Vysoká škola ekonomie a managementu - ZKUŠENOST

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.03.2020 18:11:44, Markéta, zhlédnuto: 1709x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMoje zkušenost s VŠEM
Studuji bakalářské studium na VŠEM již čtvrtým rokem a přesto, že jsem neudělala státnice na první pokus mohu říct, že jsem se studiem spokojena.
Studium jsem zahájila hned po maturitě na gymnáziu a zpočátku jsem měla problém zorientovat se v systému školy. Za čtyři roky mého studia se systém přizpůsobení nových studentů velmi posunul a spousta lidí z vyšších ročníků je k dispozici mladším studentům. Velmi pozitivně se k problému postavilo studijní oddělení a pořádá akce pro zahájení studia, kde podrobně vysvětluje kroky pro snadnější adaptaci studentů na vysokoškolský systém.
Zpočátku jsem žila v tom, že je systém na všech školách stejný – dva semestry, zkouškové období. Později jsem ale zjistila, že na naší škole je systém velmi odlišný od ostatních a pro mě, subjektivně, mnohem lepší. Máme tři trimestry a zkouškové období, které trvá dle platební úrovně školného od 10 do 12 měsíců. Předměty nejsou voleny, jsou vázány na specializaci studenta, předmět však může ukončit kdykoli během roku po ukončení výuky.
Volitelným předmětům se ve škole říká „praktické aplikace“, – to proto, že jsou vždy přednášeny odborníky s praxe. Předměty jsou voleny začátkem každého trimestru a jsou složeny převážně z pěti až šesti výukových soustředění po třech hodinách. Toto není pravidlem, každý vyučující si určuje délku výuky sám. Praktické aplikace se ukončují v určeném termínu, který je třeba splnit, přítomnost studenta je povinná. PA jsou ohodnoceny kredity po splnění daného výstupu, které musí každý student splnit do konce studia.
Další „strašák“ studentů je psaní odborných prací. U psaní prací je nejdůležitější začít – když to budete pořád odkládat, nikdy práci nedokončíte. Z osobní zkušenosti doporučuji kontaktovat lektora z dané oblasti, o které se chystáte psát, pomůže a poradí. Alespoň jeden písemný výstup je nutné během studia obhájit před komisí, která je složena vzhledem k problematice. Studenti bývají nervózní, ale je to dobrá zkušenost a jak se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ - je to celé příprava na obhajobu závěrečné práce.
A ten důvod, proč na škole studuji a ten nejdůležitější, je praxe. Vzhledem k tomu, že se výuka koná dvakrát až třikrát týdně, je možné při studiu pracovat. První rok studia jsem pracovala v kavárně, pořád jsem čekala, až přijde zkouškové a budu pod tlakem, ale zvládala jsem to s čistou hlavou, hlavně díky pružnému zkouškovému období.
Ve druhém ročníku jsem nastoupila do korporace jako Trainee na částečný úvazek, kde mi byla zadávána témata k písemným pracím, umožňováno poskytovat rozhovory a výzkumy pro písemné práce. PA jsem si volila převážně o víkendu nebo podle mích individuálních možností a preferencí. Vzhledem k tomu, že škola výuku rozděluje do prezenční a online výuky, je možné si přednášku zapnout v počítači a třeba pracovat. Škola mi tedy i přes mou zvolenou prezenční výuku dovolila studovat a pracovat zároveň. Získané zkušenosti z teorie jsem následně mohla využít v praxi.
Nyní pracuji třetím rokem ve firmě, dodělávám bakalářské studium a chystám se na magisterské.

Myslím, že už se v systému školy slušně orientuji, proto mě v případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat.
Hezký den.
Markéta


Email: nekolnakgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2020 10:25:29, Roman Voženílek) Mé zkušenosti jsou s touto školou více než dobré.
    Mají přehledné webové stránky, včetně propracovaného portálu pro potřeby studenta.
    Během studia jsem se nesetkal s ničím, co by mi "trhalo žíly" v případě dotazů k administraci jsem oslovil vždy nápomocné studentské centrum, které mi otázky vždy zodpovědělo dá se říci pohotově.
    Školené je na Prahu až moc příznivé a nesetkal jsem se s žádným nekorektním chováním ze strany školy.
    Uvažuji zde také o dalším studiu MBA. Škola mi hodně dala.

    Doporučuji.
    Roman Voženílek reagovat zde
    Email: roman.vozenilekvzpcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2020 10:16:54, Vít Růžička) Škola je super - největší výhodou jsou lidé z oboru a známe osobnosti mezi kantory. Výuka je zaměřena na praxi a je zde mnoho příležitostí praxi ověřit. Nepřehledné mohou být podmínky a požadavky na studenta, ale vše lze dohledat, případně se doptat na studijním informačním oddělení. Ohledně všech důležitých informací a událostí chodí maily a někdy i SMS. Informační oddělení funguje i o víkendu. Super je i možnost koukat na videolearningy i z těch předmětů, které nestudujete, ale zajímají Vás. reagovat zde
    Email: wita21gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2020 11:18:50, Lucie O.) Ze své zkušenosti si také na školu nemohu stěžovat. Vzhledem k tomu, že není dostatek studentů, aby byl otevřen obor, který jsem si vybrala, ze strany školy mi bylo nabídnuto hned několik alternativ, ze kterých jsem si nakonec vybrala a myslím, že jako pracujícímu člověku mi to i bude vyhovovat více :) (přechod z kombinovaného studia na distanční). reagovat zde
    Email: lucka.otgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2020 13:52:16, Pneuslav) Čili rádobystudenti nevalných kvalit, kteří se nedokázali dostat na alespoň průměrnou vysokou školu, si lebedí. Moje zkušenost s několika absolventy je taková, že už je ani nezvu na pohovor. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Zkušenost studenta z VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  2. Vysoká škola ekonomie a managementu: Skvělá volba pro úspěšnou budoucnost - Výběr vysoké školy
  3. Studium VŠEM - hořká zkušenost - Ostatní
  4. Ekonomie na Managementu firem - Ostatní
  5. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  6. Vysoká škola ekonomická - FPH - magisterské studium - obtížnost - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  8. Vysoká škola Akcent College - Výběr vysoké školy
  9. SVŠE, VŠFS či jiná škola? - Výběr vysoké školy
  10. VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.