Je možné dálkové studium práv a na jaké VŠ??


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.02.2019 18:01:47, vendy , zhlédnuto: 7275x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky,potřebovala bych poradit. Jsem na rodičovské dovolené s dvouroční holčičkou a teď jsem ještě začala chodit do práce,ale přitom bych si chtěla přidělat VŠ. Mám gymnázium a vždy jsem chtěla studovat práva. Něco jsem si četla a kombinované studium práv by asi šlo, ale nevím na jaké škole. A co to vlastně vše obnáší??
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2019 19:29:12, x) Kombinované studium "práv" ve smyslu oboru Právo a právní věda není v ČR možné. Je možné například na některých univerzitách na Slovensku, na Fernuniversität Hagen (v němčině) a třeba i na The Open University (v angličtině). Problém pro tebe je, že pokud bys chtěla vykonávat právní praxi (advokacie, trestní právo,...) v ČR, je uznání zahraničního vzdělání problematické. Tedy bakalářský/magisterský diplom se uzná jako vysokoškolské vzdělání celkem bez problémů, ale neuzná se automaticky jako vzdělání opravňující výkon profese. Pokud by šlo o studium především ze zájmu, případně jako doplnění odbornosti bez potřeby pracovat např. v advokacii, tak by bylo dobrou volbou Německo, protože má na rozdíl od Slovenska jméno a kvalitu a je levnější než The Open University.

    Snazší je studovat nejrůznější bakalářské obory orientované na právo vč. třeba studia na Policejní akademii. Zásadní problém je, že tyto obory neopravňují k výkonu právní profese (tedy nejvyšší, např. soudní úředník...) a zejména na soukromých školách je jejich kvalita vesměs mizerná. To už by snad bylo účelnější studovat nějaký obecnější společenskovědní obor. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2019 16:44:37, Martin) Jen doplním, že až tak problematické to není s výkonem advokátní praxe, pokud vystuduješ Mgr. právo na Slovensku. ČAK ale požaduje doplnění znalostí z českého práva - v rámci celoživotního vzdělání toto nabízí jen PrF UK. Takže řešení to má, akorát to bude trvat o něco déle.
      Co se týče kombinované formy studia, tak Univerzita Komenského v Bratislavě bere bez přijímacích zkoušek, pokud se nepřihlásí výrazně víc zájemců, než je míst. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.02.2020 11:16:18, Andrea) A když se studuje na Slovensku, lze odevzdávat práce v češtině? Nemusí se toto řešit? A čistě teoreticky se učí práva v rámci SK a ne ČR, takže ta PrF UK musí být pak zaměření na současnou českou legislativu, nemýlím-li se? Děkuji za odpověď :) A promiňte, také teď o tom uvažuji. Už jednu školu mám. A ještě mě zajímá, v Bratislavě se za studium platí také, ne? Děkuji Andrea reagovat zde
        Email: Andreakotoulkovaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2020 22:07:22, Veronika) A to doplnění znalostí z českého práva, jaké jsou podmínky k přijetí? Nějak nemohu dohledat, o co přesně jde.
        Na výkon povolání? Ale tam nic aktuálně není. Jde mi o to, zda se může absolvent z ciziny normálně přihlásit nebo náhodou nemusí dělat nějaké přijímačky jako klasičtí studenti.

        https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php?do=kurzy&zobraz=Zobraz&ffak=11220&fkod=&fkeywords=&fprihl=1#vysledky

        Děkuji reagovat zde
        Email: vkloudovaemailcz

Podobné příspěvky:
  1. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  2. Studium prav+zamestani - Informace o studiu
  3. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy
  4. dálkové studium - Ostatní
  5. VOŠ Klatovy - dálkové studium - Ostatní
  6. VŠ pedagogická dálkové studium - Informace o studiu
  7. 2013/2014 Marketingová komunikace, Bc., dálkové studium - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  8. Dálkově psychologie - Ostatní
  9. Dálkové studium - obor pedagogiky... - Výběr vysoké školy
  10. dálkové studium - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.