Podpora myšlení


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.08.2018 13:05:55, Jirka, zhlédnuto: 195x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Máte ozkoušené něco na podporu myšlení? co by opravdu pomohlo? a nebylo to nebezpečné?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2018 17:28:17, x) Jistě - pravidelné cvičení mozku. Tedy čtení těžších knih, matematika, hra na hudební nástroj, rekreační matematika, dobré detektivky, studium vhledem, hygiena duševní práce,...

    Možnosti jako silnější stimulantia jsou problematické, i když fakticky umožní třeba intenzivnější studium. Jednak to vesměs není moc bezpečné a jednak je po nich malá retence informací, takže u oborů typu medicína znamená takový start malér, protože to zhoršuje možnost studia vhledem.

    Nootropika a podobné léky mají jednu zásadní slabinu - nefungují. Z této skupiny léků má jen jeden lék jakés takés průkazné výsledky, amantadin zpomaluje zhoršování alzheimerovské demence, ostatní mají jen zbožná přání a registraci v době, kdy se na dobré důkazy klinické efektivity ještě moc nehrálo. Ani ten amantadin ale není možné zobecnit tak, že když pomáhá u demence, u zdravého zlepší paměť.

    Tzv. chytré drogy jsou v zásadě past na hlupáky. Nedisponují pořádnými studiemi, tedy jsou ještě před tím "hrdlem láhve", kterým většina látek s předpokládaným farmakologickým účinkem neprojde. Často jde dokonce o produkt spíše fantazie a patabiologické blouznění než o vhled vycházející ze znalostí neurobiologie paměti. Pravda, taková "chytrá droga" dá tomu, kdo si ji koupí, větší pocit jistoty a zkreslí jeho vnímání, takže má tendenci se hodnotit lépe než bez drogy - i když jeho schopnosti jsou plus mínus stejné.

    Stručně: Pokud hledáš pomoc se začátkem studia, vybodni se na zázračné léky, prostě od začátku makej, makej ale s rozmyslem, hýbej se (dobrá kondička lehce koreluje s duševní výkonností) a průběžně používej mozek i na problémy vzdálené od tvého studia. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2018 13:28:14, Tomáš) Já jsem třeba přes státnicema bral brainer sáčky, a to bylo něco, to co jsem se normálně učil půl dne, jsem měl za dvě hodiny v hlavě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2018 11:01:03, Jirka) Díval jsem se po nich a nikde jsem je nenašel, kde přesně bych je mohl koupit? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2018 21:42:29, x) Potravinový doplněk The Brainer obsahoval v jednom sáčku 1000 mg taurinu, 600 mg glukuronolaktonu, 60 mg kofeinu a 60 mg inositolu.

      Taurin je aminosulfonovýkyselina izolovaná původně z býčí žluči, je však součástí žluči všech obratlovců, kde funguje jako velmi dobrý emulgátor. Jeho "psychostimulační" efekt v běžném dávkování je spíše toužebné přání a špatná biologie, než že by se o něco solidního opíral. To už je lépe podložený příznivý efekt na metabolismus tuků - ale i ten je podložen dosti chabě.

      Glukuronolakton je normální složka pojiva. O jeho fyziologickém efektu nejsou vůbec žádné byť jen stopově průkazné práce, zato - snad pro dlouhý ale ne nevyslovitelný název - si ho oblíbili metaboličtí šarlatáni jako "detoxikační prostředek".

      Kofein - není třeba plakat. Je efektivní, ale metylxantiny jsou nejen v kávě, ale i v čaji nebo v kakau.

      Inositol je naprosto inertní sacharid, nemá význam ho pojídat.

      Takže pokud chceš být za joudu, plakej, že nemůžeš sehnat jednu past na hejly. Pokud nechceš být za joudu, budeš na to muset jít osvědčeným způsobem - makat, myslet a hýbat se. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2018 12:55:49, Tomáš) Já jsem ho sehnal na eshopu https://www.rpshop.cz/, dodání bylo velice rychlé a sáčky jsou na učení a myšlení fakt top. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Kvantitativní myšlení - Ostatní
  2. Podpora učení - Zkoušky, zápočty, státnice

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.