seminární práci obhajovat před porotou je NEAKTUÁLNÍ téměř 2 roky. Nyní napíšete seminární práci, kterou po uznání můžetete, ale také nemusíte ODPREZENTOVAT před porotou. PREZENTACÍ získáte další kredity. A jaká je hodnota? Zcela zásadní. Hodně lidí vám řekne, že umí prezentovat a v moment, kdy se mají postavit před publikum, tak zalapají po dechu. Na konci studia musíte obhájit svojí bakalářskou práci - prezentace před komisí. V ten moment velmi oceníte zkušenosti z předchozích prezentací. 

Váš názor Vám rozhodně nechci brát, jen chci uvést fakta na pravou míru. :-) 

    V případě, že budete mít někdo otázky ke studium, neváhejte mi napsat.
    
S pozdravem, 

Kateřina Vodičková 
katy.vodickovagmailcom reagovat zde
    Email: katy.vodickovagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2020 22:25:13, Markéta) Já mám opačnou zkušenost s VŠEM a seminárními pracemi. Studuji třetí ročník bakalářského studia a obě seminární práce a bakalářská práce mi byly schváleny na první pokus, seminárky jsem obhájila také na poprvé. Během práce na první seminárce jsem navštěvovala kurzy s názvem "Seminář je zpracování SP", který mohl být ohodnocen kredity v případě odevzdání práce. Velmi mi to pomohlo s neoddalováním psaní, člověk měl deadliny, které musel plnit. Tím pádem vám bude také přiřazen lektor, se kterým během kurzu můžete konzultovat a v případě, že téma vaší seminární práce sedí k typu kurzu, je zde velká pravděpodobnost, že vám práci bude opravovat daný lektor.
    Práce na seminární práci mi tedy zabrala zhruba 7 týdnů. K formální stránce máte v dispozici Pokyny ke psaní SP, ve kterých je téměř vše snadno k dohledání, když ne, stačí se zeptat na studijním nebo ve studentské skupině. Druhá práce se psala vzhledem ke získaným zkušenostem sama, s pravidelnými konzultacemi emailovou formou s lektorkou.

    Vzhledem k tomu, že jsem obě seminárky psala na téma ve firmě, ve které pracuji na poloviční úvazek, pomohly mi k bližšímu prozkoumání procesů firmy, možnosti navrhnutí změn a k prezentaci managementu.

    Obhajoba pak už byla brnkačka, pokud jste práci opravdu psali sami a píšete o tématu vám blízkém, nerozhodí vás jediná otázka komise.

    Markéta reagovat zde
    Email: nekolnakemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2020 19:24:46, !) Nějak tady zmizela většina negativních komentářů. Hlavně že nevadí špína v podobě "nebankovních půjček" a podvodů se závěrečnými pracemi. To hodně vypovídá o kvalitě tohoto projektu - a tedy o tom, že autory nejspíš rozhýbala jen předžalobní výzva pomocné vysoké školy k odstranění chválu nepějících informací. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  2. Upřímná recenze na VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  3. Doplňující fakta o VŠEM - Výběr vysoké školy
  4. komentář o VŠEM - Ostatní
  5. První rok studia na VŠEM - Ostatní
  6. Zkušenost studenta z VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  7. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  8. VŠEM prezenční studium Bc. a Ing. - Ostatní
  9. VŠEM - hodnocení dosavadního studia - Ostatní
  10. Vysoká škola ekonomie a managementu - ZKUŠENOST - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.